26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • Italo4ever
    #24695
    2 het mulva megyek haza,akkor en biztos utalok lehet valahol latni hogy nez ki az album. ?
  • Italo4ever
    #24694
    #24655

    Ezen jot nevettem -60 fok XDDDDDD
  • mflex #24692
    Mond meg Örninek, hogy azért jöjjön már fel a fórumra, ha éppen ráér pár billentyű koptatás közben!
  • Dióka
    #24690
    köszi! Élőben lényegesen szebb és élvezetesebb, majd meglátod!
    Pedig sajnos az AE kiadás is szép lett volna, de 'Tom' rendesen elcseszte a minőséget. Ezt most DMC garantálja!



  • Dióka
    #24689
    ERNESTO feat. Roy - Shooting Star (Long Space Remix)

    lossless WAV


    egy remix-versenyre készült, ez lett belőle.

  • mflex #24688
    Kint hagytam az autóban a telefont, most olvastam az üzeneted, szóval leszedtem és most ámulok!!!!!
    B+ Dióm, ezt kurva gyönyörűen megcsináltad, ha ezért és a zenéért nem küldik a pénz, akkor bekaphatják a farkam bő nyállal! Remélem, hogy legalább sok hazánkfia támogatni fogja! A ruszkik biztos nem, ha valamiért fizetnének, hogy eredetiben az övé, ők akkor is inkább lewarezolják!

    Nagyon szép, ehhez képest az audioenergy kiadása egy szemét volt.

  • mflex #24687
  • Dióka
    #24686
    azé meee, ha már jár a vga-hoz a vram,akkor az a dolga és kutya kötelessége, hogy leszedjen az sdram-ból annyit,amennyi bele van programozva.....ilyen egyszerű. ez nem azon múlik, hogy az oprendszer hány bites.
  • IMYke2.0.0.0
    #24685
    Mint mondtam, nem vagyok IT-zseni, ezért engem meglepett, hogy még 64 bit alatt is leharapja a fizikai RAM-ból a VGA VRAM méretét. Csak tudnám, hogy "mi-a-jó-büdös-xxxxnak"?!?!
  • mflex #24684
  • IMYke2.0.0.0
    #24683
    1024 MB-os a VGA... fogadjunk :)

    Ebből gondolom:
  • mflex #24682
    Mielőtt elvinnék a gépet, még nyomtam egy 20 körös IB-t, ami érdekes, hogy most gyorsabban számolt, mert 152 sec helyett, ami lentebb látható, most néha a 143 sec is elég volt neki egy procedúrára, de a gflops viszont 101 alatt maradt. Furcsa dolgok ezek, mindenesetre a gép full stabil, viheti a gazdája. :)

    3644 sec alatt végzett, vagyis 1 óra alatt lenyomta a 20 kört.

    Kép
  • Dióka
    #24681
    gyárival lekapcsolna a géped, mert tök simán 100fok fölé akarna szaladni (már 3,6GHz-en is egy burn közben)....ezt már volt lehetőségem tesztelni! azután raktam rá én is 'nagyobbacska' hűtőt.
  • IMYke2.0.0.0
    #24680
    Hosszú évekig kitartottam az XP mellett, de kényesebb munkára már azért nem fognám - az otthonin Windows 7 Ultimate van [32 bit], itt XP SP3.

    Az Ableton és a többi, többet használt program meghálálja az 'újabb' operációs környezetet.

    Az ősrégi Creative SoundBlaster LIVE! 5.1-es mizériámról már írtam itt, amikor még volt munkám és hangkártya-befektetésen gondolkodtam...
    Két operációs rendszert nem szeretnék használni egy gépen, csak azért, hogy a hangkártya működjön.

    Így, marad a szenvedés :)
  • mflex #24679
    Az biztos, hogy a sima alaplapi csak lassítja az egészet. Szerintem már egy Soundblaster audigy 4-es is sokat levenne a proci válláról, hiszen saját processzora van és 4-5 ezrekért lehet venni jó állapotban lévőket, vagy Audigy 2, etc... Ezek meg jó kártyák voltak, igaz, hogy a driver készítésbe nagy ívbe beleszartak :DD Ezért aztán sok gond is volt velük W7 alatt, de XP-n kiválón működnek.
  • IMYke2.0.0.0
    #24678
    Na, ez a képesség jönne jól nekem - akkor bátran csinálgatnék "igazi" klipeket a videóimhoz [nem kellene 1-2 órákat malmozni], és az Ableton se erőlködne a nyers WAV kiírásakor...

