152
azaz MYIE 2.
  • Probatbicol
    #152
    Na, bányásszátok már az LVT-t?
  • Maximus4
    #151
  • bajgunar
    #150
    Ha érdekel valakit.
    google.hu nál és térképnél kikapcsolja az adatvédelmi emlékeztetőt.
    AdBlock-ba:

    google.hu##[id*="cnsh"]
    google.hu##[class="widget-consent widget-consent-tiny"]
    google.hu##[class="widget-consent-dialog"]
  • bajgunar
    #149
    Uhh. Annyira nem "folytam" bele. Ezt már nem tudom. Lehet van rá megoldás. De nemhiszem. Máshogy van rendelve az oldalhoz a "gomb". Vagy külső pluginként jelenik meg. Sztem az már kivitelezhetetlen.
    ~félúton otthagytam a rendszergazda/programozó sulit. Nekem az már óhéber vagy kínai...
  • Tetsuo
    #148
    Olyan parancssort lehet írni, ami nem csak a sg-n lövi ki a facebook likegombját, hanem globálisan, minden weboldalon?
  • bajgunar
    #147
    Fb. jobb oldaláról, a chatlistától ballra, az ajánlások (csoportok, miegymás...) eltüntetése:

    facebook.com##[class*="home_right_column"]

    Engem zavart pl. Számomra így tisztábban szebb.
  • Maximus4
    #146
  • bajgunar
    #145
    Nincs mit! Kb igen....
  • Maximus4
    #144
    Köszönöm,így már tökéletes!Mindent ilyen parancssorral(értelem szerűen kicsit átírva) kell blokkolni?
  • bajgunar
    #143
    Hufiltert mindíg frissítik. Küldök néha én is blokkoló sorokat péternek.
    Ez pl tegnapelőtti lista.
  • bajgunar
    #142
    A like-olós ablak?
    Azt ezzel a sorral tünteted el:

    sg.hu##[id*="forum-fb-likebox"]
  • Maximus4
    #141
    Köszi,de amióta ezt a böngészőt használom a hufilter benne van,de attól még itt látszik a hirdetés:)
  • bajgunar
    #140
    Amúgy meg ha plusz tartalmat akarsz blokkolni. Akkor jobb egér a tartalmon / Elem vizsgálata. Ott kikeresed az elemhez tartozó parancssort. S azt kimásolod, majd megfelelő parancsokkal kiegészítve, blokkoltatod azt az adott oldalhoz hozzárendelve. De ezt most itt nem magyarázom el.
  • bajgunar
    #139
    hufilter.txt EZT kell bemásolni abp-be! (nem a txt-t, hanem a tartalmát! (kijelölöd az egész szöveget! /belekattintasz a szövegbe és Ctrl+A/, majd Ctrl+C másolod az egészet. Belemész az ABP-be (szűrő szerkesztése), majd az Új szűrőt csinálok fül. Ott bal oldalon a Globális szabályok-at kiválasztod. És a jobb oldali ablakba beilleszted az egészet! Alkalmaz/Kész. Ennyi. (5 mp)
    És eltűnik a facebook.
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2016.09.18. 19:07:11
  • Maximus4
    #138
    Hogyan lehet manuálisan hozzáadni az abp-hez valamit?Konkrétan az sg fórum főoldalán a facebook-ra gondolok.
  • Probatbicol
    #137
    Az oprendszer sem lehet az oka, kipróbáltam, van egy Oracle virtualboxom amiben XP fut, Maxthon 4-el, ott is megjelenik minden felbontás.
  • Tetsuo
    #136
    Itt Win 7.
  • Probatbicol
    #135
    Nem tudom mi lehet a gond akkor nálad. Annyi infó még, hogy itt mind a 2 gépen win 10 van.
  • Tetsuo
    #134
    Nekem 360p és 720p van csak, ahogy a Maxthon bug fórumon írják is... de ha nálad működik, az még nagyobb gáz, mert így kisebb az esély, hogy kijavítják. ;-)
  • Probatbicol
    #133
    Köszi a linket, kipróbáltam, nekem a következő felbontások vannak: youtube, mind működik.

