45061
10255461851509447102.jpg
  • wolfaud
    #420
    Az én tapasztalataimat nagyából leirtam!
    Maga a telefon nekem is tettszik csak vannak hiányosságai!
    Lehet hogy funkciot tekintve jobban jártam volna egy N95-tel
    Amu nagyon hiányzik nekem belole az a GPS meg a File kezelés!
  • GregSB
    #419
    Na de ennyire? És a keynote nekik szól? :P

    Mind1, az új iPod árait nézve megint eszembe jutott, hogy rossz kontinensen élek: USAban iPod Touch 16GB: $400 (kb 70 ezer Ft). Itthon ugyan ez: 120 ezer Ft. Még a 8 gigás is drágább (85ezer Ft)
  • PyRex
    #418
    hmm, köszönjük, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat, én már alig várom a sajátom :)
  • XeroX
    #417
    Üdv mindenkinek, megvettem a készüleket, most közzéteszem tapasztalataimet. Előre leszögezem, hogy nem vagyok apple fan, teljessen hétköznapi megközelítéssel vettema készüléket a kezembe.

    Első látásra kicsit nagynak tűnt a régi mobilom melett, de még pont belefér a tűréshatárba.
    A hatalmas tft kijelző gyönyörű, fényességét a külső fényviszonyoknak megfeleően alakítj. (sötétben nem vakít)
    Az animált menükezelése nagyon teszik, érintőkijelző megbízható.
    Bekapcsolás után kártya be és már tárcsáztam is, jó a hangzása ,de a kihangosítás mintha kicsit halk lenne (üres szobában csendben jó, de zajosabb autóban felejtős).
    A kártyáról a telefonszámokat nemlehet átmenteni, 2 óra volt mire 200 számot, nevet kiírtam és visszaírtam a saját telefonkönyvébe.
    Sajnos rosszul írtam be őket, hiba : Firstname: Valaki Lastname: Senki. A listában így szereplet : Valaki Senki és az 'S' betűnél listázta. A telefonszámokat +3630(vagy más) -al kell kezdeni.
    Ezekután készítettem egy fényképet a számhoz és működött az azonosítás.

    MAIL: POP3 szervert állítottam be, ami csont nélkül működött egyből. ( csatolt állományt még nem próbáltam)
    SMS: Egyszerű kezelhetőség.
    iPod: Nagyon jó hangzásban nyomja a zenéket.
    YouTube, Maps, Weather, Safari : Hibátlanúl működik, egyszerű kezelhetőség, de WiFi kapcsolat kell hozzá. (vagy más)

    Az iTunes -el feltöttem képeket, zenéket és videót. Egy 40Mb -os videóklipp konvertálása eszementen sok időbe tellik, a konvertálás után a klippnek nemvolt hanja :( ezzel tudtam csak konvertálni : Videora iPhone Converter.

    Csengőhang, Háttérkép és programok feltöltésére a : Ibrick nevű programot használtam.

    A kijelző 1 napi használat után olyan zsíros, hogy egy tojásrántottát símán megsüthetek rajta :) (sokat kell törölgetni)

    A virtuális billentyűzetet gyorsan megtudtam szokni, mondjuk nekem akkor ujjaim vannak mint ami egy 48-as láb mellé jár :) úgyhogy elég sok a az elütésem, de beíráskor kinagyítja a beírni kívánt betűt így elkerülhető az elütés.

    Összegzés :
    Nagyon jó kis telefon, én bátran ajánlom mindenkinek.
    Igaz az ára kicsit borsos, de csak egyszer élünk :)

    Végezetül pár link:

    http://ibrickr.com/downloads/ibrickr_v0.91.zip
    http://www.pdamania.hu/content/9434
    http://www.iphonesimfree.com
    http://bigyo.blog.hu/2007/06/27/az_elso_iphone_tesztek
    http://themaximumweasel.com/flash.html
  • PyRex
    #416
    luzer userek mindig vannak :D
  • GregSB
    #415
    Váá ezt nem hiszem el. Láttátok a szeptemberi keynote-ot?

