1042
A 4-es metró múltja, jelene, jövője
  • B0B0
    #193
    Ez már csak így van itt. Az ember pofázhat, szart sem ér.
  • Christo
    #192
    Ez első állomást még nem, az 500 milliárd forintot viszont eléri a 4-es metró - 2011-re sem lesz kész
  • Christo
    #191
    Be kéne dönteni az egész rohatt projektet,
    -össze kéne kötni a 47-es és 49-es villamosokat a 14-essel
    -vissza kéne építeni az Erzsébet hídra a villamosokat, 44-es, 67-es
    -meg kéne hosszabbítani az 1-est az Etelére
    -a 3-ast a Savoya parkig
    -m2ghév összekötés
    -5-ös metró első szakasz
    -ferihegy 3-as metró

    Ezek mind értelmes dolgok lennének. Ezek helyett sajnos egy haszontalan csilivili luxusmetró fog épülni.
  • B0B0
    #190
    Tudod, eleinte nagyon tetszettek azok a légi felvételek, főleg, hogy pirossal a villamosvonalak is fel lettek tüntetve, de miután megláttam a Keleti pályaudvar rajzát és rajta a 67-es (vagy 44-es) villamost, valahogy nem gondolom komolyan ezt az egészet :/
  • Christo
    #189
    Itt láthattok pár képet az építkezésről, és természetesen frissítés is lesz
  • B0B0
    #188
    Jah! Nem szabad avatatlan szemeknek azt látni, hogy milyen gazemberségek történnek a színfalak mögött
  • Molnibalage
    #187
    Hát az nem valószínű, hogy sor kerüljön ilyesmire. Még a végén a mezei halandó is meglátná, hogy mennyit töketlenkednek.
  • Gerygrey
    #186
    Nem gyenge munka lesz ez a metróépítés. Párszor szívesen elnéznék arrafelé hogy milyen is közelről ez a művelet.
  • Emmegki
    #185
    olyan mélyen lesz? :O
  • Christo
    #184
    A 4-es metróval ütközhet a főváros legújabb fejlesztési koncepciója
  • Christo
    #183
    Nézz körül jobban.
  • B0B0
    #182
    Én itt csak a 4-es mterós képeket találom
  • Christo
    #181
    Itt lehet nézegetni képeket a 4-es metróról, az m0-ás hídról és a kőröshegyi völgyhídról
  • Christo
    #180
    egy dologban biztos vagyok, egy év múlva ilyenkor már minden más lesz m4 ügyben, vagy így vagy úgy :)
  • B0B0
    #179
    Ezt senki sem hiszi el, még az sem aki elmondta!
  • gordon 24
    #178
    Ez vicc bazze.. Leáll hogy gyorsabban készüljön... Ezt ők el hiszik?
  • Punker
    #177
    jaj
  • Christo
    #176
    Így állnak a munkálatok
  • B0B0
    #175
    Talán mert nyilvánvaló?
  • Punker
    #174
    miért van olyan érzésem hogy nem fogják tartani az ütemtervet?
  • Christo
    #173
    Nofene
  • B0B0
    #172
    Sok igazság van benne, de túlzások is!
  • Christo
    #171
    Érdemes elolvasni azoknak is akik ellenzik a 4-es metrót és azoknak is akik szerint megéri.

    Hamster blogjegyzete a 4-es metróról
  • Molnibalage
    #170
    Az első modat kérdés akart lenni.
  • Molnibalage
    #169
    Bazz, ez tényleg így volt. Atyaisten....
    Ha mérnökök vezetnének egy országot akkor az lehet, hogy működne is, mert ők legalább a realitástok talaján mozognak.

    Le kéne már arról szokni, hogy ami orosz az csak szar lehet. Az egész keleti blkobban orosz technológiával épültek metró nem? Prímán működnek.
  • B0B0
    #168
    Én hallottam egyet!

    BKV vezetőségi ülés, 1999:
    "Az orosz techológiát azért nem alkalmazzuk, mert 30 éve változatlan."

    Kérdem én, melyik ország metrókocsijai bírják 40 éven keresztül a strapát???
  • Molnibalage
    #167
    Egyébéként miért nem volt jó az ingyen orosz metro nekünk. Sosem hallottam ellenérvet, csak azt, hogy nem és kész.
  • SHARK13
    #166
    Sose lesz kész az a szar. Majd a gödör ha elég mély lesz kitalálják,hogy túl mély és inkább legyen mélygarázs meg pláza.
  • B0B0
    #165
    Súlyos bajok lesznek itt, úgy látom
  • Molnibalage
    #164
    Temetik??? Apám... Ha a terv meghalt, attól még nem kéne neki ekkora sír, főleg ennyi helyen, egy emléktábla is megtenné.

