40
  • Lapajka
    #40
    A Játék maga zseniális. Minden idők egyik legjobbja! Technikaiak csak a gondok. Most 15 évvel később legújabb vason is beszaggat sajnos...
  • titan15
    #39
    hat igen.... en is szerretnek jatszani, de amikor elinditom a jatekot semmi...minden elsotetul!!!
    probaltam mar antivirust kikapcsolni, hyper-threadingot, meg videokaridrivert frissiteni, de semmi..ugyanaz a hiba.
    Ha valaki tud segiteni irjon legyszi......
    A gepem:INTEL P4 531 3GHZ, 1GB RAM, ASUS GEFORCE 6600LE, MINDEZ GIGABYTE 8IPE775-os ALAPLAPON
  • Brootal
    #38
    Egy 2500-as processzor egy sima 6600-as kártyával tökéletesen futna a játék full beállításokkal. Sajnos a játéknak a memória igénye az ami elképesztő. 2G ram (50 ezer) ami már úgy talán elég de a játék bepuszilna még 8G-t is. Plussz kell alá egy gyors sata2 16M vinyó.

    Konfigom : 3500+ AM2 , 1G 667Mhz, MSI X1950 pro + 1G page fálj
    meglehetősen akad a játék. És elég sok hibát is találtam benne (de én egyéni eset vagyok mert simán lehetnék az összes játék béta tesztere) mindent megtalálok, mindenhova felmászok :D
    A hibák ellenére is azt mondom a játék nagyon jó. Ha olcsóbb lesz a RAM ára veszek és végigviszem mégegyszer.
  • szurka
    #37
    2GB rammal már nálam sem akad, yuppíííííí:D
  • irkab1rka
    #36
    Egyszerűen csak nem érdekel senkit.
  • 2097
    #35
    Nálam korektul megy az első 5mp alatt szagat aztán megse akad többet. Bár nekem 2GB ram van a gépembe meg csináltam 3GB Swap file-t! A falon átmenös ellenekkel is csak 2x találkoztam eddig.
  • Goth
    #34
    én még mindig azt mondom hogy az év legjobb rpg-je, jelentős bugot sem találtam benne hosszú idő alatt, szal nemtom egyesek szemében miért bukott nagyot. az egyedül szempont ami miatt nem a legjobb, az a gépigény. Emellett nekem tökéletesen megfelelt, hangulatos, mint az előző.
  • Tetsuo
    #33
    Külföldön ez biztos nem szempont.
  • Molnibalage
    #32
    Meg, ha majd 1 év múlva már csak 4-5 ropi lesz, akkor megy fel a vásárlás.
  • Molnibalage
    #31
    Hja, de azt is vedd számításba, hogy majd folyamatosan javítják és lesz kieg is. Így már latzán megéri. Mellesleg csak a béna játékosnak bugos a játék, ha a grafikai bugoktól eltekintünk. Mint mondtam én végigtoltam LAZÁN egetverő bug nélkül, de még grafikaival sem nagyon találkoztam, csak néha esett bele egy-két ember a falba, de ezt már millió játéknál láthatta az ember.
  • Zenty
    #30
    jóh game csak bugos. És azért bukás,mert pc fronton is ekkora névnek minimum 1 millionak kéne lenni az alapnak.
    Nah most az egy dolog ,hogy késöbb össze jöhet ennyi,mert a többség vár ahogy én is amikor bug mentesebb lesz a game! Nah de akkor már nem lehet 10 k-jért adni a gamet ezért ayagilag gáz...
    De nembaj megtanulják a fejlesztők legaláb ,hogy már nem lehett kiadni ennyire bugos gamet.
    Gothic 1-2 el lehetett jaccani,mert elméletileg csak német piacra készült...
  • Tinman #29
    SF Nightmare és a Gothic????
    Ez érdekes, ugyanis a Gothic 2-ön Securom védelem van a 3.-on meg Tages
  • Tetsuo
    #28
    Nekem a Gothic 2 sem indult, pedig eleget szórakoztam a SF Nightmare-rel és hasonlókkal!
    :P
  • Molnibalage
    #27
    Éz az ini-hez egyetlen újjal sem nyúltam hozzá, és még úgyis jó a dárga.
    Érdekes...
  • szurka
    #26
    ok, visszavonom (csak sokan a konfigjukkal menőznek:)). A Splinter Cell: Double Agent tényleg nem indul lévén sajna SM3.0 kell neki, de milyen gáz, h mondjuk egy fos 6600le-vel meg igen... Hát igen, érik már a vidókártya csere.... De azért a G3 gépigénye azért túlzás, remélem néhány hónap múlva jobban fog muzsikálni
  • Tinman #25
    Melldöngetés????????
    Esküszöm nem flame és semmi rossz szándék nem vezérel, de:

    - 1 GB RAM? (Melldöngetés lenne: 2 GB felett...)

    - Shader Model 2.0-ás VGA kártya, melyen ráadásul 256 MB ram van??? (Melldöngetés lenne: SM 4.0-ás 8800 series, 512 MB VGA ram felett ;-)

    - Single Core proci???? 1 MB L2 cache??? (Melldöngetés: Dual Core, 2 MB L2 cache)

