120
  • archkoven
    #73
    Hihetetlen, hogy a mai tinédzserek mit össze tudnak pofázni egy szaros telefonról!
  • NEXUS6
    #72
    "Tok felesleges pocskondiazni az iPod-ot, mert valoban az messze a legnepszerubb MP3 lejatszo a vilagon. Es mint tudjuk nem az okoskodo macskajancsik hatarozzak meg, hogy melyik lejatszo a legjobb a piacnak, hanem a kereslet.
    Ha a kereslet alapjan az iPod a meno, akkor az iPod a meno (pont). Es ezt a leginkabb az bizonyitja, hogy a tobbi MP3 lejatszo gyartoja is egyre inkabb az iPod-hoz hasonlo dolgokat akar gyartani (lasd Zune es a tobbi)."

    ;) Szal az LG kazis cédés mp3-asos gettóblaszter jobb mint egy Bose rendszer, mert abbó többet adnak el? Hmm erre szokták mondani azt a legyes példát...

  • kogasom
    #71
    PDA-e vagy sem: ha szigorúan vesszük, az alap PIM funkciókra képes. Ezen kívül ha nem csal az emlékezetem, a Mac OS X egy módosított, de az asztalival kompatibilis kerül rá (a widget támogatásban szinte biztos vagyok, a binárisok támogatása dereng).
  • GregSB
    #70
    Fére ment a válasz, ez a #64-esre írtam!
  • GregSB
    #69
    Annyira jellemző vélemény, hogy akinek Ipodja van az csak egy birka lehet... Arra esetleg nem gondoltok, hogy valakinek tetszik valamilyen oknál fogva, és ezért választja?

    Nekem Ipodom van, előtte elfogyasztottam számos noname mp3 lejátszót, és egy Creative Zent. Májusban lesz 1 éve hogy megvan a nanom, és ha most újra kéne vennem mp3 lejátszót akkor is ezt venném, hiába drágább mint a többi. Egyetlen egy dolog miatt: kezelhetőség (iPodra + iTunesra egyaránt értve). Eleinte kicsit furcsa volt, de 1 hét alatt megszoktam, és most úgy vagyok ha fegyverrel fenyegetének se térnék vissza a Zenre vagy másra.

    A videókat elnézve ugyan ez lesz a telefon fő ütőkártyája, a kezelhetőség. Ha valakinek nem fog bejönni az nem veszi meg, ennyi, de nem értem mitől jobb nektek ha lehülyézitek azokat akiknek tetszik...
  • Morden23
    #68
    Azért vannak kategóriák, ahol már semmi értelme ennek, amit leírsz.

    Ferrarit sem a költséghatékonyság miatt vesz az ember, hanem azért, hogy legyen.
    Nem általánosítanék annyira, hogy "aki iPod-ot vesz, az tudatlan marketingáldozat". Lehet, hogy egyszerűen ez tetszik neki, azért, mert. Főleg, hogy itthon azért közel nem volt akkora hype-ja, mint mondjuk az USA-ban.

    Nem azt mondom, biztos van olyan is, aki csak azért vesz iPod-ot, mert azt hiszi/képzeli, hogy ettől trendi lesz, de erőteljesen kétlem, hogy ez lenne a túlnyomó réteg.

    Haveromnak is van iPodja, és a kabát- meg nadrágzsebében hordja. Akkor azzal hogy legyen trendi? Aranyláncot is lehet hordani ing alatt, meg bőrkabát fölött is.
  • zzebi
    #67
    Hehe... Savanyu a szolo, ugye. Hat az teny, hogy nem az atlag felhasznalonak/penztarcanak keszult a telefon, hanem sokkal inkabb a high-end kategoriaba.

    Hiba a PDA-kkal osszehasonlitani, mivel ez nem PDA, hanem - ahogy azt az eloadasaban SJ kb 5* elmondta - egy iPod + Telefon + Internetes kommunikator.

