73
  • Dj Xyberpunk
    #73
    Gyerekek, egymás nyúzása helyett inkább keressetek vmi jó kis R600 infót
  • lee56
    #72
    Ügyes gyerek vagy te a szived mélyén, sejtetettem már rég óta...
  • who am I 7
    #71
    lee a pincsi, te minek örülsz?jó be szót biró mi?xarrá alázott.Közbe meg nyaltad a pici makkját? :D:D:D:D

    "és mennyivel lesz igy gyorsabb akármi, ha 1általán?" biró and lee a két idióta :D:D:D szakadok, lee te szoktál lenni a lány igaz? eme, felettéb magasan kvalifikált mondatod után, el tudom képzelni mekkora nagy sztár lehetsz.
  • who am I 7
    #70
    nincs itt semmiféle nyugibogyó csak jót kacarászok az ilyen barmokon
  • lee56
    #69
    Ja jólvan, hüle vagyok, csak végig kellett volna olvasni a mondatot...

    "...amely viszont nem lesz lekorlátozva Dual, vagy Quad-GPU konfigurációkra...."
  • lee56
    #68
    "Többprocesszor felállás" -ra én azt hittem a multiCPU-s rendszereket értik, és ezért is volt fura, hogy ezt most hardveresen támogatják, mer eddig akkor mi volt? :)

    De ha a több magos GPU-kra vonatkozik akkor ezek szerint, a crossfire egész idáig szoftveresen működött, és van ennek bármilyen teljesitménynövelő haszna hogy ez most megváltozik
  • dez
    #67
    Szerintem nem csak erről van szó. Azt hiszem, korábban a CrossFire-támogatás nem volt beépítve a chipekbe (ellentétben az SLI-vel), de most már be lesz.
  • BiroAndras
    #66
    Nem sikerült tűl értelmezhetőre a kérdésed, de megpróbálok válaszolni.

    A "többprocesszoros felállás" azt jelenti, hogy egy kártyán több GPU van. Ilyen pl. a 7950GX2. Természetesen RAM is külön van minden GPU-nak.
    Ez majdnem olyan, mint az SLI, csak a proci felé van kisebb sávszélesség. Cserébe viszont sokkal olcsóbb, mint két külön kártya.
    Hogy mennyit gyorsul, az sokmindentől függ. Ha jól rémlik, olyan 30-50 százalékos gyorsulást lehet elérni.
  • lee56
    #65
    "...mindkettő esetében hardveresen támogatják a többprocesszoros felállásokat,..."

    hmm, ez most akkor mit is jelent, ezekszerint akkor a régebbi dx9 kártyák (talán még a 8800 család is?) nem igy van ezzel?, és mennyivel lesz igy gyorsabb akármi, ha 1általán? (phu, nehéz mondat és korán van):)
  • lee56
    #64
  • BiroAndras
    #63
    Elfelejtetted bevenni a nyugibogyód.
  • who am I 7
    #62
    és a 64bites oprendszerekről még nem is beszéltünk.....
  • who am I 7
    #61
    MÁR MOST is VAN program és driver is...BiróANDRÁS szerint.... Egyébként meg nincs :D de aki a seggét is pénzel törli annak pont jó a 8800GTX > sokat fogyaszt,qva nagy,nem lehet kihasználni dx10-re még stb...tipikus kockáknak meg idiótáknak van.AKinek van esze megvárja még kijön az r600 és lenyomja kicsit az árakat + kijön felsőközép is
  • dez
    #60
    Már letámadtalak!
  • lee56
    #59
    Jólvan csak poén volt (nem tetszett látni a szmájlit ), még a végén engem is letámadsz? :)
  • dez
    #58
    Nem kötelező elolvasni.
  • lee56
    #57
    dez és Biro Andras, egyszer éljétek ki magatokat msn-en, talán akkor picit nyugibb lesz itt, és kevesebb hsz :D
  • dez
    #56
    Túl sok a tranyó... :D
  • dez
    #55
    Únom az állandó csúsztató sugalmazásaidat.
  • BiroAndras
    #54
    "Úgy érted 80nm?"

    Ha 80nm-en ekkora a kártya mérete és a fogyasztása, az nagyon gáz.
  • BiroAndras
    #53
    Feleslegesen kötözködsz megint. Nem a konkrét szám az érdekes, hanem a tendencia, és az R600-ra ugyanúgy érvényes amit írtam.
  • dez
    #52
    A 230W-os adat az R600-hoz tartozik, tehát Duncan Idaho nyilvánvalóan arról beszélt, erre te a 8800-asokról kezdesz beszélni. :P
  • Inquisitor
    #51
    Úgy érted 80nm? :)
  • BiroAndras
    #50
    Mindkettőről volt szó. De valószínűleg az R600 is 90nm-en jön először.
  • dez
    #49
    Milyen 8800? Az R600-ról van szó.
  • lee56
    #48
    Költői kérdés volt, és cifunak szólt, de azért köszi hogy segitettél megválaszolni ;)
  • BiroAndras
    #47
    "Akkor meg mér nem csökkentik a csíkot?"