    De ami érdekesebb, hogy a másik gépen maxthon 4 van és azon is működik minden felbontás, ezektől eltérőt szerettél volna?
  • Tetsuo
    #132
    Nézd, az eléggé magánügy, hogy hogyan netezek és milyen szokásaim vannak, mert mindenki máshogy csinálja ugye... és lehet kötekedni.
    De - csak mert kérdezted - Néhány oldalon felhasználói fiókom van, a többin viszont nem akarok sütiket sem, de olyan gomb nincs, hogy nem egyezem bele a sütik használatába és olvashatok zavartalanul, ezért jó ez a funkció, de mint írtam pl. arra is jó, hogy Youtube-on ajánlott videók közül kitakarjam azt, amit látni sem akarok. (Vannak ilyenek.) Alapból viszont arra jó, hogy a blokkoló nem azonosítja a reklámot, akkor egy klikkel kitörölhetem, mindenféle txt turkálás nélkül.
    Aztán van olyan probléma is, hogy nagyítom az oldalt (ctr +) és egymásra torlódnak a betűk pl. egy oldalnyi cikkben vagy email bejelentkező mezőjében akár. Igen, ezt elfogadtam kisebb hibának.
    Ugyanis a Chrome-ról, majd a Firefoxról jöttem át amiatt, mert ott is voltak hibák.
    Hogy az 5-ös nincs kész, azt maga a cég állítja. Én nem akarok tesztelni semmi félkész dolgot, nekem egy kész, megbízható termék kell, nem más.
    De ha lesz időm, telepítem az 5-öst már én is. ;-)

    A videó-példa kedvéért.
  • bajgunar
    #131
    Tipp:
    - Jobb oldalon a három kis vonal (beállítási menü), ott a Nézet -re lehúzod, megjelenik balra egy ablak. Abban bepipálod a Böngészőmód váltása Gombot! Megjenik egy kis villám felül a link sorban a jobb szélén! HA ezt megnyomod egy régi oldalnál, amit nem akar megnyitni, csak ie, akkor átvált Ultra módból Retro módba! És már nem is kell a régi ie -t külön elindítani azért az oldalért!
    - Én alapból úgy állítom be, hogy (Ctrl + Shift + Del) minden be van pipálva! Minden bezárás után, minden előzményt, letöltést, cookie-t, stb... mindent töröl. Így nekem pl minden indításnál ua oldalon újra előjön a cookie figyelmeztető ablak.
    De azokat törlöm ahogy alant írtam.

    Tényleg kényelmes, gyors, stabil. És mondhat bárki bármit, alapból százszor többet tud, mindenféle kieg nélkül és biztonságosabb is. AdBlock meg ugyanúgy működik, mint FF-ban (hisz ugyanaz a szűrőlistája!).
    Nekem annyi hátrányom van, hogy winphone-om van. Ami meg ~kula. Maxthon meg nem frankó rajta. Így azon nem is használom, nem tudom arra szinkronizálni. De munkahelyről, ugyanúgy tolom tovább, ahogy itthon hagytam a gépet..
    Felhő? PFf... Ma már MI NINCS felhőben? Akinek meg félni valója van... Az ne böngésszen.
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2016.09.17. 22:03:09
  • Probatbicol
    #130
    Ja még annyit, hogy belinkelhetnél egy olyan videót, ahol ez a hiba előjött neked, megnézném, hogy 5-ösön működik-e rendesen.
  • Probatbicol
    #129
    Bocs, de nálam a reklámblokkolás azt jelenti, hogy blokkoljuk a reklámot...A sütikre figyelmeztető sáv az oldal funkcióihoz tartozik, azt ne is akarja letiltani a browser, honnan tudnám hogy akkor más esetleg fontos funkciót nem rejtett el: Nekem eszembe sem jutott, hogy ezt ki kellene kapcsolni, ráadásul csak egyszer jön fel amikor először jársz az adott oldalon.
    Ezt youtube-os hibaüzenetet nem láttam még, pedig elég sűrűn nézem, a felbontás nálam automatikusra van állítva, ha ablakban nézem akkor kisebb, teljes képernyőn pedig HD, nagyon kényelmes és okos is, hogy ablakban nem kezdi teljesen feleslegesen HD-ban játszani, kézzel állítgatni nem szoktam.