    Egy 8-9 perces zeneszámot megközelítőleg 11-12 percig ír ki HDD-re - a szám komplexitásától és a sávok, hangszerek számától függően.

    Lehet (sőt, erősen valószínű), hogy az alaplapi hangkártya is ludas a dologban, de az Ableton jobb felső sarkában is látni, hogy 80-100% között ingázik a "load"...
  • IMYke2.0.0.0
    #24677
    Az első gépemet 2000-ben tudtam megvenni [AMD XP 1700+ Palomino - 512 MB DDR - (Built By ATi - abban az évben hagyta abba az ATi a saját gyártást) Radeon 9500 Pro 128 MB - [b]Maxtor 20 GB 7200 RPM[/b]].

    Én voltam a király az egyetemi kollégiumban ezzel a géppel - kemény ~3 hónapig, mert aztán kezdtek gyarapodni a jobbnál jobb konfigok a környezetemben
  • mflex #24676
    A HD konvertálásnál a 3960X egy igazi bajnok, ezt bizton állítom, eszméletlenül aláz mindent.
  • IMYke2.0.0.0
    #24675
    Igen - öreg már az E8400-es.
    Ráadásul, már 2008-ban is, amikor meg tudtam venni, másod-generációsnak számított, hiszen már kaphatók voltak az első 4 magos Intelek.

    Fájt a szívem nagyon, de a pénztárcám szavazott helyettem.

    Bár, hozzá kell tennem gyorsan: manapság 1-2 játékkal játszom, és leginkább filmnézéssel [legutóbb ezt néztem meg: War of the Arrows (2011) - Trailer] és zene-kutyulással, néha fordítással töltöm az időmet a monitor előtt.

    Így, ha olyan gépem lenne, mint amilyen a Te parlagon lévőd, az is sokat járna "üresben".
    Ezzel az ósdi géppel legalább nem érzem azt, hogy a "lóerők" feleslegesen várnak :)
  • mflex #24674
    "No, ezért kell alaposan felkészülnie az embernek IT-ből"

    97-ben vettem meg az első gépem, valami 14-es belinea monitorral, már a tkm tudja milyen konfig volt, de ma nevetség tárgya lenne 4GB HDD-vel, ami akkor nagy szám volt. Aztán egy ismerős rakta össze. gondolhatod, néztem bután, hogy ez miket csinál, ma visszagondolva rá, oltári nagy baromságokat mondott a faszi, aztán 99-be lett net, lassú és kurva drágán, hát IT téren a fejlődés nagyon durva :)
  • IMYke2.0.0.0
    #24673
    Hát ez egy valódi böhöm óriás...

    Ha lenne keretem új gépre, biztosan nem raknék ilyen 1 kg-os dögöt a CPU-ra, hanem csak a vízhűtés pumpa végét :)
  • mflex #24672
    Volt nekem a Q9550-es előtt 8400-as proci, szerettem, minden gond nélkül 3,6ghz-re lehetett húzni, bármiféle bios beállítás nélkül és tette a dolgát pontosan és gyorsan, ma már felette is elszállt az idő. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #24671
    Dzsízuszkrájsz'... :)

    No, ezért kell alaposan felkészülnie az embernek IT-ből, amikor saját gépet akar összeállítani, vagy összeállíttatni, és nem TESCO-s PC az asztalán tudni...

    Könnyen a szakadék szélén találhatja magát az egyszeri felhasználó, ha csak a főbb alkatrészekben gondolkodik [alaplap-CPU-RAM-VGA].

    Saját gépeim mindig összeállítva voltak - nem általam, én nem értek annyira hozzá -, s míg az elsőnél kifejezetten tuningra alkalmas rézhűtő volt az AMD processzoron, a mostani esetében sajna nem volt pénzmagom a gyárinál ütősebbre.

