7
  • BiroAndras
    #7
    "de lássuk be, az már régen rossz, ha a kliens oldalon kell levadászni a leveleket"

    Pedig hatékonyabban lehet szűrni kliens oldalon, mert simán lehet, hogy ugyanaz a levél egyik embernek spam, a másiknak meg nem.
  • Griphons
    #6
    Szerintem hathatósan lehetne csökkenteni a spamot, ha legalább olyan komolyan vennék, mint a drogkereskedelmet. Ha egy ügynökség rászállna az ilyen küldözgetőkre, és egyet kettőt menekülés közben levadásznának, akkor gyorsan csökkenne a kéretlen levelek száma. Sztem egyébként mindet fejbe kéne lőni
    Pusztuljon a férgese!
  • csorfab
    #5
    Nekem a GMail hál'istennek szűri a spamet. Volt olyan, hogy másfél nap alatt 110 Spam érkezett.. 1 hónapja még csak ilyen 3-4-ek. Pedig azóta nem használtam semmilyen megbízhatatlan siteon az emailemet
  • beef
    #4
    Nem csak a Thunderbirdnek van hatékony spam szűrője, de lássuk be, az már régen rossz, ha a kliens oldalon kell levadászni a leveleket :(

    Azért durva, hogy mennyivel kisebb lenne csak az otthoni adatforgalmam, ha ezek csírájában el lennének fojtva.
  • Muhomak
    #3
    Küldjünk mi is legalább ebbe legyünk az elsők![#mf1
  • MrPrise
    #2
    Esetleg még a Sender ID-nak lehet esélye a spam elleni harcban.
  • sonicXX
    #1
    Megvolt a szokásos másodnapi spam-hír is.

    Már elnézést, de szerintem olyan lehetetlenül kevés ember nincs tisztában azzal, hogy ennyi a levélszemét, hogy az ilyen híreknek talán a zérónál is kevesebb a hírértéke, főleg ha azt is hozzáveszem, hogy minden olyan cég vagy szervezet, aki tehetne ellene, csak a száját jártatja, érdemi és működő megoldást eddig senki és semmi sem nyújtott, kivéve talán a Thunderbird levelező kliens adaptive spam filtere, ami tapasztalataim szerint nagyon hatásos, bár némi figyelmet igényel a betanítása (főleg az első 1-2 hónapban).

    Ezt a spam-problémát kizárólag egyvalami lenne képes megszűntetni: az internet megszűnése. Ennyi.