86
Olyan KRESZ szabályok topikja, amiken szerintünk változtatni kellene
  • sanyiute
    #86
    akkor feltennék 1 kérdést mert halottam érdekeset hogy
    Lakott területen kívül előzésnél engedélyezett a dudálás úgy tudom nem?(nem feltétlen veszélyhelyzetnél csak simán előzésnél) úgy emlékszem hogy van ilyesféle szabály is(szerintem eléd idióta) de ettől függetlenül van ilyen nem? vagy pedig régen volt?
  • Bandi 18
    #85
    Én szoktam ha van új üzenet
  • sanyiute
    #84
    valaki nézi ez a topicot?
  • TomBond
    #83
    Ez szerint viszont csak a kerékpárosnak kell:


    Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok

    54. § (1) Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik - szorosan az úttest jobb szélén kell közlekedni.

    (2) Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni.

    (3) Kerékpárral az útpadkán, az úttesten és a járdán csak egy sorban szabad haladni.

    (4) Kerékpárral

    a) a kerékpársávról - kivéve, ha jelzőtábla erre utasítást ad, továbbá ha a kerékpársávot a balra bekanyarodás céljából az úttest felező vonalának közelében helyezték el - vagy,

    b) lakott területen kívül a főútvonalról balra bekanyarodni vagy megfordulni, továbbá

    c) a kerékpárútról a vele párhuzamos útra balra bekanyarodni nem szabad. A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva - a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint - kell az úttesten áthaladnia.

    (5) Kerékpár pótülésén a 18. életévét betöltött vezető egy, tíz éven aluli gyermeket szállíthat. Egyébként kerékpáron személyt szállítani nem szabad.

    (6) A kerékpárt éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a külön jogszabályban meghatározott lámpákkal kell kivilágítani és a kerékpárt hajtó személynek - lakott területen kívül - fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie.

    (7) Tilos

    a) főútvonalon 12. életévét be nem töltött személynek kerékpározni;

    b) elengedett kormánnyal kerékpározni;

    c) kerékpárhoz oldalkocsit, valamint - kerékpárutánfutót kivéve - egyéb vontatmányt kapcsolni;

    d) kerékpárt más járművel, illetőleg állattal vontatni;

    e) kerékpáron oldalra kinyúló, előre vagy hátra egy méternél hosszabban kinyúló, a vezetőt a vezetésben akadályozó vagy a személy- és vagyonbiztonságot egyébként veszélyeztető tárgyat szállítani;

    f) kerékpárral állatot vezetni.

    (8) Az (1) és a (3) bekezdésben, a (4) bekezdés c) pontjában, valamint a (7) bekezdés b)-f) pontjaiban foglalt rendelkezéseket a segédmotoros kerékpárok közlekedésére is alkalmazni kell azzal, hogy

    a) lakott területen a kerékpársávon segédmotoros kerékpárral közlekedni, valamint

    b) segédmotoros kerékpáron utast szállítani,

    c) segédmotoros kerékpárhoz utánfutót kapcsolni nem szabad.
  • Bandi 18
    #82
    Kötelező.
  • TomBond
    #81
    Bár elég kihaltnak tűnik, azért megkérdezem hátha valaki erre jár. Segédmotoros kerékpáron, lakott területen kívül kötelező-e a láthatósági mellény viselése? Egyik oldal szerint igen a másik szerint nem.
  • Mike
    #80
    Vlala, megverlek
  • milk41
    #79
    már megbocsáss,de én ezt a hülye "jogsit" 2-os koromban szereztem,ami eléggé rég volt.és mi a lényege?semmi,nem ér semmit,zsaruk még nem is láttak ilyet és nem is fognak.egy lényegtelen papirka ami mehet a tüzelőbe(már akinek van)
  • Vlala #78
    Támogatom. A vezető többség úgyis kétbalkezes.
  • Mike
    #77
    lehet új alcím: szívunk mint a torkosborz
  • zmeor
    #76
    az mdf azt akarja hoyg eltötöljék a jobbkézszabályt
    csak macisajtos utak lennének
  • mate317
    #75
    Tényleg:) Csak ki kéne rakni...
  • Bandi 18
    #74
    Van ilyen tábla ;). Egyenrangú utak kereszteződése a neve
    Csak nem mindehol van kirakva de ahol é tanultam ott már kezdik pótolni. Felfestik az útra pl.
  • mate317
    #73
    Szerintetek nem kéne egy olyan tábla, ami arra figyelmeztet, hogy jobbkézszabály van? Akkor nem kéne kémlelni, van-e a jobbról jövőnek mackósajtja...
  • ladarevolution
    #72
    de azért igezed is van mert sok ostoba atós van, de más járművel közlekedő is...
  • ladarevolution
    #71
    kezdjük ott h kerékpárral mér mentél 60at????

