186
  • Sir Ny
    #186
    hopsz nem ide akartam, hanem ide: http://www.sg.hu/cikkek/41393/feltortek_az_xbox_360_masolasvedelmet
  • Sir Ny
    #185
    "nincs feltörhetetlen rendszer"

    mondjuk tényleg nincs. de azért vannak olyan dolgok, amelyek feltörése sokszázmillió évbe kerül. ilyeneket használnák a bankok.

    csak pár 4 darab párszáz jegyű prímszám kell hozzá...
  • dez
    #184
    (Na persze a G4, mint olyan, már tényleg end-of-life közeli.)
  • dez
    #183
    "es a processzort is gyakorlatilag mar end of life kozeli, mivel mar csak a harom konzol hasznal PPC-ket"

    Ugyan. A PowerPC procik az IBM Power procicsaládjának (amit nagyon is aktívan fejlesztenek, és szerverekben alkalmaznak) a derivátumai, így közel sem end-of-life közeliek. Mellesleg nem csak a konzolokban alkalmazzák őket, hanem az iparban több helyen.

    "(a wii egy G4-est, az xbox360 egy 3 magos G5-ost, a ps3 pedig egy G5 magos dsp chip-et)"

    Ez így inkorrekt, hogy sima DSP chip! Egyébként nem sima G5-ösök azok.

    "Erdekes hir, de az uj sony bravia tv-kben is cell cpu van sony fele linux-al, csak ott meg tobb spe hibas, de nem is kell annyi. (pl. kep a kep nelkuliekbe kapasbol fele annyi)"

    Hmm, ez tényleg érdekes. Biztos vagy benne? Korábban volt egy olyan terv, hogy a Toshiba fogja hasonló módon alkalmazni.
  • kvp
    #182
    "A HDMI/DVI adapterek húzós ára arra vall, hogy nem egyszerű mechanikai átalakítást csinálnak, hanem pl. bedigizik az analóg jeleket. De az persze nem ugyanaz."

    Ez egy trukk, mivel az analog vga kimeneten 'veletlenul' nem skalaznak vissza semmilyen esetben, sot meg a dvd-ket is felskalazzak. Ez azert kellett, hogy monitorokon a megszokott pc-s kepminoseget kapjuk. Viszont ez atalakithato dititalissa, csak eppen nem olcso mivel digitalizalni es kodolni kell.

    A hdcp-s hdmi csatlakozo egyszeruen azert kell, mert igy a hddvd-k anyaga legalis formaban tud megjelenni a gep kimeneten. Amikor elkezdtek tervezni, meg nem volt biztos hogy ez kelleni fog, meg az sem melyik csatoloszabvany fog gyozni. (vegul a hdmi lett a nyertes)

    Az arcsokkenes pedig annak tudhato be, hogy a videokartya idokozben egy generacioval oregebb lett, es a processzort is gyakorlatilag mar end of life kozeli, mivel mar csak a harom konzol hasznal PPC-ket (a wii egy G4-est, az xbox360 egy 3 magos G5-ost, a ps3 pedig egy G5 magos dsp chip-et)

    Erdekes hir, de az uj sony bravia tv-kben is cell cpu van sony fele linux-al, csak ott meg tobb spe hibas, de nem is kell annyi. (pl. kep a kep nelkuliekbe kapasbol fele annyi)
  • NEXUS6
    #181
    "Győzelmi mámorát alátámasztja az iSuppli nevű független cég kutatása: míg egy évvel ezelőtt darabonként 125 dollár veszteséget termelt az Xbox 360 gyártása és eladása, addig a tajvani alkatrészek olcsóbbá válása miatt már nyereségessé vált a gépek eladása is: minden eladott Xbox 360 75 dollár hasznot hoz."

    Szal egy éven belül kb 200$-t esett az előállítási költség (vagy többel, mert közben asszem még volt olcsóbbítás is). Ám legyen, csak ugye ez az egész nem a M$ hívatalos kijelentése.

    A rev2 meg még csak most fog megjelenni, és egy-két hete volt egy cikk, hogy késik a kisebb sávszélességű CPU-k gyártása, ami alacsonyabb árral, kisebb hőtermeléssel, kisebb/olcsóbb hűtőrendszerrel járna.