    CSökkenteni fogják, csak gondolom nem akartak egyszerre küzdeni egy teljesen új felépítésű kártyával, és az új gyártástechnológiára való átállással is. Jobb azt két lépésben megcsinálni, vagyis előbb kijön a 90nm-es 8800, aztán ha nincs semmi gond, pár hónappal később kezdhetik 80-on nyomni.
  • Duncan Idaho
    #46
    230W????
    Mi a fenének?

    Akkor meg mér nem csökkentik a csíkot?
    Inkább fizetek egyben sokat a kariért mintsem hogy az áramdíjjat pengessem állandóan!
  • dez
    #45
    Többet tud, majd meglátod. (Nem csak a sebesség által.)
  • Inquisitor
    #44
    Nem tudom ez mikori hír, de elmúlt 1,5 hétben volt a hír, hogy FS X DX10 patchet eltolták, a Crysis utolsó megjelenési dátuma meg már 3-4 hete 2007 szeptember közepe ...

    Megjegyzem nem is nagyon lenne min futattni, mivel az egyettlen kapható DX10 kártyához jelenleg NINCS működő képes DX10 driver. Ma jelentette be az NVidia, hogy a Decemberre(!) kitüzött driver január végén jön ki. Már ha el nem szúrják ...

    A hír amihez hozzászóltunk meg kamu. (R600 teszt)
  • Dj Xyberpunk
    #43
    itt pedig a *van = lesz.
  • Dj Xyberpunk
    #42
    egy hír a tech power upról..

    "In fact, a lot of DX10 games are delayed. Crysis and Flight Simulator X have both pushed off their release dates to at least late Q1 07, if not Q2 or Q3. The main reason behind this is the lack of DX10 hardware support for these games, and we will be lucky if there is a DX10 beta of Flight Simulator X on the launch day of Windows Vista."

    Inquisitor:

    "Nem mellékesen elvileg DX10 ugyan azt tudja, mint DX9, csak egyszerübben, gyorsabban és észerübben renderel a drivermpdell és a DX10 vasak felépítésének hála ...) "

    Én ezt nagyon jól tudom, de szerinted mellékesen ez kizárja azt, hogy ezáltal részletesebb , tehát a végfelhasználó szemével nézve szebb grafikát tudnak előállítani.. ?!

  • Dodo55
    #41
    Hát én kíváncsiságból letöltöttem tegnap ennek a Flight Simulator X-nek a demoját, de csúnya is a grafikája, meg akad is mint az állat.
    Szóval így DX9-es állapotában eléggé... szar.
  • Inquisitor
    #40
    "flight simulator nemsokára itt van és iszonyatos grafikája van dx10-zel, "
    Te ezt honnan tudod, csak mert internetten pár darab photshopolt "concept" képnél több sose jelent meg a DX10-es verzióról. A vicc az, hogy sose állította senki azok ingame képek, még is bekajálták sokan.
    (Nem mellékesen elvileg DX10 ugyan azt tudja, mint DX9, csak egyszerübben, gyorsabban és észerübben renderel a drivermpdell és a DX10 vasak felépítésének hála ...)
  • Inquisitor
    #39
    "flight simulator x beta? (nemvagyok benne biztos)"
    És milyen jól teszed, hogy nem vagy benne biztos. Nemrég jelentették be, hogy a "DX10 patch"-et bizonytalan időre elhalasztották ...
  • Sanyix
    #38
    A nagy teljesítmény.
  • lmisi
    #37
    szerintem ez az ATI marketing kampányának része!!!
    Miért is?
    - Az ismertebb hardware oldalak Magyar és külföldi egyaránt tesztjeikben 8800GTX min40% max 80% verte az ati X1950XTX Crossizéjét.
    Itt néha még ki is kap, ahol megelőzi ott is alig-alig???????
    No ettől kezdve röhejes az egész.
    Prohardver idézet:

    "Radeon X1950 XTX és a GeForce 7950 GX2 eddig közösen osztozott a VGA-s trónon, ugyanis a 7950 GX2 két processzorának nyers ereje nem minden esetben érvényesült a számolásban – eddig – verhetetlen Radeonnal szemben. Nos, a GeForce 8800 GTX mindkét kártyára átlagosan 50%-ot, komolyabb shaderes játékokban még többet vert, így toronymagasan új bajnokot avathatunk."

    Egyébként tökmindegy ugysem veszem meg egyiket sem, majd ha lesz belőle középszintű cirka 30 000 ft. -os verzió. Csak ezeket a megbízhatatlan preteszteket nem szeretem.
  • Dj Xyberpunk
    #36
    Köszi, erre gondoltam ;-)
  • Dj Xyberpunk
    #35
    Az igen ! .-) Hát kíváncsian várom mi fog kisűlni ebből az r600ból :-)
  • MuldR
    #34
    "ismét érdemes hozatni ismerőssel amcsiból vagy mégjobb esetben ázsiából"

    Hozatni? Ismeros? Ugyan! ebay.com :)