27
  • kicsizoz
    #27
    Valamelyik hírben az is benne volt, hogy ezekután, sok előfizetőnek érdemes lesz csomagot váltani, mert lehet a vonala nem bírja a jelnlegi emelést kiszolgálni, így egy olcsóbb csomaggal is ki tuja használni a technikai maximumot.
    Tehát ezek után az ügyfélen a sor, hogy változtasson....
    Ha most azt mondanád, hogy hűségszerződése van, hát azt bizony ki kell várni, de a szolgáltató sem tehet róla, hogy a T-com emel...
    Mondjuk azt még megtehetné a szolgáltató, hogy a t-com-tól kisebb sebességet kér, hogy az ügyfelek felé minden változatlan maradjon, de akkor meg azért menne a morgás, szóval sajnos jót, magyar emberrel nem lehet tenni....
  • Cobra.
    #26
    Jan 15 és feb 28 között történik az emelés, szóval a héten elég kevés embernél lesz emelkedés.
    A T-Online-t meg a T-Comot meg megint keverik egyesek, a T-Online-nak semmi köze az emeléshez, a T-Com ad nagyobb sávszélességet az ADSL hálózatán.
  • Daniel Ryan
    #25
    Én kb 1.5km-re lehetek a központtól de még semmi de mintha a linksebesség nőtt volna de most visszaállt az is a régire!!
  • Hegyikecske
    #24
    fizetett alkalmazott biztos :D Az oké h emelnek, csak neki a szerződésben foglalt áron, az új előfizetőknek pedig sokkal olcsóbban, akár fele annyiért is.
  • Hegyikecske
    #23
    Bár a feltöltési sebességet fejlesztenék ilyen ütemben, ez már piszokság h ilyen überbrutál gyors a net és tölthetsz le vele össz vissz 100gigát... Bár ha nagyobb sebességet kapok olcsóbban akkor lehet visszaállok adslre, de nekem a kábeles jobban bevált, mondjuk azt vettem észre h a nagy sebességet úgyse tudom teljesen kihasználni, a feltöltés nekem jobban számít, amit az adslnél pont elhanyagolnak.
  • Picizöldfül
    #22
    jaj pedig án úgy hittem ebben...án ugyanennyivel töltök most is mint egy nappal ezelőtt,viszont észrevehetően megnőtt a link sebesség vagy micsoda(szal gyorsabban betölti)..de a letöltési sebességem mér nem változik???!!!!!
  • klastrom
    #21
    Itt a megoldás:
    http://defense.4242.hu/
  • klastrom
    #20
    Nesze neked nagy sávszél...
    http://index.hu/tech/jog/proart3634/
  • klastrom
    #19
    Végre egy elégedett t-fos előfizető na ilyet se láttam még...
  • HJPOWER
    #18
    Én ezt szeretem a T-onlineban. Megbízhatóak, lehet, hogy nem a legolcsóbbak, de ilyen kis meglepetésket mindig tartogatnak.
    Hogy mondjak egy vicceset Én kb az első szerződéskötésem óta nem jártam bennt náluk, volt ez vagy 5 éve :D és 384 -es nettel kezdtem. Most 2Mbit -es.
    Nem rossz!
    Király meglepi!!!!!
  • RaveAir
    #17
    Szerinted is 0:01 perckor mentek ki felcsavarni a potmétert? :D
  • Bith
    #16
    Szal, akkor ez a t-kábeles netre nem lesz? Ejnye.
  • pepe003
    #15
    Én még nem érzékelek semmit pedig itt vok a központtól 100méterre
  • qtpman
    #14
    hát én tom h nekem 8096/512kbps netem lecc mert én kevesebb mint 2km re lakok a netosztoközpontol vagy mittomén honan :D szval nekem tuti 4* es gyorsulás :D:D:D mert elvileg 512 es volt de most 2600 as vagy mennyi :D egyszval a holnapi nap szép nap!!
  • klastrom
    #13
    Majd holnaptól elválik ki a butus csacsifiú...
  • Ronny
    #12
    butus:)
  • klastrom
    #11
    Tehát átbaszás az egész meginn.
    Oksi nem csalódtam a t-fosba...
  • Sanyix
    #10
    Értem. És miért van az a dolog, hogy az eszközöknél meg az mtu beállítós programoknál mindíg van egy olyan hogy ha 1500, vagy 1492-nél nagyobbra tesszük az mtu-t hibák fordulhatnak elő? Milyen hibák? És miért?
  • ssdb
    #9
    helyes, helyes. De a többi szolgáltató ezt mikor követi?
  • shabba
    #8
    Az MTU a maximális csomagméretet határozza meg, az egy fix statikus érték. A csomagméret alkalmazástól függően dinamikusan változik. Pl. egy VoIP alkalmazás kisméretű csomagokat küldözget. Egy letöltés során a maximális csomagméret kihasználása a célszerű. Mivel mindenegyes adatcsomagra rákerülnek a különböző protocolok fejlécei amit jellemzően fix méretűek, így az egy adatcsomagra viszonyított hasznos adat hatásfok kisebb csomag esetén is alacsonyabb.