    Akkor most hogy van ez?
  • dez
    #180
    Magam sem vontam kétségbe a hangot, egyszerű kis adapterekkel megvan az SPDIF csatlakozás.

    A HDMI/DVI adapterek húzós ára arra vall, hogy nem egyszerű mechanikai átalakítást csinálnak, hanem pl. bedigizik az analóg jeleket. De az persze nem ugyanaz.
  • vax
    #179
    Az 100% hogy a hang kijön mivel eleve a prémium csomaghoz olyan átalakítót adtak amin rajta van az optikai hang kimenet, mer erre kötöttem a hangot. Igazán erről, hogy a hdmi jelek ott vannak e én magam nem győződtem meg (de ha egyszer lesz egy kis időm bemérem, hogy mik jönnek ott ki), de jártamban keltemben találkoztam olyan átalakítókkal amelyek a hdmi és dvi-ra alakította a jelet. Persze ezek lehet, hogy valami trükközések. Próbaként nem akartam megvenni mert elég húzós az áruk. Igazából csak a számítógép monitorokon tudtam volna a DVI-t kipróbálni a HDMI-t nem.
  • dez
    #178
    Mármint az ICT nélküliek nem követelik meg a leszabályzást (legalábbis digitális kimeneten).
  • dez
    #177
    A játékok mennek nagyfelbontásban. A filmek ügyében úgy vettem észre, már egy éve megy a vita a fórumokon, mert elvileg az ICT nélküli (HDCP nélkül leszabályzást megkövetelő) filmek is csak leszabályozva mehetnek ki analóg kimeneten. De lehet, hogy a MS speciális kérelmet nyújtott be a megfelelő szervezetnél, és/vagy megállapodott a kiadókkal, hogy rendes felbontásban játszhassa le a filmeket is. Csak azt nem tudom, miért nem próbálja ki végre valaki.
  • Inquisitor
    #176
    De ha nem jön ki digitálisan a HD film, akkor leszabályozza a francba ugye 960x520-ra és kenheted a hajadra az 1280-as vagy 1920-as kijelződet ...
  • dez
    #175
    Tudomásom szerint ott csak hang jön ki digitálisan.
  • vax
    #174
    A kombinált kimeneten rajta van a jel. Már japán országban láttam átalakítókat hozzá. Ha lesz ilyen bemenetű eszközöm akkor én is veszek hozzá.
  • dez
    #173
    Jah, hogy szerintük... :)
  • dez
    #172
    Milyen átalakítóra gondolsz? Nincs rajta digitális képkimenet. Ergo: csere.
  • dez
    #171
    Jah, hogy Rev.2...
  • Petyus_
    #170
    "Érdtsd meg, ha nem lehet HDMI-n rákötni a TV-re, akkor a HDCP miatt leskálláza a képet, akkor meg kenheti a hajára a user a HDDVD-t. Azért ez csak feltünt volna a felhasználóknak, nem de? (Persze meglehet DVI-on is oldani, de az kb. ugyanakkora probléma."

    Azt mondta az M$, hogy ez a content-védelem csak opcionálisan bekapcsolható a HD-DVD-ken, és _szerintük_ ezen konzolgeneráció kifutásáig senki sem fogja bekapcsolni. :D
  • scorpeeon
    #169
    Ez tényleg szánalmas. Fogadok, hogy a microfos dollárezreket fizet az ilyen fotókért, ezek biztos odamentek hajnali 5re és a nyitáskor ottlévő PS3-akat fótózhatták nagy buzgón :)
  • vax
    #168
    Akinek régi van az meg vesz átalakítót ha akarja majd használni így. Ezért is érdemes várni és nem elsőkörben venni.
  • Inquisitor
    #167
    Érdtsd meg, ha nem lehet HDMI-n rákötni a TV-re, akkor a HDCP miatt leskálláza a képet, akkor meg kenheti a hajára a user a HDDVD-t. Azért ez csak feltünt volna a felhasználóknak, nem de? (Persze meglehet DVI-on is oldani, de az kb. ugyanakkora probléma.)

    Egyébként meg ...

