21
  • bakagaijin
    #21
    Tök jó, hogy ezek mellett a "szigorúan ellenőrzött szabályok" mellett, ha valaki benyögi hogy mindez a tenoristák ellen van, azonnal mindent megkap. Hitelkártyahasználat, utazási adatok, minden. Ha valaki repjegyet vásárol/utazik tucatnyi (!) különböző személyes adatát kell automatikusan (!) kérés nélkül továbbítani a hatóságnak...
    Link-1
  • mad mind
    #20
    Vagyis törvénytelenül jártak el. Nem tudom mit vitázol. Megszegték a törvényt?
    Igen.
    Lebuktak?
    Igen. Szerintem igenis börtönben a helyük.
    Gondolom tudod, hogy ha van egy boltod, ahol az eladók lopnak, te nem szerelhetsz fel rejtett megfigyelőeszközöket, mert törvényt sértessz. Ha kiderül bünti van. Itt ugyanez a helyzet.
  • teddybear
    #19
    Épp azért áll a bál, mert megszegték a kaliforniai törvényeket.
    Egyébbként a magánnyomozó seholsem hatóság, nem rendelkezhet több joggal mint bármely magánszemély. Nincs joga lehallgatni, bankszámlát ellenőrízni, személyes adatokban kutatni.

    Erre a hivatalos nyomozóhatóságok is csak szigorúan meghatározott feltételek esetén kapnak engedélyt.
  • teddybear
    #18
    Akkor is, ha a szoftver árából élsz?
  • rigidus
    #17
    "Szeretném tudni, ha rajtakapnál valakit, aki éppen másolgatja az általad írt progi forráskódját,akkor mit tennél? Megpróbálnád elzavarni, vagy elismerő mosollyal megveregetnéd a karját, csak így tovább?"

    Isten ments! Masolja csak minel tobb peldanyban azert van. :-)
  • Tetsuo
    #16
    A magánnyomozások során sokmindent NEM csinálhatnak meg! Amerikában nemtom, de Mo-n pl egy magánnyomozó általában nem használhat lehallgató berendezést! Az más kérdés, h akár Te is megveheted legálisan a legprofibb lézermikrofont (ha van néhány millád).
    Ellenben a komolyabb lehallgató-keresők vétele és birtoklása engedélyhez kötött! :) Jó mi?
  • teddybear
    #15
    Amennyiben nem törlik az összegyüjtött adatokat, akkor a nyomozó, vagy aki felhasználta az adataid, törvényt szegett, vádolható.
  • teddybear
    #14
    Az előzmények szerint itt a kaliforniai törvények megszegése miatt indított kongresszusi vizsgálatról van szó. Nem a gyanúba vett személyek tiltakoztak, hanem néhány politikus.
  • Mezcalero
    #13
    A mondatodban ott van az a "ha"!!! Ez a "ha" a baj, ennek nem kéne ott lenni!!!
  • Mezcalero
    #12
    teddybear-nek "ha rajtakapnál valakit.." reakciójára válaszoltam!!! Sztem itt nem rajtakaptak valakit, és nem a kiszivárogtatók kezdtek el pattogni hogy megsértik a jogaikat. Azt hiszem természetes reakció az ártatlanok részéről ha nem tetszik nekik amit a tudtuk nélkül velük csinálnak és ezt szóvá teszik. Ha ezek igazgatótanácsi körökből kerülnek ki, van hatalmuk, befolyásuk hogy ekkora ügyet csináljanak belőle. De ez már más dolog.
  • teddybear
    #11
    Egy nyomozás normális folyamata úgy kezdődik, hogy utána érdeklődnek a potenciális elkövetőknek. Ez teljesen normális, feltéve, ha az azokról gyüjtött adatokat megsemmisítik, akik ártatlannak bizonyulnak.
  • nedudu
    #10
    Ha nem figyelsz meg mindenkit akkor honnét tudod, hogy ki a sáros?
  • Mezcalero
    #9
    Nem tudom mit szólnál ha te lennél az egyik "gazember" akit megfigyelnek, és semmi közöd az ügyhöz, aztán idegenek csámcsognak az összegyüjtött anyagodon amiben minden személyes és intim perced is benne lehet. Biztos le lennél nyűgözve hogy milyen fasza, végre valaki fellép a gazemberek ellen. Honnan veszed hogy akiket megfigyeltek az mind sáros volt?? Szerintem ezt próbáld meg továbbgondolni és talán rájössz hogy mi a baj ezekben az esetekben.
  • teddybear
    #8
    Szóval Te a gazemberek pártján állsz. Szeretném tudni, ha rajtakapnál valakit, aki éppen másolgatja az általad írt progi forráskódját,akkor mit tennél?
    Megpróbálnád elzavarni, vagy elismerő mosollyal megveregetnéd a karját, csak így tovább?

    Sajnos a gazemberek mindíg előnyben vannak a becsületesekkel szemben, mert ők nem tartanak be semmilyen törvényt, de hangosan sivalkodnak, még akkor is ha sértettek semmilyen szabályt meg nem sértve tenni akarnak önmaguk érdekében valamit. És nagyon sok ostoba meg elvi vagy üzleti okokból támogatja őket.
  • mad mind
    #7
    Szerintem meg rosszul tette. Pláne, hogy lebukott. A törvények rá is vonatkoznak. Zárják csak be.
  • formatuq
    #6
    Szerintem is jol tette, abben az esetben a cel szentesiti az eszkozt. Ha nem tett volna semmit, nem tudom mit szoltak volna azok a reszvenyesek akiknek a penzet "kezelik". Nem torvenyes modszereket hasznalt, de nem is volt erkolcstelen, szoval szerintem kar ezt igy felfujni, de ezt mar megszokhattuk volna....
  • nedudu
    #5
    Most akkor kérdezzék meg hogy ki volt? Ugyanmár. Szerintem helyesen jártak el. Ha én elkezdem a cég adatait kiszivárogtatni akkor majd beperlem a céget, mert utánam mert nyomoztatni? Nevetséges.
  • Athlon64
    #4
    Hát mint vezető biztos jó, de ha a módszer törvénytelen akkor biza bukta esetén fizetnie kell a tettei miatt...
  • Cat #3
    Szerintem az lett volna a bűn, ha nem próbálja meg megtalálni, ki szivárogtat ki adatokat a cégétől. Ezért jó vezető, vagy nem?
  • Su0my
    #2
    És?
  • Tetsuo
    #1
    Remélem lecsukják a ribancot! :)