    Az Apple iden nagy valoszinuseggel leszallitja a 100 milliomodik iPod-ot. Tulzas nelkul allithatjuk, hogy az iPod tulajdonosok majdnem mindegyikenek van mobiltelefonja es valoszinuleg az sem nagy tulzas, hogy a legtobben szivesen hasznalnanak normalis email klienst es teljes erteku web bongeszot a telefonjukon. Na, pont ezeknek az embereknek szanja az Apple az iPhone-t. Bar a keszulek egyaltalan nem olcso, ha a fenti funkciokat osszeadjuk, megis (mondjuk ugy) araban van. Es persze a premier utan lesz joval olcsobb is meg.

    Tok felesleges pocskondiazni az iPod-ot, mert valoban az messze a legnepszerubb MP3 lejatszo a vilagon. Es mint tudjuk nem az okoskodo macskajancsik hatarozzak meg, hogy melyik lejatszo a legjobb a piacnak, hanem a kereslet.
    Ha a kereslet alapjan az iPod a meno, akkor az iPod a meno (pont). Es ezt a leginkabb az bizonyitja, hogy a tobbi MP3 lejatszo gyartoja is egyre inkabb az iPod-hoz hasonlo dolgokat akar gyartani (lasd Zune es a tobbi).

    A cikk nem emliti, de Jobs azt is elmondta, hogy a vilag legnagyobb zeneforgalmazoi kozott az iTunes a 4. helyre lepett elo az amazon.com-ot megelozve. Mar csak a Target, a Best Buy es a Walmart van elotte. Hat, mit mondjak.... ez hihetetlen nagy dolog! Naponta 5.8 millio zeneszamot vesznek vilagszerte az iTunes-on! Es ez a szam folyamatosan novekszik.
  • Inquisitor
    #66
    Elég ambivalensek az érzéseim ...
    Egyrészt adva van egy drága és valószinüleg trendy techno kütyü, amiben egy halom technikai érdekesség van összegyűjtve, ami EBBEN a formában még nem volt, de máshol már láthattuk. Hát igen a marketing és design.
    Másrészt az Apple visszavág, hiszen annó az első "PDA" szerű dolgokat ők dobták ki, próbálkoztak írásfelismeréssel, stb. Aztán az egész piaci részesedésük ment a levesbe ... most pótléknak itt van ez a dolog.

    Kíváncsian várom mi sül ki ebből :)
  • TH448
    #65
    Neked nem volt még olyan, hogy beleszerettél valamilyen termékbe mondhatni első látásra? Olyankor más a helyzet.
    És manapság nem olyan éles a határvonal a "trendi ember", és a tudatos vásárló között. Ugyanis amit leírtál, az semmiképp nem egyértelmű hozzárendelés. Ugyanis a tudatos vásárlókat is könnyen manipulálják manapság. Példaként említeném, ahogy mondtad "z minőségben". Itt kezdődik, hogy kemény napokig tartó utánajárás, tesztek olvasása, egyeztetés pénztárcával, stb stb. Én ezt csináltam, amikor a gépemvettem hangcuccot, aztán meg jött a körző és szögmérő a beállításhoz, tudtam, hogy annyiért azt kapom, olyan a minőség. Viszont mivel mondjuk egy mp3 játszó, mint olyan eléggé absztrakt osztály, a minőség meg ugye sajnos szubjektív (kinek kell eq, de én pl. azonnal kapcsolom ki), így nehézkes behatárolni. Itt jön képbe, hogy ki az audiofil, kinek mennyire számít, és ha nem nézed a legfelső réteget, akik heteket járnak utána tényleg komolyan véve a kérdést, a többi embernél a többségnél nem behatárolható, hogy ki mennyire tudatos. Véleményem szerint az a tudatos, aki nem azért vesz ipodot, mert menő, hanem mert minőségi mp3 játszó. Bár most, hogy belegondolok, a többség mégis a "menőség" miatt veszi.
  • NEXUS6
    #64
    Igen ezzel mentegetik magukat az Apple rajongók!
    ;)))

    Pedig tényleg létezik tudatos vásárló. De ő a zenét hallgatja, és nem a kütyüjét buzerálja, méghozzá X pénzből Y db zeneszámot Z minőségben (X a tudatos vásárló fejében fordítottan arányos Y és Z értékkel, ez alapján hozza meg a döntését).

