105
Egy kis community kialakítása a topik célja, szeretném összehozni a deszkásokat, itt lehet beszélgetni pályákról, helyekről, kalandokról, felszerelésről, mindenről ami a snowboardhoz kapcsolódik.
  • limperatore
    #105
    Akit érdekelnek minőségi cuccok esetleg az itt talál
    budapesten van a hely ott a kontakt a honlapon
  • masoma
    #104
    *kanyarodás szlalomban
  • masoma
    #103
    nem nemrég voltam sulival Pitzal gleccsernél sítáborban. hasonló cipőben jártam mint te, életemben nem snowboardoztam. tesitanár segítségével az 5. napra simán ment a kanyarodás kék-piros pályán. egyébként szerintem sokat segít ha bátrabb vagy, és nem félsz az esésektől. sok sikert csak ajánlani tudom
  • reznicsekgabor
    #102
    Nem jön valaki jövőhéten Olaszországba, Sappadába snowboardozni?
  • Galy
    #101
    csúszásgátló lesz az
  • reznicsekgabor
    #100
    Milyen az a "tapadás gátló" matrica? :)
  • reznicsekgabor
    #99
    Bocs, a címzett hibás volt, de majd megtalálod remélem :)
  • reznicsekgabor
    #98
    Szia Csbeni!

    Tavaly kezdtem el snowboardozni, úgy hogy soha nem tudtam síelni. Nem hiszem hogy jobban menne ha tudtam volna síelni előtte. Azt mondják azért előny ha valaki tud síelni mert hasonló izomzatot mozgat mind a két sport. Akik síelés után kezdik, rögtön behajlítják a térdüket és ezáltal stabilabbak lesznek, plusz jobban is bírják a terhelést. Technikában viszont valóban semmi köze a kettőnek egymáshoz. Én jégkorongozom mellette, ez valószínű segített a fizikai részében. Nem tudom Te sportolsz e valami mást, de ha van kedved, időd, akkor combra, vádlira nem árt dolgozni előtte egy kicsit. Több örömed jut utána. Az is igaz hogy majd amikor elkezdesz először helyesen snowboardozni, valószínű több izomlázad lesz a felsőtestedben, mint a lábaidban. Jó csúszást!
    Ciao
  • kimister
    #97
    hülyeség.... a két sport föld és víz.. teljesen különbözik egymástól
  • popzu
    #96
    Sziasztok! Szerintetek ugy van értelme neki kezdeni megtanulni boardozni hogy életemben nemvolt a lábamon siléc vagy board?Sokan aztmondják előtte meg kell tanulni sielni ez igaz?
  • kisaba
    #95
    sziasztok!

    Snowboard bakancsot tervezek venni. Tudnék egyet, amelyiknek a mérete 42-es, belső talphossza 26,5 cm. Az én lábam is 42-es de a talphosszam kb 24-25 cm. Nem tudom sajnos felpróbálni, mert postával jönne.
    A kérdés az, hogy méret szempontjából elviekben jó lenne ez a bakncs a lábamra?
  • Csbeni
    #94
    tapadás gátló matricát szerintem ott tudsz venni, ahol a kötéseket és a board-okat is lehet venni, kérdezd meg az eladót :)
    mondjuk én eddig mindig kaptam ilyen tapadásgátlót amikor vettem egy boardot vagy egy új kötést. (jó eddig 2* fordult elő :D )
  • Csbeni
    #93
    pidgey: lehet, szerintem. Nekem már vagy 5ször eltörtek a csatjaim a kötésemen, de általában a sípályán :) de ott van szerviz a pálya szélén ott megcsinálták csak a csatot kicserélték egy újra:) Szerintem nincs olyan kötés aminek ne menne szét a csatja (az a recés izé) vagy van?
  • pidgey
    #92
    Sziasztok!
    Van egy 'Ride Preston LS' kötésem és a csatja (Az a recés izé) teljesen szarrá van menve a használattól!
    Lehet-e venni valahol csak csatot?
  • madass
    #91
    hi

    nem tudjátok hol lehet venni ilyen felragasztható gumi pöttyöket vagy valami tapadós gumit.

    a hátdó kötésem elé alarom rakni hogy a felvonoknál nem csusszon le a lábam. tudom hogy hátra kell szoritani de az mégsem olyan....
  • babo91
    #90
    hüha! nemsemmi árak vannak akkor :D :(
    bár lehet hogy kölcsönzös lapot,kötést és talán bakancsot is tudok 40ert venni :D de azert köszi az infokat
  • Maco13
    #89
    cső!
    Ruhát vagy felszerelést akarsz venni? Ha felszerelést akkor szerintem elsőre nem érdemes megvenni, hanem bérelj. Ez kb napi 1500-2000 forint. Ha mégis meg akarod venni, akkor a lap-kötés-bakancs kombó 70-80000 körül kezdődik.
  • babo91
    #88
    hello all!
    még életemben nem probálkoztam a snowboardal és tanácsot kérmék :D
    esetleg hogy hogyan mozognak az árak (kezdöknek), és hogy mit ajánlanátok valami olyasmit ami nem olyan huzos :D (valamibül elkell tartanom a családomat tesvíreim xD).bár látom hogy elég rég jött ide bárki is :D de sebaj!
  • Maco13
    #87
    Na megvolt a Puy-i sielés, meg körbejártuk a szomszédos pályákat is. Gyönyörű helyeken boardoztam, nagyon durván szép a francia meg az olasz alpok, csak ajánlani tudom.
  • ecneb
    #86
    hmmm nutella 6 euró :) az kicsit földhözvágott... de mi sörön meg bagetten éltünk bagett 80 cent sör meg egy hatos pakk általában 4-6 euró.. persze ott nem félliteresek vannak hanem 2,5dl de azistöbbmint a semmi...ha dohányzol akkor viogyél ki magaddal, mert azzal nagyon lehúznak 5 euró egy doboz :)... am elfogadható árak vannak kicsit minden drágább mint itthon.
  • Maco13
    #85
    huhuu fasza alig várom már hogy ott legyek. Árak mennyire parasztok? Végre egy jó nigger hely
  • ecneb
    #84
  • Möci
    #83



    Mit jelent az, hogy "feka"?
    (azt hitttem eddig, hogy szlengben jó vagyok...)