    Én szeretem az apple termékeit, de eddig is elismertem hogy nem kicsit szenzációhajhász és parasztvakító a marketingjük. Ez viszont most nálam kiverte a biztosítékot:

    Az új iTunes-al lehet csengőhangokat készíteni egy beépített hangvágóval az iPhonera. És büszkén újságolja, hogy kint usaban egy átlagos csengőhang 2,5 dollárba kerül, az ituneson viszont "CSAK" 99c-et kell fizetni, ha csengőhangot akarunk varázsolni az iPhoneunkra. Vagyis maga a szám $99c, + a csengőhang megint €99, azaz $1,98 ból van zenénk és csengőhangunk!

    Komolyan ennyire hülyének nézi az embereket? Több tucat freeware zenevágó program van kint a neten, amivel INGYEN csinálok csengőhangot (a legálisan megvett, begrebbelt zenéimből ofkorz:) magamnak... ez már komolyan szánalmas.
  • Sly06
    #414
    Apple web apps
  • grizzly21
    #413
    hm, valaki osszefoglalna hogy most hogy megy ez a feltores, itthoni iphone hasznalat stb? akar faqba is mehetne
  • Unreal1942
    #412
    Ez más telefonnál is előfordul néha :D
  • masoma
    #411
    há beszarok:D:D
  • wolfaud
    #410
    Még 1 furcsaság a telefonnal kapcsolatban
    ha kicsit borostás (borotvalkozas utan 3-6 nappal) vagyok és telefonalok néha nem tudom hova de a telefonhoz csipodik a szakalszorom és ha megmozditom a telefon huzza csak én tapasztaltam ilyet??

    Amugy nekem teszik a telefon! csak vannak hiányosságai!
  • Unreal1942
    #409
    Küldeni fogadni nem lehet vele....
  • wolfaud
    #408
    Szia válaszolok a kérdéseidre!!
    Naptár tudja telefonalni tudsz vele hivasloita van benne de nem jeloli hogy te hivtad vagy teged hivtak csak annyit tud hogy mindet mutassa vagy csak a nemfogadottat de azt hogy te hivtal valakit vagy teged hivtak az csak egymas ala rakja jelzes nelkul
    mp3, jpeget tud gond nélkul van 1 progi a Iphune Browswr és azzal tudsz rárakni mp3-mat meg képeket ha mp3 mat szeretnél vsngohangnak és siman I-tunszal ráteszed azt nem használhaod (ezt azert talalta ki hogy csngohangokat vegyel de ezzel a Iphone Browserrel be tudod rakni a ring-s konyvtarba meg a jpg filokat) Video lejatszas csak az Itunszal atkonvertaltakat jatszik
    Levelezes megy bar én csak Yahoot probaltam a sajat mail progijaval es egesz jó szerintem a pop3 mas is mukszik

    Dokumentum szerkesztes elfelejtheted se ratolteni se rola letoleni nem tudsz egyedul ha valamit e-mailba elkuldesz magadnak akkor azt meg tudod nyitni azt nem probaltam hogy ha ott atszerkesztem akkor tovább tudom e kuldeni. csak exel Word és pdf et tud megnyitni de azokbol se mindet

    azt hiszem minden kerdesedre valaszoltam ha nem akkor tedd fel ujra és válaszolok!!
  • Sly06
    #407
    mire gondolsz?
  • Unreal1942
    #406
    Ez milyen simlis dolog már....
  • Sly06
    #405
    minden file-t csak itunes-on keresztül lehet rátölteni, a bluetooth csak a blús fülhallgatót kezeli, küldeni, fogadni nem lehet vele ..

    de ha rákerestek van egy rakat teszt ahol le van írva minden részletesen..
  • PyRex
    #404
    van egy sejtésem hogy mp3-akat simán nem játszik le, csak ha itunes-szal töltöd rá, de ne legyen igazam
  • XeroX
    #403
    Volna pár kérdésem.

    Most terveztem, hogy veszek egyet, de kicsit elbizonytalanodtam.
    Nekem a következő dolgokra volna szükségem:
    - Telefonálni, fogadott,nemfogadott,tárcsázott híváslista.
    - Naptár funkcói határidő naplóval, napi jegyzetekkel, riasztással.
    - Mp3, Jpeg, videó lejátszás.
    - Levelezés POP3, outlook szinkronizálás.
    - Dokumentum szerkesztés valamilyen formában amit a PC-n is megtudok nyitni.
    - Számítógépre kötve USB -n keresztűl tudjak rá másolgatni és letölteni róla pl: Total Commanderrel.

