51
  • [HUN]FaTaL
    #51
    4 éves voltam mikor először játszottam a Doomal, a mai napig játszom FPS játékokkal mégsem öltem fegyvert, nem drogozom meg sem fordul ilyen a fejembe. ez a törvény egy nagy baromság, nembaj majd felszárnyal a warez:D
  • Mr Intellektuel
    #50
    Akkor a nemet valtozatu TOMB raideremben azert volt lila a ver!
  • tmisi
    #49
    Ja, szerintem a dohányzás ártalmasabb, mint a játékok. Ha a dohányos ronjthatja saját felelősségra az egészségét, akkor saját felelősségre én is jácchatok FPS-sel.
  • hendrX
    #48
    Egyet értek indigoval ennyi erővel belehetne tiltani a vodkát mer a múltkor ivott egy 8 éves gyerek és elütötte részegen a kocsi vagy mittomén, ez abszurd :D aki nem bírja az ne játszon vele akinek nem való annak meg ne adják oda. ennyi :)
    jah és csak annyit h ha bemerik tiltani a lövöldözős játékokat itt akkor veszek egy Kahlasnikovot, ezt vegyék kész pénzenek :@ :P
  • Pigsburger
    #47
    Hi all!
    Katt ide légyszives! Kösz :)
  • Indigo
    #46
    Ha valóban így volt, akkor az az eladó egy balfasz. 16+ játékot NEM ADHAT EL 16 év alatti gyereknek, még akkor sem ha a gyerek másnak veszi (amit egyébként nagyon kétlek).
  • tmisi
    #45
    Na ebben a cikkben sok jó mondat van. Pl. az Ubisoft véleménye. Ez igaz.
    Úgyis be lehetne szerezni a gamet, főleg, mert nem azok vannak többségben, akik játékot vásárolnak.

    Ha meg véletlenül az ilyen játékok készítését tiltanák be, akkor sem lenne semmi gond, mert a régiekkel ugyanúgy lehetne nyomulni, teljesen kiirtani őket meg lehetetlen. Meg szerintem ennek ellenére is lennének fejlesztőcsapatok, akik egyenest az internetre nyomnák föl a játékot, ha már a boltba nem tehetik ki.

    A szülőknek meg oda kell figyelni, mivel jáccik a gyerek. Ennyi.

    De unokaöcséim (7 és 10 évesek) bementek egy rokonukkal BP-en a TESCO-ba. Vettek 16+ játékot. Persze, hogy az eladó vette az adást és megkérdezte: "Kinek lesz?" Azt mondták, hogy Zolinak (az rokon, aki már 40 felett van). "Akkor jó." Na ennyit ér az egész. Honnan tudja az eladó, most, hogy ki fogja használni? Ha ott a felnőtt, mehet a cucc... Ráadásul Zoli nem is játszik gépen. Ez halálkomoly, megtörtént!!!

    Én nem viszek nekik ilyen játékokat, más visz. Nővérem és férje meg nem érdekli, mivel játszanak. De én nem szólhatok bele. Nem én vagyok a szülő. Csak remélni tudom, hogy semmi káros hatást nem fognak elszenvedni, ha ilyenekkel játszanak.

  • bakagaijin
    #44
    Asszem a Carmageddon 3000 volt az, aminek a német változatában emberek helyett zombik voltak és a vér zöld színű volt. Ha jól emlékszem az volt az első kifejezetten így németesített játék.
  • Viet
    #43
    Tegyenek rá nagyobb korhatárt!
    Kimentem németorszégba akartam venni agy sz.játékot de nem adták oda mert nem vagyok 16-at.
    Ha má igy betartják!
  • n3whous3
    #42
    Erről jutott pont eszembe egy korábban megjelent, eléggé innovatívnak és eredetinek nevezhető játék: Mark Ecko's Getting Up. Nos, aki nem ismeri, egy graffitis srácot alakítunk, aki nagy, sötét titkokra jön rá a felső vezetésben és amellet, hogy harcol ellenük, kifejezi ezt graffitizéssel. Na meg egy két pofonnal az ellenséges gangek és a rendőrökkel szemben (akik európai szinten tekintve brutálisak és elítélendő magatartásúk, tehát mondhatjuk, hogy megérdemlik a verést).

