45061
10255461851509447102.jpg
  • Dzsega #44700
    Még 2018ban is vannak helyek, ahol nem elérhető a kábeles net.
  • Tikal #44699
    Olcsóért van korlátlan mobilnet? Hol? Teleonor? Ők nem korlátozzák. Még ha lenne is máshol miért szopatnám magam vele mikor van jó minőségű kábel? Ha a jó minőségű kábelt behuzom a kocsmába, és a szolgáltató azt látja, hogy napi 5terrát húzok le, akkor rám szól. De nem korlátoz be előre, hogy márpedig csak egy gépen használhatom
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2018.06.20. 13:46:07
  • bakkerman
    #44698
    Monitorozzak ok ezt,ebben biztos vagyok,de aki atlag felhasznalo azt nem piszkaljak. Nekem is csak arra kell hogy bongesszek,youtubeozzak meg heti 3-4 filmet letoltsek. A torrentet se tiltjak egyebkent esszeru kereteken belul,nyilvan ha valaki bluray filmeket toltogetne 0-24-ben azt kizarnak
  • bakkerman
    #44697
    Kozben megoldottam :) Nem tiltja,a kek szinu szolgaltatonal kotottem meg a csomagot,a csaj mondta hogy meglehet osztani barmilyen eszkozzel a netet,csak az a kikotes hogy havonta 1 percnyi hivast kell kezdemenyezni errol a sim kartyarol. Ja es nem lehet routerbe rakni,csak okostelefonba
  • Jim Morrison
    #44696
    nem. Mondjuk csak belegondolok, de ha te veszel occsóért korlátlan mobilnetet és mondjuk az lesz a kocsmádban az ingyenes wifi? Gondolom máshogy is tudják szűrni meg ilyenek, de pl én se örülnék, hogy kihasználják a lakossági csomagokat pl.
  • Tikal #44695
    Ez is mekkora, eszem megáll. Mi az hogy tiltja? Nem mindegy neki mi eszi a netet? Kifizetted.
  • Jim Morrison
    #44694
    szolgáltató nem tiltja a tetheringet ?:)
    most utána néztem, tavaly óta telekom engedi, többit nem tudom.
  • bakkerman
    #44693
    Kötöttem egy korlatlan mobilnet csomagot,es megakarom osztani a netet mobil hotspottal a laptopomra,a telon jol van beallitva minden,a laptop is latja,de nem tud csatlakozni...valamit allitanom kell a laptopon is?
  • MerlinW
    #44692
    Úgyis csak azzal együtt lehet cserélni, úgyhogy nem számít:)
  • Snexi
    #44691
    Sziasztok!
    Betört a 8am kijelzője amit önmagában is rengeteg pénz lesz kicserélni, azonban nehol a hajszalrepedesek mogott el is sargult a kepernyő.Ez vajon mit jelent? Most csak nyomj vagy maga a kijelzo is tonkrement?
  • Jim Morrison
    #44690
    most kiadott 11.4 be megérkezett az AirPlay2
  • kl24h
    #44689
    #44624
    #44625
    Most már úgy néz ki, hogy ősszel jön az iPhone SE 2.
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2018.05.21. 19:45:54
  • torrente111
    #44688
    .
  • Jim Morrison
    #44687
    eleinte buta volt, de most néztem, és alap messaging appban,a textbox szélessége a képernyő szélességének a fele, mert mellette van a küldés gomb, fénykép gomb, és appstore vagy milyen gomb. wut

    Én megnéztem neki a beállításokat. volt olyan opció, hogyha imessage küldés nem sikerül, akkor sms-t küld. nem volt bekapcsolva, de sms-t tudott küldeni (ha röviden nyomta küldés gombot). szóval még egy wut. Nekem is magas lett ez az ios :D
  • Rage47
    #44686
    egyszer az a baj, hogy buta az ios, egyszer az, hogy tele van mindenfélével :D
    apum sem fiatal, béna a szoftverekhez, az 5s-ét egész jól kezeli, még imessage képet is tud küldeni. :O az effektekik nem jutott. neki is Lumia volt.
    szóval türelem, elég, ha alapvető dolgokat tud csak, nem kell a beállításokba turkálnia anyukádnak
    Utoljára szerkesztette: Rage47, 2018.05.17. 19:24:06
  • Jim Morrison
    #44685
    + Xing ▼#44675

