45061
10255461851509447102.jpg
  • Sly06
    #380
    igen az 1.1.1 - es verzió lelockolja megint, de vissza lehet downgradelni 1.0.2-re..
    iPhone 1.1.1 to 1.0.2 downgrade instructions released!

    magyar forgalomba elvileg majd csak 2008 Novembertől kerül, mire már az Usában sörbontónak sem fogják használni :S
  • Feldoras
    #379
    Tudtommal ugy lelockolja h meg az eredeti (AT&T) simkartyaval se lehet aktivalni.
  • Feldoras
    #378
    Tudtommal megszunt a 4gbos valtozat. Ay apple becserelte oket 8gbsre. Fuggetlen telot ne varj mar tuti h t-mobil lesz majd egyszer mo-n. Amerikaban nem torvenzsertes ha kikodolod de garanciat elveszted vele persze ha szoftveresen csinalod es el tudod tuntetni a nyomat az mar mas kerdes.
    Amugy akinek az ujitasok tetszenek az iphoneba es nem akar telot venni annak ajanlom az ipod touch-t ami a telefonalast leszamitva ugyanazt tudja mint az iphone. $299 a 8gb-os $399 a 16gb-os verzio
  • XeroX
    #377

    kérdés...

    Az USA -ban a 8Gb -os 399$ ami 71.000 Ft, a 4Gb -os (megszünt vagy fog) 299$ ami 53.000 Ft.
    Mert most a haza kínálatot elnézve nagyon magas haszonkulcsal adják még őket. A szabadár előnyei és hátrányai :(
    Még mindig jobban járok, ha csomagban beküldetem valakivel mint 'GIFT'.
    Ideheza, hogy fognak az árak alakulni ? (T-mobil vagy más)
    Az Apple tervezi a független készülék piacra dobását ?
    Törvénysértést követ el azzal valaki, ha egy készüléket függetlenít vagy csak garanciavesztést okoz ?

    Thx
  • Sly06
    #376
    mert pl az uj frissités ujra lezárja a telót, persze addig míg nem találnak megint ki rá valami okosságot
  • PyRex
    #375
    miért?
  • Sly06
    #374
    Igen, feltéve ha soha többet nem szeretnéd frissiteni a szoftvert rajta..
  • gsm900
    #373
    Valjuk be,150eft-ért tényleg nem a magyar piacot céloztaák meg !
  • PyRex
    #372
    150-ért van már független, fóliás, garis
  • Sly06
    #371
    Hát ahogy eddig állnak a dolgok , nekem úgy tűnik hogy az alábbi képen látható lego iPhone-t szerintem pont nekünk Magyaroknak találták ki.
  • Feldoras
    #370
    a tesztbol a beture ugrast cafolnam az mukodik a kis abc felsorolasnal pont ahogy azt anno a videokon lattuk
  • Feldoras
    #369
    Nem igazan, csak az zavart hogy nem az enyem :D a cegnel 4en vettek de sajna egyik se nalam landolt csak kiprobalas elejeig :( de engem meggyozott
  • Sly06
    #368
    Független iPhone teszt
  • PyRex
    #367
    nem zavar, hogy nincsenek benne ékezetek? :)
  • Feldoras
    #366
    wifin fuggetlen telcsivel, edge nincs tesztelve mert nincs elofizetve. eddig csak jot tudok mondani rola. Fuggetleniteni kb 30 perc angol neten megtalalhato leiras alapjan igaz en meg csak a maces verziot lattam igy a pcsrol nem tudok nyilatkozni. Maga a telo usabol jott. kb 100bol meg lehet uszni vammal postaval mindennel
  • PyRex
    #365
    wifi-n, vagy független a telcsi?
  • Feldoras
    #364
    iphonerol irok Epp szerintem faja csak szokni kell a virtualis billt
  • Kokesz02
    #363
    Az olcsó (szerintem):)
  • PyRex
    #362
    nem lesz 3g-s és 350 euro lesz a 8gb-os változat.
  • Kokesz02
    #361
    Csak mert AT&T IPHONE ára
  • Kokesz02
    #360
    Egyébkén vannak olyan hírek melyek szerint az iphone europában már a 3g-t foglya használni, de ki tudja:)am várhatoan mennyibe fog kerülni?
  • PyRex
    #359
    iPhone-t nagyon beárnyékolja, hogy nincs benne 3G / HSDPA.

