46
  • dez
    #46
    Grat, feltaláltad a spanyolviaszt! :D
    Mindkét kéklézeres formátumon támogatott a h.264, a filmek egy része így jön ki.
  • Mentrid
    #45
    Ezen a topicon halara nevetem magam.:D Kösz neketek.:)

    Amugy gondoltatok már a kék lézeres h.264 tömöritésü lemezre az mekora siker lenne.:) Mindenhonan venni egy jó őtletet és egyesiteni és a jogdijakat megosztani.:)

  • AranyKéz
    #44
    Gyakorlatilag nem, de valamiért paráznak hogyha átnevezik Republic of China-ról (ROC) valami másra, pl. Republic of Taiwan-ra akkor Kína (PROC, People's Republic of China) lerohanja őket. Én totál nem értem miért ennyire paranoiásak, simán át lehetne nevezni, már réges rég egy független állam. Kínával való kapcsolatát nem nagyon befolyásolná.

    További infóért nézd meg a Wikipédián a Republic of Taiwan és Taiwan Independence cikkeket.
  • vax
    #43
    Az hogy ebből és még másból is egy állami "regálét" csinálnak a lehető egyik legjobb gazdasági döntés volt a részükről. Bár csöpnyi honnunknak lehetne ilyen lehetőségei. :(
  • vax
    #42
    Itt a "nagy helyzet", az hogy egy olyan kicsi ország lakosai mint mi az ázsiai és kinai léptékeket "el se tudjuk" képzelni és "felfogni".
  • vax
    #41
    Tömören velősen megfogalmaztad a lényeget és a jelenlegi helyzetet.
  • bakagaijin
    #40
    Ööö, most akkor Tajvan az nem Kínához tartozik? Én úgy tudtam, már ifjúBush is ezt hirdeti több mint egy éve.
  • arty
    #39
    az svcd összejtt nekik, na lássuk most :D
  • AranyKéz
    #38
    Nyugi, a legjobbakal is előfordul hogy hótt lusták :)
  • dez
    #37
    Khsssz, tényleg. Nem volt kedvem végigolvasni azt az unalmas mondatot. :D
  • AranyKéz
    #36
    Az ott nagyon nem az EVD-re vonatkozik, meg mellékesen több mint 3 éves cikk.
  • strogg
    #35
    csakhogy az összes lemez (majdnem) kínában készül. remek lesz, amikor elárasztják a világot EVD lemezzel. Onnantól nincsen "nem támogatom". Pláne ha a lejátszó fel annyiba kerül, és kínaiak meg a kistigrisek ugye lekezdik a lejátszókat árusítani. 1 éven belül az összes filmkiadó kiadja rajta a filmeket, ez tuti. Ha mással nem, az árral komolyan keresztbe tehet a másolásvédett/drágább/jodíjjas blue-ray/hddvd -nek.
    Én amondó vagyok amelyik olcsóbb, és nem másolásvédet:))) Ez mindenkinek jobb lesz hosszú távon.
  • Inquisitor
    #34
    "A kérdés már csak az, hogy melyik kiadó fog ilyenen filmet megjelentetni."
    Bármelyik, aki eddig is jelen volt Kínában és nem akarja elveszteni a piacát. Több mint egymilliárd ember. Ez nagyobb Piac mint Észak Amerika és Európa.
  • Inquisitor
    #33
    Minden negyedik ember kínai, hol érdekeltek a "nemzetközi szabványokban"?
    Persze ki lehet őket röhögni, de ott van nekik a Dragon proci széria, meg a saját álami Linux distrib ... most meg lesz saját HD Video formátumuk is.
    Hosszú távon hasonló várható lesz pl. Indiától is ... És akkor a marhanagy szabványok birtoklói benézték a lakott világ felét, a valós piacnak meg a 2/3-át.
  • dez
    #32
    Itt írtak a h.264-ről.
  • AranyKéz
    #31
    VP6 lesz a codece, nem h.264, legalábbis legutóbb mikor hallottam róla még az volt.
  • dez
    #30
    Mondjuk nem tudom, lesz-e valamilyen másolásvédelmi eljárás rajta.
  • dez
    #29
    Tulajdonképpen ez az egyész "szabvány" csak annyi, hogy "vegyünk egy DVD-t, és pakoljunk rá h.264-es anyagot!".
  • dez
    #28
    (Ja, és a másik, hogy a h.264 sem éppen az ő egyedi szabványuk.)
  • dez
    #27
    Ez igaz is lenne, ha nem lenne olyan nagy ország. Ha más nem, maguknak gyárthatják. Sok nyugati multi is próbál betörni arra a hatalmas piacra. Meg egyébként nem is olyan egyedi szabvány, hiszen kompatibilis a DVD-vel adathordozó szinten.