    "Itt próbáltak 4-es metrót építeni az úr 2006-dik évben." Olcsóbb lenne.
    Havernak modntam ,hogy nem azért van körbekerítva, hogy védvle legyen a környék az építkwezéstől, hanem azért, hogy ne lássuk, hogy nem csinálnak semmit.
  • gordon 24
    #163
    Igen. Sajnos az a gond a furófejekkel hogy nincs az egészre pénz.
    Igy nem tudják sajna megcsinálni. Ugyhogy egy ideig nem lesz furás. Legalábbis ugytünik Áprilisig. A Legnagyobbb gond az hogy az orosz állam adósság fejébe nem kellett most meg pénz nincs rá. Ugyhogy jól állunk. (melesleg nem kéne)
  • B0B0
    #162
    Na ez érdekes. Múlt héten amikor a Móricz fele mentem, láttam, hogy az ottani lyukat temetik be és nem igazán értem miért is, mert az állomást alatta biztos, hogy nem építették ki. Vannak azért itt "finoman szólva" furcsa dolgok.
  • Molnibalage
    #161
    Ok. Azt tudja valaki, hogy miért csak ÁPRILISBAN kezdenek fúrni? Valmi gondot emlegettek a fúrópajzzsal kapcsolatban. Caak akkor az a jó, hogy most ástak X rohadt nagy gödröt és ott állnak. Marha jó.
  • B0B0
    #160
    Ezt most miért is tőlem kérdezed? Nem én vagyok Aba Botond. Honnan a fenéből tudnám én, hogy miért emelik a környéki bérleteket jobban???
    Egyébként meg nem kötelező vidéken élni! Ha nem tetszik a helyzet, akkor költözz városba! És ne szennyezd tovább a topicot ezzel a témával, hanem nyiss neki egyet!
  • Molnibalage
    #159
    Hát már pedig így van, akár tudtosan teszik akár nem.
    De akkor magyarázd meg, hogy nekem miért kerül 3x annyiba utazni mint neked bent pesten? ÉRVET BARÁTOM! MIÉRT?????? Én is ugyanazzal a BKV HÉV-vel járok, mint a a pestiek a határon belül, de ott 10% körl elmeltek és nem 400%-ot és nem törlték el a diákkedvezményt és akkor még jön majd, hogy csak a suli és lakhely között lesz majd kedvezmény, ha minden rosszul sül el. Pestieket ez sem érniti, mint írtam?

    NOS?

  • B0B0
    #158
    Találd már ki, hogy aki Pesten él, az menjen a francba! Jajj, annyira sajnállak te vidéki flótás, már már gyöngyözik a szemem, mert téged elnyomnak.
  • Molnibalage
    #157
    És? Ezzel a hozzállással az ország két rédzre fog szakadni, mert önerőből a vidék soha nem fogja a fővárost utolérni, ha ott már eleve jobb a helyzet és még a pénzt is oda pumpálják. Mellesleg Bp-nek nincs 50%-os GDP részesedése még Pest megyével együtt sem.

    Mellesleg most emeltek a díjakat a HÉV vonalakot 400(!) százalékot, de csak Bp.-n kívűl. Kedves. Mégis milyen alapon? Szóval nincs kinyalva a seggetek mi? Hát egy kalap szart nincs.
  • banok
    #156
    pl.?
  • Gerygrey
    #155
    Hát ja. Mondjuk ezt a projectet a westend üzemeltetőjével is meg lehetne dumálni, mert jóformán a bevásárlóközpontba beviszi a népet a villamos, ami nekik is haszon, és ők finanszírozhatnák az építkezést. A körút túloldalán hasonló szitu a skálametróval, hiszen aki eddig a westendből a belváros (arany-deák útvonalon) felé utazott, az többnyire metróval tette, a westend előtt lement a metróhoz és tudomást sem vett a skáláról. Így viszont a villamosról (amihez nem kell annyit gyalogolni a westendtől mint a metróhoz, így szívesebben veszi azt igénybe) belát a skálába is, és könnyen elcsábulhat néhány jól elhelyezett akciós plakát láttán. Olyan okosan és szépen meg lehetne ezt csinálni, és talán még látványosabb beruházás is lenne mint a metró (mert ugye a 4-es metrónak nem az a fő vonzereje hogy gyorsan elvisz palotától kelenföldig mert arra számos más alternatíva létezik, hanem hogy látványos, lehet vele etetni a birkanépet hogy mennyire fejlődünk. Moslék a disznóknak...)
  • B0B0
    #154
    Sajnos errefelé ott fönt nem a hangulatos megoldásokat keresik :((((

    Jó példa erre a sok buszvonal. Marha hangulatosak