45061
10255461851509447102.jpg
  • G_ArchAngel #580
    a telefonos vitát nem folytatom, de a Képes Újság hetilap, nem?
    a napisajtóról beszéltünk eddig, ahol a nyomdának nincs beleszólása, mert ha éjjel nem készül el a 120e Népszabadság, akkor kereshet új megrendelőt...

    (1D mark II N-em volt, amit a rossz képminőség miatt 5D-re cseréltem, sokat nem érek egy vázzal, ha gyors/por és cseppálló, de a képminősége ratyi - nem lehet megmagyarázni egy modellnek, hogy sorry, pedig 1 milla volt...)
  • Sly06
    #579
    Nokia Vs iPhone
  • PyRex
    #578
    Nemtom, én a Képes Újságnál dolgoztam, ami egy gagyi havilap (volt akkor, gondolom most sem változott), de még nálunk is figyeltek arra, hogy igényes fotók jelenjenek meg. Még a tördelő direkt mutatta is nekem a nyomtatásbeli különbségeket. A fotós faszikámnak akkor (4-5 éve) volt 8 megapixeles iszonyat durván profi gépe, gondolhatod, hogy nem két fillér volt, és talán túlzás is volt akkoriban, de TÉNYLEG látszott a különbség.

    "Ráadásul, ha online híroldalakról beszélünk, akkor melyik 750×500 pixeles galéria igényeit nem elégíti ki?"

    Azt az iphone is kielégíti szerintem.

    "mitől szép az iPhone?
    lekerekített sarkok, csík körbe - ennyi..."

    szerintem meg nem csak. az a "csík" egy szép fém keret, ami tényleg fém, nem olyan gagyi matricázott szar, amit csomó nokia modell előszeretettel használ, gyönyörű a kijelző (maga a felülete és ugye karcolhatatlan, megintcsak hány okostelefon van ilyen anyagokból?), vékony a telefon, semmi felesleges kiugró gomb, biszbasz nincs rajta.

    A Vertu design (mint minden) szubjektív - tetszik nekem is, de az iphone jobban tetszik. Engem nem hat meg, hogy minden aranyból meg gyémántból van rajta.

    "lehet örülni, van egy illegális telefonod"

    jajj, ebbe ne mennjünk már bele, mert TE biztosan a telefonjaidat mind legélisan veszed ugye, szolgáltatótól, stb. (a gsm boltokban eladott készülékek 99,9%-a enyhén kétes eredetű).
    iphone miért is illegális? USA-ban nem szabályozza a törvény a kikódolást, onnan meg rendesen elvámolva behozták a telefont, amit ki is fizettettek velem.

    "hogy csak villantós telóra szórjak ki 100e-t:)"

    ez a csak villantós teló olyan újdonságokat hozott kezelhetőségben, ami messze a jövőbe mutat és amihez hasonlót nem tudsz mutatni. én pontosan ezért vettem. szinte minden használok benne, amit tud, persze biztosan jobb lenne, hogyha nem lennének azok a kis hibák, amiket leírtam,d e tökéletes telefon nem létezik, mint tudjuk. Az majd csak a 2. gen. iphone lesz... :)
  • G_ArchAngel #577
    Mond már meg nekem, hogy Magyarországon melyik napilapnak van olyan igényes printje, amihez nem elég egy N73 fotó? Ja, semelyiknek? Ráadásul, ha online híroldalakról beszélünk, akkor melyik 750×500 pixeles galéria igényeit nem elégíti ki?
    Tudod vannak olyan újságok, akik magasról tesznek arra, hogy azt Camera Obscura-val, vagy 2 milliós Canon-nal csináltad, ha kell Nekik az a kép.
    Van akinek a kép tartalma számít, van akinek a minősége - ez utóbbiak szoktak pár hónapon belül süllyesztőbe kerülni...

