128
  • Gerygrey
    #88
    Nem, a se p-széria (a 990 kivételével) egy iszonyatosan jól eltalált, könnyen kezelhető készülék, nekem p910-en egy klikk a jegyzetelő (meg opera mini böngésző amiről az sg-t olvasom jelen pillanatban virtuális billen pötyögve, meg bármi más app, öt dolgot be lehet állítani hogy 1 klikk legyen). Egykézzel lehet netezni vele, a jog dial tárcsa segítségével... Egyetlenegy nagy rákfenéje van, ez pedig a symbian uiq... Nem a gui miatt mert az teljesen rendben van, inkább a szoftverellátottság - és ugyanez lesz a helyzet az iphone-al is. A mac osx mobile sosem lesz egy igazán elterjedt platform (szerintem), lásd a symbian uiq mellett is mekkora nevek vannak (sonyericsson, motorola), mégsem fejleszt rá szinte a kutya sem. Persze, vannak progik rá, de össze nem lehet hasonlítani a kínálatot a win mobile felhozatallal. Valaki írta lejjebb hogy az összes mac osx progi menni fog rajta, erre csak azt tudom mondani hogy hiszem ha látom (ha elindul rajta a mac-es photoshop, már rohanok is venni egy iphone-t) :)
  • Cat #87
    Amerikában eléggé elmaradott a mobilkultúra Európához képest, nagyon nagyon messze vannak még a 3G-től. Az Apple feleslegesen integrálta volna ezt a drága szolgáltatást, amikor hálózati szinten nincs még támogatva.
  • TH448
    #86
    Bocs előre, nem olvastam el az összes hozzászólást, nem volt időm rá.
    Látom, sokan fikázzák, sokan elvakultan istenítik már előre, kevés az, aki objektíven tekint az eszközre.
    Személy szerint nekem nagyon tetszik a formája, meg a touch screen. Az már más dolog, hogy az osx bolondbiztosra egyszerűsített vezérlőpultja, és megjelenése sem tetszett, és valszleg ilyen lesz ez is.
    És semmiképp nem forradalmi a küytü, technikailag biztos nem, ebben szerintem mindenki egyetérthet.
    De azok közül, akik fikázzák, mutasson már valaki nekem egy olyan telefont, ami smartphone (jó, az külön dolog, hogy majd milyen progik lesznek ehez, hamár nem vmelyik neves amartphone oprendszer megy rajta), szép, jó zenejátszási lehetőség, van benne WIFI (!!!!), és kisebb, mint egy pda, tehát simán elfér zsebben, esetleg érintőképernyős. Nekem ilyen kütyü kell, és ez az első, amiben minden benne van.
  • Darth Sith
    #85
    és az mér baj ha 1 klikk helyett 4? nekem is PDA-m van és a legkevésbé sem zavar. Egy symbian, vagy windows mobiel sosem lehet igazán bonyolúlt, mert nincs benne annyi menü, beállítási lehetőség hogy elbonyolódjon. Ha pl egy linux futna rajta, terminal ablakkal akkor megértem ha ezt mondják..
  • kvp
    #84
    Ennek a telefonnak egyetlen elonye lehet, es ez az apple fele gui. A sony-ericsson p990 sokkal tobbet tud, viszont hasznalhatatlanra sikerult. Az uj nokia n800 is sokat tud (bar nem telefon csak kiegeszito), de bonyolult a gui-ja. Egy jegyzeteleshez 4 kattintas kell a program elinditasahoz, majd ujabb 3 a kezirasfelismeres elohivasahoz. Ha ez menne egy mozdulattal is (ujj le, celzas, uj fel) akkor lennenek ott mint az apple. A gui alapelve egyebkent egy 1 evvel ezelotti mit-s kutatasbol jon. (veletlenul a macosx kernel-je is ott keszult)

    A telefon egyebkent nem rosz, csak harmatosan gyenge gsm kepessegek teren. (meg egy low end sony-ericcson is tobbet tud, persze nem ilyen jo minosegben)