  • ecneb
    #82
    -_-
  • Blasta
    #81
    Aha.
    Szal feka...
    (agyam dobom el má lassan)
  • ecneb
    #80
    én tegnap jöttem haza onnan..

    nagyon feka hely mostis volt vagy 2 méter hó.. igaz a hét végére már elég jeges volt de ha esik friss hó akkor tökéletes...
    sok pálya, és jó hosszúak is... ami piros az tényleg piros.... csak "beülős" felvonók vannak szinte szal minden feka... jah és mi nagyondurván pályaszálláson voltunk szal kiléptem a szállásról és a pályán voltam....
    jóhely :D ... annyi magyar van mint az állat, tavaly még 1 darab nemvolt most felkapták nagyon a helyet... bár megértem miért.
  • Möci
    #79
    Még nem jártam arra.
  • Maco13
    #78
    van esetleg valakinek tapasztalata az ottani viszonyokról? Idén megyek oda először.
  • Maco13
    #77
    Sajnos még vizsgaidőszak van, de február 1-én irány Puy Saint-Vincent
  • Möci
    #76



    HAHÓ!!!!
    Senki nem boardozott, vagy síelt sehol az utóbbi másfél hónapban?


  • Möci
    #75




    Feltétlenül érdemes mindent vinni, ha már olyan messzire mész!!

    Pár éve a fiammal MÉRIBEL-ben voltunk a "les 3 Vallées" néven ismert helyen. Pár helyen síeltem már, de ehhez foghatót még nem tapasztaltam.
    Ez maga volt a csoda!
    Igaz, reggel 5-kor indúltam, este fél 10-re értem oda, az 1650 km-en 3-szor álltam meg akkor is csak tankolni.
    Német országon keresztül mentem és az olaszok felé jöttünk, merthogy azt mondták: "arra rövidebb". Nos igen, kereken 81 km-rel, időben mérve másfél órával, viszont több, mint 40ezer Ft-nyi autópályadíjat fizettem. Volt, hogy az olaszok (szerencsére egy, csak kb.: 15-km-es szakaszon) pótos kamion díjjal húztak le.
    Érdekes volt, amikor jöttünk hazafelé, hogy reggel elindultunk erős havazásban (február közepén) és olaszországban virágoztak a gyümölcsfák.
    "Les 3 Vallées"-ről:
    Amit a prospektusok írnak az igaz! Valóban 150 körüli felvonó üzemel és sok száz kilóméternyi a KIJELÖLT!!! pálya. Ezt azért hangsúlyozom, mert sok helyen ezen kívűl is lehet síelni. Ugyan úgy karbantartják a pályán kívüli részeket is, maximum nem ágyúzzák. Ahol tényleg nem szabad síelni az nagyon jelölve van és egyértelmüen le van zárva. Ahogy láttam ezeket a lezárásokat tiszteletben is tartják.
    Itt érdemes a föld alatti parkolót igénybe venni, ahonnan azonnal a központi felvonókba lehet szállni.
    A bérlethez kell vinni 4x4 cm-es igazolványképet, amit nem kizárt, hogy elhagy az ember, ezért érdemes egy "Swatch-Snowpass" órát venni, mely bérletként funkcionál (csak odatartod az érzékelőhöz és nyílik a kapu).
    (((Nagyon mellesleg jegyzem meg, hogy állítólag ezt az órát lehet hackelni)))
    FONTOS!!!:
    A menő cuccokra nagyon kell vigyázni, mert ki hinné, de ott is lopnak, de nagyon! Ha béreled a szerkót ((mármint ott a helyszínen (összegében nem drága)), akkor a díjban benne van a biztosítás.

    Jó utat!



  • Möci
    #74


    Állítólag Erdélybe érdemes kijárni síelni, boardozni.
    Tud erről valaki, valami konkrétat?
  • Nuno88
    #73
    itt kiskoromba mennyit síeltünk :)
  • Möci
    #72



    http://www.szilvasko.hu/szilvaskovendeghaz.html


  • Möci
    #71
    Eplényre vagyok kíváncsi. Áttúrták az egészet. Két tavat létesítettek hóágyúzáshoz, két új felvonót építettek, kialakítottak egy normálisnak tűnő parkolót és építettek egy nagy síházat (amolyan pályaszállás félét). Nem mellesleg a pályákat is átalakították és újakat is alakítottak ki. ( http://www.skiarena.hu )
    Egyébként Mátrszentistván sem rossz hely.
  • Nuno88
    #70
    nem tudja valaki h a szilváskői pálya üzemel még?
  • Blasta
    #69
    Naja, az főleg :D
  • Galy
    #68
    főleg a visegrádi nagylejtő :DDD
  • Blasta
    #67
    Hát otthon én Bánkúton voltam, az elég jó magyar viszonlatban, de tanulni megteszi visegrád is :D
  • Nuno88
    #66
    én is síelni tudok csak, de idén megtanulok bordizni vhogy :D