291
Szilveszti Állatvédők
  • Takezó
    #291
    "megdöbbentő, hogy mekkora állatbarát zöld empo punk vagy, csakúgy, mert trendy."

    :D:D lehet, remélem pozitívan csalódtál: )
  • Takezó
    #290
    Nem, korántse azért petárdáznak, hogy engem idegesítsenek vele - ez szórakoztatja őket, ez azonban nem változtat azon a tényen, hogy primitívek.
  • NEOreg3
    #289
    látom kiragadtad a legfontosabb részt:)
  • Takezó
    #288
    A súlyosabb az, hogy az ilyen mértékű állatbarátság a normális emberség fogalmába tartozik bele, úgyhogy próbálj meg felnőni a feladathoz. Anyád gondolatait meg nem biztos, hogy tudod, bízzunk benne, hogy neki sikerült felfogni azt, hogy mit is jelent egy állat élete.

    Ember és ember tehetünk különbséget - állat és állat között sokkal nehezebb. Vannak rossz emberek, vannak primitív emberek, de ilyen jelzőket nem mondhatsz állatra.
  • Calver
    #287
    "Mivel nem szokásom egyedül petárdázni, így nem fenyeget a veszélye annak, hogy valaki elkapna, ha utólag mégis, hát vannak kapcsolataim."
    na jó, elemezzük mi derül ki ebből a mondatból. a szánalmas gyáva féreg részt hagyjuk, azt szerintem mindenki látja magától, de hogy "vannak kapcsolataid", húúú! már várom hogy mikor közlöd hogy megveretsz itt mindenkit mert belegázoltunk a kicsiny lelkedbe.
  • Goth
    #286
    egyénfüggő, hogy ki mit tart szórakoztatónak, ezen megint nem érdemes vitázni. Lehet mások a te szórakozásodat nem nézik szarba se.
  • G_ArchAngel #285
    bocsánat, én írtam rosszul az eltört kezű "gyerek" nálam 5 évvel idősebb építőipari vállalkozó és a szomszéd udvarról dobálta át a haverjai szórakoztatására a petárdát...
  • Goth
    #284
    megdöbbentő, hogy mekkora állatbarát zöld empo punk vagy, csakúgy, mert trendy.
  • Goth
    #283
    "A kizárólag durranó petárdás csak primitív emberek használják, akiknek ez a szórakozása, az alkoholt fogyasztani pedig lehet kulturált keretek között is."

    Természetesen az egyik oldalon, amelyik nem szimpatikus, ott általánosítasz, míg a másik oldallal kapcsolatban igazat beszélsz.
    Valld már be hogy azok a csúnyafiúk nem azért petárdáznak hogy a te kutyádat idegesítsék vele. Ha az lenne a céljuk akkor egész évben petárdáznak nem csak szilveszter este pont azért hogy neked rossz legyen.
  • Calver
    #282
    ha a gyerek célja pusztán az öncélú örömszerzés és pusztítás, miközben magasról és nem ívben tesz rá kinek okoz ezzel kárt a környezetében, akkor bizony többet ér nála sokkal egy kutya, és nem csak egy fenékberugást érdemel, mivel abból semmit nem tanul, viszont így alighanem nem fog többé petárdát dobálni egy kutyához. pont.
  • NEOreg3
    #281
    sajnálom, hogy nem vagyok ekkoranagy állatbarát^^
  • vegicsek
    #280
    Azért álljon meg a fáklyás menet.Először is nincsen semmiféle állatrugdosás, csak petárdázás.és szerintem éppen az idősebb generáció az, akinek példát kellen mutatni, és egy kisgyermeket előtérbe helyezni, mintsem egy kutyát.Elhiszem, hogy tisztelni kell az állatokat is, de szerintem egy gyerek mégis más.És az se mindegy, hogy pofon vagy kéztörés, mert egy taslát+egy fenékberúgást simán megérdemel az ilyen.De Calver, kérdezd meg TE, a szüleidet, hogy mit ítélnek el jobban.
  • NEOreg3
    #279
    Na akkor szépen sorjában:

