73
  • [NST]Cifu
    #1
    Hmm...

    1.: Nincs még Dx10-es játék, tehát nincs vonzerő sem a váltásra.
    2.: 230W? Csak a kártya fogyasztása? Azért az nem semmi...
  • VRSDM
    #2
    flight simulator x beta? (nemvagyok benne biztos)
  • gagax
    #3
    Nagy is, drága is, fűt is , és az egész gépem nem fogyaszt annyit, mint ez egyedül

    Nvidia rulez!

    FSX csak akkor lesz dx10-es, ha az MS kiadja a dx10 xp-re + vista-ra.
  • icewolf
    #4
    Azt hiszem a "béta" jelzőt leveheted a végéről :)
    http://www.galaxisnet.hu/termek.php?id=9041
  • VRSDM
    #5
    gondolkodtam is hogy kell-e oda ... aztán inkább odairtam... jobb a békesség :)
  • zidder
    #6
    Az Nvidia 8800GTX 300W körül zabál full teljesítmény körül... egyébként aki ilyeneket vásárol annak nem gond a nagy táp meg a villanyszámla és nem a gázártámogatásért áll sorba...
  • arty
    #7
    a 8800gtx mennyit ezsik szted?
    butság/tudatlanság rulez látom, nem csak nvidia...

    idegesitő, ami gpu piacon megy :(
  • scorpeeon
    #8
    Ugyan, ugyan... Mire ezt kihozzák, ott lesz a GeForce 8900 GX4 :)
  • gabeei
    #9
    8800GTX körülbelül 150W környéén fogyaszt teljes kakaón... PH-n 350W-es FSPvel is eldöcögött a gép...
  • Cefet
    #10
    Gabeeinek igaza van, nem eszik 300W-ot a 8800GTX. Az általa említett teszt nagyszerüen bizonyítja. Ott vannak a speckók is: PCI-E csatiból max.75W+2*75W a hátsó tápcsatikból. És ez a max, erősen túlbiztosítva (idióta tuningosoknak).Szóval ez az ATI kártya egy szörnyszülött. Ha majd átállnak a 23nm-re, akkor majd nem eszik csak 250W-ot (alap órajelen). Addig is indulhat az új blokk Pakson...
  • 0Speed0
    #11
    "A várható árat 630 dollárra becsülik, ami az öreg kontinensen természetesen kicsit emelkedni fog."
    Tehát egy beszállító és egy forgalmazó minimum itt nálunk (hacsak nem egybe a kettő ) amin átfut a kártya, tehát lesz ez a duplája is...ismét érdemes hozatni ismerőssel amcsiból vagy mégjobb esetben ázsiából
  • dez
    #12
    Ezzel most azt akarod mondani, hogy az R600 semmivel sem gyorsabb DX9-ben, mint mondjuk egy R1950XTX? Ugye nem...?
  • dez
    #13
    Tényleg idegesítő, de most inkább maga az ATI/AMD miatt. 50%-kal többet fogyaszt, mint a G80, miközben nem lesz ennyivel gyorsabb, drága is, és állítólag még vagy fél évig meg sem jelenik... Nem lesz jó vége, ha az Nvidia túlzottan elhúz.
  • Cefet
    #14
    Ránéztem a Level505 oldlára, csak 230W-ot fogyaszt az R600.
    Nem vészes, főleg, hogy soká lesz még olyanom...
  • Dj Xyberpunk
    #15
    Szerinted érdekelni fogja azt az embert az x wattal több fogyasztás, aki 170 ezer ft-ért vesz videókártyát? (meg mellette a 3-400 ezres konfig) :-) mert sztem nem.
  • Rolesz
    #16
    Ha ettől lemegy a 8800GTX/GTS ára akkor hajrá Ati-Amd!:D:D
  • Dodo55
    #17
    Ez így nem jöhet ki, mert ez a nagy fogyasztás az AMD "inkább kisebb fogyasztás, és kisebb hőtermelés a teljesítmény árán" elveibe ütközne, szóval az AMD ezt nem fogja hagyni kijönni.
    Óriásit szívott az ATi, hogy eladták magukat az AMD-nek...
    Lehet, hogy így sokkal stabilabb lett a cég gazdasági helyzete, nem kell féni csődtől, és hasonlóktól, de az AMD nagyon bele fog szólni a dolgokba...