    Szóval: szerintetek mi a durva ebben a játékban? Csak azért kérdem, mert pl. Ausztráliában betiltották. Kapsz 3 évet, ha találnak ilyet nálad ott!
  • n3whous3
    #41
    Ez egy nagy baromarcúság. Még véletlenül sem a 8 éves csöppségnek készül egy GTA, vagy Hitman, hanem olyan felnőtteknek, akik már videójátékokon nőttek fel és még most is hódolnak a szenvedélyüknek. Nem értem ezeket a politikusokat. Mintha mi nem tudnánk, hogy mi a jó nekünk. Engem rohadtul nem fog meghülyíteni a játék, aki pedig hajlamos rá, abból más is kihozza az őrültet.

    Ennyi erővel tiltusk be az összes rohadt akciófilmet! Régen ez volt a téma, most meg találtak mást.

    Tudjátok mi a legsz*rabb mindebben? Az, hogy nem azért csinálják kedves politikusok ezt, mert egyetértenek (na jó, persze azért is). Hanem azért, hogy a sok tudatlan, felháborodott szülőt, nagymamát, stb... maga mellé állítsa a kampányával, hogy rá szavazhassanak, és, hogy legyen elég pénze finanszírozni a kedves kisfia XBOX 360-át
  • KisDzso
    #40
    Van benne valami
  • erik10
    #39
    persze ,minek betiltani a játékokat?sztem baromság!!
  • MrPrise
    #38
    Ezt már én is írtam régebben hasonló témához hozzászólva...
  • Laci73
    #37
    Az adófizetőknek - így a Bécsben élőknek is - produkálni kell valamilyen látszat-munkát. Mellesleg az egész ügy szélmalom-harc.
  • ollie
    #36
    Talán valóban nevelni kéne a gyerekeket, hogy tiszteljék a felnőtteket és úgy általában az emberket. Akkor nem kéne félni ilyenektől.
  • haxoror
    #35
    A probléma megoldása egyszerű, az elkövető ember volt és az áldozatok is emberek voltak szal tiltsuk be az embereket!

    Vagy vezessünk be IQ tesztet a politikus jelölteknek.
    (és ha már itt tartunk egyes embereknek simán meg kéne tiltani a gyerekvállalást mert egyszerűen nincsenek azon a szellemi szinten hogy felelősségteljes embert neveljenek egy gyerekből...)
  • Morden23
    #34
    Ja, csak egy bekattant szociopatát nem hasonlítanék az afrikaiakhoz, közel-keletiekhez, stb.

    Ez a Sebastian nem vallási megfontolásból/politikai-etnikai megfontolásból/éhezés okán/pénzhiány okán stb. stb. stb. kezdett hentelni.
  • archkoven
    #33
    Egy dolog biztos:
    a világ azokon a részein ahol a legnagyobb métékben tombol az erőszak (Afrika, közelkelet stb.) kurvára nem a játékokból tanulnak az emberek ölni. Megy az anélkül is, és ment már évezredekkel ezelőtt is...
  • tmisi
    #32
    Nekem van egy 11 és egy 7(!) éves unokaöcsém és mind2 játszik FPS-ekkel. Nem tom az apja miért engedi, én főleg a 7 éves miatt aggódom, de hát nem én vagyok a szülő. Ja és a vicc, hogy elvileg kijátszotta a Call of Dutyt. Most vagy ilyen okos, vagy a CoD ilyen bugyuta game. :D
  • BCs design
    #31
    :D
  • remark #30
    Jol mondod.
    Igy nem marad mas, be kell tiltani az embereket.
  • ColdFire
    #29
    te is itt vagy vazzeeee :D
  • Sadist
    #28
    Én meg korhoz, vagy valamilyen vizsgához kötném a nethasználatot. Így is már annyi aljadék kis vérpisti lóg a neten, hogy dunát lehetne rekeszteni velük.
  • Sadist
    #27
    A közúti balesetet az emberek okozzák, és nem az autók...
  • Tomalak
    #26
    Az se rossz :D
  • HUmanEmber41st
    #25
    Én meg a zinternetet, mer ottan sok terrorista van, meg bomba készítési leírás :)
  • Kindred Blades
    #24
    :D
  • ColdFire
    #23
    én a simset tiltanám be csakugy
  • irkab1rka
    #22
    A gépjárművek évente több halálesetet okoznak a közutakon, mint a számítógépes játékok.

