20
  • wanek
    #20
    Ha hosszú távra lekötöd, akkor nem tudsz hozzányúlni...
    A trezorból meg akkor veszel ki, amikor csak akarsz. Ha nagy a pénzmozgás, akkor a lekötött pénzeddel semmire sem mész. Ha nincs lekötve, de bankban van, akkor a tranzakciók pénzbe kerülnek. A pénzfelvétel is pénzbe kerül. Nagyobb kamatot csak akkor fizet a bank, ha tartósan le van köve, tehát a cikkben leírt probléma szóba sem kerül. Ha nincs tartósan lekötve, akkor a kamat is kisebb, és a kezelési költség+kamatadó már nem biztos, hogy szimpatikus.
    Egyébként meg bőven elég, ha csak én tudom, hogy mennyi pénzem van. Ez itt nem Svájc, az adóhivatal meg egyebek tudnak "fülest kapni" a hazai bankokból. Magyarul: ha már bank, akkor külföldi :) A szerényebb összeg meg lehet a trezorban.
    Az inflációs értékcsökkenés hosszú távra igaz, rövid távon lényegtelen.
  • Péntek
    #19
    Igen, imádom ezt a hozzáállást. ZOMG 20%-ot adóznom kell, meg havi féldoboz (már annyi sem) cigi ára elmegy szlavezre. Egen, a maradék 80% kamatra meg senki sem gondol. gg.
    Go -> #17.
  • Chrystopher
    #18
    Ezt a majomkodást.
    Aki hosszútávra leakarja kötni a pénzét és késöbb mégtöbbet akar belőle látni az berakja szépen a bankba.

    Aki meg elakarja magaelől zárni ill. nem akarja magánál tartani vagy spórolni akar az meg berakja a trezorba aztán csókolom kezit-lábát. Mi olyan bonyolult ezen? Még én is értem pedig voltam IQ teszten és szerencsére negatív..
  • Cat #17
    és míg a trezorban van, folyamatosan csökken az értéke, az inflációval. Szóval ha a bankba raksz 1 milliót 8%os kamatra, és adozol belőle utána 20%ot (ennyi a kamatadó), akkor 80000 - 20%= 16000, akkor még mindig 64 000 Fttal több pénzed van egy év után, mintha a trezorban tartottad volna.
  • Cat #16
    tudnak. Ott van egy gomb, hogy MÁS ÖSSZEG, és oda begépelheted hogy 3000.
  • vadmotoros
    #15
    Helló!

    Én ebben az ATM-es dologban csak annyi szépséghibát látok hogy az is pénzbe kerül hogy az ember a saját pénzéhez jusson....

    Duke!
    Amúgy meg van egy olyan gomb hogy egyéb összeg és ott 1000 forintra kerekített összeget is lehet kérni, pl 3000-et :) én is vettem már ki 2000 forintot.
  • wanek
    #14
    "Az agyad meg még szerényebb...drakulálni tudok csak" - drakulálni... van nálad ész, osszad csak. De annyit engedj meg, hogy eláruljak, te nagy tanítómester: a trezorban lévő után nem kell adóznom, hiszen nem sújtja semmilyen adó. Sőt, ha kiveszek a trezorból, akkor nem kell kezelési költséget sem fizetnem :) De nem akarok belekotnyeleskedni nagytudású hozzászólásodba, így nem is írok további érveket, hiszen látom, hogy nagyon otthon vagy a befektetés/lekötés/anyámkínja dolgokban. Különös és kiemelt tekintettel az anyádkínjára, persze drakulásan :) LOL!
  • Péntek
    #13
    Az agyad meg még szerényebb...drakulálni tudok csak, ha valóban ennyi lóvéd van és nem éred fel ésszel hogy befektetés/lekötés/anyámkínja kicsit jobban megéri mint a kis házi trezorod.
  • duke
    #12
    Hu komoly problema.Akinek penz kell az egy hettel elotte kiveszi azt meg van oldva.De ha mar szo van rola,beallithatnak a gepeket,hogy mondjuk 3000 ft is tudjon adni ne csak 1000-t meg 5000-et.
  • Gerygrey
    #11
    -"hogyan jutunk pénzhez az ünnepek alatt?"
    -Elmész melózni b**meg :)
  • roliika
    #10
    Atyavilág, Úristen! Most mi lesz ha felveszem a pénzt és plusz 200Ft-ot fizetek az automatának? Nem fogom túlélniii! /Higulnak a cikkek, vagy cikkdömping van , vagy mi a halál?/
  • wanek
    #9
    Ha nem vetted volna észre, akkor nem magamról beszéltem, és egyébként is kérdeztem. Másrészt biztos hallottál már széfről, igaz? Nekem például egy szerényebb összeg mindig a széfben van, egy annál is szerényebb összeg (6 számjegyű) pedig nálam, a zsebemben :)
  • MrTressy
    #8
    Miért te a párna alatt tartod?:)
  • wanek
    #7
    "Aki mégis pénzhez akar jutni, annak mindenképpen a bankjegykiadó automaták (ATM) valamelyikét kell felkeresnie." - MEGALOL! És aki nem bankban tartja a pénzét?
  • ffxi
    #6
    Hideget eszek majd:D
  • Yv@n
    #5
    Az mondjuk úgy valahol az igénytelenség legteteje.
  • lamase
    #4
    mi van akkor ha egyik rokonnak pénzt akarsz adni, mert nemtudod mit vegyél neki?!
  • Higany
    #3
    Ennek a cikknek mi értelme volt? Ezt eddig is tudtuk! LoL!
  • Morden23
    #2
    Előtte pár üveg whiskey, illetve vodka bespájzolása, és mehet a 4 napig tartó texas hold'em a haverokkal :D
  • Komolytalan
    #1
    Nagyon komoly probléma ez a 4 napos szünet, pláne hogy 1 hely se lesz nyitva ahol el lehetne költeni a felvett pénzt :-D