    40km/h a max amit a KRESZ megenged!!!!!!!!!
  • DJ BP
    #70
    azért dugóban ne menj 60-nal... Azt hiszed mindenki a hátulról száguldó biciklist figgyeli és várja?
  • soulhunter
    #69
    tök jo :)
    mindenki mindenki fejét szét akarja csapni :D
    én csak a többségben lévő közlekedni nem tudo nagyképűekét, akik fekete mercikkel mászkálnak,de persze segélyeken élnek,h tudjanak tankolni eleget bele,v a részeg fajtájukba,akik részegen integetnek nekem hátrafelé,de persze ha vki elcsap 1et 8 napon belül gyogyulo karcolásokkal,akkor a putrijának meg kell jelennie,h elégtételt vegyen :D

    remélem nem veszitek ezen véleményem burkolt fajgyülöleti maszlagnak :)
  • Sanyix
    #68
    Ezt én fordítva is megtehettem volna, amikor jópárszor biciklivel lejtőről lejövet 60-ról meg kellett állnom, mert a kiba széles úton összevissza állnak a dugóban a kocsik, ha látják hogy jövök, még ki is húzódnak a felezővonal felé, vagy az út széle felé nehogy el lehessen menni mellettük. Meg az se gyenge, amikor egyszer főútvonalon, biciklivel mentem, és megint nem kis sebességnél(de korlátozáson belül), jobbról jövő mellékútról magasról szarva rá hogy jövök, elémkanyarodott egy bmw, aztán én sicc át a szembejövő sávba a felezővonal mellé, miközben szembe is jön kocsi. Épphogy megúsztam, ha nem megyek át, felkenődök a bmw oldalára. Ha meg kocsival lettem volna akkor vagy a bmw-be vagy a szembejövő kocsiba mentem volna bele(meg bárki aki ilyen helyzetbe kerül), hacsak nem külön a biciklist szarta le.
    És amikor bicikliztem nem csak ez a pár köcsögölés volt az autósok részéről, hanem jósok.
    Szóval énis párszor leszállhatnék a bicikliről, és szétbaszhatnám az autós fejét :)
  • soulhunter
    #67
    elég,ha a bicajos tja,mik az erőviszonyok...

    amugy igazad van,mindenkinek jobb lenne igy...
    kár,h csak LENNE!!! :(
  • DJ BP
    #66
    aki jozanul vezet,az ugyis látja a másikat,ha van mellény,ha nincs rajta...

    Jó, de az a lényeg, hogy könnyebb kiszúrni, mindenkinek jobb így
  • soulhunter
    #65
    aki inni megy,alapbol mellénnyel menjen :D
    2: aki részeg,az tolja a cangát (támaszként),ne üljön fel rá...

    nekem nem volt bajom cangásokkal, bár az igaz,h olyanra már huztam rá kormányt,aki DIREKT jött ki elém,és elkaptam a hátso kerekét,h még1x ilyet ne csináljon :)

    elmondom a szitut:
    megyek dunaszegre győrből... 2 sávos ut...
    sehol semmi kivilágitás...
    4 cangás kölyök megy 1más mellett, villantottam 2x...
    4ből 2 lehuzodott, aki a szélén ment,azzal amugy se volt baj,de 1 maradt... ráadásul ordibált hátra,h nem az enyém az ut...
    kicsit lassitottam,mer szemből jöttek,akkor érdekes modon le tudott huzodni a szembejövö sáv közepéből, persze pont elém... (amikor 2 lehuzodott,akkor lett vna helyem elmenni köztük,ha nem jött vna szembe senki,szal nem is idegeskedtem emiatt)

    csakh...
    ha ki akartam kerülni (hajnali fél2 volt,enyhe köd,mellény nuku,de nekem van olyan jo szemem,h lássam őket) , akkor elém jött a szembe jövö sávba...
    ha közöttük akartam elmenni,akkor elém jött...
    a másik 3 folyamatosan szolt neki,h jo lenne,ha nem szivatna...
    az az 1 meg szarakodott,ugyh kénytelen vtam "kicsit" rányomni a dudát,de még akkor se volt hajlando arrébb mászni,csak beintett hátra nekem...
    én megusztam 1 index cserével,és 1 kis festéssel... összesen 46e volt minden :) az illető... ha azt nézem,h roma volt,nem érdekel,h hány 7ig volt az esés miatt korházban + uj bicajt is kellett lopnia :D
    (én is megkaptam érte a büntipontokat,dehát ez van, ismernek már a zsaruk,h ok nélkül nem teszek ilyet) :)