    De elhiszem neked, hogy vannak ilyen különleges újabb kódolások, ahol előjöhet, azt látni kell, hogy mivel kisebb cég mint a többi, néha késve érkeznek csak bele az újabb dolgok, de előbb-utóbb megjönnek. Most ami hirtelen eszembe jut pl. az indexen volt olyan gond az index2 cikkeiben, hogy az ott beágyazott videókat nem tudta lejátszani. Ez az 5-ös verzióban oldódott meg, itt már tökéletesen működik.

    De ez azért nem olyan dráma nekem, mert hozzászoktam, nem akarlak elkeseríteni, de nagyon sok oldal nem működik Chrome-on és Firefoxon sem. A munkám során sok céghez kell bejelentkeznem és sok titkosított autentikációs oldal dobja el az agyát minden böngészővel és csak a jó öreg internet explorerrel hajlandó működni.
    Szóval ha valami nem megy Maxthonon akkor vagy skippelem, vagy előveszem az ie-t ha fontos, ezzel együtt tudok élni.

    Cserébe van egy böngésző, ami gyors, kényelmes, olyan szolgáltatásokkal amit máshol még nem láttam. Nem lassul be hónapok alatt sem. Mivel nem olyan elterjedt, nem is támadják annyira mint a másik kettőt, szegény anyukámnál szoktam látni a Firefox-ban olyan rémes beépülőket hogy a fülem kettéáll.

    Én ezt használom pc-n, telefonon és tableten is, ha egyikről váltok a másikra, ott folytathatom a böngészést ahol a másikon abbahagytam..

    Ja és az, hogy nincs kész. Mikor van egy browser kész? Majd egyszer rámondják, hogy final, addig is működik benne minden funkció, folyamatosan jönnek a frissítések, én is tartottam tőle, hogy problémás lesz de nem az. Bár, hogy magas labdát is adjak, amikor az alfa verziót telepítettem, akkor telepítés közben lefagyott :), akkor arra gondoltam, hogy lehet hogy nem kellett volna belevágni, de másodszorra felment, és azóta semmi bajom nem volt vele.
  • Tetsuo
    #128
    Köszönöm szépen! ...De ettől még nem oldódik meg az alapprobléma.
    Kipróbálom az 5-öst, bár úgy néz ki, Operára váltok (pontosabban azt is kipróbálom).
  • bajgunar
    #127
    jofogas.hu##[id*="cookie-notif"]

    Ez meg pl, jofogas.hu cookie figyelmeztető ablak eltüntető parancssora. Szintén adblok / globális -ba! :D
    Csak mert felnéztem az oldalra, előjött az "ablak". Felbuzdításodra, most ezt is letiltottam.
  • bajgunar
    #126
    Vmelyik régebbi verzióba volt lehetőség a kijelölős blokkolásra. Kár, hogy ezt az újabbakból kivették. (asszem csak egy-két verzióban volt elérhető).
    Nállam 1-2x jött elő yt-nál, hogy összeomlott a lejátszás. Akkor újra frissítem az oldalt és megy megint. De ez tényleg csak párszor volt. Ilyen "Missing Qua.."-val nem találkoztam. Viszi rendesen 1080 60fps-t is. (pedig 1200-as a monitorom).
    Nekem 4-be (is) hiányzik, hogy nem látom a procihasználatot, le-feltöltést, memóriát. Régebbiben megvan, de a legfrissebe nincs. Ígérték visszateszik. 5-be sincs benne, de a "pluginoknál" megtalálható, Be is pipálod... De hogy hol, mit kéne látni... Nemtom. Ez is bug. Aztán első indításnál, mikor szinkronizál, leszinkronizál "elvileg" mindent. De nem. :/ Csak írja, de nem viszi át a kezdőoldal-ra berakott oldalakat. Am. a Bin-ből a hu-HU -t átmásolva az 5-be, ~részlegesen magyar lesz.
  • bajgunar
    #125
    Nah, most hirtelen megírtam neked a facebook és (kapásból nem találtam mást) a 24.hu oldalnak a cookie figyelmeztető feljövő ablak (facebooknál a felül látható cookie... blalba) eltávolító parancssorát!