    TILTSUK BE A KOCSIKAT!!!
  • irkab1rka
    #21
    Én csak passziánszal játszom, meg horgászos játékokkal.
    Tavaly jöttem haza északafrikából, ahol muszlim és keresztény miliciák zsoldosaként embereket öltem. Ha majd megint rámjön, megint megyek, nekem nem kell a kountersztráLYk.
  • irkab1rka
    #20
    Az osztrák néppárt mindíg is feltünősködni vágyó hülyegyerekek gyülekezete volt, tőlük ez is belefér.
  • Hunty
    #19
    Persze azt is meg kéne nézni, hogy kik hőbörögnek már megint. Hát persze hogy a Néppárt. És ezzel mindent elmondtam...
  • Hunty
    #18
    Persze azt is meg kéne nézni, hogy kik hőbörögnek már megint. Hát persze hogy a Néppárt. És ezzel mindent elmondtam...
  • Morden23
    #17
    Nem értem a rinyát, ha betiltják a játékok forgalmazását egy adott országban, akkor az egyetlen dolog, ami történhet, hogy néhány torrent-oldalnak kormosra ég a szervere a túlterheltség miatt.

    Amúgy meg még kevésbé értem a rinyát, amikor csak gondolkodni kéne egy kicsit: soha, semmilyen játékstílust nem fognak csak úgy ripsz-rposz betiltani. Ez egy szimpla szélmalomharc, amit azért csinálnak a politikusok, hogy
    1. a szülők számára ne tűnjenek tehetetlennek/érdektelennek
    2. ne kelljen a szülők (ergo a választók) szemébe mondani, hogy leginkább ŐK tehetnek arról, ha a gyerekük ámokfutni kezd

    Szóval nyugi van, na.
  • A1274815
    #16
    12 éves voltam amikor legelőször játszottam a Wolfenstein 3D-vel, valamint a DOOM-mal. Nagyon tetszett mind kettő. Késöbb renszeresen játtszottam velük. Sőt még mindig szertek FPS jáékokkal játszani, pedig már 23 éves is elmúltam. És még senkit sem nyírtam ki és nem is tervezem.

    Ahelyett hogy betíltanák, inkább az iskolában egy gyerek psihológusnak ki kéne szűrni az idegbetegeket és megfelelően kezeltettni őket.
    Míg nem volt se film, se tv, se erőszakos játékok, akkor is voltak ilyen vérengzések, csak ritkábban, mert nem tudtak olyan könnyen fegyverhez jutni, mint most.

    Ha meg nagyon szigorúak akarunk lenni, akkor alig találunk olyan játékot, amelyben ne az "ellenség" kinyírása lenne a cél.
  • aDannyBoy
    #15
    persze a legszebb az volt mikor 12 évesen először hódítottam meg a világot :)
  • aDannyBoy
    #14
    én minden héten tesztelek egy játékot és múlt héten neki is indultam paladin barátommal kiírtottuk a blaha aluljáróban a nekrókat, utána a tolvaj guilddel szövetségben kiraboltam mindenkit a váci utcában.

    Ezen a héten egy háború indítását tervezem egy idegen bolygón :)
  • Tomalak
    #13
    amikor megjelent a heavy metal fakk 2 anyámmal vettük meg és akkor még nem 19. voltam, és nem viselkedek deviánsan tőle.... már el is felejtttem kb
    a beteg embereket kellene betiltani... jó öreg spárta :D
  • Szocsi88
    #12
    igazd van. Ha az erőszakos játékokat be akarják tiltani, mert káros a gyerek fejlődésére akkor még sok mindent be kéne tiltani(cigi, alkohol).
    a játék is korhatárhoz van kötve a cigi és az alkohol is, szóval nemtom mit kell betiltani. Majd lehet játékvásárlásánál is majd kérik a személyid :D