    Igaz, én nem is járatom az ósdi E8400-est 4.4 GHz-en
  • mflex #24670
    Először úgy volt, hogy ezt a hűtőt veszem meg és teszem rá, de eme kép alapján elvetettem az ötletet, olyan hűtő nem kell, ami kukázza az egyik ram slotot, mert olyan nagy. Aztán a nagyságához képest az én hűtési megoldássommal is 6-7 fokkal alatta vagyok, ahogy kérdezgettem a tulajokat, és persze, ha lesz még RAM véve bele, akkor látható mekkora hely van még ott :D
  • mflex #24669
    90-100 körülire tippelem gyárival
  • IMYke2.0.0.0
    #24668
    Kellett azért ehhez az a processzorhűtő is.
    Gyárival 'hót-zicher', hogy magasabb értékek lennének - mondom én, a laikus(s).
  • mflex #24667
    Aha, hárman.

    A kisebbik (37 év) vágja a "kompjuter világát" a középső nem igazán, ezért én szoktam neki összerakni, szeretem ezt csinálni. Tegnap még egyszer kékhalált nyomott az arcomba, akkor egy picit feljebb vittem a vid-et, aztán rányomtam egy 10 majd egy 20 körös IB tesztet, az az egy óra alatt rendesen "számoltatta" procit, de végül átment a vizsgán, bár ilyen extrém körülmények közé soha nem fog kerülni a processzor.

    Az 1 órás nyaggatás utáni hőfok is kiváló lett szerintem, ahhoz képes, hogy 4.4Ghz dübörög.

    A kép akkor készült, mikor elkészült vele, épp vánszorgott vissza hőfok, meg a órajel is 1.6-ra esett vissza, ilyenkor szinte fogyasztás sincs, kiváló processzor a 2600K!!!

  • IMYke2.0.0.0
    #24666
    Így jó pár év alatt kiderült, hogy - jól értem? - hárman vagytok testvérek?

    Ezek a gépek, képek:
  • mflex #24665
    Jah, igen elsőre tényleg gagyi megoldásnak tűnik, hogy műanyag pattintós megoldás, de aztán mikor a helyére kerül minden, akkor állítom, hogy jobb,. mint a fémes felfogatás. Az Alpenföhn Mattenhorn és a Norwand-nál mindenképp, ugyanis mind a kettő volt nekem, az egyik kurva nagy hibájuk az volt, hogy havonta utána kellett húzni a csavaroknak O_o kurva élet. A másik, hogy amekkora batárok, annyira nem voltak képesek rendesen hűteni sem, ez az artic így kereszteb megeszi őket, de még a gyári megoldással is aláz több nagynevű gyártót. Mondjuk a prolimatech szerintem a legjobb.

    Hát a gép ára kb úgy vab, ahogy írtad, ha mindent beleveszünk, ott alul van még egy komoly thermaltake táp is, meg két 256-os corsiair ssd. jah, a ramok is corsiair "bosszúk" :D vengeance-ek.

    Egy régi kép a norwand hűtőről. (kb 3,5 éves), ebbe még a legendás Q9550-es proci volt. Ma már igencsak eljárt felette az idő, de még mindig tud gyors is lenni egy jobb széria.

    Anno ez volt az én gépem, még 6400+ amd atlon is volt benne, azóta a (középső) öcsémnek szoktam fel fejleszteni, neki szinte semmibe nem kerül, mert ha én veszek új hardvert, mindjárt megy az ő gépébe, ami manapság is még erősnek mondtható, bár a procit azt most ő vette, nekem 3960-as van 4.8ghz-én. és a több, mint 2 éves zalmann reserator 2-esem hűti, de az aztán nem hazudtolja meg magát. 100% load mellett IB-vel, mindössze 38 fokra engedi ilyen magas órajelen.

    Na jó többet nem írok már erről (ma), de gyébként nagyon szeretek gépet összerakni, tuningolni, új harvereket tesztelni, már ha lenne rá időm. Jah, a kép





    .
  • johnlennon
    #24664
    Sziasztok!

    Láttátok már ezt a hapsit? Ez egyszerűen elképesztő!

