16
  • totya4
    #16
    Nem volt világos amit írtam hogy kerüljük el egymást (ne reagáljunk egymás felvetéseire) ?
  • BiroAndras
    #15
    Nem átbaszás, hanem ez a torrent technológia lényege.
    És valószínűleg nem a seeder-eket fogják használni, mert letöltés után az ember gyakran átnevezi, elmozgatja a fájlokat. Meg nem is kell, hiszen seed-elni ott van a saját szerver. A torrent arra kell, hogy korlátlan számú józer tölthesen elfogadható sebességgel anélkül, hogy óriási sávszélességet kellene bérelni rengeteg pénzért.
  • totya4
    #14
    Végülis nem állsz szembe a véleménnyemmel, hiszen a végkövetkeztetésünk közös; ez egy át@szás.
    Röviden, a szeverkapacitást növelik meg a seederek feltöltési kapacitásával, szerinted úgy, hogy ezt nem részletezik (becsapják őket - lopják a sávszélességüket)....mármint azokat aki nem ismeri a torrent működési elvét, csak simán szeretnének filmet/egyebet neten venni.

    Viszont ez esetben lehetne valamiféle bónusz rendszer az alapján, hogy ki mennyivel segítette ki egy-egy film (egyéb anyag) terjedését, és ez a bónusz átváltható lenne komplett a vevő által választott filmekre (vagy más anyagra értelemszerűen), amiket éppen ezért ingyen kapna meg. Ez tisztességes lenne. Jelenleg azonban fogalmam nincs pontosan mi lenne a működési szisztémája egy ilyen rendszernek, lévén a cikk elég szűkszavú e tekintetben.
  • bakagaijin
    #13
    Az FTP nem "trendi"... Úgy képzeld el, hogy a tracker nem fogja regisztrálni a letöltőket mint seeder, viszont vizsgálja a jogosultságokat (értsd: fizettek-e érte). Annyi előnye van az FTP-hez képest, hogy ezt egyszerűen el lehet osztani, ha a jogosultságvizsgálat már megvolt, akkor akár több _saját_ szervert is megadhatnak mint seeder. Az architektúra ezt az elosztást alapból biztosítja mindenféle trükközés nélkül. Az más kérdés, hogy a BT ennél sokkal többet is tud; de ha valaki fizet a tartalomért, akkor jogosan gondolhatja azt, hogy "nehogymá visszaossza" azt, amit letöltött. Ezért van ez a "ftp-sített" megoldás.
  • totya4
    #12
    Ha lenne kapacitásuk FTP szerverre, akkor nem kéne torrenttel riogatni a népet :)
  • bakagaijin
    #11
    A fizetős tartalmaknál mindig van kitől tölteni, nevezetesen a kiadók által üzemeltetett nagyobb szerverről. Úgy kell elképzelni, mintha üzemeltetnének egy FTP szervert, csak BT-nek hívják hogy jól hangozzon.
  • chuky123
    #10
    ezt a baromságot.
    csatlakozom penge4-hez. Torrenten fizetős tartalmat??? ...ezt aki kitalálta nagyon okos lehetett.
    pont hogy ezt az ingyenes terjesztésre találta ki Bram Cohen.
    mit találnak még ki a kiadok?
    fizezős dc hubokat?
  • totya4
    #9
    Igen, ez így van. Ha az ember fizet, azért szolgáltatást vár, nem azt, hogy esetleg egy hónap alatt jöjjön le egy film, mert nincs kitől tölteni.
  • PíszLávJuniti
    #8
    Szerintem midenki jól jár:
    A kiadók azt hiszik hogy jó üzletet kötöttek.
    A bt oldal nyilván beszebelt egy csomó pénzt,
    a felhasználók meg töltenek tovább a többi oldalról.
  • bakagaijin
    #7
    Hmm, szerintem az egész a már jó régi sémát követi. Van az illető módszernek egy gazdája, a kiadók megkörnyékezik azt az embert/céget, és vagy átáll, vagy meghal. Ez nem azt jelenti, hogy magát a módszert ne lehetne máshogy használni, általában sok (akár open) alternatívája is létezik. A kiadók így támadnak:
    1. úgy gondolják hogy az _elsődleges_ forrás (legalábbis akit el tudnak kapni) az a módszer kitalálója és első üzemeltetője.
    2. a fogyasztók megfélemlítése (újságírók jó partnerek ehhez)
    3. a terjesztők (itt elsősorban keresőkre, tematikus fórumokra kell gondolni)
    4. próbálkoznak még technológiai oldalon is, majd meglássuk milyen sikerrel. Sok ember szemében ezek felhívások keringőre...