    Íme látjátok szemtükkel valuá, ez egy Rev2-es X360 alias Zephyre hátlapja. Újabb CPU, kisebb és halkabb hűtés, alapból HDMI. :)
  • vax
    #166
    Ha LA-ban jennel fizetnek akkor tényleg így van. Feltételezem LA esetében Los Angeles-re gondoltál. Mint ahogy a képeken és a cikkből is kiderűl Japánról van szó. De egyébként szerintem azért ott se lehet azért annyira "agyon" kinálat.
    Ha akarod majd meglátogatlak mert ott vagyok a "szomszédba".
  • muerte2
    #165
    Igazad van:
    This game was originally planned for Xbox 360, but was made a PS3 exclusive to concentrate on one system for development.

    Viszont ebből következik hogy tuti kihozzák utánna BOX-ra is. A pénz az pénz.
  • NEXUS6
    #164
    Kb 5 millió Sega DC-snek ugyan ez volt a véleménye az 1 évvel később startoló PS2-ről.
  • NEXUS6
    #163
    "Tényleg és ez a gáma multi mert jön BOX-ra is."

    Hát egy éve még télleg x-boxos volt, aztán átment multiba, de a jelenlegi helyzet szerint PS3 exluzív;)

    Sorry
  • muerte2
    #162
    Mindenki azt veszi ami neki színpatikusabb vagy amelyik olyan játékfelhozatalt kínál ami neki tetszik. Én pl nem szeretem a nagyon japános játékokat, ezért nálam a BOx kínálata jobban bejön, de mint a mellékelt ábra mutatja Japánban nem veszik. Engem pl sosem fogott meg a Final Fantasy sorozat, pedig sokan el voltak tőle ájulva körülöttem, én inkább a BOXra és PC-re készülő C&C3-at várom vagy a TDU a nagy király, a Lost Planetet végig is nyomtam már, (ez utóbbi kicsit japános de talán még belefér) a COD3 is nagyon tetszett, a GOW-ról nem is beszélve.
    A másik dolog ami miatt nekem személyszerint jobban tetszik a doboz az a kontroller.
  • Petyus_
    #161
    "Tehat a jobb xbox es a "butabb" ps3 kozott pont $100 a kulonbseg. Akkor te melyiket venned, ha $100 extraersz kapsz egy blu ray lejatszot is ami $xxx korul mozog amugy?"

    Amelyikre lesz a HALO3!!!!
  • ssdb
    #160
    ez wan... vagy a kommenteket olvava nincs így? mindenestre nekem a Sony bukonak tünik és ha vennék (de egyelőre tutti nem veszek) XboX 360-at vennék, annak ellenére, h nincs benne Blu-ray lejáccó. H mér? mer sztem ha kell br es csoda az ui a gépembe, kell, h adatot firkáljak, nem a hipper-szupper felbontásosága miatt. mege gyébként is nem is biztos, h a blu-ray nyer a br-hd versenyben
  • formatuq
    #159
    Ez gyokerseg. En az LA-ban lakom, 5 nagy ceget meg tudok emliteni, heti 2-3x latogattam oket es 0 az az 0 ps3-t lattam eddig amit meg lehetett volna venni. En is az ebay-n vettem. Nem azt mondom hogy nem lehet kapni, de en egyszeru meg most sem. De azt mondom, ha lenne eleg, tuti nagyon-nagyon sokan vennenek mert nezd meg az arakat:

    Xbox 360 Core System by Microsoft (nincs wireless, csak 1 kanocos) $299.99
    Xbox 360 Platinum System by Microsoft (Xbox 360) $399.99
    PlayStation 3 Console 20GB Hard Drive by Sony (Playstation 3) $499.99
    PlayStation 3 Console 60GB Hard Drive by Sony (Playstation 3) $599.99

    Tehat a jobb xbox es a "butabb" ps3 kozott pont $100 a kulonbseg. Akkor te melyiket venned, ha $100 extraersz kapsz egy blu ray lejatszot is ami $xxx korul mozog amugy?

    source: http://www.compusa.com/products/products.asp?N=200416

  • muerte2
    #158
    A GT HD motorja meg nem valami komplex ellenben mondjuk egy Unreal engine3-al.
  • vax
    #157
    Innen:

    http://www.576konzol.hu/hir_reszletes.php?id=574 - ez a magyar link

    http://www.akibablog.net/archives/2007/01/post_981.html - ez a japán link.

