128
  • Gerygrey
    #48
    Az egy dolog hogy láma vagy a videokonvertáláshoz, ettől még az itunes nem lesz jó, esetleg a magadfajtának. Használd egészséggel. A merci kontra suzuki hasonlat pedig nagyon fals. Itt inkább arról van szó hogy van két merci: ugyanaz a motor, ugyanaz a vezetési élmény, csak az egyikben mondjuk klíma van, szervókormány és gps, a másikon pedig cicás szpojler, böszme alufelni és krómozott kipufogó - csupa marha hasznos dolog, és ez utóbbi változat még drágább is mint az első.
  • BRobee
    #47
    Nem, én nem ezt mondanám. Csak annyit, hogy alap nélkül ne fikázzunk egy terméket, főleg ne a jól kitalált, tálalt marketing miatt. Amúgy Nexus miért csak a PDA a normális? Ez az iPhone is normális, csak új és drága.
  • assdf
    #46
    lemaradt az utsó mondat:
    rosz példa mert viszont egy apple termék és egy ugyanazt tudó nem apple termék esetén a 2-3szoros árkülönbözeten kivül szinte semmi különbség nincs.
  • assdf
    #45
    Ez nagyon rossz példa, mert ha suzukival karambolozol, legyen akár csak egy kis koccanás, szinte biztos hogy totálkárra törik a kocsi és örülhetsz ha élve kiszálsz (mivel azért olyan olcsó mert papirvékonyságú lemezből van...).
    Bmw-vel meg hasonló esetben egy kicsit megnyomódik a karosszéria.
    Plussz teljesen más a megbizhatósága, más a kormányozhatósága és más a kényelem is benne. És ha autópályán mész akkor is van némi eltérés közte... Arról meg már nem is beszéltünk hogy mekkora érezhető eltérés van ha rengeteget vezetsz.
    Szóval ez rossz példa
  • NEXUS6
    #44
    Bocs

    A kérdőjel és a szmájli lemaradt!;)))
    Helyesen:
    Ja, akinek van egy Ipod nanója az írhat, akinek meg "csak" egy normális, az IPhone-nal összemérhető PDA-ja/telója, az fogja be a száját?
  • BRobee
    #43
    Nexus: Szerintem arra gondolt, hogy az fogja be a száját, aki fikázza tapasztalat nélkül. Elolvas egy cikket és fikáz. Megnéz két képet és egy feature listát és fikáz. Azt hiszem, annak tényleg azt kéne tenni...
  • saldi
    #42
    Nem vagy elfogult :)

    Szerintem ez tipikusan mercedes (vagy bmw vagy audi... ) kontra suzuki kérdés:

    Mindkettő megy előre-hátra, ablaktörlő, klíma, motor van mindkettőben, tehát senki nem fog mercit venni, mert a suzuki olcsóbb is és jobb is.

    De a gyakorlat nem ezt mutatja, az emberek igenis megveszik ami szép is és jó is. És nem mindenkinek mindegy, hogy a telefonodon úgy nézel filmet, hogy előtte lewarezoltad valahonnan, utána vmi warez programmal átkonvertáltad, majd feltöltötted majd nézed bélyeg méretben, vagy ehelyett megvetted az Ituneson és már rajta is van, nézed szép nagy méretben.
  • NEXUS6
    #41
    "akik itt fikaztok es sosem volt meg alma termeketek kuss..."

    Ja akinek van egy Ipod nanója az írhat, akinek meg "csak" egy normális, az IPhone-nal összemérhető PDA-ja/telója, az fogja be a száját.
  • stukov
    #40
    Egy ilyen érintőképernyő milyen hamar lesz csupa zsír, meg karc meg ujjlenyomat?

    Mobiltelefonokba mikor raknak már karcálló üvegezést?
  • Darth Sith
    #39
    má bocs, de az én ETEN G500+ PDA-m 120 volt, még nyáron, mégis tudásban kicsit übereli ezt, nem kicsit, nagyon. bővítőkártyával eggyütt na 140 max. De még mindig olcsóbb mint ez, és jóval nagyobb tudást kapok érte.
  • Darth Sith
    #38
    "Szakértők szerint az iPhone sokkal több, mint egy jó telefon, egy nappal a bemutató után már sokan a telefónia új korszakának beköszöntéről beszélnek"
    ezek szerint még életükben nem láttak GSM-es PDA-t.. Amely ráadásul ugyanebben az árkategóriában van, mégis jóval nagyobb tudással. Ez sem a tudása miatt fog elkellni... marketing powa..
  • PíszLávJuniti
    #37
    előző cikk. kis ellentmondás a névvel kapcsolatban :)
  • PíszLávJuniti
    #36
    ennél az lehet az újítás, hogy az ilyen ketegóriájú PDAkban, már van GPS is, ebben meg nincs :)
  • BRobee
    #35
    A kérdés hangneme nem megfelelő, de kurva jogos kérdés:)) Na kiváncsi vagyok mivel tromfolnak a PDA mániások:D
  • Inquisitor
    #34
    Az miért fikázás, hogy semmi extra nem volt benn? :)
    Azt nem mondtam, hogy nem jó. Drágának meg mindíg is drága volt minden amin az Alma logó volt.