    Szóval ne csodálkozz, hogy a Gothic 3 nem éppen jól muzsikál. Azon a konfigon a Splinter Cell: Double Agent már el sem indul, a Quake 4-ben a Very High Detailed textúrákrákat el lehet felejteni...
    Igen, mocsok egy világ, de ez van.
  • kanduhr
    #24
    Én ezért hagytam fel a teljessel, mert a demó még lowon is undorító mód szaggatott. (pedig pl quake4 majdnem highen tökéletesen fut, prey is)
  • Indigo
    #23
    Az még OK, hogy én meg te átírjuk az iniben a mittudoménmiket, de a legtöbb ember nem fog ezzel szórakozni, már csak azért sem, mert nem járkál ilyen fórumokra, nem tudja mit kell vele kezdeni, meg amúgy nem is igazán ért hozzá. Kipróbálja a demót, szar, bugos, akadozik stb, és hangyja az egészet a francba, nem fogja megvenni a játékot (ennek köszönhető ennek az egyébként nagyszerű játéknak a siralmas eladási adatai). Bár nem vagyok kárörvendő tipus, de ha így kiadnak egy játékot, akkor meg is érdemlik a bukást, még ha a Gothicról van is szó. Az első két rész emléke sokáig megmarad még bennem, a harmadikat meg talán kipróbálom pár év múlva, hátha... :)
  • a_n_d_r_e_w
    #22
    Na, sokak nem tudják, ezért a félreértések elkerülése végett:
    A gothic GPU igénye kisebb mint az Oblivioné, ami miatt nem ugyanúgy fut, az az elképesztő memóriaigénye. Tehát 512-vel csak a mazochisták vagy az eltökélt fanatikusok vágjanak neki (nem lehetetlen, be lehet oda is lőni többé kevésbé). De még az 1GB is kevés, ezért számítsatok sok töltésre és emiatt akadásra. 1.5-2GB aminél már jól érzi magát
  • grebber
    #21
    Init kell modosítani a leirtak szerint és nem lesz gond.
    Csak mindenki amikor belép a gamebe meglátja mennyire akad törli is a picsába.

    Nekem is az elején játszhatatlanul akadt iniben átirtam amit kellett és normálisan fut.
  • Rosco
    #20
    Elnézve a konfigod, az X850XT szerintem a gyenge láncszem.
  • szurka
    #19
    nem a melldöngetés miatt, de a konfigom egyelőre AMDSanDiego4000+, 1GB ram, x850xt 256mb. Igaz sajna még csak a demót nyomtam, de baromira nem akar normálisan futni... Az vajon még optimalizálatlanabb, mint a teljes? Mediumon is igencsak küszködik szegény. Az oblivion meg highban meg sem röccen, tök gáz...
  • grebber
    #18
    "bétatesztre biztosan nem fektettek elég hangsúlyt"

    Ez most folyik nyilvánosan :D
  • rotator
    #17
    Hát ez nagyon LOL cikk lett.
  • szunyika
    #16
    amúgy van a Gothic 3-nak magyar oldala is; www.Gothic3.hu

    végigjátszástól kezdve sok tipp és leírás is van rajta
  • Szocsi88
    #15
    Én úgy tudom hogy az a lényeg hogy a videokarid 256 megás legyen és akkor faszán megy. de 128 megával az egyik haveromnak is szaggat pedig 6600 GT és 1 GB ram.
  • Molnibalage
    #14
    Érdekes. Nekem 1GB RAM van a gépben (433MHz) egy AMD3400 procival és egy 6600GT 256MB RAM -os videokarival. Ezen a beállításon a model detail, vegetáció és árnyékék kivételével minden fullon van és megy shader 3.0-ás textúra mellett (a textúra még közepesen is messze ver minden más játékot) . A látótávolságot le is szoktam venni közepesre, mert az már túlzás, mert afelett swappol a vinyó, de nem a grfika, hanem a sok betöltendő adat miatt.

    A model detail nem is tudom, hogy minek állítható, mert low-on is olyan szép hogy ehaj! Még egy emberrel szemben állva sem kockás a kopasz buksija. Akkor milyen lehet ha feljebb húznám??
  • Gyusz
    #13
    PC-n ennyi idő alatt a 350 000 db az nem is rossz teljesítmény. Gondolom még sokan várnak a vásárlással, amíg jön még egy-két patch. Nem értem, hogy miért lenne bukás, vagy már megint a konzolos és multiplatform eladásokhoz viszonyítunk? Mert ahhoz képest az összes PC-s játék bukásnak tűnhet.
  • magus
    #12
    mivan?:DD:D:D:D:D:DDDDDDDDDDd

    az enyém egy 60k-s kártya és kurvára nem úgy fut:D
  • icewolf
    #11
    Én megmondtam h ez egy sz.r játék lesz
  • Steamhawk
    #10
    Másik hogy a Dark Messiah pl Steamen is elérhető, mennyivel kulturáltabb úgy bugmentesíteni (ha van bug), minden frissítés azonnal települ Steam indításkor.
  • Molnibalage
    #9
    A RAM a kevés. 512 MB ma már minden játékhoz az... 9600-ból XT kell és 256 MB-os.
  • gyuri12
    #8
    a Dark Messiah az tényleg bugtalan:D
  • Tinman #7
    Dark Messiah: Kb. 1 hete toltam le és SEHOL nem találkoztam semmilyen buggal.

    azirafael: De jogos...
  • gyuri12
    #6
    fél giga ram,2 ghz-es proci,ati 9600-as szted elmenne ezen??
  • Molnibalage
    #5
    Arról nem is szólva, hogy a sok poligonhuszár elégedett lehet, mert a játék grafikája elképesztően szép és egy 30 ropis videokrain is kb. úgy fut, mint ahogy képek kinéznek.
  • Molnibalage
    #4
    Hát nekem eredetiben van meg a gém és LAZÁN véginyomtam egetverő bug nélkül.
  • gyuri12
    #3
    tudtam hogy szar játék lesz!:D
  • azirafael
    #2
    FLÉM FLÉM FLÉM!!!
  • pinduri
    #1
    Ez igaz lehet a Dark Messiah-ra is mert ezis nem a legtökéletesen müüüüüüüködik és ebböl se úgy fogy ahogy kellene juve