337
Ernesto Rafael Che Guevara de la Serna
  • Crazy Mate
    #337
    Írjon még valaki.
  • bens
    #336
    sztem túl van tárgyalva a téma :P
  • Crazy Mate
    #335
    Na már senki sem ír?
  • bens
    #334
    tartsd már magadban a hülyeséget.
    köszi.
  • [Walaki]D`Lair
    #333
    lol:D:D:D jó szándékkal tette...lol..
  • bens
    #332
    kevés embert ismerhetsz kubában...
  • Kanál
    #331
    ÉN mondom neked mint kubai állampolgár, ember
  • bens
    #330
    ? kubában verseket írnak róla ember.
  • bens
    #329
    én is tudom h Che amit kubával csinált az nem jó, habár jó szándék vezérelte. de a személyisége igen tiszteletreméltó volt, akár honnan is nézzük. én azt mondom h a rossz mellett nagyon sok jó van, amit eltanulhatnánk tőle.
  • Ronny
    #328
    + lengyel attrocitások a német kissebség ellen.
  • Ronny
    #327
    a németek helyzetét elég nehéz megítélni. Én azokat is tisztelem akik egyetértettek a politikájukkal és valamelyik fronton harcolva elestek az országukért. Végülis az egész visszavezethető a nem túl fair békére és az utána következő weimari fertőre.
  • Ronny
    #326
    erre annyit tudok mondani, hogy az igazság szabaddá tesz. Már megbeszéltük lent a revízionista és a tagadó közötti különbséget. Aki nem becsukott szemmel aludt az elmúlt hatvan évben, és még megőrízte a gondolkodás képességét az le tudja vonni a következtetéseket. Részemről befejeztem.
  • NKristof
    #325
    Persze azokat a németeket én is sajnálom akik nem értettek egyet országuk politikájával de mégis áldozatául estek a háborúnak.És azokat a németeket is mélyen tisztelem akik nyíltan szembeszálltak a vezetéssel és ezért ölték meg őket.
  • NKristof
    #324
    Nem tudom miért van az az érzésem hogy minden hozzászólásoddal csak a németeket véded. Igazad van abban hogy a háborúnak rengeteg keresztény is áldozatául esett. De miért pont Drezda bombázását hozod példának? Miért nem pl. a lengyelek, oroszok millióit akit a németek beteg fajelméletükre hivatkozva öltek meg?A németeket nem igazán tudom sajnálni, ők akarták a háborút, ezt ne felejtsd el. És nem csak a vezető réteg, Hitler ugyanis a lakosság 90%ának támogatását élvezte.
  • NKristof
    #323
    Nem vagy képes felfogni a lényeget. Nem érted meg, hogy már az is önmagában iszonyatos bűn, ha akár csak egy valakit megölnek valamilyen mondvacsinált, nevetséges oknál fogva. Egy ember életét nem lehet kilóra mérni. Az emberi élet a legdrágább kincs, és pótolhatatlan. Egyetlen ember élete is felbecsülhetetlen. Ezt nem képesek felfogni a holokauszttagadók, ők ugyanis csak a számokon lovagolnak.
  • Ronny
    #322
    végre egy értelmiségi a topikban:D
  • Ronny
    #321
    itt arról van szó, hogy a hazugságaikra egy egész iparágat építettek, sőt egy egész eszmei rendszer akarnak alátámasztani vele. Ha ennek a hazugságnak a leleplezéséért embereket börtönbe lehet küldeni a "szabad világban", akkor ott valami kurva nagy disznóság van a háttérben, nem gondolod? Egyáltalán nem mindegy, hogy hatmillió vagy hatszázezer, nem mind1, hogy tífuszban halt-e meg a többség vagy gázkamrák által. Az sem mind1, hogy ezeket a kamrákat valójában mire használták.


    Amúgy második világháborúnak +20 millió civil keresztény halálos áldozata volt. Szerintem ugyanilyen holokauszt volt Drezda bombázása is mégsem hallunk róla.
  • Takezó
    #320
    Nem lehetne téged bannolni?:D
  • Crazy Mate
    #319
    Miért árulnának petőfis pólókat?Csak egy ugyanolyan katona volt mint a többi is.
  • Kanál
    #318
    főleg kubában akik Che-t szinte már Istenként szeretik
    valószínűleg, persze hogy... jesus fogalmad sincs hogy miről beszélsz :C
  • [Walaki]D`Lair
    #317
    Mert amit Che csinált kubával az jó mi? Konkrétan mikor gazdasági miniszter volt tönkretette a gazdaságot...mert annyira hozzáértő volt...:DDD

