7294

A dohányzás káros az egészségre, és ez alól nem képez kivételt a vízipipa sem!

Mennyire káros a vízipipázás?
Edios gyűjteménye
  • cSuwwi
    #7174
    hülye szomszédom átjött (22 éves gyerek erős dohányos), meglátta a pipámat az asztalon. kérdezem tőle szokott vizipipázni, egyáltalán pipázott már?
    párszor, de nem szereti hogy tömésnél koszos lesz a keze, ezért inkább nem...
    nem tudtam sírjak-e vagy nevessek
  • #7173
    Köszi!
  • rooney8
    #7172
    én is netről rendeltem hozzá és jó lett méretben is. szabvány méretük van, csak arra figyelj, hogyha pl. top mark-os pipád van, akkor top mark-os üveget vegyél hozzá és akkor jól esz :)
  • karajjj
    #7171
    én inkább bemennék egy boltba és kipróbálnám
  • #7170
    Sikeresen eltörtem a pipa tartályát. Szerintetek ha rendelek egy 55 centis pipához tartályt, a pipatest biztos jól passzol majd bele?
  • Police88
    #7169
    Végül a jeff's seven elements Blue Breeze -re esett a választásom (áfonyás mentolos vagy mi) nagyon fasza íze van. 1200-ért egész jól elleszek vele vagy 3-4 adag shiazo kijön belőle. Ez a kék szín meg nagyon poén olyan mintha a Breaking Bad féle christal meth-et tolnám :D
  • rooney8
    #7168
    ha valaki megunta a pipázás, vagy csak van elfekvőben egy 82 cm-es pipához való üvegteste (30 cm magas és az átmérője 5 cm) az bizonyos összeg ellenében nem válna meg tőle?
    néztem pipás boltokat/oldalakat, de hát kb. annyiba kerülne az üveg, mint amennyiért az egész szettet vettem anno.
  • Police88
    #7167
    Van itthon már vagy két csomagnyi használt shiazo kövem illetve az egyik shiazo a másik meg egy másik ilyen köves márka de gondolom kompatibilis a kettő.

    Az ilyen elements aromák jók az újratöltésükre?
    Melyik íz a legjobb aminek markáns íze van? (nem csak vmi fogjuk rá hogy olyan íze vna mint az ábrán lévő gyümölcsnek :D)

    Hogyan tudom a legegyszerűbben átmosni és kiszárítani a köveket és mennyi idő kell neki, hogy beszívja az új ízt?

    A szultan kincsei vagy a sultan center a holnapi nap folyamán még nyitva lesznek?
  • bency
    #7166
    Köszönöm a választ :)
  • ocskoszilard
    #7165
    hali
    Pontosan ugyanúgy kell mindent, mintha dohány lenne, csak ezt nehezebb odaégetni, de nem lehetetlen. :D
    Azt nem tudom, hogy tovább tart-e, nem néztem még meg nekem nem is jön be túlzottan, viszont ha van kéznél esetleg phunnel kerámia, akkor abba tömjél, mivel abban biztos tovább tart, ezt tapasztaltam.
  • bency
    #7164
    Hello:)

    Újra van vizipipám,és neten láttam,meg máshol is köveket,vissza olvasva azt vettem ki hogy ugyanúgy kell.

    Csak annyit szeretnék kérdezni hogy a követ is pont úgy beteszem hogy mondjuk tele legyen,rá azt az izét ,kilyukasztani és kész is? Pont mint a dohánynál? TOvább tart mint a dohány?
  • Prince of Máté
    #7163
    Panorama dohányból milyen ízűeket próbáltatok?
    Most akarok venni, eddig mentát és meggyet próbáltam, mindkettő fasza volt, de újítani akarok :D
  • rooney8
    #7162
    amúgy nekem is van egy teljesen házi készítésű pipám (na jó a kerámiát megvettem hozzá :D)
    befőttes üveg, egy rozsdamentes cső, egy gumi cső és kész is volt (plusz pár tömítést szintén sufni megoldással) :D de tökéletesen működött
    aztán kaptam egy 47cm-es pipát, de szegény már nagyon le volt hurcolva, nagyon elhanyagolta az előző gazdája, pl. az üveg alján centiméteres maradvány volt
    végül megelégeltem és vettem egy 82-es pipát nagyon jó áron. 2 hét használat után pedig balatonon eltörtem az üveget...
  • Blekk Síp
    #7161
    Semmi gond nem volt az üzemeléssel, többször is próbáltuk, ugyan úgy adta és sok füst volt mint az eredeti tartállyal. Egyedüli gond a borulékonysága, de ha nagyon kellett volna vhogy odaragasztottam volna a tálcához. :D Ezt csak poénból, meg kíváncsiságból csináltam.
  • cSuwwi
    #7160
    hát ekkor pipához nem az igazi
    ahogy elnézem a pipatest csövének belelógása elég minimál, ezért nagyon kevés füst fér el benne
  • rooney8
    #7159
    jó kis sufnituningos pipa :))
  • Blekk Síp
    #7158
    Igen, ezt én is tanúsíthatom :D
  • rooney8
    #7157
    közben találtam 3k-ért, az már nem olyan vészes ár

    #7155
    áhh, jó lesz nekem ez az olcsó is, bármilyen jó is az üveg, ha véletlenül leejtem, akkor a 10k-s üveg is eltörik :)

    #7156
    igen, ezt már más is tanácsolta, de a 82-eshez nem jó, mert nem fér bele a test (túl kicsi az üveg szája)
  • cSuwwi
    #7156
    a fütyülős pálesz üvege is jó vizipipához, van szára és még jól is néz ki
    veszel egy üveggel, úgyis elfogy, az üveget meg felhasználod
  • vegicsek
    #7155
    Nekem is tört már el, ezeknek az olcsóbb pipáknak elég silány minőségű a tartálya, ha tényleg jót akarsz azért mélyen a zsebedbe kell nyúlni.