    Ha vagy a nokia, vagy a sony-ericsson kihozna egy jol hasznalhato gui-t a nokia tablet formatumaban, de teljes gsm felszereltseggel, akkor siman tarolhatnanak a piacon. Az hogy miert nem hoznak ki talan arra vezetheto vissza, hogy nem tudnak eladni. Ha mashoz nem, de ehhez ert az apple.
  • asysoft
    #83
    Nem igazán értem, miben több ez az érintőképernyő az átlag PDA-énál. Mi ez a Multitouch? Valami hangzatos név, esetleg több?
    Nekem első látásra tetszik ez a telefon, jópofa ez a menü, meg a döntésérzékenység, a szokásos Apple csilivili. Viszont erősen túlzónak tartom azt, hogy forradalminak nevezzék, no meg az ár/érték aránya sem túl jó...
  • NEXUS6
    #82
    Oks, vettem a lapot, bocs az erősebb hangvételért!

    1: Az 1500$ az Index ezzel kapcsolatos cikkéből jön:

    "Végül előkaptuk a zsebszámológépünket is, és máris kiderült, hogy a vásárlóknak két év alatt összesen ezerötszáz-ezerhatszáz dollárt, azaz körülbelül háromszázezer forintot kell kipengetniük a mobilért. Az olcsóbb, négy gigabájtos modell 499 dollárba kerül, a drágább modell meg 599 dollárba, ugyanakkor kétéves hűségnyilatkozatot kell aláírni a Cingular mobilszolgáltatónál, amelynek a legolcsóbb egyéni díjcsomagja havonta 40 dollárba kerül. Két év alatt tehát majdnem ezer dollár vándorol a szolgáltató zsebébe, és ez a havidíj nem tartalmaz semmilyen adatszolgáltatást."

    Amúgy itt lett volna a lehetőség, hogy az elsumákolt 3G-t végre valaki igazán felkarolja. Ha esetleg sikeres lenne ez a termék, és a 3G-zést egyfajta életformaként probálta volna az Apple propagálni, talán végre lenne belőle valami. Pl csináljatok transzatlanti konferencia-bulit, vagy amit akartok.
    Szerintem egy 3G nélküli telót 2007-ben forradalminak kikiáltani, még akkor is ha nem igazán akar ez a dolog beindulni, elég ciki.
    Mondom ezt úgy, hogy én is néhány hete vettem egy nem 3G-s telót - valakinek ugye kell a vizet is prédikálni;)
  • BRobee
    #81
    Ezzel egyetértek. Erre céloztam, felvetésed jogos. Viszont voltak "BT van benne?3G-s?1500 dollár?"és egyéb bizonytalanságok. Sry. Egy biztos, hogy a meccset a cég nyeri és nem az emberország. :)
  • Gerygrey
    #80
    Nem kell ahhoz kézbevenni hogy megítéljük milyen. Képzeld, sokan termékjellemzők alapján vásárolnak, nem pedig "fúú ezt reklámozzák a tévébe" meg "hujdeszépfényesazelőlapjaaaaa" alapon. Például adott egy focimeccs, ha csak annyit tudsz hogy 8:1 a végeredmény, abból már lehet tudni hogy csúnyán kikapott az egyik csapat, pedig nem nézted végig a meccset...
  • Inquisitor
    #79
    "Hogy most a MAC is gyártani fogja??? És???"
    Úgy érted Asus és Tsa? :)
  • BRobee
    #78
    Legelőször: Nem saját nézeteimet osztom, hanem véleményemet mondtam el. Szép az iPhone, de nem vennék ilyet, viszont egy iPodom van és meg vagyok vele elégedve.(és nem akarom a legújabbat megvenni, telefonnak megfelel a D600 és gépem, fényképezőm is van.)

    1. Sg előző cikk alapján "A 4 gigabyte-os telefon ára 499 dollár, a 8 gigabyte-os változaté 599 dollár lesz." Miért $1500?

    Nem azt hiszem, hogy ez a megfelelő(és nem is fogadom el, nem azonosulok vele), hanem ez egy !magyarázat!, hogy miért olyan elterjedt a tengerentúlon az iPod és a többi Apple termék és miért sanszos, hogy ez is a többi sorsára jut.

