59
  • zzebi
    #19
    Van szerencsem jol ismerni az amerikaiak muveltseget es tapasztalatom szerint egyaltalan nem olyan veszes a helyzet, mint amilyennek egyesek lattatni szeretnek. Azt gyakorlatilag mindegyik altalam megkerdezett tudta eddig, hogy mi Magyarorszag fovarosa. Sot, a legtobben tudjak, hogy Budat es Pestet folyo valasztja el egymastol. A folyot persze mar nem tudjak. :-) Bar kerdem en, hany magyarnak van fogalma arrol, hogy Washington DC-nel milyen folyo folyik, vagy akar NY-ban.

    Volt alkalmam peldaul Japanban a japanok muveltseget is felmerni: sokszor kerdeztek tolem, hogy honnan jottem, volt aki megkerdezte, hogy Magyarorszag (mint allam) melyik reszen van az USA-nak, de volt mas hasonlo baromsag is. Tehat a sotetseg ott is ugyanugy jelen van. Pedig a sztereotipiak nem erre utalnak.

    A lenyeg csak az, hogy az amcsik nem hulyebbek, mint barmelyik masik nep a vilagban. Az viszont tutira igaz, hogy a magyarok nagyon el vannak szallva maguktol, es ezzel a tobbi europai orszagra hasonlitanak.
  • kristo p
    #18
    Maradjunk annyiban ,hogy a "mélyenművelt magyar" nagy része azért elbirná őket helyezni. Az átlagpolgárok kevésbe persze.
  • katarzis
    #17
    Másrészt kiváncsi lennék ,hogy pl te el tudnád e helyezni ezeket az országokat egy térképen amin, a határok bejelölésén tul semmilyen más informácio nincs.Szerintem egy átlagembernek böven elég annyi földrajzbol,hogy tudja europa országait pontosan elhelyezni a térképen,és a többi jelentösebb országát,a többit meg nagyjábol tudja elhelyezni pl ha meghallja ,hogy Marokkó azt ne ázsiában keresse,és Vietnámot se Afrikában.Ezen felül szerintem ismétlem egy átlagembernek felesleges az Usa államait tudni stb,viszont részletesen ismerje Europát.
  • katarzis
    #16
    Csád ismertebb lenne hát kötve hiszem.
  • vax
    #15
    Másod éves Yale-n tanuló földrajz szakos, kis Hazánkat közel keletre rakta, Szíria, Irak környékére. :(
  • archkoven
    #14
    Ez túl nehéz kérdés, Magyarország annyira jelentéktelen, hogy szite senki sem tudná. Egyébként van egy csomó ország ami jóval nagyobb és ismertebb Magyarországnál mégis nagyon kevés mélyenművelt magyar tudná megfelelően elhelyezni a térképen, pl: Csád, Uruguay, Korea, Csecsenföld, Sri Lanka, Thaiföld stb.
  • Rolesz
    #13
    Földrajz verseny?1 kérdés ez legyen: Magyarország hol van?:D
  • echo
    #12
    Ez jobb:
  • Ronny
    #11
    szerinted mitől ignoránsak az amcsik? Mi történt negyven év alatt amiért ilyenné váltak?
  • echo
    #10
    nem azért de az interneten ennek mi értelme? nyilván ha komolyan veszik kinyitnak egy másik ablakot is egy térképpel...
  • Indigo
    #9
    Így már csak jó lesz tán:
  • Morden23
    #6
    Vagy talán a totális kulturális ignorancia miatt, ami egyértelmúen példázza, hogy a legtöbb ameriaki ember szerint az ő országuk szolgáltatja a "kultúrát" a világ többi része felé.

    Meg kell jegyezni, hogy a felsőoktatás bizonyos részei így is teljesen normális, mondhatni rendkívül jó szinten állnak az USA-ban. Éppen, hogy az általános műveltség erőteljes hiánya a jellegzetes.

    Bár más kérdés, hogy mindenki látott már karon varjút. Én személyesen találkoztam amerikai diplomás emberekkel, aki nem tudta, hogy az USA hány államból áll (ez egy jogász volt), illetve gőze nem volt, hogy hol is kezdődik-hol is végződik az EU (ez egy valamiféle marketinges csaj volt, aki teljes meggyőződéssel állította, hogy Oroszország EU-tagállam, mert "vizsgázott is ebből").
  • Sadist
    #5
    ahahaha, pont ezt akartam én is berakni, csak nem emlékeztem már a linkre :D Azért az nemkicsit durva, hogy Iránt és Franciaországot is csont nélkül beszúrják Ausztrália helyére :D Képzelem mi volna, ha az amcsi katonákat Irak helyett mondjuk szibériába vagy Grönlandra dobnák le, lehet fel se tűnne nekik :D
  • Ronny
    #4
    A 60-as évekig náluk volt az egyik legjobb oktatás a nyugati világban. Aztán jött a szeparáció meszűntetése és a színvonal mára ott tart ahol tart. Ez csak a szemét politikusaik miatt van így.
  • Amergin
    #3
    Kontinensekkel, jah!
    Földrajzilag hihetetlenül képzett amerikai polgárok
  • Geron18
    #2
    Kontinensekkel :):)))
    VAlyon melyiket haggyák ki ??
    É-Amerikán kívül az összes többit??:D:D
  • Morden23
    #1
    "A cél az oktatás, illetve a sztereotípiák eloszlatása."

    Távol álljon tőlem bárminemű rosszindulat (kacc), de tartok tőle, hogy a végeredmény leginkább ÚJABB SZTEREOTÍPIÁK kialakulását, esetleg a régiek tényszerűvé kristályosodását fogja elérni

    "míg másoknak egyéb országokkal, illetve kontinensekkel gyűlik meg a bajuk."

    Már elnézést, de KONTINENSEKKEL, basszus? :)))