    köszi, megnézem

    Lumia után eléggé bonyolult az ios anyukámnak :/ az olyan egyszerű volt és átlátható, ios-t szépen teletömködték mindenfélével. Amúgy meg lehet SMS régi dolog, de azt mindenki egyből megkapja, okostelefon nélküliek is. Ez egy nagy előnye :) (már ha sikerül elküldeni)
    És sok esetben ugyanúgy ingyenes.
  • Tikal #44684
    Az igény nem az, én viszont örülök neki, hogy ez nem default iOS-en :)
  • MerlinW
    #44683
    Felhasználni/megosztani törvénytelen. Saját célra nem az.
  • rastaman
    #44682
    pedig ez nagyon fasza dolog. elég egy készülékre beírni a jelszót, és mindenen működik.
  • Rage47
    #44681
    Nem törvénytelen felvenni mások hívását? Androidon nálam anno rootolni kellett a telót, hogy felvehessek hívást.
  • MerlinW
    #44680
    "Én kurvára nem örülnék neki ha bárki csak úgy rögzithetne beszélgetéseket a tudtom és beleegyezésem nélkül"

    Senki sem örül, de alapvetően csak az iOS-el "probléma" ez. Már a régi Nokiák (pl. 6310) is tudtak hívást rögzíteni, Androidon meg talán még natív megoldás is van - nem tudom, nem volt még droidos telóm. Tehát az igény atiwrc részéről nem teljesen alaptalan:)
  • Tikal #44679
    Gondolom felesége, gyerekei cuccain ugyanaz az icloud felhasználó van bejelentkezve, ezért tudnak azok az eszközök is a wifi-den lógni. Erről te tehetsz, illetve az akinek jóhiszeműen megadtad a jelszavad nem az apple. Mellesleg ezért vannak guest hálózatok stb a routereken....

    Én kurvára nem örülnék neki ha bárki csak úgy rögzithetne beszélgetéseket a tudtom és beleegyezésem nélkül
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2018.05.17. 12:44:25
  • atiwrc
    #44678
    Konkrétan telefonos interjúhoz szerették volna használni, szóval mindkét fél tudott volna a dologról.....

    Egyébként meg vicces pont erről beszélni iphone/ios estében, mikor úgy összeszinkronizál dolgokat, hogy én hiába csak egy telefonba írtam be és adtam meg jóhiszeműen a wifink jelszavát, rá hétre kiderült, hogy a tabletje, órája, + felesége, gyereke telefonjai is rajta lógnak a netünkön, aztán még én bajlódjak mac szűréssel...

    Nem különösebben érdekelnek az okostelefonok, csak a munkám miatt egyre többet fordulnak hozzám ilyen olyan gondokkal, és az agyondicsőített Iphone-okról azóta egyre jobban az a véleményem hogy túlságosan bonyolult rajta (androidhoz képest) alapvető dolgokat megcsinálni, ezt lehet hívni Privacy-nek is, nekem az életem megkeserítése ;)
  • atiwrc
    #44677
    Ilyen fizetős opciós megoldást találtam én is csak....
  • atiwrc
    #44676
    Köszi a választ!
  • Xing
    #44675
    Az nem elég user barát, hogy röviden érinti meg a gombot? Az sms 38 éves technológia, szerintem inkább azt kéne már lecsupaszítani a világról.

    Egyébként: Beállítások - Általános - Kiegítő lehetőségek - Mozgás csökkentése - Üzeneteffektek auto. lejátsz.
    Bár ez szerintem csak a vizuális megjelenítést szünteti meg, az sms küldést nem tudom mennyire befolyásolja.
  • Rage47
    #44674
    Settings > Messages - de itt sincs olyan, ami az effekteket kikapcsolja.
    Amúgy a múltkori sync-nél a törlődés - nem próbáltad icloud.comon restore-olni a fájlokat?
  • Jim Morrison
    #44673
    gondolom ti tudtátok, de: ha hosszan nyomjátok a küldés gombot, akkor ilyen hülyeségek feljönnek üzenetküldőben. Anyukám parkolási SMS-e és még pár üzenet bánta :(
    Egy darabig eltartott míg rájöttem mi lehet a baj :/

    Nem lehetne lecsupaszítani az SMS küldő alkalmazást? most rágugliztam, de nem találok semmi 3rd partyt :( vagy tipp, hogy hogy lehetne userbarátabbá tenni? bár kétlem, hogy a sok extra dolgot ki lehetne kapcsolni valahol.