    Kinek a pap, kinek a papné, nem kéne beleszólni, hogy a szomszéd fia melyik nővel járjon:D Idézem Nexus: Ön Dönt. (én nem döntök, mert én nem veszek semmit:D)
  • HUmanEmber41st
    #77
    Nem tudom, mit vannak úgy oda és újdonságnak állítják be a pocket pc-ben levő ( mobil)telefont. 150 ezer környékén már jó HP termékek kaphatók. És már több éve..
    Hogy most a MAC is gyártani fogja??? És???
  • sgbo
    #76
    Mond azt hogy egy mostani Nokia vagy Sony Ericsson összedobott gagyi szar...

    Ha jóval kevesebb pénzből megkapod ugyanazt a tudást és minőséget, akkor melyiket választod???
    Ráadásul nincs benne tudtommal szélessávú netelérés(3G) sem....

    Igazából nem érdekelne a dolog, csak NAGYON irritál hogy valamit úgy fényeznek mint valami forradalmi világmegváltó dolog, pedig csak egy jól kinéző cucc ami semmi extrát nem tud...Éljen a marketing!!!!
  • bakagaijin
    #75
    Az apple oldalán kuvikktime-os demonstráción meg lehet szemlélni a fícsöröket. Ezek alapján korrekt (leginkább az ujjas vezérlés a szimpi, filmet nem miniben akarok nézni, ha mondjuk bele lenne építve egy projektor akkor már érdekes lehetne :)). De az ára alapján mindenképp érdemes várni egy-másfél évet amíg megjelennek a komolyabb távolkeleti klónok, harmad-negyed áron.
  • NEXUS6
    #74
    1: de igen
    2-3-4: majd meglássuk, de pl pont a szintén a kiállításon bemutatkozó N800 erős konkurenciát jelent, ráadásul a Nokia is erős azokban, amit itt írtál, ergonómia miegymás. A mobil piac nem az MP3 lejáccó piac!!!!
    Az MP3-at minden nagy cég kihagyta, mert a saját szabványukat próbálták eröltetni. Az Applenak valahogy bejött. Az okosmobil piacon viszont nem bizti, hogy elég lesz egy ari dizájn.
    Amúgy szerinted az a normális ahogy amcsiban állnak hozzá a dolgokhoz? Biztos vagy benne? Attól hogy felfogod, megérted az amcsi hozzá-állást, még nem kell el is fogadni!

