54
  • BiroAndras
    #54
    Sajnos az Xvid nem ingyenes ilyen célokra. Ha jól emlékszem 0.2 dollárt kell nekik fizetni eladott példányonként.
    Én örülnék a legjobban, ha az lenne. Mint írtam, hihetetlen sok szopás volt a wmv spéci kodekje miatt.
  • jasszka
    #53
    ha tudnád, mennyi pénz megy el arra, hogy a franciák ragaszkodnak hozzá, hogy minden hónapban 1 hetet strassbourgban legyen az EP!
    ilyenkor minden cuccot át kell szállítani
    1 ügy 1 nyelven van vagy 3kg papír....
    ...és hány hivatalos nyelv van az EUban!
    nah, erre megy el sok pénz
  • dez
    #52
    Én úgy tudom, az XviD a DivX teljesen ingyenes változata (v. inkább utánzata?).

    Kifogások, kifogások... A MS is a szponzorok listáján van?
  • BiroAndras
    #51
    A DivX/Xvid ingyenes otthonra, de kereskedelmi használatra nem.
    A Vorbis hangnak jó lenne, csak directshow alá begyömöszölni marha macerás.
  • JeD
    #50
    Hacker =/= cracker, és szerintem BlackRose sem úgy gondolta. Értsd inkább: geek. Vagyis olyan geek, aki rendelkezik (komoly) szakmai tudással.
  • Migege
    #49
    Egyébként visszatérve nem csak hackerek használják a linuxot. Ez pont fordítva van. Aki nem akar kikezdeni az illegális szoftverek használatával, és nem töri fel őket, azok közül a legtöbb linuxos. (Vagy megveszi a Windows-t) (Vagy megveszi a Windows-t és használja mindkettőt, mint én :)
  • JeD
    #48
    Amúgy wmv-vel baj: lehet, hogy ingyenes, de zárt szabvány (+ gondolom szabadalmak garmadája), ezért a linux támogatás nem teljes, törvényesen (legalábbis worldwide) pláne. Ffmpeg pl. csak olvasni tudja a wmv9 (vagy 3, nemtom, miért van két neve ) formátumot, írni már nem.
  • JeD
    #47
    Biró András:
    1. Ha jól tudom, divx (az alap, nem a pro) nem fizetős.
    2. Ogg / ogm? Ingyenes, szabadalom-mentes, van library minden nyelv alá kb... mi kell még?
  • BiroAndras
    #46
    Én is megerősíthetem ,hogy a wmv ingyenes. Mi játékban használjuk mindenféle videókhoz.
    A vic az, hogy közben a divx, xvid, és még egy csomó ilyen "warez" formátum meg fizetős.
    Sajnos a wmv-nek van hibája is. Az egyik, hogy Win2K-n alapból gyenge a támogatottsága (wmp-t kell felrakni, hogy működjön). A másik nagyobb gond, hogy a GPU-t használja a dekódoláshoz, ami miatt nagyon lassú a frame-ek lekérése. Ha meg közvetlenül textúrába renderelem, akkor meg összeveszik a játék 3D motorjával. Ezzel szívok már hónapok óta.
    Jó lenne valami más ingyenes hang és video kodek, ami megfelelő minőségű.
  • sly007
    #45
    Bocs, csak kissé érthetetlenül fogalmazol.
  • BStage
    #44
    "nem lehet a nyílt forrás ellen FUD-al taktikázni. "

    ha nem tűnt volna fel, itt éppen a zárt forrás ellen volt FUD próbálkozás. fizetős a wmv - hazugság
    fizetős nem magánhasználatra - hazugság
    fizetős a broadcastja - hazugság
    majd biztos fizetős lesz - nyilt FUD
  • sly007
    #43
    "Aztán x év múlva lehet, hogy fizetőssé ...az is lehet, hogy a linux is azzá válik ..."
    Nos ez érdekes lenne. Kíváncsi lennék, hogy ez következhetne be.