  • Dióka
    #24663
    elég brutális!
    ehhez a hűtőhöz legalább nem kellet kiszedni az alaplapot,ami ekkora méretnél elég ritka megoldás, de tetszik. végre egy minőségi pattintós darab. jól néz ki a ram is, nem mintha sokat nézegetném. ez megint egy 3-4 kilós gép? mármint árban.


    mára lépek, megyek pihenni kicsit...

  • mflex #24662
    Szóval, ebből lett a képen látható monster, amitől a gyári értékek még egy jó 10-15 fokkal lettek jobbak mínuszban.

  • mflex #24661
    A képen a "régi" 5970-es kártyám, már egy éve itt döglik a gépemben a 6990-es, akkor adtam neki, mikor megvettem 6990-et, de wazze összesen nem ment játék alatt 2 hét üzemórát, a még egyelőre a világ leggyorsabb VGA-ja, nincs időm ilyesmire már :/
  • mflex #24660
    Na, így néz ki, mivel a gyári ventillátor "csak" 1350-et pörög és egyedi felfogatása van, ezért rögtön visszakerül a dobozába és mind a két oldalra felkerül egy pár coolink venti, melyek még 1800 körül is alig hallatják magukat, emiatt aztán szinte az egyik ahogy hűti a tornyot, a másik szinte szippantja ki a meleget belőle. Ok, gumival van felfogatva, de még így is odabax és masszív, mint az "Istennyila".


  • mflex #24659
    Annyit még, hogy 1.8-ról jöttem felfelé mire megtaláltam a legjobbat, jelen esetben az 1.2 v-t.

    A cpu hűtő 1 kilós és "saját recept" alapján csináltam. Arctic cooling freezer 13 pro, amiről nem is hinnék, hogy a 8- 10 ezer forintos ára ellenére mennyire jó hűtő, ott van a nagy noctua HD 14 sarkában, de ha egy kicsit "beöltöztetjük", akkor már néha be is előzi, gondolom a látod a hőfokokat, iddle-ben szinte 20 fok átlagban.

    Mindjárt csinálok egy képet róla, holnap úgy is jönek már érte.
  • Dióka
    #24658
    a burn az valóban megizzaszt bármit, de hány kilós a cpu hűtő,merthogy elég nagy,az tuti. biztos nem a gyárival ennyi.
  • mflex #24657
    60 ezer forintos asus p8z68 delux/gen3 alaplapnak nem lehet semmi akadály, ami nem tetszett neki, az írtam már, hogy a lehető legalja voltot adtam meg neki, azért 1.2 v-n elszórakozik most 4,4 ghz, ami szerintem nagyon jó.

    100% load mellett is 64 fokra melegedett fel az egyik core, pedig ha valami, akkor az intel burn tudja mi az az égetés, ehhez képest egy everest, illetve most már AIDA egy lófütyi, még a 40 fokot sem lépi túl rendszer stabilitás tesztnél.

  • Dióka
    #24656
    hirtelen a képtől én is megijedtem, aztán olvastam csak a szöveget!
    mondjuk felhúzva érdekes dolgok lehetnek még! úgy látszik az alaplap nem biztos, hogy tolerálja a majdnem végletekig hajtást.
    szerintem a biztonság kedvéért azért önts rá egy pohár forró teát!
  • mflex #24655
    Mondjuk, én mindig ASUS párti voltam, tehát semmilyen más hardver nem érdekel és nem is nézek az árlistában mást, (kivéve ramok, HDD) ami nem asus, de az asus suite programjuktól az előbb hasra estem a röhögéstől.

    Azzal kezdődött, hogy feljött egy ablak és nagyon veszélyes hőmérsékletűnek találta a "madöbord"-ot , pontosan -60 fokosnak, tehát mínusz , majd nem sokra rá jött egy olyan felhívás, amitől a tápnak, illetve az egész hóbelevancnak mar rég égnie kellett volna, mint a benzinnek, de beszéljenek a képek.





    Na ez a legdurvább!



    Tehát élel-halál közt írtam ezt a hózzászólást, vagyis inkább a megfagyás és a szétégés küszöbén.
  • Dióka
    #24654
    Ez elég ütős lett! Gratula hozzá!