    Jó a példa:)))) Csak ugye ha van olyan "konkurencia", aki amellett, hogy még jobban is néz ki, ráadásul még készségesebb is és mellette még olcsóbb is mint a luxuskurva, akkor csak magadat égeted, ha mégis a drágábbal mész el. Ilyenkor jön persze az a duma, hogy: igen, igaz, de nem hülye vagyok, csak ilyen az ízlésem.;)
  • BRobee
    #73
    Na mostmár bejön a WTC, Irak, Szaddam, Kioto, Hirosima, Nagasaki, Pealr Harbor egy nyamvadt iPhone miatt. Megmosolyogtalak, sorry:)))
  • BRobee
    #72
    Kurvára nem az Apple-t fényezem, csak nagyon kiváncsi vagyok, hogy honnan a búbánatos f@szból tudod, hogy egy szart "dobtak az orrod elé"? SF-ben vagy esetleg és a kiállításról jöttél? Vagy két kép és 5 sor alapján értékeled a terméket?
  • Athlon64
    #71
    A vége nagyon tetszik a hozzászólásodnak :))))
  • Athlon64
    #70
    Hát igen. Azok az amerikaiak megtehetik, hogy szorják a pénzüket ilyen cuccokra. De megtehetik hisz gátlástalanok. Még a Kiotói egyezményt se írták alá. Irakot is lerohanták. És ez mind azért, hogy döljön a lé és akkor ... jut iPhone-ra is
  • Su0my
    #69
    az oké, hogy tudja, de nem ÍGY. ez a lényeg, fiú. meg a legtöbb az nem equals összes:)
  • Su0my
    #68
    szerintem azt lehet forradalmi újításnak venni, hogy végre nem egy félig összetett gagyit dobnak le az orrod elé, hanem egy csúcsminőségű, szerintem kifogástalan árut. Azontúl nyilván meg is kell fizetni, de pl az a gagyohalmaz, ami mostanában a nokiától, motorolától, lgtől stb árad, szörnyű... Hátha összekapják magukat és végre olyan készülékek lesznek, amik megérik az árukat. 2 éves a telefonom (sőőt ...), már fél éve nem tudom, mire cseréljem, egyik árszegmensben sincs olyan, amit gondolkodás nélkül megvennék... remélem kibírja majd év végéig, mert addigra úgy látszik, megoldódik a probléma:)
  • passatgt
    #67
    Hát nekem majdnem 1 éves a telefonom:Mp4 lejátszó,mp3 lejátszó, 1gb memória, érintőképernyő, 2,5 centivel kissebb mint ez a batár:), és tele van mindenféle multimédiás dolgokkal,pl hangrögzítő,fényüzenet,mozgásérzékelő,2 megapixeles kamera fényképezőgép,mégse került 200 ezer forintba,hanem csak 40e.Szóval ennek annyi értelme van mint hogy én ezt ide beírtam:C
  • Su0my
    #66
    divatszarozol, de érv nélkül te is. Ennyi vagy.
  • BRobee
    #65
    Erre céloztam a szép nővel. Ugyanazt nyújta mint a kevésbé szép, akár még a hiányosságokat is lenyeled neki, (mittomén nem szereti hátulról:D) mert nagyon szép és jó vele lenni. Az Apple költ a szépségre és lsd. lokko hozzászólását.
  • lokko
    #64
    az Apple termék mindig több volt annál, mint amit egy listában fel tudsz sorolni, mivel az Apple-ben az a csúcs, hogy képes eladni magát olyan embereknek akik nem élveznek el mindenféle szakzsargon szajkózásától ... az érzékein keresztül próbálja becserkészni a vásárlót, jópofaságával, gördülékenységével, egyszerű igényességével ... ez több mint parasztvakítás mert olyan mérvű ergonómiai fejlesztések vannak a háttérben, amit csak az Apple hajlandó végig vinni, mert ez a cégük filozófiájának alapja ...
  • Su0my
    #63
    se hangfelvétel:)
  • BRobee
    #62
    1. Nem 1500 dollár.
    2. Nem a magyar piacon akar robbantani, hanem az amerikain és ott minden esélye megvan rá, hogy befutó legyen. Mint mondottam, hitelkártya mindenkinél (nem is egy), lakáson hitel, 2 éves előfizetés már bakfitty. Az usaban ez így megy..
    3. Ismét tengerentúl: Az emberek nem fognak szopózni (itthon egyszerűen hozzáértésnek nevezhetjük) a PDA-kal és egyebekkel, hanem bemennek egy Apple Store-ba, ahol nyomják az előadást(!), ahol megtanulhatják az emberek, hogyan tudják használni az ott vásárolt terméket. (Nagy terem, kivetítő, mikrofon, lépésről lépésre haladnak, emberek székeken, kezükbe a Mac lapos+ iPod és tanulják, hogy mit hogyan. Vicces, de igaz...)Van egy kütyü, amit pofon egyszerűen használhatnak és minden benne van. Ez fun. Ha a cég azt mondja, hogy csak akkor tudsz fun dolgot véghezvinni, ha egy ilyet veszel, csuklóból megveszi. Amerikai piac.
    4. Mondhatjátok, hogy ez Magyarország. Itt nem a fun életérzés miatt születnek a pozitív hozzászólások, hanem azért, mert tetszik nekik. A többi pedig már pénztárca dolga. Ha mindkettő pozitív iPod-iPhone-stb. szempontból, akkor a józan ész (ár-érték arány) háttérbe szorul, mivel erősebb a tetszés.