    Ha valamiért én tisztelem őt, az az hogy orvos volt és hogy beutazta dél amerikát egy szál semmivel...
  • bens
    #316
    igen, Petőfi is hasonló volt, és nem tudom miért nem petőfis pólókat árulnak mégsem. talán mert Che-nek sikerül, Petőfinek meg nem.(?)
    valóban vannak sokan, főleg kubában akik Che-t szinte már Istenként szeretik, de én személy szerint a kitartásáért és a bátorságáért tisztelem.
    nézd, én nem tehetek róla h sok olyan Che-pólós gyerek van aki nem tudja ki volt Che. ezt hiába is szajkózzátok nekem.
    az amit Castro csinált kubában nem jó. én azt hiszem h kommunizmust építeni nem is lehet erőszakkal. de nem is ezért tisztelem őket.
  • HunnernesKonge
    #315
    Gondolom neked ismerősöd a NO IRODALOM iwiwen...
    Szánalmasok az ilyen emberek...
  • baca01
    #314
    na te is értelmes ember lehetsz....:/
  • Crazy Mate
    #313
    Petőfi meg egy hülye buzi,tök fölöslegesen harcolt,és még a köcsög verseit is meg kell tanulni!
  • 89
    #312
    Hát akkor miért ragaszkodnak ennyire ehhez az elképzelhetetlen számhoz???
  • NKristof
    #311
    És mit szólsz pl. chavez venezuelájához? Ő szocializmusra törekszik saját bevallása szerint, szocializmushoz közeli rendszert valósított meg országában, az életszínvonal nő, sőt: nem csak saját országa gazdaságát lendítette fel hanem a térség gazdasági fejlődéséhez is hozzájárul.
  • NKristof
    #310
    Most komolyan: nem teljesen mindegy hogy 6millió ember halt meg értelmetlenül vagy 4 567 231? Szerintem mér az is felháborító ha akár egyetlen ember hal meg feleslegesen.
  • TS Zolly
    #309
    Holokauszt tagadást revizionistánknak mondják. Revizio, fellülvizsgálat. Legismertebb holokauszt rivizionista, az angol történész David John Cawdell Irving , kit nemrég engedtek szabadod az osztrák börtönből ahol holokausz tagadás miatt ült. De revizionistáknak mondják a trianon ellenzőket is. Tagadni tényleg badarság, revizionisták nem is ezt feszengetik, hanem a számszerűségét. Például egy film is készült erről. Érdemes megnézni.
  • Bandee1987
    #308
    Akár csak Petőfit. Van egy ilyen póló (vótmá?), elején che guevara + kuba áthúzva, hátulján Petőfi + Magyarország és a felirat: van sajátunk. És Petőfi nem is a minket (is) elnyomó kommunizmusért harcolt.

    #76
  • Ronny
    #307
    nevezi=bélyegzi
  • Ronny
    #306
    értem már. A magukat holokauszt revizonistának nevező embereket a média egyszerűen holokaszt tagadónak nevezi. Tagadni tényleg balgaság, de a 6 milliót egy tizessel el lehet osztani.
  • HunnernesKonge
    #305
    Ide: "holokauszt-tagadás(reviziónizmus)" by © Ronny tegnap 16:52 #282

    Holokauszt-tagadás !=* Revizionizmus

    *nem egyenlő
  • Ronny
    #304
    ezzel a Trianon dologgal most nem tudom hova akrsz kilyukadni
  • Ronny
    #303
    A Hálozaton éppen a "mesterrel" van egy film:)
  • TS Zolly
    #302
    Mondj egy holokacsa állítást, elhiheted nekem, megtudom cáfolni.
  • Emmegki
    #301
    "igen, és ez az amiért itt is sokan útálják. ami meghatározó, a sok amcsi film ami mind az USA-t reklámozza."

    Nem. A kommunizmus miatt. Nézd meg milyen jó kis diktatúrát építettek ki Castroval, biztosan poénból szöknek Floridába.

    "azt senki sem tudja h mi folyik ma is délamerikában, vagy a szegény negyedekben az USA-n belül, csak azt tudja a sok kockafejű gyökérgyerek h kinderpinguit kell enni, meg szeretni kell amerikát."

    Nem szeretem Che-t, nem szeretem amerikát (ill. a mostani vezetést), akkor mi van? Csak azt tudja a sok kockafejű gyökérgyerek h csegevaráspólót kell hordani meg jókommunistának kell lenni, meg szeretni a CCCP póló is fasza.

    "Che meg egy terrorista, mert a csodálatos amerika ellen harcolt gonosz módon. ennyi."

    Che egy megcsinált figura. Ennyi. Mesterséges hősi kultuszt teremtettek köré, lásd Vaszilij Zajcev vagy Sztahanov (ő csak munkában harcolt). Magyar kiadása a csendőrgyilkos Ságvári Endre lett volna, csak őt még idejében lelőtték. Kellettek akkor is ideálok, és lettek. Propaganda.

    "Bush meg egy áldott jó lélek, mert írtja a sok csúnyabácsit irakban."
    Busht le lehet szavazni. Nem egy áldott jó lélek, ezt itt mindenki tudja, csak a tengerentúlon kellene a felvilágosítás.

    "ha más miatt nem is, de legalább azért tisztelnie kellene mindenkine Guevarát, mert ő maga oda mert álnni az ellenségei elé. nem félt sem a fogságtól sem a haláltól és nem érdekelte a betegsége meg a sérülései."

    Akár csak Petőfit. Van egy ilyen póló (vótmá?), elején che guevara + kuba áthúzva, hátulján Petőfi + Magyarország és a felirat: van sajátunk. És Petőfi nem is a minket (is) elnyomó kommunizmusért harcolt.
  • Emmegki
    #300
    "Azt szokták mondani, hogy olyan a holokauszt-tagadás(reviziónizmus) mint megkérdőjelezni, hogy a Föld kerek."

    A revízionizmust Trianon felülvizsgálatára szokták használni. Ne keverd bele mert semmi köze a holokauszthoz. Meg a holokausztnak Che-hez,

    Egyébként tagadni tényleg nevetséges, mert sok a bizonyíték mellette. Viszont nem biztos, hogy helyesek az adatok, bár senki sem meri megkérdőjelezni mert akkor ajajj. Sokan meghaltak a holokausztban, de most ugyanannyian megélnek belőle.

    Bocs az offért.
  • Bankrupt #299
    Nyisattok topikot még dzsingisz kánról, nagy sándorról, spartacusról, mátyás királyról :)
    Az a jó hogy nem is che guevararól és a tetteiről beszéltek hanem a kommunizmusról
  • Bandee1987
    #298
    nem megvalósítható dologról beszélünk, nem értitek? Próbáld megvalósítani, ugyanolyan torz diktatúra lesz belőle mint a Rákosi rendszer.