    Ez kicsit emlékeztet a DivX-es DVD-lejátszókra. Azt sem igazán támogatta a nyugat...
  • Bijesz
    #26
    Jogos amit írsz, nem azt mondom, hogy kínának vége, csak, hogy saját szabvány erőltetése nemzetközi elfogadottság nélkül nem vezet sehova. Persze imho.
  • Tetsuo
    #25
    "Heh, a kis kínaiak ragaszkodnak a vöröshöz... :P Méghogy kék! Az a kapitalizmus színe! :D" :DD Ez joah.
  • Tetsuo
    #24
    Valszeg a géped legtöbb alkatrésze kínai, indonéz, maláj..
  • dez
    #23
    Azt jól mondtad, hogy messze van ez a HDDVD-től. Mivel ugye vörös lézeres. (Heh, a kis kínaiak ragaszkodnak a vöröshöz... :P Méghogy kék! Az a kapitalizmus színe! :D)
  • dez
    #22
    (Legalábbis a nyugati normák szerint, amik persze szintén nem nyaldossák mindig az eget, de a kínai kiadók nyilván úgy fogják gondolni, jó lesz az a népnek.)
  • dez
    #21
    Mondjuk azért tegyük hozzá, a 720p/4.5GB és az 1080p/8.5GB is kicsit alacsony bitráta, ha egy 2 órás filmre számoljuk, a mozgalmas jelenetek picit már kockásodnak. Tehát, bár viszonylag jó minőség, de azért nem kiadói minőség.
  • dez
    #20
    Aha, tényleg, azt kifelejtettem.
  • dez
    #19
    Csakhogy Kína nagy ország. A régmúltban is éppenhogy fejlettebb volt, mint a környezete. Sokmindent előbb találtak fel, mint mások. Csak aztán 2-300 éve hirtelen előre szaladt a nyugat többek között technikai ismeretekben, ekkor kénytelen voltak nyitni. Most viszont náluk van a csúcstechnológiai cégek krémje, még ha csak gyártóüzemek alakjában is. (Vagy talán másban is.) Sokmindent elleshetnek, eltanulhatnak. Teljesen elzárkózni talán nem fognak, de ami az ipari dolgokat illeti, nem kell jobban nyitniuk sem. (A társadalom egy más kérdés, de úgy tűnik, elvannak ők magukban.)
  • Sanyix
    #18
    Duallayer dvd-re meg az 1080p is felfér, persze nem 3 órás filmnél, hanem úgy 1,5 óra körül.
  • Aramir
    #17
    Á, tényleg, benéztem, sry.
  • dez
    #16
    Ne keverjük az FVD-t a EVD-vel. Az első tajvani, a második a kínai.
    FVD: 5.4GB/9.8GB (1 layer/2 layer), nem kompatibilis a DVD-vel, és a MS-féle WMV9/WMA9 kodekeket használja.
    EVD: kompatibilis a DVD-vel, tehát annak megfelelő kapacitás, kodek: h.264!

    Tehát, adatban nem fér több az EVD-re, de alapból a h.264 a kodek, amivel 2-3x jobban lehet tömöríteni azonos minőségben, azaz ennyivel több tartalom fér rá SD-ben, vagy ugyanannyi, de HD 720p-ben. Nem tudom, ez utóbbit támogatják-e, de szerintem igen.

    Azaz, nagyon is jó lenne, ha ide is bejönnének ilyen lejátszók, főleg ilyen olcsón... Szépen megírod pc-vel a DVD-re a filmet h.264-ben, és teheted bele lejátszani... Ez kellemetlenül érintheti a kék lézeres megoldások gyártóit...
  • AranyKéz
    #15
    Alapvetően nem nagyon bíznék a sikerében, de ha kompatibilis a DVD-vel, valamint wavelet alapú tömörítést használ DCT alapú helyett, már nem vagyok olyan biztos a bukásában.
  • maestro85
    #14
    Nah, ha ez eljut Euorópába, és kiszorítja a DVD-t, akkor én kazettákat fogok venni és inkáb szalagra archiválok, mint egy Kína szabványra bakker, kína gyártók fogják készíteni a lejátszókat-lemezeket, ott meglesz a minőség. Remélem a márkásabb(Ritek, Taiyo Yuden) lemezgyártók maradnak a DVD-nél CD-nél.
  • Bijesz
    #13
    Csakhogy ez nem függetlenedés hanem elszigetelődés ami még egy országnak sem vált javára a történelemben.

    Ráadásul ezek a cégek amelyek átállnak erre a formátumra kizárólagosan, esélytelenek lesznek a nemzetközi piacon, és a belső piacon is kérdéses a fomrátum sikere. Látszik, hogy ez nem egy ésszerű üzleti döntés volt, hanem politikai nyomás hatására hozott döntés.
  • Aramir
    #12
    Nem éppen, ikább csak picivel több fér rá, mint egy dvd-re:
    http://www.pcworld.com/article/id,115533-page,1/article.html
  • ssdb
    #11
    micsóda bogár ezaZe EVD és FVD???
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Nem hülyék a nyugati konkurrenseiknek (sőt konkrétan egyre inkább ellenségeiknek) jogdíjat fizetni valamiért, amit ők is össze tudnak ütni! Okosak. Így függetlenednek is a nyugattól és a jogdíj is országon belül marad, így nincs tőkekivonás, hanem visszaforgathatják a gazdaságba. Lám-lám...
  • PoisonBorz #9
    Fontos lenne hozzátenni, hogy az EVD-t simán lejátszhatja egy DVD lejátszó is, ha ismeri a rajta használt (jobb) kodekeket (ugyanis ezeken kívül semmiben sem különbözik a lemez a DVD-től) Ebbe belegondolva már nem is lenne olyan hülyeség az ötlet...csak elkéstek, úgy kb 10 évet.
  • stinkydiver73
    #8
    Ez is egy eszköz lehet a cenzúrára, nem akarják ezek elterjeszteni a világon, csak náluk. Így a nép nem tudja megnézni a nyugati szemetet.
  • rotator
    #7
    Na ez a formátum se jut el soha hozzánk (hála az égnek). :)