    Elvont példa: Van egy 120 kilós hölgy, picit csúnya, de meghívod egy sörre és már a Tiéd is. Van viszont egy csinos hölgy, aki ad magára és még nem is buta. Őt viszont egy sörrel nem lehet elcsábítani. Neki udvarolni kell, mozi, vacsora, érezetetni vele, hogy igenis fontos. Idő+ pénz. IZLÉS dolga, hogy melyiket választod. Olcsón megkapod a 120 kilós aranyanyát, aki ugyanúgy emgtesz mindent Neked, amit csak akarsz, vagy költessz és kapsz egy szebbet, aki ugyanúgy megtesz mindent. Persze kereshetsz másik szebbet is, JOGOD van eldönteni, hogy kell vagy nem. Ön dönt.
  • sgbo
    #61
    Én épp néztem a CNN-en a bemutatót. Nagyon értenek a marketinghez. Mindenki el volt ájulva. Viszont ha nem esünk azonnal hanyatt, azt is láthatjuk hogy semmi nagy szám nincs benne. Egyszerűen jól kinéző kütyü.

    Legtöbb funkciójátt még a mostani SE telóm is tudja(videót lejátszani is), ráadásul 3G, szóval jövőben is jó lesz - ellentétben az iPhone-al.

    ENNYI pénzért ez vicc. Bár sok őrült van a világban, úgyhogy sikeres lesz.
  • NEXUS6
    #60
    "Ez az iPhone is normális, csak új és drága."

    Persze! Tényleg tök jó pofa, csak valami 1500 dollárt fizetsz ki érte a 2 éves előfizetéssel (a teló ára plusz előfizetés).
    Ha annyiba lenne, mint a Nokia N800 akkor még azt mondanám reális, de messze nem annyiban van.
  • Tinman #59
    A 4 éves féltéglám is lejátsz filmeket (ismétlem, 4 éve volt teljesen újan 52k)... jelenleg a Kék Bolygó első 4 része van az 512-es kártyán és még egyéb más.

    2 Megapixeles kamera? Nem egy nagy szám, főleg, hogy 5MP fénygépet dobnak hozzád
    már 25 körül. Ha meg elmész nyaralni/kirándulni nehogy azt mond, hogy a 2MP-es okostelefonoddal szeretnéd megörökíteni az élményeket.
    Persze, "jó" képet csinál, de amit a falra kiteszel bekeretezve, azt valószínű nem 2 MP-es játékfényképezőgéppel csinálod.

    "100 emberből 3-nak lesz TALÁN Magyarországban"
    Szvsz ez nagyon optimista becslés. Nézd meg hányan futkoznak kommunikátorral. Na pontosan annyi embernek tellik majd erre majd 200 ezres vacakra.
  • Inquisitor
    #58
    "akik (khm) "fikázzák" az iPhone-t, azok nem látták a Macworld expo felvételét."

    De láttam, igaz szerintem én (és sokan mások) nem fikázták, csak kifejtették, hogy azért mert picit designos, mert picit összeszedettebb mint eddig hasonszőrű cuccok, attól még nem forradalmi újdonság, amint be állítják egyesek. Lásd ugyan ez ment iPodnál is. És mennyien bekajálták a marketing rizsát.

    Azt is írtam, hogy örülök neki a Newton bukta után előmertek állni ilyen holmival.

    "Ja és igen, tudnak lejátszani zenét és videókat a legjobb okostelefonok. De filmeket is? Ha jól tudom, nagy részük nem... "

    Ezt egy NEM okostelefon is tudja, ezért kétlem.

    "minden Mac-kompastibilis internetről letölthető alkalmazást telepíteni lehet rá"

    Erősen kétlem.
  • whatever
    #57
    Igazából nem futtathatók rajta Mac-es alkalmazások. Csak egy OS X alap van alatta, de nincs hozzá se hivatalos SDK még se semmi. MÉG. van még fél év a megjelenésig. Egyébként meg nem a feature-öket kéne összehasonlítgatni, hanem megnézni az Apple oldalán a videókat, hogy hogyan működik, milyen sebességgel és mit nyújt kényelmi szempontból. Érdemes megnézni, hogy az egyes telefonon futó alkalmazások hogyan tudnak együttdolgozni és egészben hogy van megoldva minden.