    Történelmi alap: napster, kazaa (FT), limewire, bearshare (gnutella), donkey/winmx/emule. Mindegyikhez létezik openserver mivel a protokoll nyílt és ezek a nevek alapvetően "csak" egy-egy klienst és szervert biztosítottak. Tehát bárki üzemeltethet szervert, és az adott módszerre léteznek más kliensek is.

    Pl.: Napster, Kazaa, donkey. A hálózatok ebben a pillanatban már nem a kitalálók/első szervert üzemeltetők kezében voltak, csak egy kis szeletét képezték...

    Szép evolúció-elméleteket lehetne a témában írni :).
  • Cat #6
    De akkor elveszítenék azt a bevételt, amit a filmek/sorozatok továbbforgalmazásával nyernek. A sikeres műsorokat eladják tucatnyi országba, van hogy többször is. (pl. leadja itthon először a HBO, mint fizetős csatorna, majd az AXN, mint szűkkörü kábelcsatorna, majd a TV2, mint országos kereskedelmi csatorna. Mindhárom fizet a jogtulajdonosnak, persze különböző összeget. Lásd most a Jerikót vette meg a TV2, pedig már adja az AXN).
  • Feriboy
    #5
    Nem értem, hogy a kiadók miért nem tudnak csinálni egy bittorrent trackert. Én egy olyan rendszert látnék elképzelhetőnek, befizetek mondjuk 500-1000 ft-ot és azért letölthetek egy filmet (azaz egy torrent fájlt). Az arány akkor ott játszana szerepet hogy x feltöltött gb-ként y arány felett kapna az ember egy ingyen filmet. Természetesen minden másolásvédelem nélkül működne csak a dolog. Ha már fizetek vmiért akkor csináljak vele azt amit akarok, akár a s*ggemre is felírhassam ha jól esik. Sorozatrészenként pedig elkérnének vagy 200 ft-ot és adnák mellé a feliratot is rögtön mihelyst lement az amcsi tv-kben akkor tuti elköltenék párezret havonta csak a sorozatokra.
  • avman
    #4
    DRM-el sehogy. mert én pedig a jövőben igyekszem minden módon elhatárolódni a szórakoztatóipar jóváhagyásával felbukkanó, DRM-el védett példányok terjesztésétől. márpedig nélkülünk ugye az egész halott ötlet.
    meg egyébként is gondolom megint valami butított, kisebb felbontású, alacsony bitrátájú wmv-ben gondolkodnak, méghozzá jóval értékén felül. amihez már én is adom a sávszélem meg a vasam.
  • ssdb
    #3
    nem fog ez sikerülni... nem csak a BT szolgáltat torrentet... hülye agyament amcsik
  • Penge4
    #2
    "Arról nem árultak el semmit, hogy pontosan hogyan oldanák meg a korlátozást."

    Egyszerű. Törölnek minden beindexelt torrentet és utána a saját domainjüket is.
    Ki az a hülye aki BitTorrent (vagy akár DC++) technológiát használ a legális letöltésekre, amiért fizet?
    Ha már fizetek (még nem fordult elő), akkor minimum webes felületen (vagy FTP-n) akarok tölteni full sávszélességgel és nem seedertől/feltöltési slotoktól/feltöltési sebességtől függően.
  • AranyKéz
    #1
    Hajrá, pont a legnehezebb részébe nyúltak bele. Mindezt a kiadók kénye-kedve miatt.