85
  • BiroAndras
    #85
    Az enyém minden gépben tökéletesen működik, kivéve a sajátomat. Még nem jöttem rá, hogy mi a bánata. Kizárásos alapon már csak a proci vagy a RAM lehet a problémás. Asszem lecserélem az egész gépet, úgyis kevés hozzá az X2 4200+.
    A kezelhetőségen nem tudom mit értessz.
  • Grim666
    #84
    Nah szal én ne a memória meg a mittomén minr szalagok alapján ítélem meg hanem az alapján hogy mit fog nyújtani a gépben mer lehet hogy a 8800as jó kártya csak találj olyan most összerakott gépet amibe ah ezt belerakod akkor minden stimmelni fog mer én kb a 3ik lapot raktam alá amire végre elkezdett vmit is csinálni és ne ebszéljünk a kezelhetőségről meg az egyéb nyalánkságokról úgy hogy kíváncsian várom hogy az ATi jobban fogja kivitelezni e a kártyáját mint a geforce
  • dez
    #83
    Nem lennék biztos ennek hitelességében.
  • minimize
    #82
    http://level505.com/2006/12/30/the-full-ati-r600-test/1/
  • dez
    #81
    "Pont emiatt fog gyorsabban elterjedni."

    Talán egy kicsivel. De senki sem fogja holnap a kukába dobni a mai cuccát.

    "És?"

    Értelmetlen volt az a szőrszálhasogatás, hogy "Nem Vistára, hanem DX10-re.", mivel az egyik feltételezi a másikat.
  • BiroAndras
    #80
    "Ja, meg ugyebár DX10-es hw-ből is lesz közép és alsó kategória."
    Pont emiatt fog gyorsabban elterjedni.

    "És nem utolsó sorban, DX10 csak Vistán lesz."

    És?
  • dez
    #79
    Ja, meg ugyebár DX10-es hw-ből is lesz közép és alsó kategória.
    És nem utolsó sorban, DX10 csak Vistán lesz.
  • dez
    #78
    Most <> 1 év múlva..
    De talán még egy év múlva sem lesz túlnyomó többségben a DX10.
  • BiroAndras
    #77
    Nem Vistára, hanem DX10-re. Óriási ugrás a DX9-hez képest szolgáltatásokban és teljesítményben is, így megéri váltani. Persze nem most rögtön, hanem mondjuk 1 év múlva.
  • dez
    #76
    Ugye viccelsz...? Felkopna az álla annak a játékfejlesztőnek, aki csak Vistára akarna játékot kiadni...
  • BiroAndras
    #75
    90% nem kell. Itt pont jól jön, hogy a Vista, és a DX10 miatt úgyis új gépet kell venni. Most egy ideig nem kell annyit törődni a régi hardverek támogatásával, és teljes gőzzel az újdonságokra lehet fejleszteni.
  • lee56
    #74
    Majd ha a piac 90%-át TÖBB (nem csak 2) magos procik fogják adni, és megjelennek a durvább cpu-függő játékok (opf2 például) majd motiváltak lesznek :)
  • BiroAndras
    #73
    Annyira nem nehéz, csak PC-n még nincsennek nagyon motiválva a fejlesztők.
  • Sanyix
    #72
    Hát crysisnál onnan, hogy csak grafika az egész, semmi más, szal csak videokártya kell neki. És nemnagyon lesz egyhamar több magot kihasználó játék, mert nehéz megoldani.
  • lee56
    #71
    mondom crysis 2 :), honnantudod hogy nem lesz nagy prociigény, illetve töb magra nem lesz megirva. Amugy Arma-val is pont ez a helyzet, megnézném hogy mennyit számit a proci, pl nagy csatában rengeteg katonával és jármüvel (persze ha überhigh grafikán nyomatod biztos vga limites lesz). Opf2-ről nem is beszélve, és ha azt sem irják meg ugy, hogy több magot ki tudja használni akkor tökönrugom a programozókat egytöl-egyig
  • Sanyix
    #70
    Hát annak is ponthogy nem ezek kellenek, hanem videokártya, mint a legtöbb játéknak.
  • lee56
    #69
    Na, ez már fincsi, K8L + ddr3 aztán jöhet a crysis 2 :D
  • dez
    #68
    Naszóval,

    "Based on K8L architecture, Altair has upgraded Instruction fetch to 32B, enhanced Branch Prediction and Out-of-order load execution, with Double Precision FLOPS/cycle, 128Bit SSE, and Load per Cycle. AMD claim that the new architect would get a great improvement with more than 40%!" link
  • Inquisitor
    #67
    "igen, a revF2/AM2 slotos X2-k már tudják a virtualizáciot"
    Átlag user számára minek? Nem vletlenül nincs az olcsóbb Intel procikban benne. Pl. Pentium 9x5 széria vagy az E4xxx-ben. A VISTA-ból például csak a Business és Ultimate megy vitualizációban külön procimagon, a megfizethetőek nem támogatják.
  • dez
    #66
    Valahol azt olvastam, de most nem találom, a K8L-ről, hogy "increased IPC"...!
  • dez
    #65
    [-masakkal helyett -asakkal :|]
  • dez
    #64
    (Ja, természetesen a DDR3 támogatás csak az AM3-masakkal jelenik meg, ami későbbre lett halasztva. Valószínű, hogy az steppingben is későbbi proci lesz.)
  • arty
    #63
    igen, a revF2/AM2 slotos X2-k már tudják a virtualizáciot
  • jagie
    #62
    Öreg látom nem vágod, de PCi-E II létezik ha nem zavar.
  • lee56
    #61
    Közbe picit utánnaolvastam:

    "a G-steppingben belül is lesznek változások (pl duplázott L1 cache-ek, kétszeres szélességű L2 cache busz, és nem lehetetlen, hogy az FPU-k száma is kétszeres lesz. Legalábbis a hírek alapján), nem csak a gyártástechnológiában."