    24.hu##[class*="cc_gccp cc_container cc_container--open"]
    facebook.com##[class*="pam fbPageBanner"]

    Ezt a két sort másold be Maxthon-ban az AdBlock / Szűrők szerkesztése / Globális szabályok szerkesztése és ott a jobb oldali ablakba.
    Ahova ezt az egész hufilter.txt oldal tartalmát is szintén bemásolhatod!
  • Tetsuo
    #124
    Bár régóta ígérik, az 5-ös még nincs kész, az csak béta állapotú. Oké, hogy neked tetszik, de nem véletlenül nem azt dobja a Maxthon sem alapértelemezettként.
    Úgy tűnik, a hozzászólásomat nem olvastad rendesen, mert az előbbit is már írtam, illetve a blokkolóra fel is hoztam konkrét példát, ami nem kifejezetten reklám, hanem a weboldal bármely eleme lehet.
    Itt egy másik példa (csak neked): Sok weboldalon feljön egy sáv, ami a sütikre figyelmeztet vagy a Facebookon bejelentkezés nélkül előjön ablak stb. nos ezeket is egyszerűen lehet törölni az adott FF plug-in segítségével.
    Itt ez égetően hiányzik.
    A Youtube pedig ezt dobja ki bizonyos videóknál, ha választani akarok más felbontásokat a videó menüjében.
    De pl. itt is felbukkant, mint bug.
    Ha te ezekről nem tudsz, akkor ezek nem is léteznek és más csak úgy kitalálta... persze.

  • Maximus4
    #123
    Most tesztelem az 5.0.1.1200-at és megdöbbentem,hogy milyen gyors lett az előző verzióhoz képest:)Arról már nem is beszélve,hogy ugye béta:)
  • Probatbicol
    #122
    Nálad valami helyi gond lehet, mert én évek óta használom és ilyeneket nem tapasztaltam. Chrome-al Firefoxxal csak a családtagjaim gépén találkozom, felváltva döglik meg valamelyik.

    A reklámblokkoló szépen teszi a dolgát - alapból, nem kell semmilyen plugin.
    Most már hónapok óta az 5-öst használom, az is tökéletes, olyan szolgáltatásokkal amiről a többi browser nem is álmodik.

    Maradjunk abban, hogy a legújabb verzió: v5.0.1.1200 :)

    De azt hogy érted, hogy "ott már minden felhőben lesz"? A maxthonban mindig is minden felhőben volt, nem úgy mint a chrome-ban ami hajlamos volt összekutyulni a lokális és felhőben lévő tartalmakat. Többek között ez tette különbbé a többi browserhez képest, nagyon kényelmes emiatt.

    Egyébként lvl 70 :)

  • Tetsuo
    #121
    A Maxthon v4.9.3.1000 a legfrissebb.
    Te sem azt használod? Az automata frissítés arra frissíti, nem kell külön letölteni semmit.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2016.09.16. 22:30:36
  • Maximus4
    #120
    De a 4.8-ashoz van csak nekem megfelelő skin:)Az interface meg nekem ki van kapcsolva.
  • bajgunar
    #119
    4.9.3.1000 -et nem találod meg letöltések közt. (alant linkeltem, ha letöltenéd) Sztem jobb mint a ...8.2000. Annyi, hogy hiányzik belőle alul az interface. (cpu használat, ram, letöltés, stb...) De azt válaszolta support, hogy a köv. official-ba visszateszik.
  • Maximus4
    #118
    Én sem tapasztaltam semmi ilyet.Több mint 3 éve használom és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.Szerintem sokkal gyorsabb mint az átlag böngészők.Én a 4.4.8.2000-es verziót használom,de nem akarom frissíteni.
  • Tetsuo
    #117
    Nekem nem hufilter kell, hanem olyan plug-in, ami mindent blokkol, amit kijelölök egy weboldalon. Pl. egy-egy Youtube videó bélyegképét és a többit nem. (Ez csak egy példa a több ezer esetből, amikor jól jönne.)
    Persze, te csak hufilterig jutsz...