    Ezeket tudja ?
  • wolfaud
    #402
    Ami nekem hiányosság a telefonban: Van Bluetooth de másik telefon nem látja igy hiába lenne valamilyen gps software még egy bluetooth-os gps antennát se lehet hozzá csatlakoztatni! mms- nem lehet vele se kuldeni se fogadni, névjegykártyát se kapja meg az ember mindegy hogy sms vagy mms be kuldi. Nem lehet benne eltárolni filokat pl worddbe egy árlistát! az E-mailoknál alig tud pár csatolt filet megnyitni pl videobol a wmv a Safari nem tudom miért pl az iwiw-et csak csokkentet modba mutatja szoval van pár hiánnyosága!!
  • Lacee
    #401
    azt, hogy ha beleteszed a simkártyád az azon tárolt számok nem jelennek meg a telefonban.
  • XeroX
    #400
    Mit értessz azon, hogy nem kezeli a telefonszámokat ?
  • wolfaud
    #399
    nekem egy nagy hiányosságom van vele hogy nem kezeli a telefonszámokat még a szimkártyáét se és eggyessével be kell ironom az összes számom :((
  • wolfaud
    #398
    ha majd testelgetted szolj hogy te mire jutottál
  • masoma
    #397
    jah akkor kussolok
  • wolfaud
    #396
    Azért kérdezem mert én vettem egyet és latt volna pár kérdésem!
  • XeroX
    #395
    Én hétvégén veszek 100 ezer ért, még ez is sok érte ,de beruházok rá.
    Majd leírom az összes tapasztalatomat teljessen független szemszögből.
  • masoma
    #394
    hát drágám ez nem az, itt mindenki csak álmodik róla
  • wolfaud
    #393
    Sziasztok van itt olyan aki használ iphont??
  • Sly06
    #392
    függetlenítve lehet, de gyárilag függetlent azt kizárt dolog !
  • XeroX
    #391
    Abból mi igaz, hogy lehet már venni gyárilag független készüléket ?
  • ZsirosKenyer
    #390
    micsoda kémfotó, micsoda dizájn! vááóó
  • Sly06
    #389
    BlackBerry 9000 érintőkijelzővel?
  • peteragoston
    #388
    Szerbiában (Beogarad) 420 EURO ami 100.000ft körül van...
    Nemtudom Magyarországon miért 150.000
  • Sly06
    #387
    index.hu] "Az Apple magyarországi képviseletének igazgatója azt nyilatkozta, legkorábban 2008 novemberére várható Magyarországon az iPhone. A Financial Times Deutschland pedig arról értesült, hogy a T-Mobile Németországon kívül Ausztriában, Hollandiában, Magyarországon és Horvátországban is exkluzív jogot kapott az Appletől az iPhone forgalmazására. Ezt magyar források még nem erősítették meg."


    magus...gratulálhatsz neki nyugodtan, mert nem győzik behozni az országba a iphone-okat, olyan kereslet van rá..
  • PyRex
    #386
    elmagyaráztam, hogy szerintem miért adják 150-ért...
  • magus
    #385
    150 rugo?!

    ROFLMAO

    levitték az árát, mert ezt a szart nem tudták szinte sehol sem elsózni, erre mo.-n, megpróbálják eladni 150-ért ? : D: D: D:D

    nem tudom kinek kéne, de kikeresem az emailcímét, és gratulálok annak az agyhalottnak aki kitalálta ezt az árat, ez tényleg az egyik legnagyobb faszság amit az utóbbi időben láttam : D
  • Feldoras
    #384
    szimplan azert vonta be mert most a 8gbs kerul annyiba. Ezert aki korabban 4est vett annak kicsereltek 8asra es nem pedig 200 dollart kapott vissza az iphone arabol
  • Xing
    #383
    Mennyire biztos forrásból tudod, hogy Magyarországon ekkor kerül forgalomba? Elég régi a telóm és nagyon beizgultam az iPhonera, de egy évet nem akarok rá várni. Jó lenne ha hamarabb megjelenne :S
  • XeroX
    #382
    Azt lehet zudni, hogy miért vonta vissza a 4Gb oskata ? és cseréli 8 ra ? Valami típushiba vagy más miatt ?
    thx
  • PyRex
    #381
    Azért kerül annyiba, mivel ugye kint csak at&t -s előfizuval lehet megvenni és gondolom a két évet is veled fizettetik ki :)