    A nem tudatos vásárló fejében ezek az értékek nincsenek egymással kapcsolatban, egyéb érzékekre/ösztönökre hallgatva vásárol.
  • Darth Sith
    #63
    Nem vok oda az iPod és társai dolgokért, de ez a telefon kifejezetten tetszik. Ha még normális aksit is raktak bele, akkor nem rossz dolog. Pláne ha belegondolunk hogy ha tudja azokat a funkciókat amelyeket egy GSM-es PDA is tud, és kb egy árkategóriában van velük, akkor igenis van esélye a piacon. Ha másért nem, max azért mert a márkája miatt megveszi a sok trendy-e vagy apple kocka..
  • Macc
    #62
    A tudatos vasarlok is tomeget alkotnak ma mar. Raadasul csak azt hiszik hogy tudatosak, ok is ugyanugy aldozatai a fogyasztoi tarsadalomnak, es a marketingnek.
  • vjanika
    #61
    Ott a pont :-) !!!

    Minden trendnek ez a lényege, hogy elhitesse veled, aki ezt követi az a KIRÁLY! Pedig valójában nem KIRÁLY, hanem tömegember. Aki egy picit ért hozzá és tudja mit akar, vagy tud legalább kérdezni és ez alapján dönteni, azt meg úgy hívják, hogy tudatos vásárló. Neki már nem lehet csak úgy eladni valamit.
  • scorpeeon
    #60
    Ez tényleg nem semmi hogy hogy néz ki. Viszont a 4/8 giga nagyon kevés egy ilyennek. Zenének még elmegy (de ahhoz minek ilyen kijelző?), de filmeknek kevéske. Az aksija sem túl jó. És nehéz is... Meg drága, pont ennyibe kerül a PS3 :) Ha lenne 40/60/80 gigás, és jobb lenne az aksija, akkor azt mondom h áldásom rá, de ez így pár szempontból kicsit kevés és ahhoz képest drága.
  • TH448
    #59
    Köszönöm. Bocsánat, de most nem tudom megnézni, mert nagyon lassú a net. :( Gondolom, ez az a videó, amikor a felhasználó több ujjával egyszerre szabályozza a füstöt, meg az a gráfos játék. Viszont szerintem teljesen felesleges egy ilyen gépbe olyan, de marketingnek abszolút jól hangzik...

    Mindenkinek: Sokan írták, hogy milyen forradalmian egyszerű a kezelése. Egy mai PDA-nál ugyanígy rákattintasz, és előjön :P Most animálva van az artist választás, meg a trackválasztás. Na bummm. Semmiképp nem forradalmi, maximum üzletileg lehet, az lesz...
  • wanek
    #58
    "Nem az szopja le az aksit, hanem a beépített GPS és társai (abból viszont jobb a külső egység saját aksival)" - enyhe tévedés. A külső vevők többnyire bluetooth-osak. Ha viszont így navigálsz, akkor a bluetooth miatt közel annyi a fogyasztása, mintha beépített GPS vevő lenne...
    A nagyobb felbontású kijelző tényleg többet fogyaszt. Viszont a kép szebb, mert kb. 4"-os kijelzőn jelenik meg a 640x480, vagyis kisebb az elemi képpont, mint 3.5"-on a 320x240-nél.
    Internetezni WiFi-n keresztül is lehet, vagyis használhatod az otthoni előfizetésedet (ha van WiFi-s routered), illetve szerencsés esetben mások hálózatát, vagy ingyenes access pointokat.
    Mivel a PDA-k kártyával bővíthetők, így nem vagy fix méretre korlátozva (4/8 GB, mint ez az apple cucc). Amennyi kártyád van, annyi a kapacitásod :)
    A PDA-kra rengeteg már létező ingyenes és fizetős program van, erre az apple-ra meg egyelőre max. a beépített programjai. Kíváncsi lennék, hogy az apple médialejátszója tud-e annyit, mint a PDA-kra írt TCPMP... és ez csak egy program a sok közül.
  • whatever
    #57
    Csak röviden: Ez Macworld volt, nem CES.
  • Macc
    #56
    Egyelore ebben a teloban:)
  • bugbal
    #55
    újabb vásárolnivaló a sznoboknak, és a mutagoatósoknak..
  • GregSB
    #54
    Először az iPhone-ban debütál, szal majd valamikor év végén keress fel egy Apple boltot :DDDD
  • GregSB
    #53
    Még egyszer, itt a link ahol bemutatják a telefon kezelését:

    iPhone

    Aki pedig azt hiszi ez mind csak ígéret, az klikkeljen alul a "Watch the Keynote" linkre, és nézze meg a CES prezentációt, Jobs élőben mutat be mindent egy készüléken...
  • NEXUS6
    #52
    Húúú, ez nagyon teccik!

    Hol lehet ilyet venni?;)))
  • GregSB
    #51
    Pff, ezt nem gondolhatod komolyan!

    Megnézted te egyáltalán az első hozzászólásban lévő linket, láttad hogyan működik a telefon, vagy csak fikázól a vakvilágba?
  • Yeti
    #50
    Elvileg erről az apple szabadalomról van szó:
    http://www.youtube.com/watch?v=e-AZrkFuCZo
  • csorfab
    #49
    való igaz, figyelmetlen voltam
  • nipponia
    #48
    Nem értek a PDA-hoz, ezért nem is szólok egy szót sem. De annyit még én is tudok, hogy nem láttam még "fél tégla" méretű pda-t. Szerintem a tenyeredben tökéletesen elfér, és az jó. Ne a régi típúsokkal hasonlítsd össze. Régen a telefon is fél tégla méretű volt.
    Szerény véleményem szerint már kevés embernek számít, hogy 640*480-at tud vagy 320*240-et (tisztelet a kívételnek). Mivel a mai ember a leglustább a földön, éppen ezért szeretne mindent egy kütyüben letudni. Telefont, navigációt, adminisztrációs dolgokat, stb. Szerintem még 10-15 év, és maga a PDA eltűnik. Ezek a szerkezetek fogják átvenni a szerepüket.
  • BStage
    #47
    "Akkora lesz tőle a PDA-d, mint egy féltégla!"

    Ehh, felbontásról hallottál már? Nem a kijelző nagyobb (esetleg néhány mm-rel) hanem a felbontás nő ilyenkor, a vga-s pda-k semmivel nem nagyobbak mint a qvga-sok.

    "A win mobilos progik 99%-át 320*240-re írják"

    Tényleg? Én nem úgy vettem észre.

    "a 640*480-on semmi plusz információt nem kapsz hozzá."

    Lássuk csak. Navigációs rendszer VGA-s, sokkal több infot tud megjeleniteni, excel VGA-s, sokkal több cella, netezés VGA sokkal jobban hasonlit a weboldal az asztali géphez, kevesebbet kell scrollozni. Soroljam még?

    "Netezni lehet hogy jobb - lenne, ha nem egy vagyonba kerülne rá az előfizetés "

    Látom nagyon otthon vagy a témában... 50 megás csomag 1800 ft pannonnál. Ez bőven elég az útközbeni netezésre levelezésre, egyébként mivel wifi is van benne, belvárosban inkább azt használom.

    "letölteni se nagyon tudsz hova"

    van benne 4 giga CF és 2 giga SD. Nem mintha pda-val akarnék nagy fileokat letölteni, de a levelezésem, pár tucat táblázat bőven elfér. (és még pár film is van rajta, ha unatkozok, vagy a dugóban ücsörgök)

    "meg sebességben se egy ADSL (jó, 1-2 belvárosi helyen van HSDPA"

    wifi...