    nem az Apple érdemeit kérdőjelezem meg, mert imádom az iPod-ot, imádom MacBook Pro-t (alíg várom, hogy kifizessék az utolsó munkám és vehessek egy 17"-t végre), de az iPhone messze nem az, amitől dobnék egy hátast - léteznek olyan dolgok, ami márcsak divatból tetszik az embereknek, ezért veszik: az új Mini - itt rogyásig vannak vele az utcák, nekem mégsem kellene, pedig szép, mint az iPhone - de nem azt tudja ami nekem kell.
    mitől szép az iPhone?
    lekerekített sarkok, csík körbe - ennyi...
    N73? fekete, egyszerű, fémcsík (gombok) középen - nem szép, de nem is átlagos mobiltelefon kinézete van, nem esett bele szerencsére a csúszkás/kinyitós kategóriába. Nem olyan remekmű, mint az iPhone - de nem is ugyanaz a kategória!

    hol van az iPhone egy Vertu szépségéhez? sehol, apró porszem a galaxisban - persze nem ugyanaz a kategória ez sem...

    lehet örülni, van egy illegális telefonod, én örülök a macBook Pro-nak és az iPod-nak, mellé meg majd veszek telefont - lehet Apple-t, később, mikor használható lesz, én már öreg vagyok ahhoz, hogy csak villantós telóra szórjak ki 100e-t:)
  • PyRex
    #576
    röhöghetsz nyugodtan, csak akkor állj a tükör elé...

    először is mint ugye az közismert, nem csak a felbontás számít (bár az is fontos), de azt ne akard nekem bemagyarázni, hogy az N73-ad olyan minőségű képeket csinál, mint egy rendes optikával rendelkező, komoly fényképező, mert most már lassan lefordulok a székről a röhögéstől...

    még egyszer leszögezem: be lehet egy újságba rakni olyan képet, de attól az még ugyanolyan szar, az újság meg igénytelen, ennyi, pont.

    a "szappantartóról" meg annyit, hogy a design az szubjektív, de ha úgy utánaolvasol, mondjuk 10 emberből 8-nak folyik a nyála az iphone után (olyanoknak, akiknek fingjuk nincs, hogy mit tud a telefon - csupán látják, hogy szép) - de persze megint igazad van: egy féltégla, "recseg-ha-a-kezembe-veszem", fél év múla karcos kijelzős N73 mennyivel szebb tud lenni... OMG na jó befejeztem, értelmetlen vita valóban :)))

    azért elég szánalmas, hogy design-ból pont azt a világcéget akarod kioktatni, amelyik mindig is pozitív értelemben úttörőnek számított. Az apple cuccok design-ját még azok is elismerik, akik amúgy nem szimpatizálnak a termékekkel. De nem baj, olyan jó, hogy te megmondtad, hogy ez csak egy szappantartó...

    [fulldokol a röhögéstől]
  • wolfaud
    #575
    Egész jó a vita!!
  • GregSB
    #574


    Hogy érdemben is hozzászóljak: Nekem is szimpatikus az N82, csak azt nem tudja amire a leginkább vágyom: az egyszerű kezelhetőséget. Hogy olyan egyszerűen lehessen netezni rajta mint pl az iPhone-on. Remélem az Apple hamar rájön hogy ha kiadnak egy még többet tudóbb Iphone-t, azt mág akkor is úgy vinnék mint a cukrot ha drágább lenne...
  • G_ArchAngel #573
    OMG
    oké, Neked van igazad... 40vonalpár/mm-rel nyomtatott napilapot BIZONYÁRA nem lehet 3,2 megapixeles telefonképpel 2-3 hasáb szélességben kielégíteni, de az MTI 4 mpixeles régi Nikon DSLR-jei megfelelnek oldalszélességű képhez...