    Na jó, ez azért kicsit túlzás, de akkor is bele fog szólni még ebbe az AMD...
  • Zoliz
    #18
    És játékprogram is lesz hozzá 3 év múlva ami kihasználja?
  • dez
    #19
    Az lehet, de technológiailag nem nyerő.
  • Tinman #20
    3 év?!
    Te azt hiszem tényleg nem láttad a Flight Simulator X-et...
  • dez
    #21
    Idézet a cikkből, ami a Level505 (hallott már erről valaki?) cikkére támaszkodik: "...valamint természetesen a DirectX 10 támogatásával érkezik, még a hónap vége előtt." -- Na persze. Most jelentette be az ATI/AMD, hogy jövő nyárra hozzák ki. Kb. ennyire lehet megbízható az egész teszt is...
  • dez
    #22
    Akarom mondani, nyárra. :)
  • dez
    #23
    Hopsz, bocsánat, téves infó volt a nyári megjelenés. Mégiscsak mostanában jön az R600.
  • dara
    #24
    Miért kell ahhoz DX10 XP-re?
  • Sanyix
    #25
    Nemcsak kisebb fogyasztás, hanem nagyobb élettartam is jön, mind a procinak, mind az alaplap bizonyos alkatrészeinek.
    Egyébként ilyen "inkább kisebb fogyasztás, és kisebb hőtermelés a teljesítmény árán" ilyeről sohasem volt szó, és sohasem így csinálták. A mobil processzoroknál volt a kisebb fogyasztás, kisebb hőtermelés, azonos teljesítmény, nagyobb ár. ennyi
  • dara
    #26
    Majd ha lesz egy komoly teszt, akkor lesz érdemes foglalkozni olyasmivel, hogy mennyit is fogyaszt valójában. A GF6800Ultra-hoz is eredetileg 55W-os táp volt az ajánlott, a GF8800GTX esetén voltak hírek 400W körüli GPU fogyasztásról...
  • lee56
    #27
    Jaja, óvatosnak kell lenni a "bulvár"hírekkel :)
  • lee56
    #28
    1. akkor mi vonzotta eddig vajon a 8800GTX és GTS vásárlókat :)
  • Dj Xyberpunk
    #29
    Szerintem hülyeség volt megvenni a 8800-at rögtön (úgy ahogy én vettem meg hülye módon az 1900xt-t az első héten...:( ), mert tényleg nem tudni hogy melyik kártya lesz a durvább, és borzalmas ára van még mindig.. jelenleg 100körül buknék ha eladnám az r580am...

    Igen Tinman, a flight simulator nemsokára itt van és iszonyatos grafikája van dx10-zel, de a fene tudja, akinek van rá pénze megveszi, aki meg okos, vagy nincs rá pénze az várni fog. Én úgy érzem várni kéne, mert a driverek is kiforratlanok még a dx10 kezeléséhez, az ár is lejjebb megy stb, stb..

    De nagyon kiváncsi vagyok milyen lesz az r600 hűtése, mert az r580 borzalmasan fűt, és nagyon hangos a gyári venti.

    Amúgy nem tudja valaki milyen arányban van a 2 cég? ATi-AMD, %-osan?
  • 2097
    #30
    MS Flight Simulator már kész van!
    Nem részesedést vett az AMD hanem felvásárolta az ATi-t!
  • fade2black
    #31
    "Nem részesedést vett az AMD hanem felvásárolta az ATi-t!" Mi is a különbség ha 100%os részesedést veszek ésha felvásárolom között?

    Ha az új cégben kialakult részvényesi szerkezetre gondolt akkor sacc kb 20:1. (Nemcsak kp volt a vételár hanem vol ott részvénycsere is!)

  • Tinman #32
    Már tavaly októberben kijött, igaz a DX-10-es/SM 4.0-ás finomságok majd csak Vistával.
    Én még nem próbáltam ki, pedig a vas úgy érzem megvan hozzá :-)

  • fade2black
    #33
    "Nem részesedést vett az AMD hanem felvásárolta az ATi-t!" Mi is a különbség ha 100%os részesedést veszek ésha felvásárolom között?

    Ha az új cégben kialakult részvényesi szerkezetre gondolt akkor sacc kb 20:1. (Nemcsak kp volt a vételár hanem vol ott részvénycsere is!)

  • MuldR
    #34
    "ismét érdemes hozatni ismerőssel amcsiból vagy mégjobb esetben ázsiából"

    Hozatni? Ismeros? Ugyan! ebay.com :)
  • Dj Xyberpunk
    #35
    Az igen ! .-) Hát kíváncsian várom mi fog kisűlni ebből az r600ból :-)
  • Dj Xyberpunk
    #36
    Köszi, erre gondoltam ;-)
  • lmisi
    #37
    szerintem ez az ATI marketing kampányának része!!!
    Miért is?
    - Az ismertebb hardware oldalak Magyar és külföldi egyaránt tesztjeikben 8800GTX min40% max 80% verte az ati X1950XTX Crossizéjét.
    Itt néha még ki is kap, ahol megelőzi ott is alig-alig???????
    No ettől kezdve röhejes az egész.
    Prohardver idézet:

    "Radeon X1950 XTX és a GeForce 7950 GX2 eddig közösen osztozott a VGA-s trónon, ugyanis a 7950 GX2 két processzorának nyers ereje nem minden esetben érvényesült a számolásban – eddig – verhetetlen Radeonnal szemben. Nos, a GeForce 8800 GTX mindkét kártyára átlagosan 50%-ot, komolyabb shaderes játékokban még többet vert, így toronymagasan új bajnokot avathatunk."

    Egyébként tökmindegy ugysem veszem meg egyiket sem, majd ha lesz belőle középszintű cirka 30 000 ft. -os verzió. Csak ezeket a megbízhatatlan preteszteket nem szeretem.
  • Sanyix
    #38
    A nagy teljesítmény.
  • Inquisitor
    #39
    "flight simulator x beta? (nemvagyok benne biztos)"
    És milyen jól teszed, hogy nem vagy benne biztos. Nemrég jelentették be, hogy a "DX10 patch"-et bizonytalan időre elhalasztották ...
  • Inquisitor
    #40
    "flight simulator nemsokára itt van és iszonyatos grafikája van dx10-zel, "
    Te ezt honnan tudod, csak mert internetten pár darab photshopolt "concept" képnél több sose jelent meg a DX10-es verzióról. A vicc az, hogy sose állította senki azok ingame képek, még is bekajálták sokan.
    (Nem mellékesen elvileg DX10 ugyan azt tudja, mint DX9, csak egyszerübben, gyorsabban és észerübben renderel a drivermpdell és a DX10 vasak felépítésének hála ...)