5
  • jin
    #5
    A Philips-el együtt bejött nekik a CD formátum. Azóta minden egyes legyártott darabért 20 centet raknak zsebre.
  • dez
    #4
    Igen, arra kérdeztem rá. Ezesetben lásd zárójeles rész. ;)

    Nos, hát nem jöhet be minden. De ebből ugye nem következik, hogy semmi sem jön be. És láss csodát, sok dolog be is jött nekik: profi videotechnikában uralják a terepet (lásd amit az általad linkelt cikkhez írtam, és amit el is felejtettem: ott évek óta jelen van a blu-ray technológia, a BD ennek kommersz és ide illően bővített változata); sokáig az egyedüli igazán jó képcsőtípus az általuk gyártott Trinitron volt; audiotechnikában S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface Format), ők vezették be először a ma széles körben alkalmazott sigma/delta ("1-bit DAC") konvertereket, amik olcsó cuccoknak is elég jó hangot biztosítottak (az más kérdés, hogy igazán csúcs hanghoz nem ez kell, én nem is szeretem), aztán ebből fakadt az SACD, és az un. DSD (Direct Bit-stream) formátum, amit ugyancsak széles körben alkalmaznak az audiotechnikában (ennek mondjuk én nem annyira örülök), stb.
  • Cat #3
    http://www.sg.hu/cikkek/49127

    Eddig egy olyan eset sem jött be a Sony-nak, amikor saját formátumát nyomatta (memory stick memóriakártya, PSP-hez UMD lemez stb.)
  • dez
    #2
    "a nemrég létjogosultságában megkérdőjelezett"

    Lemaradtam valamiről? Vagy esetleg ama felmérésféléről van itt szó? (Amit talán a konkurencia szponzorált?)