    Én egy alkalmas méretű befőttesüveget használtam, ha van egy kis szépérzéked akkor üvegfesték ésvagy matrica, és olyat csinálsz ami neked tetszik.
  • hugopareiros
    #7154
    maszekban fabrikálj hozzá
    nem nagy cucc
  • rooney8
    #7153
    köszi, de már végigjártam az összes webshopot, de én drágállom az árát (főleg, hogy zsír újonnan 5k-ért vettem az egész pipát)
    szóval most abban bízok, hogy van valakinek egy (már) nem használt pipája és bizonyos összeg ellenében megválna a tartálytól :)
  • csokalaci
    #7152
    Sajnos én csak ezzel a linkkel tudok segíteni.
  • rooney8
    #7151
    hali

    nincs valakinek elfekvőben egy 82cm-es pipája? az üvegtartály érdekelne, mert sajnos az enyémet eltörtem.
  • Csibusz
    #7150
    Téged legalábbis nem :D De valahogy én sem vagyok olyan agyhalott, hogy teherbe ejtsem magamat egy marék szénnel, ha mégis legalább valami díjjat kikövetelek magamnak :D
  • Police88
    #7149
    Egyszer próbáltam ezt a Belgát de vmi furcsa mellékíze volt én Holland párti vagyok (bár legszívesebben sima nem öngyulladós faszénnel tolnám csak az macerás főleg lakáson belül).
  • cSuwwi
    #7148
    a második szerencsére nem fenyeget :D
  • Ic3 m4n
    #7147
    kevesebb mint a dohánynak, de ami jó az vagy káros vagy teherbe lehet esni tőle..
  • Csibusz
    #7146
    Köszönöm a válaszokat! Igen nagy kerámiám van, és szenem pedig: Ez a fajta van.
    Teljesen új a kő hozzá, amúgy lehet az volt a baj, hogy kevés volta kő, mert csak kipróbáltuk, máskor majd többet rakok bele.

    De amúgy ennek tényleg semmi káros hatása nincs? Nem túlzottanzavar ha van, csak kíváncsiság.

    Köszi :)
  • Police88
    #7145
    Kisebb fajta öngyulladós holland szénre váltottam és emlékeim szerint megoldotta a problémát ha nagy a kerámiád akkor egymás után két kis szénnel fogyott el teljesen a nafta belőle.
  • Blekk Síp
    #7144
    Így van, túl sok hőt kapott. Egyébként szerintem érzékenyebb a hőre mint a dohány.
  • ocskoszilard
    #7143
    Elvileg a shiazo is tud kaparni, ha nagyon sok hőt kap. Többet bír, mint a dohány, de erre is figyelni kell azért. Meg nemtudom, hogy friss volt vagy már újraízesített, mert mintha azt olvastam volna valahol, hogy egy idő után az újraízesített kapar. De ha van itt valaki, aki többet használ, akkor javítson ki, mivel eddig 2-3 dobozt használtam csak el, és nekem egyszer se kapart.
  • Csibusz
    #7142
    Sziasztok! A napokban vettem egy másik vizipipát. Elhatároztam, hogy csak követ fogok bele venni.. Mert jobban be is jön és nem is káros. (vagy ha mégis nem annyira:) ) Kérdésem az lenne, hogy mitől lehet, hogy tegnap kipróbáltuk és kicsit kaparta a torkomat.. Az aroma? Vagy mitől?
  • MiniPek
    #7141
    Sziasztok!

    Eladó prémium minőségű Nakhla vízipipa dohány 10 féle ízben!

    Ízek: Eper, Vegyes Gyümölcs, Barack, Szőlő, Banán, Narancs, Meggy, Menta, Sárgadinnye, Kóla.

    Ár: 650 Ft/db

    Postázás megoldható!

    Nagyobb mennyiségnél kedvezmény!

    Érd.: 06306395275 vagy [email protected]
  • Narusco
    #7140
    pedig előtte vót jó, egy doboz dohány 400-ért
  • Gilmour
    #7139
    Üdv! Kb 4 éve próbáltam ki először a vízipipát. Tavaly ősz óta eléggé ráálltunk a témára a haverommal. :D
    Buliban próbáltam már Shiazo-t, nekem annyira nem jött be.
    Tegnap épp egy kólás Al Sultan-t szívtunk. Tudom ajánlani. :D
  • Narusco
    #7138
    megoldottam a tömitést folpackkal, rendesen megszorult.
    azértk érdeztem a tömést mert régen tömtem shiazot vortexbe, de szar volt, 2x is, alig jött füst. tegnap nagyon faszára sikerült megcsinálni
  • ocskoszilard
    #7137
    vortexet még nem használtam, de gondolom úgy, mint phunnelbe, megtömöd teljesen, és kész :D
    szenet meg ugyanúgy, mint dohánynál, nekem a phunelhez 2-3 33-as, 3-4 fél 40-es, vagy 3 bamboocha vagy brico
  • Police88
    #7136
    alufólia
  • Narusco
    #7135
    +még1 kérdés, hátha valaki nézi estig: hogy lehet házilag tömítést csinálni kerámia alá? ha sima kerámia akkor a papirzsepi működni szokott, de ez vortex, és ennél nem szorul meg:S