25
saját online net tv
  • Pheel
    #25
    #3
  • passatgt
    #24
    dejó rajtam vitatkoztok:)
  • Dj Faustus #23
    "jó de mire kattintsak?"
    Tűzfalnál a tűzfalprogram általában rákérdez (legalábbis ha "tanuló" üzemmódban van), hogy ki szeretnéd-e engedni a szervert.
    Routernél pedig a Virtual Server/Port forwarding résznél kell kutakodnod és ott a 8000-es portot (Shoutcast+NSV használata esetén) kiengedni.

    "és milyen címen lesz elérhető?"
    Az IP-címedről. Az aktuálisat megtudhatod például innen.
  • jbal
    #22
    jó de mire katintsak?és mien címen lesz elérhető?
  • Tothenkopf
    #21
    Kb egy hónapja próbálok valami ilyesmit összehozni.
    Elég sokféle program létezik már a webkamerás megoldásra./lásd gugli haverunk tanácsait/Függ persze a sávszéltől valószínú bérelt vonal kell hozzá,ami alapból elég húzós.Egy sima feltöltéssel a kép és a hang is akad,vagy valamelyik.Én most átáltam DV-camra+tv-tunerrel veszem le a proci válláról a terhet de még nincs elég sávszélem hogy kipróbáljam.A streaminges részébe nem nagyon másznék bele,azt egy linuxos haver állítja össsze...
    De kicsiben kezdd el webkammal nyugodtan azzal is jót lehet csinálni egy normális vassal meg sávszéllel.
  • Dj Faustus #20
    "és ezzel az NSV-vel h csináljam meg h neten is elérhető legyen?"
    Kiengeded a streamet a tűzfalon/routeren keresztül.

    "ja és csak akkor működik a stream ha be van kapcsolva a gépem?"
    Mint minden gépedre telepített szerverprogram esetében, igen (hacsak nem helyezel el egy szervert egy szerverhoszting cégnél, vagy esetleg bérelsz egy szervert).
  • jbal
    #19
    és ezzel az NSV-vel h csináljam meg h neten is elérhető legyen?
    ja és csak akkor működik a stream ha be van kapcsolva a gépem?
  • Dj Faustus #18
    "hogy tudunk anélkül beszélgetni akármilyen programról, filmről, zenéről anélkül hogy ne reklámozzuk őket?"
    Az alábbi problémák vannak:
    1. passatgt saját szolgáltatását (már régóta elérhető adatlapján a link) reklámozta itt (rákattintható link formájában, aminek SEO szempontjából értéke van) a topikban
    2. Ezt több topikban is megteszi.
    3. Az adott oldalnak van szolgáltatási vonzata is (Médiaajánlat).
    4. Az sg.hu-n tilos a reklám.
    (Ezzel nem passatgt-t akarom bántani csak szimplán a szabályzatra hívtam fel a figyelmet)

    Mikor filmről, programról van szó, akkor a reklám nem szándékos.
  • nf1
    #17
    loál D:
    én nem arra gondoltam hogy nem szabad reklámozni hanem arra hogy okoskodsz össze-vissza.

    ha meg ez neked személyeskedés akkor csak gratulálni tudok
  • ColdFire
    #16
    Moderátorok figyelmébe:

    Dj Faustus

    Kérném a tisztelt moderátorokat:
    * A saját online net tv topik bezárását/törlését Hasonló tartalmú/című téma már létezése esetéből kifolyólag.
    * A topik bezárása esetén a #8-as (és az Otthoni Internet TV hogyan? topik #24-es) hozzászólásának törlését Szándékos flood és reklám esetéből kifolyólag; a #10-est pedig irányomba tett személyeskedés okából.

    Intézkedéseteket előre is köszönöm.

    xD
  • Dodo55
    #15
    Ez nem olyan mint a stream, ez maga a stream. Illetve nem egészen, de így jól hangzik :)
    A stream az (adat)folyamot jelent, gondolom te stream alatt streaminget értettél.
    Szóval az a streaming, ha te valami hangot vagy képet adsz élőben neten.
    Kell egy stream szerver, és akkor az adja az adást.
    Csak elég nagy feltöltési sebesség kell.
  • ngcsnet
    #14
    hogy tudunk anélkül beszélgetni akármilyen programról, filmről, zenéről anélkül hogy ne reklámozzuk őket? végülis igazad van, de mindenhol ott van a reklám...
  • PíszLávJuniti
    #13
    Netmeeting nem jó ?
  • jbal
    #12
    és ehhez egy server is kell vagy ez nem olyan mint a stream?
  • Dj Faustus #11
    Az sg.hu elsődlegesen reklámokból tartja fenn magát, ezért logikus, hogy nem kívánja más cég hirdetéseit fórumában a hozzászólások formájában látni.
    Ezt moderálási elveiben kiköti.

    Ha nem tetszik lehet más fórumot választani (személyeskedő megjegyzésedre pedig nem kívánok reagálni).
  • nf1
    #10
    "Életkor: 25-30 között"

    akkor ezt már nem is fogod kinőni :(
  • Dj Faustus #9
    Hozzászólások törlése:
    * Szándékos flood és reklám esetén.

    Forrás: Moderálási alapelveink
  • passatgt
    #8
    i-tv.hu
  • Dj Faustus #7
    "Hali tud vki olyan progit amivel online tvt tudok csinálni ?"
    Volt már ilyen topik (vagyis a topik zárható): Otthoni Internet TV hogyan?
  • akyyy
    #6
    engem olyan érdekelne h hasonló de webcamba:D
  • akyyy
    #5
    ahoz volt oylna toipik asszem... és ott fel van sorol vajópár!
  • do2
    #4
    ilyen oldal szerintem nincsen:(
    de szeretnék haveroknak online tvt nyomázni, csak nemtudom mi kell hozzáá.. régebben rádiuóval csináltam, de tvbe is van ilyen
  • Aspyrin
    #3
    Kukk be.
  • laliking
    #2
    na már ha itt tartunk mondjatok már olyan progit amivel magyar tv adókat lehet fogni (tv kártya nélkül(van, csak szar)). Pl. RTL, TV2
  • do2
    #1
    Hali tud vki olyan progit amivel online tvt tudok csinálni ?
    a winamphoz volt ilyesmi rádióba.. ugyanilyet szeretnékc sak tvbe.. ahol divixeket tudok mutatni vagy más filmformátumot.. aki tud ilyesmit segitsen
    köszi