    A vita azon van az iPod/iPhone híreknél, hogy mi a fenétől is "nagy újítás"?
  • dondore
    #33
    akik itt fikaztok es sosem volt meg alma termeketek kuss...
    megis mit kepzeltek ugy velemenyt mondani vmirol amit hirbol ismertek???
  • Gerygrey
    #32
    Hát ezt kérdezem én is :)
    #28: azért sírunk hogy nincs venne újdonság, mert az sg szerint ez egy forradalmian új dolog, és kiváncsiak vagyunk hogy mégis mire fel. Ennyi erővel forradalmian új minden új pda, mert mindegyik valamiben jobb mint a régebbi típusok. És nem veszek rolexet, de kínai szart se, mert ott a rolex áráért a pda-teló ami mutatja az időt (és ébreszt is, ébresztőórám sincs otthon, de ugyanilyen okokból külön mp3 lejátszó se)
  • Inquisitor
    #31
    "Ilyen erővel ne vegyenek Rolexet mert a kínai 150 Ft-os csingcsung óra is ugyanúgy mutatja az időt."

    Ha már feldobtad a dolgot ... Ez olyan, mint amikor mindenki csak a Rolexet ismeri, mert mindenhol az folyik a csapból, pedig a Tag Hauer vagy Breitling órák vannak olyan jók ha nem jobbak, és nem csak csicsás hanem elegáns modeljeik is vannak.
    Vagy olyan dolog, hogy mondjuk Pistike (elnézést minden Pistikétől!) kijelenti, hogy legjobb TV a Sony, mert életében nem látott minőségi Loewe TV-t. Stb.
  • whatever
    #30
    A kezelőfelület. Pl. Vagy a zenebolttal való kapcsolata. Pl. Vagy az, hogy nincs benne rádió :D :D :D
  • Inquisitor
    #29
    "hasonlóan az Apple olyan korábbi nagy újításaihoz, mint például az iPod digitális zenelejátszó"

    Értem, hogy sikeres, de könyörgöm mi volt benne újítás?
  • Dynamic
    #28
    Nem értem azokat akik sírnak, hogy semmi újdonság nincs benne!Ők vajon csak olyan termékeket vesznek amelyek mindig forradalmi újításokat tartalmaz?Vajon miért zavarja őket ha valaki esztétikai szempontokat is figyelembe vesz?Ilyen erővel ne vegyenek Rolexet mert a kínai 150 Ft-os csingcsung óra is ugyanúgy mutatja az időt.
  • BRobee
    #27
    Su0my egyetértek. "Aki meg szidja, hogy mekkora 1 fos, biztos vagyok ,hogy a 90%uk azért teszi, mert valószínűleg még látni sem fog ilyet..." Továbbá az emberek csak két vásárlót ismernek. A hülye és a tudatos vásárlót. De ez korántsem így van, szélesebb ez a kör, nem is kicsivel...
  • Molnibalage
    #26
    Remek, egy újabb szerigtem tök fölösleges és drága vacak amit a sok divatmajom meg is vesz. Hajrá.
  • Gerygrey
    #25
    Jobb pda-knak 2x ekkora felbontású kijelzője van, és a jó minőségű videó/zenelejátszás olyannyira alap hogy meg sem kell említeni. A memóriakártya pedig szerintem inkább előny mint hátrány...
    Amúgy én nem mondtam hogy szar az iphone, alapból tetszenek az ilyen gadgetek. Csak nem tartom forradalmian újnak, ez is egy pda a sok közül, és nem annyira jó mint amennyire sokan tarják. Macos mobile szoftverellátottsága kíváncsi leszek mikorra közelíti meg a winmobile-ét...
  • Su0my
    #24
    jó, ezután végképp bekussolok, de mutassatok egy PDA-t, amelyik ekkora képernyővel képes filmlejátszásra?