    Bár összinte leszek ez a pár kép erről nem győzött meg. Majd pár nap múlva személyesen is megtapasztalom.
  • muerte2
    #156
    Tényleg és ez a gáma multi mert jön BOX-ra is.
  • dez
    #155
    És honnan való ez?
  • vax
    #154
    Nem elfogultságból csak infoként érdekességként másoltam be, ami kicsit talán hihetetlennek is tűnik igy elsőre, de mivel nem április 1. van ezért elhiszem. Bár nem örülök nekik. Jobban örültem volna, ha normálisan fogy a gép.

    "Nos, a Playstation 3 immáron nagyon is képes lenne kiszolgálni az igényeket odaát, csak ezzel egy a bibi: a kutyának sem kell, mert drága (legalábbis a vásárlóközönség nagyobb hányada számára). A Sony egy év végi nagyobb szállítmánnyal látta el a szigetország különböző pontjain levő közkedvelt áruházakat, ám a mellékelt, frissen készült screenshotok szerint a látogatók nem nagyon kapdosnak a várva várt masináért - ellenben pl. a Nintendo Wii-vel, amelyből akármennyit is szállítanának le, feltehetően az is kevés lenne, hiszen konganak az ürességtől a korábban Wii-től roskadozó polcok. A PS3 20 és 60 GB-os masinák ellenben vígan ellébecolnak a számukra fenntartott helyen. Most akkor hányadán is állunk kedves Sony? Tényleg a drágaság az ok, vagy valami egyéb?"

  • formatuq
    #153
    Amiben a 20 vagy 60-as hdd-t siman kicsereled egy nagyobbra ha akarod:

    http://www.gamersreports.com/article/43/
  • formatuq
    #152
    Pontosan, igaz nem full, de ingyen letoltheto ps3-ra. Eszmeletlen szep a grafika.

    Gran Turismo HD is a sim racing game from Polyphony Digital. The game offers a variety of vehicles and environments in high-definition (1080p) format.
  • Petyus_
    #151
    "Ennek a kontrollernek ugyanolyan a fogása mint a PS1 és a PS2 régi jólbevált kontrollerjének, szóval nemtom miről beszél"

    Próbáld ki az X360 vezeték nélküli kontrollerét. Utána nyomogasd kicsit a duálsokkodat kikapcsolt rezgéssel. És majd megtudod.
  • Petyus_
    #150
    Akárhogy szépítjük, egy alapból BR lejátszásra képes, HDMI-vel felszerelt, az XBMC-hez hasonló mplayer alapú médialejátszó ígéretét magában hordozó, 60 gigás vinyóval szerelt PS3 videólejátszási képességeit nem lehet egy napon említeni az Xbox360-éval...
  • scorpeeon
    #149
    Ez meg aztán kíváló teszt: VGA felbontású JPG képekkel Így lehet jól hasonlítani a HD formátumokat. Én még azt sem tudnám ilyen minőségben a 3 kép közül megállapítani, hogy melyik a DVD és melyik a Blu-Ray :)
    Vki meg meg is cáfolta ezt az egészet:

    "Using the HD-DVD (360) via component does give a different colour output to using it via the VGA cable which is a well known fact. As such you cannot compare the PS3 and 360 next gen formats the way you have.

    Have you also notice how the colour output of Blu-Ray on PS3 (via HDMI) is similar to the colour ourput on your DVD images? I much prefer the deeper colours, but you have to fine tune the TV set to bring out the details. I also think the The HD-DVD images look a bit washed out to me and are not vibrant enough."
  • scorpeeon
    #148
    "Lehet, hogy az én kezem túl nagy de ezt a kontrollert sehogyan sem tudtam úgy megfogni, hogy kényelmes legyen."

    Ennek a kontrollernek ugyanolyan a fogása mint a PS1 és a PS2 régi jólbevált kontrollerjének, szóval nemtom miről beszél :) A menüt is fikázza, amikor hol van ettől egy x360 menüje... Amennyire meg agyondicsérik a gow-ot, úgy szídják a Resistance-t. Amúgy nagyjából stimmel :)
  • NEXUS6
    #147
    "Ott kezdődik a dolog hogy nem fejlesztenek perpill 1080p-s játékot mert nem bírja a vas, azt hiszwem ez mind a kettőre vonatkozik."

    WarDevil, PS3 exluzív?