    Itt egy cikk részletesebb infókért:

    How to Avoid the ATM Cell Tax in the Local Loop
  • Sanyix
    #7
    Szal a beállított MTU-tól függ hogy mennyire tudunk közel menni a linksebességhez valódi sebességben?
  • shabba
    #6
    régi 512kbps/96kbps csomag, linksebesség 608/128kbps
    új up to 1mbps csomag, linksebesség 1280/128kbps (akár +2.2x/1x)

    régi 1024/128kbps csomag, linksebesség 1280/160kbps
    új up to 4mbps csomag, linksebesség 4480/256kbps (akár +3.5x/1.6x)

    régi 2048/192kbps csomag, linksebesség 2560/224kbps
    régi 3008/384kbps csomag, linksebesség 3584/448kbps
    új up to 8mbps csomag, linksebesség 8096/512kbps (akár +3.2x/2.3x) vagy (akár +2.3x/1.1x)

    régi 6144/512kbps csomag, linksebesség 7168/608kbps
    új up to 18mbps csomag, linksebesség 18432/1024kbps (akár +2.6x/1.7x)


    A linksebesség az a sebesség amivel a modem és a szolgáltató oldali DSLAM kommunikál. A felhasználó számára a linksebességnek a 100%-a nem hasznosítható, mert az tartalmaz a komminkáció fenntartásához szükséges információkat is(overhead). Ez úgy kb ~13% körül van a legnagyobb csomagméret esetén(ATM , PPPoE, IP fejléc), kisebb csomagméret esetén több. A nettó sebesség - amivel a felhasználó pl. egy letöltés vezérlőnél kiírt sebesség érték során találkozik - a linksebességnek úgy ~87%-a.
  • Cat #5
    Annyira azért nem kell örülni a dolognak, ugyanis a nyújtható sávszélesség baromira távolságfüggő. Ha te 2 kmnél messzebb vagy, akkor biztosan nem fogod elérni a 8 mbites sávszélességet.


    Vízszintesen a telefonközponttól mért távolság, függőlegesen a nyújható sávszélesség nagysága - meredek a zuhanás.

    Ráadásul ez egy ideális grafikon, mely a hazai rézkábelek ismeretében elméletinek tekinthető. Ezért is fogalmaz úgy a cég közleménye, hogy "AKÁR" - nagyon sok előfizető SEMMIT nem fog érezni az emelésből, illetve fogalmazhatnék úgy, hogy NAGYON KEVÉS fog valódi duplázást érzékelni.
  • Bijesz
    #4
    A feltöltési sebességről sem írnak, vajon arányos nő az is?
  • Cat #3
    nem irják = nem érinti. A korábbi emelés se érintette.
  • KoS
    #2
    A T-Online ajanlataiban az ADSL-t es a Kabelnetet egyutt kezeli (azonos savszelesseg azonos aron). Erinti vajon a savszelesseg noveles a Kabelnetet??
  • HuAn82
    #1
    Király!