    inkább az ilyenektől kéne mentesiteni az országot,és aki jozanul vezet,az ugyis látja a másikat,ha van mellény,ha nincs rajta...
    nem sminkelni kell vezetés közben,meg nem a zenére mozogni az ülésben,ami bömböl az mp3as CD lejátszobol,és ennyi :)

    aki figyel az utra,annak nem jelent semmit se a köd,se az eső,se a ho,se ilyesmi...
    én hoban,jeges utakon tanultam vezetni, tom,milyen rohadt szar,amikor az ember 1 nem láthato jégfoltra fut,de ugye meg lehet fogni a kocsit :) 1 uton ugysincs mind1ik oldalon felfagyás,nem véletlenül nem vizszintes az ut,hanem "pupos"...

    azért ismerjük el,a vezetőn is mulik,h alakul 1-1 eset...
    mer ha vki pánikba esik,amikor megcsuszik a kocsi,v lát 1 részeget az uton, akkor abbol halál lesz...
    ha higgadt marad,és felismeri a helyzetet (környezettől függetlenül),akkor ugyse lesz baj,de még kocc se :)

    én személy szerint inkább arra utaznék,h külön bicajsáv mindenhol,mindenhova...
    nem érdekel,mibe kerül,ugyis szarban az ország, most ez a pár milliárd mit számit???
    legalább az ilyenek elkerülhetőek lennének... (mivel a részeg ember is félti az életét,bár nemtom,minek...)
    az alkoholistákat lelőném,h ne legyenek utban...

    és igen,én is szoktam bicajjal is mászkálni,ha nincs tél,ho, fagy, stb stb :)
    de érdekes... mellény és első lámpa nélkül sosem volt bajom még...
    csak tni kéne,kinek mit szabad,és h szabad...
    de nálunk még ezekkel sincsenek tisztában...........
    1 kamion,aminek kb. 16 kereke van, 1értelmüen feltünő jelenség éjjel (nem véletlenül találták ki a tetőre is a reflektorokat)
    aki részegen se képes felfogni,h a kamion az X tonnájával simán elkaszál vkit 200m-en,mer nem tud hamarabb megállni a lendület,és a tömeg miatti sodrodás miatt, az meg is érdemli,h elkaszálják!!!

    jooo, a véleményem kicsit elvont,de én rühellem a részegeket!!!
    dögöljön meg mind, nem lesz gond a tulnépesedéssel,és nem kell marsra mászkálni pár100 év mulva :D

    de ha nem lennének részeg vezetők (mind1,h bicaj, kocsi, kamion, stb stb),akkor kapásbol kevesebb lenne a baj...

    igen, jol látjátok, részeg ellenes vok :D
    aki részeg,az dögöljön meg, én is vtam részeg,mégis hallottam,ha mögöttem jött 1 kocsi,és inkább ráléptem az árok füvére,minth a szembejövö sávba menjek,ahol persze jött a az "alagut végi fény" (tompitott fényszoro) :)
  • DJ BP
    #64
    ez lenne a megoldás,nem a mellény!!!

    a mellénynek semmi köze ehhez. éjszaka nagyon megkönnyíti az észrevehetőséget. Ez nem hülyeség, de részeg papa soha nem fogja felvenni... Egyszer ködben, szerencsére falun belül keresztben feküdt egy részeg biciklis az úton, a feje a felezővonalnál volt... Hát majdnem kivasaltam, ha kinnt fekszik 100 méterrel előbb, ahol nincs világítás ott biztos. Meg ha köd miatt nem megyek 50-60-nal, ahol néhányan 100-zal caplatnak. Persze ilyen pasas biztos nem vesz mellényt, de valamivel kötelezném őket rá
  • Guer
    #63
    nekem inkább azzal van gondom akki éjjelkivilágítatl biciklivel kivilágítatlan útszakaszon csalinkázik fullrészegen az út közepén (lehetöleg még köd is van hogy télleg csak az uccso pillantban vedd észre)
  • toretto r34
    #62
    Igen nagyon borzalmas és tudod mit egyszer felkapom a vizet kiszállok azt jól szétbaszom a fejét mindnek aki épp ott biciglizik és feltartja a forgalmat
  • soulhunter
    #61
    a nemzetiséget nem kéne belekeverni a KRESZbe...
    az igaz,h vezettem már németo.ban,és ott a motoros csak akkor ment középen,ha tényleg gyorsabb volt (mivel nemtok ott autopálya sebesség korlátozásrol),v ha tartotta azt a tempot,amivel én követtem...
    de amikor közeledtem (röpke 164 kmph-val mentem),akkor lehuzodott a sáv szélére,és elengedett...