    [RÖHÖG]

    befejeztem

    (design-t PICIT többet tanultam építészként és fotósként, minthogy egy négy sarkán lekerekített szappantartó ámulatba ejtsen:D)
  • G_ArchAngel #572
    gondolom akkor nem, mert nekem egyik N73-am sem fagy, sem a sima, sem az ME...
    (igaz, nem is baszogatom őket feleslegesen:))
  • skinnyman
    #571
    csak 10szer? fagyott le valaha az iPhone-od? :)
  • PyRex
    #570
    nem, egy átlagos nokia 10x annyit fagy minimum.
  • PyRex
    #569
    lol újságba fotózni telefonnal? roflmao, dolgoztam újságnál, a tördelő ÉS a nyomda is úgy b*ssza vissza a rossz minőségű képeket, hogy öröm volt nézni. Ha ilyet mondasz, hogy telefonnal lehet normális fényképeket csinálni, akkor sajnos nem értesz a fotózáshoz. Az meg külön égő, ha VALÓBAN újságban telefonnal készült képek jelenhetnek meg (mondjuk azok olyanok is lesznek nyomtatás után).

    n73 - férfitelefon: hú te milyen férfias vagy...

    Ja értem, szóval most, hogy már kifogysz érvekből mondjuk a design-t illetően, akkor jön a fikázás... :) N73 egy féltégla az iphone-hoz képest. A kezelhetőségéről meg ne is beszéljünk...
  • Kokesz02
    #568
    amúgy nem szokott sokat fagyni a teló a törés miatt?
  • Kokesz02
    #567
    jól van na, azért nem kell öszeveszni, izlések és pofonok majd mindenki el dönti magának hogy melyik jön be neki és melyiket veszi meg, bár azért én
    kicsit sajnálom hogy ilyen ratyi kamerát kapott az iphone, és ami azt illeti én is a kamerán akadtam fenn.
  • G_ArchAngel #566
    nem haragszol, hogy a fotózáshoz egy kicsit értek is?
    napisajtóba simán fotóztam N73-mal vagy G7-tel, HVG-s kolléga is néha G7-et használ - rohadtul nem a vason múlik, persze van egy minimum, aminek az iPhone vagy K750i nem felel meg...

    N73-at marhára nem érzem féltéglának, inkább férfitelefonnak, míg az iPhone erősen metroszexuális:)

    (nem kell beszólni, azért fikázom, mert akkor nem veszek:D)

  • PyRex
    #565
    egy telefon legyen megbízható, gyors, nem fagyjon, ne tartson 1 percig a bekapcsolása, legyen kurva könnyen és logikusan kezelhető (ne vesszen el az ember a menüben), sorolhatnám. ezeket az iphone tudja. nekem az eddigi minimum 20 telefonomból mindösszesen 2 volt NEM nokia, szal a nokiákkal van tapasztalatom. hát kösz, de kösz nem... a féltéglák kora lejárt...
  • PyRex
    #564
    de az apple is, csak az már egy jól bevált, sok mindennel kompatibilis rendszer...

    touch és multi touch nem ugyanaz, utóbbinak a használhatósága fényévekre van az előbbiétől ^^

    "pacák" - na ezen meg én röhögök nagyon. bocs, de egy telefon (megapixeltől függetlenül) soha nemlesz rendes fényképezésre használható, ugyanez a helyzet az egyre kisebb kompakt fényképezőkkel is. a fényképezés teljesen máshol kezdődik. bohóckodásra meg a 2 megapixel is bőven megfelel.
  • G_ArchAngel #563
    az Apple pedig nem?
    kicsit most kacagok, oké?

