45061
10255461851509447102.jpg
  • hawkie22
    #45021
    Megpróbáltam, sajnos még mindig ott van:
    Képernyökép

    Megörjít, hogy nem tudom eltüntetni. :)
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2022.01.03. 11:20:50
  • Bercy #45020
    Valószínüleg elindítottál valami média tartalmat ami a háttérben fut. Ilyenkor a lejátszás vezérlése a lockscreenen is megjelenik.
    Próbálj meg kilépni a futó alkalmazásokból. Az is lehet, hogy egy böngésző tabon fut valami média tartalom. Zárd be azokat is.
  • Rage47
    #45019
    nem biztos, de:
    Settings - Siri & Search - Music
  • hawkie22
    #45018
    Sziasztok!

    A záróképernyömön megjelenik pár napja a zenei alkalmazás. Eddig csak az idöt meg a dátumot mutatta a záróképernyö, most meg ott van ez a szar zenei alkalmazás, pedig nincs is zene a telómon. Hogy tudom eltávolítani a záróképernyöröl, hogy végre megint csak a háttérképet, idöt és dátumot lássam? iPhone 12
  • MerlinW
    #45017
    Jogos, a sima 11 volt az egyetlen kivétel:) Jah, az Apple által megbuherált TN panel is tök jó.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.12.31. 14:26:32
  • Probatbicol
    #45016
    Nem, a sima 11-ben IPS kijelző van, de nekem tényleg nem tűnik fel a különbség, egymás mellé rakva más az árnyalat meg a színhőmérséklet kicsit, de egyiket sem mondanám jobbnak.
  • MerlinW
    #45015
    Iphone X óta (5 éve) minden iPhone-ban (kivéve SE) OLED kijelző van. 11-ben 60Hz-es, 13-ban 120Hz-es. Ennyi. Képminőség ugyanaz.
  • bakkerman
    #45014
    Akkor nem erezheto annyira az LCD es OLED kozotti kulonbseg?
  • Probatbicol
    #45013
    Én pont 11-ről váltottam 13pro-ra. A kamera tényleg jobb, másban igazából nem nagyon lehet észlelni a különbséget hétköznapi használat során. Az oled/képfrissítés hisztit sose értettem én nem érzékelek különbséget, de biztos bennem van a hiba. Még annyi hogy nekem a szögletes alak jobban bejön mint a kerekített.
    Én azért váltottam mert a nejem örökölte a 11-et, így mind a kettőnknek lett király telefonja. És pont azért lett pro hogy valami különbség azért legyen már ha már váltok :)
  • MerlinW
    #45012
    Ezt neked el eldöntened. Jobb kamera, lidar szenzor, magasabb képfrissítés, gyorsabb proci. Kb ennyiben más.
  • bakkerman
    #45011
    Sziasztok,11rol 13 pro-ra erdemes valtani?
  • Dzsega #45010
    Hali!
    Használok 3 naptárat is (icloud, céges, google). Most már nagyon zavar, hogy a google naptár valamiért duplán jelenik meg. Kegjelenik magyarul és angolul is. A beépített naptárban is és a “calendars 5” is dupláz. A google naptára nem.
    Próbáltam kikapcsolni, de akkor mind a 2 eltűnik, átállítottam a telefon nyelvét, de az sem hozott jó eredményt.
    Van esetleg valakinek ötlete?
    Köszi!
  • Dynamic
    #45009
    Igen, ott néztem meg elsőnek, de semmi erre vonatkozó beállítást nem találtam :(
  • MerlinW
    #45008
    Asszem Beállítások->Appstore (vagy Arcade, nincs TV-m, de iPhone, iPad, Watch mind rendelkezik ezzel a beállítással) beállításokban lehet megmondani, hogy letöltse-e más eszközökre is.
  • Dynamic
    #45007
    Help! Apple TV-re letöltött programok (99%-ban játékok, Apple Arcade) folyamatosan szinkronizálódik a telefonomra, vagyis letöltődnek a játékok a telefonomra is, de vagy 8-10-esével. Nem győzöm törölgetni.
    Hol kell kikapcsolni? Már megőrülök tőle!
  • Dzsega #45006
    Megoldva. Nem tudom mi hozta meg a sikert, de most jó.
    Töröltem az e simet, majd újra aktiváltam, engedélyeztem, hogy mind a 2 simről mehet a net, plusz az smsként küldést is.
  • Dzsega #45005
    Ezeken sajna túl vagyok. ?
    Na majd még tesztelgetem...
    Köszi!
  • Botond #45004
    Köszi!
    Ami az első linkben van, hogy az iMessage helyett küldjön sms-t ha nem tudja iMessageként elküldeni az nem volt bekapcsolva, nem is tudtam, hogy van ilyen, szerintem ez lesz a hunyó.
    A második videóban meg amikor mutatta, hogy azért van kettévágva a térerő, hogy mutassa a két simhez tartozó térerőt külön-külön az is eléggé wtf moment volt.
    Mindenesetre pont ilyen súlya volt a problémának eddig az életemben, hogy eszembe se jutott megoldást guglizni, meg ha mások nem hozzák fel, akkor eszembe se jut, hogy ja nekem is szokott ilyen lenni.
  • MerlinW
    #45003
    Apple fórumon ezt találtam.
    Apple support SIM-es bejegyzése
    eSim tutorial

    Illetve két videó a témában, hátha valamit elfelejtettetek.