    // telefon újfent nincs a közelemben, nem tudom most végignyomogatni
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2018.05.16. 23:07:43
  • Tikal #44672
    Privacy.
  • MerlinW
    #44671
    TapeACall a legjobb megoldás, 10 dolcsi/év. Felhő, meg minden.


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.05.16. 14:55:38
  • passatgt
    #44670
    Nem.
  • atiwrc
    #44669
    Sziasztok!

    Lehetséges Iphone telefonon (pontos típust még nem tudok) rögzíteni a telefonbeszélgetéseket?
    Mind a hívó és a hívott hangját is szeretném ha rajta lenne a felvételen.

    Számomra érthetetlen kicsit, ami egy androidos telon általában 1-2 gombnyomás azt az Iphone ne tudná....

    Köszi a válaszokat!
  • Jim Morrison
    #44668
    Nővérem pár hónapja telefont cserélt. Régit most odaadta anyukámnak, mert az övé haldoklik. Nem resetelte, így ezt nekünk kellett volna megcsinálni. A boot sokáig tartott, de elindult a teló. Szerettük volna resetelni ugye, de apple id jelszót kér. Felhívom mi van, az ő telefonjáról meg most csomó minden eltűnt, valszeg mert a régit elindítottuk és nyomott egy syncet (netre muszáj volt felmenni, különben eddig se jutottunk volna el). Jó ez a sync
  • oneal1
    #44667
    én úgy tudom, hogy a sós víz még károsabb lehet. nem ajánlott a dolog, i7 el én is csak tokkal fotóznék,videóznék víz alatt
  • mac83
    #44666
    Ezekkel tisztában vagyok énis, sok cikket olvastam erről, tudom hogyha beázik akkor nem gariztathatom.
    Csak láttam rengeteg videót, hogy víz alatt használják, tengerben, akár több méter mélyen is.
    Gondolom akkor zsákbamacska, vagy tönkremegy, vagy nem megy tönkre.

    Köszi a választ
  • MerlinW
    #44665
    A telefon nem vízálló, hanem cseppálló. Vízkár esetén buksz minden garanciális javítást.

    "Az iPhone 7, valamint az iPhone 7 Plus készülék por-, cseppálló és vízlepergető. A vizsgálatokat kontrollált laboratóriumi körülmények között végezték, és a készülék az IEC 60529-es szabvány szerint IP67-es besorolású. A por-, cseppállóság és vízlepergetés nem állandó jellegű körülményekre vonatkozik, és a készülék ellenálló képessége a szokványos használat során csökkenhet. A nedves iPhone készüléket tilos tölteni. A tisztítási és kiszárítási utasításokat a használati útmutató tartalmazza. A folyadékok miatti károkra a jótállás nem érvényes. (Forrás: Apple.com)"

    cikk

    Tehát vegyél vízálló tokot hozzá, ha víz alatt szeretnéd használni.
  • mac83
    #44664
    Sziasztok,
    Tapasztalatokat szerenték kérni.
    Iphone 7-es, tengerpart. Mennyire bírja a tengert, pár kép erejéig, persze nem 300 méter mélyen. Ha beviszem, használom kicsit, érdemes utána sima csapvízzel átmosni-lemosni, ne rakódjon ki a belsejében a só? Használta már valaki közületek ilyen körülmények között?

    Ofc tok nélkül.

    Köszi a válaszokat
  • Atika :o)
    #44663
    Megoldodott :)
  • Atika :o)
    #44662
    Sziasztok, ha public beta utan fel akarnom rakni a megjelent 11.3-at akkor azt hogyan lehet? Ugye a telefon azt irja, hogy nincs uj frissites.
  • J i GS a W
    #44661
    Mindig ugyan ott van, szétkaptam kipucoltam a helyzet változatlan, sajna ez vmi kamera hiba lesz.......