    erről lekellene szokni az embereknek, ugyanez van a digitális fényképezőgépeknél is - mindenki a sajátját érzi az Ős Erő forrásának...
    mióta is van touch screen? Majdnem 40 éve?:)
    Nokia nem multitouch, de használható a fényképezésre is, nem csak pacákat rogzít, mint az iPod...
    Van akinek ez, van akinek az - nekem mindkettő kell:)
  • PyRex
    #562
    jó az n82, fogtak egy sereg olyan dolgot, amit tud az iphone és még hozzávettek párat amit nem tud. Kár, hogy nem multi touch és kár, hogy a nokia ráerőlteti a saját dolggait mindenkire (nokia zenebolt, nokia maps, stb...)
  • G_ArchAngel #561
    269 GBP 18 hónapos szerződéssel az O2-nél...
  • Kokesz02
    #560
    tényleg a 8g-set mennyiért lehet kapni?
  • Kokesz02
    #559
    én is nézegettem már az n82 egész jónak ígérkezik.
  • grizzly21
    #558
    az iphone-ban nem az ara az atbaszas, hanem hogy a szolgaltatoval draga szerzodessel lehet csak megkotni a szerzodest, fenntartani igazan draga..(ezert ez meg 1 indok a feltoresere)
  • G_ArchAngel #557
    mert illegálisan beszerezhető - bocs, hogy ezt nem reklámozom...

    passz, nálunk 100e HUF alatt van a 8 GByte-os...
    Nekem nagyon tetszik, de mivel szeretek fotózni (mindennel, amivel lehet) és a kamerája ritka trágya, ezért megvárom, hogy lesz-e utódja ami jobb - vagy jöhet a Nokia N82 az iPod mellé:)
  • geri777
    #556
    és akkor itt a topikba miérrt van több embernek is ???


    kb menyibe fog kerülni?
  • G_ArchAngel #555
    tavasszal kezdik el forgalmazni M.o.-n. Európában Angliában (O2) és Németországban (T-Mobile) kapható, értelemszerűen csak ennek a két szolgáltatónak a kártyájával...
  • geri777
    #554
    Hol lehet ilyen Iphont kapni

    és t-mobilos kártya jó ??


    és menyibe kerül?
  • PyRex
    #553
    hmm...
    kipróbálom
  • Sly06
    #552
    Skype for iPhone
    Ezt próbáltam ,igaz hogy csak a csetelést, de az tökéletesen müxik..
  • Sly06
    #551
    na azt még nem próbáltam, de én azt hittem hogy ugy mint a telóval készült képek esetében, kukába és kész . De ezekszerint mégsem :)) egyébbként a kis kuka is külön szépség ahogy törlás közben kinyillik, és utánna még meg billen :D apróságok, de ez teszi igazán széppé a dolgot
  • PyRex
    #550
    persze de amikor nem vagyok gépközelben, mondjuk utazok és éppen nézegetem a képeket és mondjuk párat törölnék (esetleg mert nem akarom, hogy más meglássa, stb.) akkor nem tehetem meg.
  • PyRex
    #549
    és ami tetszik, és ezek miatt semmilyen más telefon szóba sem jöhet egyelőre:

    - multi-touch kijelző. alap és mindent üt. az is, hogy végre nem kis tollal kell pöttyögetni. a kijelző tényleg karcolhatatlan! nagyon könnyű a virtuális qwerty billentyűzeten írni!
    - OSX, azt hiszem nem kell magyaráznom
    - design (külső és a szoftvereké is!)
    - kezelhetőség (lásd kijelző és oprendszer)

    konkrétan:

    - sms conversation -> hihetetlen jó ötlet, hogy így csinálták meg!
    - contact list -> zseniális, a görgetés is, a betűhöz ugrás is, tényleg MINDEN adatot be lehet írni egy adott illetőhöz, nincs limitálva, hogy hány mobilszáma lehet, stb. ha megadom a címet is, akkor a címre tapizva a google maps azonnal megmutatja műholdon, hogy hol lakik, zseniális!!
    - képek megjelenítése, rendszerezése, nézegetése, azt hiszem ezt megintcsak nem kell részleteznem, egyedülálló! képek küldése és contact-hoz adása szintén szuperül megoldott.
    - youtube iszonyatosan durva! tök jó, hogy nem a weboldalról kell nézni, hanem bele van építve és esküszöm, hogy mintha jobb lenne a videók minősége, mint a gépemen :)
    - google maps, megint felesleges részletezni, persze google maps van más telefonokra is, de itt a multi touch miatt a kezelhetőség megint olyan, hogy nincs vetélytársa. (zoomolás, keresés, stb)
    - időjárás, nem egy nagy feature,mégis tetszik hogy szép és alapból tudja. nekem fontos, minden nap nézem :)
    - email... nincs mit mondani róla.
    - Safari browser. VÉGRE egy telefon, ami így jelenít meg, soha ilyen élvezetes nem volt még az internet szerintem egy telcsin sem.