    "Szal a nagyobb felbontásért kapsz egy nagyobb méretet, nem tudod zsebrevágni se. Kényelmetlen."

    majd ha nem csak képet láttál egy ilyenről, akkor majd lehet, hogy tudsz használható véleményt is mondani róla.

    "Sztem most ez a beszteszt, nekem is ilyen van. "

    próbáld ki rajta a navigációt, internetezést, aztán nézd meg ugyanaz hogy néz ki egy VGA-son, nekem is korábban 320-as volt ég és föld a különbség.
  • nipponia
    #46
    Nekem nagyon bejött ez a teló. Már régóta vártam, hogy mivel fog előrukkolni az apple, és nem csalódtam benne. Elnézve a mai telefonokat, az árukhoz képest semmit nem nyújtanak szinte. Majdnem mindegyik ugyanazt tudja, csak más a dizájn. Azért én nem fizetek több tízezerrel többet, hogy elmondhassam van egy új mobilom. De ez más. Ez forradalmasítani fogja a jövőben megjelenő telefonokat, hogy miket pakoljanak bele, miket tudjon és ezeket miként. Az tény, hogy az apple termékekért néha igen mélyen a zsebünkbe kell nyúlni. De ezért legalább kapsz is minőséget. Mind a számítógép, mind az ipod és most már a telefon tekintetében. 320*480-as felbontás? Tökéletesen megfelel, ha ennél nagyobbra vágysz, vegyél laptopot és hordozd azt. Ez egy könnyen kezelhető kis mobil eszköz, amivel nem kell vacakolnod hogy menjen. Míg egy laptopnál meghalhat a rendszer, mikor a legnagyobb szügséged van rá. Meg aztán ez egy mindenkinek készült "okostelefon", nem pedig konkrétan csak a kütyüvadászokat és az üzletembereket célozták meg vele.
    Összességében nekem nagyon tetszett ez a telefon. Ha elérhető áron lesz, biztos beszerzek egyet.
  • Sanyix
    #45
    Tudom csak mivel manapság a "trendy" szó meg a többi i-t y-ra cserélős szó divatos bizonyos iq0 embereknél ezért így is le kell írnom, hogy mindenki megértse ;)
  • virs lee
    #44
    640*480? Akkora lesz tőle a PDA-d, mint egy féltégla! 320*240-es kijelzővel sokkal kisebb PDA-t kaptál volna, és még a telefon is benne van. Ami szerinted lehet hogy hülyeség, de pont az a jó benne. Nem az szopja le az aksit, hanem a beépített GPS és társai (abból viszont jobb a külső egység saját aksival). A win mobilos progik 99%-át 320*240-re írják, a 640*480-on semmi plusz információt nem kapsz hozzá. Netezni lehet hogy jobb - lenne, ha nem egy vagyonba kerülne rá az előfizetés (már amennyiben használod is, anélkül értelme nincsen). De így sincs sok értelme, a 640*480 a legtöbb helyen már önmagában is kevés (800*60, de inkább 1024*768 ajánlott), letölteni se nagyon tudsz hova, ezen nincs 300 gigás vinyó, meg sebességben se egy ADSL (jó, 1-2 belvárosi helyen van HSDPA, de az is csak álló helyzetben annyi amennyi, ha mozogsz vele, nagyságrendet csökken a sebesség). Szal a nagyobb felbontásért kapsz egy nagyobb méretet, nem tudod zsebrevágni se. Kényelmetlen.