    Nem értem, miért lennék divatbuzi, mert tetszik egy teljesen átgondolt átfogó megoldás és nem akarok szarozni más kütyükkel. Ráadásul ha már őgyis Mac-em van, miért szenvedjek mással, ha ezzel tökéletesen tudok szinkronizálni. A mostani Sony-Ericsson telómmal is tökéletesen megy, de az iPhone-nal mondjuk lehet több funkció lesz amit a géppel össze tudok kapcsolni.

    Értem én, hogy nem tud Excellt megjeleníteni, de monduk, ha nekem nincs rá szükségem, akkor mindjárt elvakult apple fanatikus vagyok és divatból veszek ilyen kütyüt?
  • aroncohen
    #56
    Bocs, kihagytam a hívás közbeni funkciókat is... Szerintem nem gyengék...
  • EarthQuake
    #55
    Tpe rendben van, csakhogy hajnali 3kor még gigabit volt odaírva.
  • aroncohen
    #54
    Az én véleményem: minden tisztelet a microsoft mobile-os pédéák családjának, fantasztikusan fejlődnek, tök jó, hogy mennyi funkciójuk van. Viszont azt hiszem, hogy akik (khm) "fikázzák" az iPhone-t, azok nem látták a Macworld expo felvételét. Az Apple oldalán meg lehet nézni, nem részletezem, hogy azon belül hol. Az Apple iPhone valóban nem forradalmi, nem tud teleportálni, nem tud repülni és pénzt nyomtatni, stb. De meg kell adni, hogy a wi-fi-re történő átkapcsolás, az ujjal kezelhető, gyönyörű képernyő, a 2 megapixeles kamera és társaik abszolút élvonalba tartozik. Ja és igen, tudnak lejátszani zenét és videókat a legjobb okostelefonok. De filmeket is? Ha jól tudom, nagy részük nem... És ezzel nem azt mondom, hogy az iPhone-nak ez a legfontosabb funkciója és lepipál vele mindenkit. De azért csábító. A netes dolgokat pedig abszolút csúcsnak tartom! Pl. azt, hogy minden Mac-kompastibilis internetről letölthető alkalmazást telepíteni lehet rá. Az ára persze más kérdés. Be kell látni, nem lehet tömegtermékként kezelni, 100 emberből 3-nak lesz TALÁN Magyarországban. De amíg nincs biztos árlista, legjobb az lenne, ha senki sem ítélne röphírekből.
    Ha elolvastátok ezt, köszönöm, és még egyszer: nem akarok semmilyen PDA-t szidni. Egyszerűen tetszenek az Apple termékei, használhatónak tartom őket, és nem tetszik, hogy egyesek egy cikk és néhány röphír alapján ítélnek.
    ciao
  • OliApa
    #53
    Védőfóliát kell használni. A PDA-knál bevált.
  • Sanyix
    #52
    Fuuu ez kísértetiesen hasonlít egy régi ipoddal kapcsolatos hozzászólásomra, szintén autókkal példázva. Csak én úgy írtam hogy van egy sima audi, és van egy ugyanolyan audi almácskával 2x annyiért :)
  • bakagaijin
    #51
    Egészen pontosan így van... Sajnos, esetleg szerencsére, nézőpont kérdése. Annyit tennék még csak hozzá, hogy sosem az a termék a széleskörben a "nyerő", ami technikailag a legfejlettebb, hanem amit jobban el tudnak adni. Ez így volt a hőskorban, így van most is.

    Ha van ellenpélda, akkor vezessétek fel, szeretnék meglepődni :).
  • m4G1c
    #50
    Motorola a1000 - iPhone. Hasonlítsa össze, aki annyira védi ezt a divatszart és utána hőbörögjön. (és ez a motorola sem mai darab, ennél jóval fejlettebbek is vannak - de ezt használtan már szinte BÁRKI megkapja, aki félretesz rá egy kicsit ~ 40-50kHUF)
  • Sanyix
    #49
    Sávszélességet gigabit/seccel mérünk, adatmennyiség mérése hivatalosan a flashmemóriákon gigabit/megabit, és most már ezt szeretnék elterjeszteni a vinyóknál is, meg mindenhol, mert ugye itt szokásos 1000 a szorzó, és nem 1024.