    Amit plusszba használok (3rd party programok):

    irc kliens, msn (icq, yahoo, stb.) kliens, rss, kis hack a zenék és képek küldéséhez, egy minimáldesign-os theme a telefonra (a default nekem túl színes :), gps (nem műhold, hanem wifi hálók és a cellainfók alapján tájol be, sajnos nálunk egyelőre nem működik, USA-ban állítólag megy és elég pontos!), készülőben van skype kliens, voip, internet rádió hallgatás (még elég beta állapotban van, de már most is működik) és egy sereg egyéb program.

    biztosra veszem hogy lesz:

    - word / excel szerkesztő is (a telcsi csak megnyitni tudja őket, szerkeszteni nem (microsoft gondolom nem igazán örült volna neki :))
    - videofelvétel a kamerával
  • Sly06
    #548
    nem tudom milyen képekre gondolsz, de a Winscp-vel bármit le tudsz törölni a telóról, és forditva.. A többi probléma sajnos valós, de bizzunk benne hogy hamarosan megoldódnak ezek is ..
  • PyRex
    #547
    engem a következő hibák idegesítenek, remélem, hogy firmware frissítéssel orvosolják ezeket:

    - nem lehet képeket törölni a telefonról (azokról a képekről beszélek, amik az itunes szinkronizációval kerültek fel)
    - zenéket sem lehet, de ez kisebb probléma
    - nem lehet email csatolmányokat lementeni a telefonra
    - nem lehet egyszerre több cuccot csatolni egy emailhez és úgy elküldeni
    - videofelvétel hiánya (bár ez annyira nem zavar)
    - nincs külön EQ beállítás a fülhallgatós és a hangszórós üzemmódhoz
    - az EQ beállítás csak a zenéknél működik, a videóknál már nem...
    - a telefonra rátöltött képeket mi a francért kell lebutítani (felbontás)?
    - email-ben küldött képeket mi a francért kell (még a fentinél is jobban) lebutítani (felbontás)?
    - egyedi SMS-ek törlésének a lehetősége (erre mondjukmár van progi, de jó lenne, ha a telefon magától tudná)
    - akárhonnan lehessen szerkeszteni egy contact adatait (tehát a favourites-ből vagy a recents-ből is!)
    - ha már van lehetőség megadni a contact-nál dátumokat, pl. születésnap, akkor a naptárban mi a francért nem jelenik meg??

    ami további hiányosság, de speciel engem nem érdekel:

    - mms küldése / fogadása
  • wolfaud
    #546
    MMS hogy lehet kuldeni vagy fogadni nincs ilyen progi??
  • PyRex
    #545
    a válaszod úgy helyes, hogy: MÉG nem lehet
  • Kokesz02
    #544
    komoly?
  • Sly06
    #543
    nem, nem lehet!
  • G_ArchAngel #542
    persze, itt is csinálják, de mivel elérhetőbb áron vehetők szoftverek, ezért többen megveszik...

    nem mindegy, hogy 100e-ből vagy 350e-ből kell kifizetni egy Lightroom-ot
  • GregSB
    #541
    1. Nem csak Mo.-on megy a mutyizás, hanem a környező országok szinte mindegyikében.
    2. Ne félj, angliában is sokan töltenek le kalóz szoftvereket. Ők sem szentek! (bár talán nem akkor arányban mint közép-kelet EUban :)