    elfogult vagyok.
  • Su0my
    #23
    jó, ha végignéztem volna a képeket láttam volna azt, amelyiken egy kurva nagy térkép van épp a telefonra kivetítve... no comment... Apple...
  • Su0my
    #22
    Nekem is tetszik. Mondjuk én az Apple termékeivel általában meg v agyok elégedve. Akik meg itt szorulásos arccal kaparnak, hogy mekkora egy fos ez a készülék, meg hjaj mitől forradalmi ez: a cím szerintem is kicsit túlzás, forradalmi az lesz, amikor a reklámkampánynak köszönhetően tényleg fogják vinni, mint a cukrot. Azontúl abban is igazuk van, hogy mutass egy ehhez hasonlóan vékony PDA-t, amely képes internetre, telefonálásra, (apropó, nekem marhára bejön ez a wifire átkapcsol hogy occsóóóbb legyen:) ), 8 (4) GB-nyi tárhely van benne alapból(!!), ehhez hasonlóan elegáns (ízlés kérdése), szoftverek, stb.. Szerintem nem egyszerű. Arról nem is beszélve, hogy ugyan az Apple készülékek átlagosan 2-3 bírják, de az összeszerelés minőségi, szoftverellátottságban, mégha ez is lesz az első macos-es telefon(? sry, ha nem), biztos vagyok bennem hogy töb mint kielégítő lesz. Arról meg, mint lejjebb írták, hogy a végén ennek is hatalmas bille lesz, nem hiszem, ezt már tutira végigviszik, Apple módira csak a legjobb minőségű terméket adják majd ki a kezükből. És mekkora jó már, hogy nem lesz ronda nagy bill a képernyő alatt?

    köpjetek le, ez csak megerősíti az Apple iránti bizalmamat. Megint egy szuper készülék(azért reméljük így is marad), bár kicsit drága (ha meg jobban meggondolom, ilyesmi PDA-t nehezen kapni ilyen áron), kérdéses, hogy térképet fog támogatni? Jah és persze kezelésében biztos vagyok benne, hogy egyszerű lesz és villámgyors. Aki meg szidja, hogy mekkora 1 fos, biztos vagyok ,hogy a 90%uk azért teszi, mert valószínűleg még látni sem fog ilyet... Ez nem baj, pontosabban az, csak nem ők tehetnek erről. attól még lehet valami jó, hogy nem kaphatjuk meg.
  • Tinman #21
    Lássuk mit tud a 4 éves telefonom... fel sem kell sorolnom, megtették helyettem:

    "telefonálásra, levelezésre, internetezésre, zene, illetve videoklipek letöltésére és hallgatására, illetve nézésére egyaránt alkalmas"
    Messenger pipa, Skype pipa.

    Rohadt alma helyett csak egy Nokia felirat díszeleg rajta és annyiba került, hogy abból egy normálisabb iPod ki sem jönne. Lol-e? Az.

    Odakint 100.000 Ft körüli összegbe kerül 2 éves hűségnyilatkozattal. Idehaza meg LEHET, hogy 200k????? Szánalom.
  • 1hengeresVmotor
    #20
    hmm remek kis cucc piszok drága lesz mint az Ipod de biztos megéri lenne rá zsé megvenném ezt is meg az ipodot is :)
  • BRobee
    #19
    Eszméletlen mekkora fitymacsörgetés folyik itt.. Ez nem is újdonság, szar az egész. Skacok! Amikor megjelent az iPod, már létezett mp3 lejátszó. Mégis üzleti siker lett, ergo valami újat adott. Tök mindegy mit: szép fehér, szépen csillog, TW, marketing, Jobs stb. Technikailag szinte semmit, mégis szépen össze van rakva és csörgeti a pénzt a pénztárcájukba, mint Ti a fitymátokat a gatyátokban. Az iPhone is ad a maga nemében újdonságot..

    Athlon: Amíg nem voltál ilyenen, ne itélkezz. Amerikában show kell, hát megkapják. És van egy érzésem: ha San Franciscoban lennél a tehetős emberek ill. érdeklődök között, ugyanúgy tátott szájjal figyelnél és ámulnál az előadáson és ha lenne annyi pénzed, hamarabb vennéd meg ezt a kütyüt, mint mielőtt csorgó nyálad lecsöppen az álladról, a padlóra.

    Mielőtt jön az anyázás, hogy az Apple fizet engem, avagy beépített sg.hu cikkíró vagyok, leszögezném: NEM. Csak mocskosul zavar, hogy azért veritek a nyálatokat, mert drága, mert semmi új nincs benne, mert Jobs homoszexuális, mert marketing, mert trendi, mert soha nem fogtam ilyet a kezemben, mert már van PDA-m és meg akarom győzni magam és a népet a jó válaszásomról, mert lázadni akarok egy kicsit, mert különbenis...