    Ellenben sokkal fontosabb a RAM / ROM mérete, mennyi programot tudsz eltárolni rajta, illetve az aksikapacitás. Sztem most ez a beszteszt, nekem is ilyen van.
  • TH448
    #43
    Wow, gyorsabb voltál. :D:D:D

    Ez mindenkinek: Valaki mondja már el nekem, hogy a marketing dumán kívül ez mitől "multi"touch??
  • TH448
    #42
    Meg kell hagyni, okos emberek ülnek az apple-nél. Amikor már a marketing dumát lehet fórumban visszaolvasni, és hozzá a felhasználó lelkesen helyesel is...
    Na mindegy. Egyébként nem vagyok apple ellenes, ez a telefon nagyon nagyon tetszik, formavilágát tekintve legalábbis biztosan. És wifi! Van benne wifi! Nagy plussz pont. Lehet netezni, levelet nézni... Normális zene játszás.Van benne pár jópofa megoldás, de technológiailag sem ez, sem az ipod nem nevezhető forradalminak, és semmiképp nem pda. "iPod, mobil és 'internet-communicator', és mindez egyben". Ebben benne van a lényeg.
  • BStage
    #41
    "mégis letarolta a piacot + a mellette lévő webáruház százmillió dolláros nagyságrendű legális bevételt hoz a kiadóknak"

    ez legfeljebb annyit jelent, hogy forradalmi userfejő eljárás, itt a forradalmi szóval akkor van gond, ha technikai értelemben használják... Technikai értelemben pedig az ipod minden csak nem forradalmi.

    (nem emlékszem, hogy a windows-t is forradalminak nevezted valamikor, pedig szintén letarolta a piacot és nem százmilliós hanem sokmilliárdos bevételt hoz)
  • NEXUS6
    #40
    Höhöhö!
    A marketing lényege (szerintem), hogy egy átlagos cuccosból egy kis dizájnnal, hírveréssel cult/trendy dolgot csinálj. Mindezt úgy hogy a lázadó ifjúság úgy érezze: valóban ő alázadó ifjúság, miközben telepofával fogyazt - Kokakóla, Ájpod, és 18 ezer forintos Rodzserwótersz koncertjegy.

    Nos, az ipod maga a trend, nézd meg hány cég próbálja másolni! Igaz semmit nem tud, amit a versenytársai ua pénzért ne tudnának, sőt inkább kevesebbet, de manapság a retro a minimal art a menő.
    Még hogy nem trendy!???;)))
    (A divatcikk szerintem esetenként szinoním a trendyvel, ebben az esetben mindenképp)
  • xSomebody
    #39
    Azért érdemes lenne megnézni az oldalán ( http://apple.com/iphone/ ), hogy hogyan kell kezelni... (QuickTIme kell hozzá, különben csak képeket mutat) és összehasonlítani az összesminden okostelefonnal... egyébként nem PDA-nak készült. Steve Jobs szerint "iPod, mobil és 'internet-communicator', és mindez egyben".
  • whatever
    #38
    Itt szokták mindig felhozni, hogy az Apple-nél csak a nevet fizeted meg. Ezt sosem szoktam érteni, mert ezek az emberek ugyanúgy megveszik a SONY-t, mert az SONY. De az Apple-t azért nem, mert az Apple.
  • Cat #37
    "Mégis mi búbánatos lófasz a forradalmi az iPodban?"

    Az, hogy előtte is voltak mp3 lejátszók, utána is, mégis letarolta a piacot + a mellette lévő webáruház százmillió dolláros nagyságrendű legális bevételt hoz a kiadóknak. Megtörte a fájlcsere egyeduralmát, megmutatta, hogy a weben is lehet zenét eladni.
  • BRobee
    #36
    Szerintetek képes az iPhone is divatcikké válni? Szerintem már kezdik véresre fejni az iTehén tőgyét.. ^^
  • Sanyix
    #35
    Nem elfogult, éppen ez az, nem dől be a divatnak, meg a hülyeségeknek, nem akar mindenáron "trendy" lenni. iPodban nincs semmi különleges, divatcikk, ennyi.
  • BRobee
    #34
    Ezzel túllőttek a célon.. "De legalább belerúgtunk a Zune-ba egy nagyot" Szép, szép, de felesleges.. Telo az telo, lejátszó az lejátszó. Ha így haladunk, akkor meg fog jelenni a csírke-tehén kombó:D