    1 évem van a nagykorúságig. Igan más élőlényeknek is van joga az élethez, de az én értékrendem szerint az emberi élet jóval többet ér egy állaténál. Mivel nem szokásom egyedül petárdázni, így nem fenyeget a veszélye annak, hogy valaki elkapna, ha utólag mégis, hát vannak kapcsolataim. Anyámat megkérdeztem: elítéli a petárdázást, igaz soha életében nem próbálta. Elsősorban ő az EMBERI sérülések miatt tiltaná be, fel sem merült az agyában, hogy mennyi kárt okozhatunk vele az állatoknak, pedig volt már neki rengeteg állata és szereti is őket. Nagy és undorító tévhit? A te kis világodban, nem az enyémben. Peace
  • Takezó
    #278
    Megdöbbentő, hogy ennyire empátiaszegény vagy az állatokkal szemben.
  • Takezó
    #277
    Fogd már fel, hogy kicsit más egy idióta, másokat kínzó kis balfasznak eltörni a kezét, mint egy ártatlan kutyát kínozni...
  • Takezó
    #276
    "Legfeljebb nem kell utána hangrendszer DVD-zni csak felírat..." - ezen behaltam:D a szomszéd gyerek meg legalább talán nem fog többet ilyet csinálni, mélységes riszpekt neked
  • G_ArchAngel #275
    hagyd, a pokemon-nemzedéknek ez túl összetett dolog - ha elvennék a PSP-jét, akkor a hágai törvényszékig menne, ha egy állatot rugdos pár fiatal, akkor előveszi a mobilját, hogy megörökítse a haveroknak...

    kisgyerek még nagyon
  • Takezó
    #274
    Te hihetetlenül buta vagy.
  • Calver
    #273
    [visszafogja magát]
    még van pár éved hogy nagykorú legyél. remélem addigra megjön az eszed és a kétlábúkon kívül rájössz hogy más élőlényeknek is van joga a normális élethez. vagy simán valaki egy előbb emlegetett poén után beléd is belédveri elég rendesen, nekem mindegy. azért a helyedben megkérdezném erről a témáról anyucit/apucit is, lehet hogy rám nem hallgatsz de hátha ők meg tudják értetni veled milyen hihetetlenül nagy és undorító tévhitben élsz...
  • NEOreg3
    #272
    igen, jól értelmezed

    ha valaki azért eltöri egy gyermek kezét, mert egy állatban maradandó kárt tesz, ráadásul az illető felnőtt, akkor azt az illetőt én nem engedném emberek közelébe
  • vegicsek
    #271
    Te szerintem valamit félreértettél.amit a törött kézről írt, azt idézte.Nem ő mondta.
  • vegicsek
    #270
    Először is szerintem nem baromság.Én rendszeresen foglalkozom tüzijátékokkal, tehát kicsit megnőtt az ingerküszöböm.valóban nem dob fel túlságosan egy durranó petárda, de gondolj bele, sok ember ilyenkor kiadhatja egész évi felgyülemlett feszültségét.Csak valóban sokan nem normális keretek közt teszik ezt.
  • Calver
    #269
    téves. ez volt pont a megfelelő szókincs véleményem kifejezésére az ilyen barmokkal szemben. csak hogy pontosak legyünk: az nem zavar hogy egy állatban élete végéig tartó kárt okozott valaki, de az igen hogy ez az illető egy törött kézzel gazdagodott? jól értelmezem a szavaidat?
  • VinylToy #268
    nem, nem a petárdadobálók általában nem töltötték be a 18-ik évüket, és eszük se sok van, lehet hogy ágyba nem vizelnek, de attól még pisis kölykök akik nem találnak más szórakozást, mint ezt a baromságot.
  • G_ArchAngel #267
    az a baj, hogy nagyon sarkítva van a téma: zavarja a nyugdíjasokat, gyerekeket, egyéb kisállatokat, esetleg másnap munkába induló embereket (igen, vannak akik jan.1.-én is dolgoznak)

    nem a kutyákról és egyéb állatokról szól a dolog, hanem arról, hogy pár ember saját örömére elrontja a többség éjszakáját...

    én kitudok menni és letekereni a gyereknek, aki a házam előtt petárdázik, de a kismama, az öreg nénike meg sem mer szólalni...
  • NEOreg3
    #266
    de az olyan jó:CCCcccű
  • vegicsek
    #265
    Én nem kor alapján ítélem meg elsősorban az embereket, hanem viselkedés alapján.És a te lekezelő véleményed, amivel párhuzamot vonsz a tüzijáték szeretők, és ágybavizelősök között, az meglehetősen gyerekes.
  • NEOreg3
    #264
    már megint személyeskedsz és trágár szavakat használsz, de nem hibáztatlak, nem rendelkezhet mindenki megfelelő szókinccsel véleményének megfelelő kinyílvánításához
  • VinylToy #263
    Pisis kölykök vagytok majd kinövitek a durrogtatást! :D
  • vegicsek
    #262
    Valójában tényleg ez az igazság, csak értékelni kell, hogy az örömszerzés hogyan aránylik egyesek kutyákkal szembeni viszonyához.
  • NEOreg3
    #261
    azt te nem tudhatod, hogy melyik emberben mit vált ki az alkohol

    lehet, hogy énekelgetős vagy csöndben magát összehányós lesz, de lehet, hogy az agresszív kötekedős énjét hozza ki belőle és akkor bizony veszélyben lehet a környezete nem elsősorban a kuytákra értve ezzel.