    nálunk nincs ilyen... ez tény... nálunk a kocsis ráhuzza a kormányt a motorosra,mer neki 2 kerékkel több van :( (mégsincs ki a vezetőnek mind a 4 kereke) :)
    éppen ezért a motorosok is állandoan utban vannak, szabályokat szegnek,mert ők könnyebben mozognak :) ugyebár...
    (megj: ők igy hálálják meg,h minden 2. kanyarban rájuk huzzák a kormányt)
    nálunk akkor nem lenne gond a vezetésből,ha a KRESZT nem is (mivel többnyire ellentmondanak 1másnak a szabályok),de legalább az 1más iránti tiszteletet betartanák...
    ezen tiszteletet meg kéne adni a 2kerekü,4kerekü,és sok kereküek felé is!!!

    ez lenne a megoldás,nem a mellény!!!
  • DJ BP
    #60
    de ha lehúzódik, nem kerülne semmibe... Ugyanez, autós is félrehúzodhat motoros előtt, mégse teszik. Mert magyarok, ahol tudnak betesznek a másiknak
  • SötétBarom
    #59
    Borzalmas érzés lehet, ha nem tudsz egyből előzni..
  • toretto r34
    #58
    A bringásokat kéne szopatni nem az autosokat mert ő versenybiciglivel van azt azt hiszi magárol hogy övé az ut azt megy középen azt ha jönnek szembe nem tudod megelőzni ha meg lebaszod neki áll feljebb
  • Taranov
    #57
    No én is végigolvastam a topicot, szerintem azért többségében elég képtelen dolgokat írtatok. Azt azért ne feledjük, hogy az emberek életét nem lenne szerencsés megkeseríteni, nyilván ti is bele tudjátok képzelni magatokat azoknak a helyzetébe, akikre vonatkozóan szigorítanátok.

    Szoktam olvasni az Autó2-t, ott is gyakran esik szó a KRESZ módosításokról, illetve elsősorban a balesetek számának csökkentéséről.
    Úgy veszem észre, hogy a szakújságírók, illetve az EU-s politikusok egyaránt a pénzbüntetések (illetve a pontrendszerek) szigorításában és a gyalogosokra/biciklisekre vonatkozó szabályok (fényvisszaverő mellény elsősorban) módosításában látják a megoldást.
  • tigeroo
    #56
    hopp nemide:D
  • tigeroo
    #55
    ez az eye of the storm is valami bg lesz?
  • DJ BP
    #54
    Jaj erre van egy sztorim. :DD Egyik ismerős 30 éves születésnapjára szerezni akartam egy 30-as táblát. Szomszéd nagy barkácsoló, amúgy jófej gyerek megkérdeztem tudna-e csinálni egyet, pl. alumíniumból. Mondta megpróbálja, erre másnap este beállított egy igazival, mondta innen fél kilométerre ásta ki :DDD Hát mondtam gyorsan vigye vissza, úgy tudom ezért nagy büntetés jár, ha rájönnek :DD
  • 5w0rdf15h
    #53
    meg a másik baj az h túl sok van :D
  • DJ BP
    #52
    meg ugye inkább 3x mérjenek be, minthogy táblalopáson kapjanak :DDDD
  • 5w0rdf15h
    #51
    :DDDDDdd gondoltam már rá csak az a baj h folyton nagy a forgalom :(
  • [Walaki]D`Lair
    #50
    Miért nem szeded le a picsába?:D
  • 5w0rdf15h
    #49
    pont azért írtam h nem akarok általánosítani mivel nem azt mondtam h egyik nő sem tud vezetni sőt nagyon is sok nő tud vezetni pl keresztanyám 15 éve vezet balesetmentesen és állítom h sokkal jobban vezet a férfi sofőrök nagy részénél mivel tudja hol a határ hol lehet ugrani hol lehet menni és városban is nagyon jól vezet :D csak az a baj h van aki borítékkal veszi a jogsiját mivel minden vizsgán megbukik és a vizsgabiztos meg simán átengedi ha kap borítékot...
    ugyanígy a kamionosoknál is levezetnek többszázezer kilométert baleset nélkül csak akkor van baj ha nem figyelnek oda v túlzásba viszik és elalsznak mer ha ők ütköznék ott nagy általánosságban haláleset van
  • 5w0rdf15h
    #48
    hát ezaz h pl 4es főutat felújították és kb 3-4 hónapja befejezték és a hülye 60 és előzni tilos táblákat otthagyták
  • DJ BP
    #47
    de én olyanokról beszélek, hogy kinnt a francban volt egy útépítés, és otthagyják. (és éjjel 1-kor mérik betartod-e)
    Meg kiteszik, kátyús úttest, 60... Ahol lélek sincs