    De mondjuk még ez sem lenne annyira gáz, mert EDGE van benne, ai végülis 200kbit körülis sebességre képes, csakhogy:

    kis hazánkban egyedül a Vodafone nyújt olyan internet szolgáltatást, ami megéri (ugye 5000 huf / hó (korlátlan, kivéve p2p).
    Igen ám, de a Vodafone kis hazánkban nem építette ki az EDGE hálót - szia dobozos!
    Még ha meg is veszi vki az iPhone-t és mondjuk függetlenül teszi ezt, akkor sem fogja rajta élvezni a gyors netet :)
    A másik 2 szolgáltató pedig irreális díjazással kínálja a netet, szal....
  • DJviolin
    #358
    Köszi a felajánlást, de mint ahogy a #349-ben leírtam, sajnos picit árnyaltabb a kép, mint ahogy gontoltam. :(

    Sajna az iPhone nekem elérhetetlen anyagilag. Viszont az osztrák eBay-en 30-40 ezerért szokták leütni a Nokia N73-asokat, ami nálam a másik favorit. :) Így azokat TÉNYLEG meg lehet szerezni 10-20 ezerrel olcsóbban.
  • Xing
    #357
    Arra is figyelj oda kik állnak körülötted mikor a bkv-n fogadsz egy hivást... Záródik az ajtó, telefonálok, volt telefon, nincs telefon :P Na ezért nem venném elő az iPhonet egy buszon mondjuk. Vagy a kezemhez láncolnám :)
  • PyRex
    #356
    bkv hányadék sajnos :(
    de ettől függetlenül iphone kellene :)
  • GregSB
    #355
    Én szerintem nem tudnám önfeledten használni a mindennapokban... Pont a napokban gondolkodtam el ezen amikor utaztam a BKV-n, és a kapaszkodó amit megfogtam furcsán meleg és síkos volt :D Ha egy ilyen eset után pl beesne egy hívás nem tudom mennyire szívesen venném a kezembe a telefont és kezdeném el simogatni a kijelzőjét :))
  • PyRex
    #354
    igen és az eu modellben elvileg ugye kötelezően lesznek ékezetek is, tehát mindenképpen az kéne - bár ezt egy szotfverfrissítés is megoldja
  • Sly06
    #353
    szerintem felesleges, mert pár hónap és itthon is tele lesz minden használt mobilos a független telókkal, pl a vaterán már van 160-ért 8gigás,de ez csak csökkenhet ha nov9-től már a németek is nyomni fogják..
  • PyRex
    #352
    Nekem van dombor visám, ha akarsz rendelni, rendelhetünk a kártyámról és ha neked beválik és is elgondolkozom erősen rajta...!
  • DJviolin
    #351
    De. :)
  • Lacee
    #350
    a bolti árig (vagy közel addig) bárhol felmenne, hiszen akkor még mindig megéri... a lelkiismeretnek ehhez semmi köze :)
    (gondold el, ha látsz mondjuk egy ilyen árverést, nem az jut eszedbe hogy "na, hagyjuk jól járni a 10ft-os licitet felajánlót" hanem te is benevezel mondjuk 15-tel, nem? :))
  • DJviolin
    #349
    Azért picit árnyaltabb a kép sajna, mint ahogy elsőre gondoltam. :( Tegnap elmentettem a könyvjelzőkhöz olyan aukciókat, amelyek 7-10 órára voltak a leütéstől, és kb. 100 dollár környékén volt az áruk akkor. Ma látom, hogy mindet 500 dolcsi körüli összegért ütötték le. Ezek a h*lye amcsik felb*szták az áraikat drágábbra, mint ahogy a boltban meg lehet kapni. Hát normálisak ezek? A világ másik táján Afrikában éheznek, ezek meg tiszta lekiismeret játékot játszanak? Hát hól van itt az igazság? Bezzeg ha nálunk kinálná valaki 1 forintért, akkor megnézném én a licitlépcsőt. :)
  • zola2000
    #348
    De ezt nem értem a iphone még csak nem is okostelefon. Tud valamit amit pl az n95nem?
  • DJviolin
    #347
    ja és ezek a modellek mind függetlenítettek. :) Nemtom, hogy merjek rácuppanni-e ezekre a hírdetésekre? Elvégre a 100% pozitív vélemény az eladóról 70 embertől, azért az csak jelent valamit.