    De ugytünik ezek még pletykaszinten vannak, persze ha igaz is, ez még messze nem forradalom, jó persze csak gyártástech váltás, majd meglássuk K8L (H-stepping) mittud.
  • dez
    #60
    Eddig a leggyorsabb X2-es 2.6GHz-es volt, most már lesz 2.8GHz-es is (+kisebb fogyasztással). De tuti, hogy lehet majd még bőven húzni, szerintem az AMD is ad ki majd még gyorsabbakat. És ebben az a jó, hogy a legkisebbet is fel lehet ugye húzni alaposan, kevésbé lutri, mert bírja. És akkor már félig beérte a C2D-t.

    Nem kell annyira forradalminak lennie a K8L-nek, mint a Conroe volt a Pentium4 után... :) Elég egy kicsivel jobb lennie, mint a K8, amit optimalizációkkal érnek el. Emellett mellesleg lesz majd benne HT v.3, DDR3 támogatás, virtualizáció (vagyis ezt nem tudom, már most van-e a legújabbakban), stb.
  • dez
    #59
    Pontosítok: az a hónapok inkább kb. fél év. És az 1, 2, 4 helyett 2, 4, majd 1 mag a sorrend. Bővebben: link
  • lee56
    #58
    Ebbűl gondolom.

    4 magos..., méjnsztrím júzernek a 2 mag is bőven sok, ki se tudja hasnyálni.
    K8L-ben meg mi lesz annyira forradalmi, hogy utolérje a core2-t teljesitményben?
  • dez
    #57
    Na, szal a kisebb vonalvastagsággal együtt jár a vonalak hosszának jelentős rövidülése -> jelek gyorsabban átérnek; emellett a fogyasztás is kisebb -> nagyobb órajellel mehet a móka... Miért nem mondják: üzleti szempontok.
  • dez
    #56
    "De az gáz, hogy a fogyasztás változik csak, frekik meg az arkitektúra nagyrésze marad a régi"

    Miből gondolod, hogy a frekik maradnak a régi?
    Architektúra: hónapokon belül jön a K8L is... Először 1, 2, majd ősz környékén (de lehet, hogy még előbb) 4 magos változatban is.
  • lee56
    #55
    ja, procikról beszéltem, mielőtt valaki férreértené, icipicit off
  • lee56
    #54
    Na ez fura volt nekemis, 65nm, nemrég még vagy 2008at mondtak hogy akkor válik tömegtermelésre éretté a tech, most meg kihaggyák még a 80nm-t is, begyorsult az amd.
    De az gáz, hogy a fogyasztás változik csak, frekik meg az arkitektúra nagyrésze marad a régi, plusz egy két uj csucsmodell, ami megfizethetetlen a pórnépnek.
  • lee56
    #53
    Amint mondottam volt "De még ez sem a legrégebbi megoldás"

    - mindent alul lehet múlni, ez a szép a fejlődésben :)
  • dez
    #52
    Jönnek majd a 65nm-es GPU-k is tőlük. Csak ez nem úgy megy azt hiszem, hogy fogják, és lekicsinyítik a képet, és kész, mert vannak helyek, ahol gubanc van, igazítani kell az elrendezésen. Ez időbe tellik. A másik, hogy az új technológiának először nagyobb a hibaszázaléka, miközben a GPU is nagyobb felületű, ami növeli a hibák előfordulásának esélyét, ezért is kisebb lépésekkel haladnak. Valószínű először csak kisebbet csökkentenek majd, úgy 80nm-re.
  • mcganyol
    #51
    na inkább azt mondjátok meg nekem, ha az amd tud gyártani (végre) 65nm-en cpukat... akkor miért nem tud ugyanezzel a technológiával gpukat is gyártani??? lehet hülye kérdés, de én nem értem az okot :)
  • dez
    #50
    De lehet, hogy 16 (bit).
  • dez
    #49
    PCI-Expressen keresztül nehéz lenne HT-zni. :)
    És még a videomemória felé is...!? Honnan szedsz ilyeneket?
    A HT egy gyors soros/párhuzamos busz (8 bit multiplexed, magas órajellel), ezen a GPU-n (v. ATI-s nyelvezetben VPU-n) viszont 512 bites párhuzamos memória-összeköttetés van. Tehát 512 láb csak erre van, plusz a címzési vonalak, stb.

    Lesz majd (vagy már van) olyan referencia-alaplap az AMD-nek, amin egy co-procinak lesz egy külön foglalat, ami HT busszal lesz összekötve a procival, de az más.
  • psishock
    #48
    Hercules, ó a "régi szép" 286-os és AT-s időszak... akkoriban még nagy lehetőségeket láttam a GWbasic világában, hardisk nélkül 5.25" floppy lemezről futott a rendszer amin esetleg még 1-2 program elfért, csak úgy sugárzott a mono (fekete-sárga, fekete-zöld) képernyőkből az egészség, és persze fogalmam se volt, hogy mi az az egér, hangkártya, cd/dvd, 3.5" floppy, 3D gyorsító (egyáltalán mint a 3d megvalósítás fogalma, ha már itt vagyunk :) stb stb.
  • BiroAndras
    #47
    Ja nem Trident, hanem Hercules. A Trident már szines volt.
  • BiroAndras
    #46
    "De ha nagyon akarod, keritek egy jókis s3trio videokártyát 1mega rammal, szerinted alulmúlnálak?"

    Trident mono, 128KB.