    "Addig meg lehet FUD-dal próbálkozni"
    Vanak ezek a Halloween dokumentumok, amik arról szólnak, hogy nem lehet a nyílt forrás ellen FUD-al taktikázni.
  • kogasom
    #42
    A linux egy fantasztikus szerver OS, és nagyon jó desktopra, amikor szívás van vele, az egyedül a drivereknek/zárt formáumú fileoknak köszönhető (a wmv ilyen, és a codek amivel le lehet játszani pont ezért nem legális). Az megy hogy miért kell erre költeni az adófizetők pénzét, egy baromság ahogy van. A VLC teljesen ingyenes, és az tényleg minden platformon elgut. Tehát így még csak olcsóbb lenne. Mellesleg nem arról van szó, hogy a célközönség nem linuxos, hanem arról, hogy ha az EU támadja a Microsoftot, akkor öngól az, ha mégis az ő terméküket használja...
  • BlackRose
    #41
    Még szerencse, hogy nem RealPlayer... mert azt a szemetet nem tudom ki rakja a gépére. Ami a Linux-ot illeti... ugye régóta mondogatom, hogy a Linux egy fantasztikus Szerver OS... és egy szerver nem hinném, hogy nézné az EU ülléseit. Persze, persze lehet desktopon is használni, és használják is egynéhányan, de ezért nem tudom miért kellene az adófizetők pénzét költeni, kicsi a piac. És ugye nem hinném, hogy a Linuxos hackereket az EU gyűlések érdekelnék. Ugyanakkor azok akik ezt néznék (pl. újságírók, tudósítók...) azok mind Windows vagy Mac allatt dolgoznak.
  • BStage
    #40
    "Jahh, most"

    ja igen, most. Aztán x év múlva lehet, hogy fizetőssé válik a wmv, de az is lehet, hogy a linux is azzá válik. Akkor majd áttérnek valamire ami még ingyen van. (vagy éppen maradnak ennél, mert sokkal jobb mint a a többi, bármi lehet, egyelőre maradjunk a jelennél, a többiek meg menjenek a jósképzőbe, vagy máshova )

    Addig meg lehet FUD-dal próbálkozni, de amig nincsen szakmailag alátámasztva addig csak bukta lesz belőle

    "Egyébként csodálkoznék, ha a HD_DVD-nél és a BrD-nél többek között alkalmazott VC-1-ért nem kapna semmit"

    azt majd beszéljük meg a hd dvd license köteles-e cimű topikban ill, hogy milyen free alternativái vannak, itt most wmv sugárzásról beszélünk, ami bizony ingyen van. Pont.
  • dez
    #39
    Egyébként csodálkoznék, ha a HD_DVD-nél és a BrD-nél többek között alkalmazott VC-1-ért nem kapna semmit.
  • dez
    #38
    Jahh, most. De bármikor (persze inkább majd ha eléggé elterjed) úgy dönthet a MS, hogy licenc-díjat kér.
  • BStage
    #37
    "De légyszi írd már meg, hogy én hol állítottam, hogy a wmv licenszdíjas. "

    idézlek:

    "Mert ugye mibe kerülne egy nyílt formátumot használni? Semmibe. Ezért meg szépen perkálhatják a licenszdíjakat. "

    ezek szerint a wmv-ért fizetni kell. Pedig sem a létrehozásáért, sem a dekódolásáért, sem a sugárzásáért nem kell.
  • Caro
    #36
    A totem a gstreamer-re épül, alapból nem sok mindent visz, ezért ha használni akarod, akkor gstreamer plugin-eket kell feltenni.
    De inkább szerintem se használd :)
  • Caro
    #35
    Sajna az adó így is elmegy hülyeségekre.
    De légyszi írd már meg, hogy én hol állítottam, hogy a wmv licenszdíjas.
  • Athlon64
    #34
    A VLC még a mov stream-et is játsza...
  • BStage
    #33
    "Egyébként minden vissza, netcraft szerint a szerver linuxot futtat."

    LOL, megmenekült az EU, mégsem "ilyenekre megy el az adó jó része...." főleg, hogy nincs is license dija a wmv-nek...
  • Athlon64
    #32
    A köcsög totem, ami alapértelmezett lejátszó, az nem játsz.
    Szóval át kellene állítani VLC-re
  • Athlon64
    #31
    Nem tudom mit akarsz ezzel mondani nekem, de a lényeg, hogy megy a stream
  • Caro
    #30
    A WMV9 VLC értelmezésben=WMV3.
    Akkor már támogatják.
  • Athlon64
    #29
    Ja! Egyébkén jobban működik a Linuxos VLC mint a Win-es :)
  • Caro
    #28
    Stream-elni egy VLC-vel is lehet akár, bár nem ajánlott.
    Egyébként minden vissza, netcraft szerint a szerver linuxot futtat.
    Bár nem értek egyet a wmv használatával (messze nem a leghatékonyabb tömörítés), de így legalább nem megy ki pénz feleslegesen.
  • Athlon64
    #27
    Ja! Jelenleg nincs élő adás.
  • Athlon64
    #26
    Így van!
    Én most Ubuntu Linux alol írok ide és a háttérben a VLC Player játsza a rögzített anyagot.
    Az adatfolyam WMV 9 -ben jön.
    Tényleg: hogyan lehet Ubuntu alatt a VLC-t alapértelmezett média lejátszónak választani?
  • BStage
    #25
    "Itt nem erről van szó, stream-elik az adatot"

    (azt már csak nagyon halkan jegyezem meg, hogy file vagy webszerverről is lehet wmv-t streamelni nem kell hozzá streaming szoftver és szerver, ezek csak plusz kényelmi funkciókat adnak hozzá. Szemben pl az avi-val, ami nem lineáris, ugrálni kell a végén lévő index és a videó adatok között)
  • BStage
    #24
    "Itt nem erről van szó, stream-elik az adatot, és én ezt állítottam."