    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.07.12. 15:17:07
  • Botond #45002
    12pron ugyanez van. Nekem az esimről megy az adat többnyire a rendesről a beszéd, és ugyanígy nem megy el az sms a rendesről, ha a rendesen telefonálok néha. Szerintem olyankor az esim mobilnetezése a háttérben ami bezavar, de még nem jöttem rá a megoldásra.
  • MerlinW
    #45001
    Én ezt passzolom, mert sosem használtam 2 sim-et. Nézd meg / keress rá, lehet-e sim prioritást állítani valahol.
  • Dzsega #45000
    Újabb problémám akadt… Ha valaki hív de nem akarom/tudom felvenni sms-el szoktam elutasítani. Nos ez az 5SE vel rendesen ment, most meg nem mennek el az üzenetek. Az a gyanúm, hogy a netes kártyáról próbálkozik, mert ha a sikertelen küldés után írok üzit és kiválasztom a rendes sim-et akkor elmennek az üzik.
    Ott ronthattam el hogy előbb “raktam” be az esimet mint a rendeset?
  • MerlinW
    #44999
    Jaja, XR az LCD, mini meg OLED.
  • Dzsega #44998
    Megvan… Fehérpont csökkentése volt a ludas. De még így is elmarad egy hajszállal. Viszont most már el lehet olvasni napsütésben is.
    Meg a színek is különböznek, nejemé (XR) kicsit kékebb.
    Köszi!
  • MerlinW
    #44997
    Szerintem az auto brightness lesz az. Kapcsold ki, tekerd fel maxra a fényerőt és nézd meg úgy. Alapvetően auto brightness jó dolog ugye, a fényviszonyok tekintetében állítja a fényerőt, kíméli az aksit (világosban magasabb, sötétben alacsonyabb fényerőt állít), stb.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.07.09. 12:23:12
  • Dzsega #44996
    Ez a kettő igen, a többi kb...
  • MerlinW
    #44995
    Fényerő, true tone, egyéb beállítások egyeznek?
  • Dzsega #44994
    Hali! Vettem végre egy 12Minit, de nem vagyok maradéktalanul boldog. Minap összenéztem nejemével (XR) és sokkal világosabb az ő kijelzője. Napfényben az enyém alig látszik, míg az övé simán olvasható (még napszemüvegben is).
    Összehasonlítottam a 2-t és fényerőben egyformának kellene lennie. Normális, hogy az enyém sötétebb? Igen tudom, hogy az enyém oled az meg nem, de ez engem mint vásárló nem érdekel... Működjön, de ez most sztem nem tökéletes...
  • Rage47
    #44993
    2 órás videó :D
  • MerlinW
    #44992
  • MerlinW
    #44991
    Szokásos iPhone "13" mockup a gyárból.


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.06.17. 13:28:32
  • Micsu
    #44990
    Újra indítottam de nem segített sajnos.
    Meg olyan problémám van még hogy össze van párosítva kocsival a teló, és az egyik frissítés óta youtuberól nem tudok zenét hallgatni mert 1-2mp után egyből elindítja a saját lejátszójában lévő zenét, és a telónál lehet valami beállítás mert másik kocsinál is ugyanezt csinálja.
  • MerlinW
    #44989
    Próbáltad újraindítani?
  • Rage47
    #44988
    Kijelzőhiba lehet szerintem.
  • Micsu
    #44987
    Iphone XSnél a bal felső sarokban ahol az idő van (meg a jobb felsőben is) nem működik a tapipad. Nem tudom így lehúzni a gyorsmenüt, nameg ha leteszem háttérbe a beszélgetést nem tudok bele vissza lépni csak úgy ha lezárom a telefont és újra feloldom. Találkozott már valaki hasonólval?
  • MerlinW
    #44986
    Nem használok telefonon bétákat, úgyhogy én még csak várom :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.04.02. 13:42:02
  • Rage47
    #44985
    Már egy ideje, amúgy jól működik, már használom
  • MerlinW
    #44984
    14.5 újdonságok

    Ha van Apple Watch-od, maszkkal is lehet unlock-olni a telefont
  • MerlinW
    #44983
    Mert nem google watch:) Használd Apple Music-ot, Spotify-t vagy bármelyik Apple által támogatott vagy Watch-oz letölthető appot.
  • nordan
    #44982
    Srácok! Iwatch 6 nál miért nem megy a youtube music?? Van előfizetésem és az óra képtelen kommunikálni a 11pro-al......