    A Youtube-on is annyit veszel észre, hogy van HD, de azt nem, hogy bizonyos kódolásokat nem tuds helyesen prezentálni így hiányzik néha, bizonyos videóknál adott felbontás (ami általában a legnagyobb, de nem mindig).

    Mindegy, a többi probléma (pl. oldalsáv magánakciói) is pont elég, hogy kipróbáljam az Operát, ugyanis a Firefox egyre sz@rabb volta miatt kénytelen vagyok mást használni amellett, hogy a Chrome fapadossága és néhány hibája is kikészített.
  • bajgunar
    #116
    https://raw.githubusercontent.com/szpeter80/hufilter/master/hufilter.txt
    Nesze hufilter!
    Látom vágod! Persze az oltást igen....
    Bocs, hogy anno fordítottam ~2 évig. Meg bocs, hogy FF adblokkjába is (meg ebbe is) jóóó pár oldal blokkolásáért felelős script parancssorát én adtam meg a készítőnek (Petinek), hogy tegye már ugyan bele (így pl facebook letisztításáért felelős parancssorokat is).
    De mind1. Vak vagyok, meg hülye.
    Peace
    mx 4.9.3.1000
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2016.09.16. 17:32:27
  • Tetsuo
    #115
    Szerinted melyik verziót?! A legfrissebbet természetesen. (Ami nem béta, hanem kész termék és automatikusan frissül.)
    Itt nagyon nem egészíted ki az adblockot, van az ABP plug-in és kész.
    FF lehet, több memóriát eszi, de azt jobban kezeli és nem akad tizedmásodperceket néha a tabok között váltásnál és alapból egy komplexebb weboldal göregetésénel.
    Ha nem vetted észre a problémákat, akkor vak vagy (vagy egyszerűen igénytelen). ;-)
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2016.09.16. 17:13:46
  • bajgunar
    #114
    Nemtom melyik verziót "próbáltad". De ilyes jellegű problémákkal én nem találkoztam. Maxthon lassú lenne? Kétlem. Sokat esik? FF kétszer annyi memóriát eszik... Reklámblokkoló? Más böngészőnek is kiegészíted adblockját! hufilter.txt (keress rá googleban) tartalmát másold be! ;) Máris AdBlock lesz. ;) Plugin? Ehhez mi kell még? Alapjáraton többet tud, mint bármelyik. Youtube-al sincs semmi probléma. HD, meg nagyobb filmekkel se. Ja és 20+ oldalnál SE csokizza össze magát. (mint pl FF ~4 yt oldal után).
    5-re igaz, hogy csakis felhő... Dehát... Nem erőszak a disznótor.
    Konfigurálhatóság? ...
    Hagyjuk.
    Uninstalláld!
  • Tetsuo
    #113
    Kipróbáltam, kb. egy hónapig használtam a Maxthont és egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet.
    Lassú, memóriazabáló, nem tökéletes a reklámblokkolója, alig van plug-in hozzá, az oldalsávot néha el lehet tüntetni, néha előjön... általában rossz a konfigurálhatósága - főleg ahhoz képest, amit reklámoznak.
    A Youtube videó sokszor nem jelenik meg olyan minőségben, mint egy másik böngészőn.
    Az újabb, 5-ös verzió pedig még nincs kész (régóta halogatják) és persze az sokkal jobb lesz, mert ott felhőbe kerül minden. Hát, az eleve rosszul hangzik...