    értem, akkor már csak arra kérnék egy linket, hogy wmv-t streamelni csak win serverrel lehet és akkor talán lezárhatjuk ezt a röhejes ámokfutást...

    "A kérdés az, hogy minek fizetni a win serverért, ha nem nyújt semmi olyat, amit nem lehet olcsóbban (ingyen) megcsinálni."

    Ki kényszeritette, hogy fizessen valaki érte? Van amit meg lehet csinálni nélküle (a topic tárgya éppen egy ilyen dolog) van amit nem...

    aztán persze elindulhatnánk abba az irányba is, hogy bizonyitsd már be, hogy bármit meg lehet csinálni ingyen ugyanakkora tco-val mint win serveren, de azt hiszem ez a lentiek fényében igen vicces lenne, egyelőre koncentráljunk erre a két marhaságra, idézlek:

    "És ilyenekre megy el az adó jó része...."
    " Ezért meg szépen perkálhatják a licenszdíjakat. "
  • Caro
    #23
    WMV3-al elvileg gondja van, de azt mondják a következő FFMPEG-ben megcsinálják.
  • Caro
    #22
    Itt nem erről van szó, stream-elik az adatot, és én ezt állítottam.
    Én a wmv-ről egy szót sem szóltam, úgyhogy szerintem te maradj csöndben.
    Az hogy a win. server ára sok vagy nem, az meg nem idevaló kérdés.
    A kérdés az, hogy minek fizetni a win serverért, ha nem nyújt semmi olyat, amit nem lehet olcsóbban (ingyen) megcsinálni.
    Valami ilyesmiről szól a közbeszerzési törvény ugye.
  • Kingfisher
    #21
    Nincs most Linuxom, így nem tudom kipróbálni, de VLC player elvileg támogatja Linux alatt a WMV lejátszást, és streamet is kezel. Speciel Win alatt sincs telepítve nekem WMPlayer, forrásból kimásoltam a videó linkjét és megnyitottam VLC-vel.
  • BStage
    #20
    "you are only required to license the server product"

    Akkor a nagyon GYK megkérdezném: Szükséges-e a WMV terjesztéséhez/broadcastjához license-et fizetni a microsoft-nak? Azaz megállja a helyét az állitásod?
    Nem.

    Sem a WMV-be tömöritésért, sem a dekódolásáért nem kell fizetni. A terjesztését, hogy hogy oldod meg az a te dolgod, ha akarod file szerverre rakod, ha akarod webszerverre, ha akarod, akkor meg használod a win serverekbe épitett technológiát. Utóbbiért terszmészetesen fizetni kell, de ennek semmi köze a wmv-hez. (arról nem beszélve, hogy egy win szerver kb 100e ft-os ára milyen aprópénz eu szinten, de mint mondtam erre sincsen senki kötelezve)

    Ennyi, ne erőltesd tovább az agymenésedet, helyből nekiálltál fröcsögni anélkül, hogy halvány fogalmad lett volna arról amiről beszélsz. Próbáltalak finoman kijavitani, de te csak nyomod tovább eszetlenül a hülyeséget.
    A tévedést elismerni pedig nem szégyen, tovább erőlködni a nyilvánvaló hülyeségen viszont szánalmas.
  • sathinel
    #19
    minek szarakkodnak ezzel a formátummal? Lehet hogy nem vagyok nagyon hozzáértő, de a youtoube, metacaffe, és sok másik oldal flash-t használ ami minden oprendszeren lefut. Vagy csak winfosos szakembereik vannak? Vagy a flash-es megoldás már elavult?
  • Caro
    #18
    "you are only required to license the server product"
  • BStage
    #17
    akkor javasolnám a #6 újraolvasását addig, amig le nem esik...

    És aztán vissza is kanyarodtunk, hogy nem létezik semmiféle license dij a wmv használatához... Az encoder is és a dekóder is ingyen van. A realtime és nem realtime terjesztéshez pedig beépitett technológiák vannak a server edition-ökben, de nem muszáj azokat használni, ha akarod felrakhatod az elkészült wmv-t egy linux-os apache-ra is, onnan is lehet streamezni.

    a magáncél, nem magáncél meg totális zsákutca, köze nincs az egészhez...
  • Caro
    #16
    A válaszban benne van a válasz.
  • aka
    #15
    "Legális úton nem támogathatjuk a Linuxot. Éppen ezért a válaszunk: nincs Linux-támogatás."

    LOL