    Abba nem gondoltatok bele, hogy az is lehet tudatos vásárló, aki ilyet vesz? Aki tényleg csak ilyet (nem, nem mást, csak ilyet) akar venni? Ha megkívánsz egy kurva Bic Macet, megveszed, mert jól esik. A fejedben ott van, hogy mekkora szar és milyen kurva drága, de mégis megveszed. Ez is hasonló, csak nagyban..

    P.S: Amúgy én sem vennék iPhone-t, de ez már másik tészta.
  • whatever
    #18
    Mielőtt nagyon lehúznánk a cikket (van azért benne pontatlanság) érdemes lenne megnézni magának a telefonnak az oldalát, hogy mit tud, és azt hogyan valósítja meg. Senki nem mondta, hogy más telefonokban nincsenek hasonló funkciók. Itt a megvalósítás a forradalmian új (meg az, hogy sokkal vékonyabb mint bármelyik "okostelefon").
  • shaark
    #17
    Ami "forradalmi újdonságnak" nevezhető ebben a "pda"-ban az, az, hogy nem kell memory cardokkal vacakolni, amúgy meg lényegében tényleg tudja mindazt a többi pda, mint ez.
  • 0Speed0
    #16
    Hát játékra ott a psp...ja és igen Mac OSX van rajta..gondolom valami pda verzsön

    Nekem bejövős ez a (ha nevezhetjük így) multifunkciós alkalmatosság.
    A hivatalos Alma oldalon megnéztem a használatáról készült animációkat és meggyőzött...Nekem kell egy ilyen
  • Tpe
    #15
    Gigabyte az! Mivel nem sávszélesség, hanem tárolókapacitás!

    Itt megnézheted:

    iPhone spec
  • Gerygrey
    #14
    Azért egész más az hogy az sg a mobil hírek között megemlíti hogy megjelent egy új nokia telefon, ismertetve annak technikai paramétereit, mint az hogy kiemelt hírben, rendre "forradalmi újdonság"-ként beállítva mutatja be az apple cumókat, holott egyik sem mutat fel semmi igazán nagy újdonságot. Pda-telefonok régóta vannak, ez csak egy újabb, és mégcsak közel sem a legjobb modell egy ezen a piacon még új gyártótól. Ennyi, kár belemagyarázni bármiféle "új életérzést" vagy világmegváltó technológiákat belemagyarázni az apple termékeibe. Mindössze annyi a különbség hogy mondjuk egy mio a701 úgy van kommunikálva a gyártó részéről hogy "üzletembereknek való" kütyü, ez az iphone pedig "trendi fiatalos" készülék, de attól még ugyanolyan pda-telefon mindkettő.
  • Cat #13
    Aha, ezzel csatlakozott az SG támogatóinak illusztris táborához az Intel, AMD, Microsoft mellett az Apple is Nemtom ti hol éltek... ilyen alapon a Sony Ericcson és a Nokia új telefonbeszámolói is reklámok, sőt, a Benq csődje, hisz az a konkurencia rontása. Ébredjetek már fel.

    (Egyébként a korábbi cikk írja, hogy van benne Bluetooth is)
  • Gerygrey
    #12
    Amúgy meg jó dolog a nagy érintőképernyő, viszont pár gomb lehetne az alján hogy játszani is lehessen vele normálisan (jó tudom, bluetooth gamepad, de a cikkben nem volt arról szó hogy van-e benne bluetooth csak wifit láttam) meg egy jogdial szerű tekerentyű a neten való scrollozáshoz.
  • Gerygrey
    #11
    Szerintem is az apple pénzeli az sg-t... "Igazi szenzáció" a kütyü, na persze. A pár nappal ezelőtti cikkben pedig az ipodot nevezték forradalminak, csak tudnám milyen alapon, hisz nem az ipod az első mp3 lejátszó, meg ez az iphone sem egy egetrengető újdonság. Régóta vannak zenelejátszásra alkalmas telefonos pda-k a piacon, windows mobile 5-tel, ami azért egy kicsit megnöveli a készülék használhatóságát. Apropó, ezen milyen oprendszer van? Mac os mobile? :) Mio a701 rulz továbbra is...
  • Athlon64
    #10
    Egyébként ha Jobs kifekszik, akkor szerintem annyi az apple-nak. Elvégre már akkor is dögledezett amikor kivágták a csapatból mert kibirhatatlanúl viselkedett... Aztán visszahívták mert a pénz az pénz még ha szarrá gyaláz egy őrűlt marketing zseni...
  • Athlon64
    #9
    Ezeket a Steve Jobs-os előadásokat látva olyan érzésem mindig mintha a Vasárnap reggelt nézném az ATV-n :) Kicsit gáz ez az onfelett egyszerre tapsolás és nevetés... (vagy inkább rémisztő)