    fontos szocializáló eszköz? nem, de elég uncsi egyedül durrantagtni, haverok is kellenek hozzá=)
  • G_ArchAngel #260
    amúgy kicsit elment a téma, a lényeg az, hogy milyen fejlődési rendellenesség kialakulása vezet ahhoz, hogy állatokat kínozzanak mások, saját örömszerzésük okán...

    mégha nem is szándékosan teszik, de tudnak az eszköz hatásairól...
  • Calver
    #259
    tényleg nem érdekel senkit egy magadfajta balfasz véleménye, és legyél olyan kedves legközelebb a hasonlókat tartsd meg magadnak. kössz.
  • vegicsek
    #258
    Bocs, de ha tényleg nem dob fel a robbanás látványa, akkor tényleg ne tudom elmondani, meg lehet a szókincsem se elég nagy hozzá.Meg ugye a legjobb védekezés a támadás.Például a fotózást én nem tudom emgérteni, hogy mi a jó abban, hogy megörökítesz egy szép dolgot, mert csak mutagatod másoknak utána bedobod a fiókba.tehát ezek olyan dolgok amik teljesen egyénfüggők.Magát a petárdát meg lehet unni az tény.de én foglalkozok házi tüzijátékkészítéssel is, tehát ha te csinálsz egy szikrákat dobáló hengert ai a raerősített petárdáktól pattog meg forog, és látod amint röhögnek a haverjaid, szoval élményeket nem lehet elmondani, meg lefotózni se.
  • G_ArchAngel #257
    ha valaki egy évben egyszer - mintahogy a petárdázás is egyszeri alkalom legtöbb embernél - berúg, akkor abból kinek vagy melyik állatnak lesz baja?
    (oké, ha belerúg részegen egybe, de az jó esetben megharapja)

    foci sport, remélem a (csapat)sport előnyeit nem kell részletezni - petárda is fontos szocializáló eszköz?

    akkor valamiből nagyon kimaradtam...
  • Kokler69
    #256
    miert? mit elvez valaki abban hogy jol berug, vagy abban hogy belovi magat? mindenkinek mas, neked az okoz oromot hogy focizol, neki meg az hogy petardat durrogtat
  • G_ArchAngel #255
    Oké, feltételezzük, hogy érdekel...

    Magyarázd el, hogy mit élvezel a kis zöld rudacska (nem csillagszóró, nem ellenőrzött tüzijáték) eldobásában, ami durran egy hatalmasat, füstöl és egy pillanatra villan...

    Mert én eltudom mondani, hogy a kutyát tartani, kefélni a barátnőmmel, túrázni a természetben, sörözni a haverokkal vagy fotózni miért szórakozás...
  • King of Roads
    #254
    ja..kár, hogy nem a fülük mellett robbantgatják
  • vegicsek
    #253
    Ha a petárdának tényleg nem lenne haszna, akkor miért csinálják annyian?Hát azért meg ez sok embernek szórakozás, amit sajnálom, hogy nem tudsz megérteni.Innetől kezdve halott az ügy.
  • G_ArchAngel #252
    Részben egyetértek Veled...

    Az első részben felhoztad a számítógépet: van pozitív felhasználási területe? Igen. Petárdának? Nincs.
    Ez elég nagy különbség.

    Puskás temetése 180 millióba került.
    Öcsi bácsi szegényen tért haza, tudod miért? Mert az összes pénzével a külföldre menekülő magyarokat segítette.

    Az utolsó mondatodban is van igazság, mert míg USA szarik a Kyoto-i egyezményre, addig a szilveszteri petárdázás elenyésző probléma.
    Csak én, a kishal nem tudok az ellen tenni semmit, ez ellen megpróbálhatok.
    (megj: továbbra sem vagyok az ellenőrzött, szervezett pirotechnikai show ellen, mégicsak jobb, mint rabszolgákat kiéhezett vadállatok elé vetni - de a véletlenszerűen petárdázók kezét lecsapnám vonatkerékkel)