    Nem tud valaki olyan magyar honlapot, ami leírást ad az eBay-ről és a PayPal-ról?

    A francba. Kéne már nagyon egy bankszámla, meg egy dombornyomású VISA. :)


    De amit végképp nem értek, hogy miért 1 dolcsiról indítják? Bíznak az amerikai álomban?
  • Feldoras
    #346
    Tudtommal egy szoftverrel magad is megteheted otthon. Amugy tuti van mar olyan aki erre alt ra
  • Sly06
    #345
    Ma délután egy remek kis alkalmazás került ki a világhálóra, pontosabban a Navizon weboldalára. Segítségével virtuális GPS funkcionalitással vértezhetik fel mobiljukat az újdonsült iPhone tulajdonosok. Mindez Google Earth-tel kombinálva.

    Hogyan működik? Vannak GPS-szel rendelkező emberkék, akik munkából vagy szórakozásból mobil adótornyok és WiFi hotspotok koordinátáit gyűjtögetik be és ezt az infót megosztják a többiekkel és olyanokkal is, akik nem rendelkeznek GPS vevővel. Az ily módon mért információk képezik a helymeghatározás alapját, viszonyítási pontjait. Az igazi GPS-nél persze pontatlanabb, de működik.
    A megoldás már több, mint egy éve létezik, folyamatan jönnek az új verziók és portolják különböző mobil eszközökre, PDA-kra. Az iPhone kompatibilis verzió, ami ma jelent meg. A cucc teljesen ingyenesen elérhető, letölthető, még email címet sem kérnek a készítők!
    (pto.hu)


  • PyRex
    #344
    Amúgy titeket nem idegesít az Apple pofátlan, szemét hozzáállása? Mármint, hogy mi (EU) is ugyanazt a modellt kapjuk (no 3G, no HSDPA), ráadásul picit ugye drágábban is... "De már dolgoznak a következő modellen" - @nyád! Ne kezdje már el az Apple is ezt a gusztustalan hozzáállást!
  • PyRex
    #343
    oké ez mind szép és jó, de kis hazánkban foglalkozik már valaki a teljes függetlenítéssel?
  • Lacee
    #342
    ezen már én is sokat gondolkodtam, egy csomó mindent lehet ilyen extrém olcsón venni az ebayen, de valahogy ódzkodom a vásárlástól, mivel az a reflex hogy nem vernek-e át. merthogy semmi nincs "ingyen"...
  • DJviolin
    #341
    Az eBay-en látok olyan iPhone-t, amelyek kezdő licit árjai 1 dollárról indulnak, majd a hülye tisztességes amcsik felverik az áraikat, és általában 50-100 dolcsi körül ütik le őket. Lehet ez? Ráadásul az eladókról 100% pozitív vélemények vannak 70-100 embertől. A kérdés: Mi itt az átb*szás? Vagy nem álom, hanem valóság, hogy szállítási költséggel együtt 30 ezerért lehet 8 gigás iPhone-unk?