195
  • BiroAndras
    #195
    "Mivel az alfa részecske két protont tartalmaz ami vonzza az elektronokat a szervezet belsejébe juttatott anyag teljesen felborítja az elektronháztartást."

    Ahhoz olyan mennyiségben kéne nyelni, ami már tényleg durva lenne. Sugárzásként meg jóval angyobb kárt okoz, ugyanis szétszakítja a molekulákat.
  • babajaga
    #194
    Az alfa-részecske:- Egyik fajtája a radioaktív atom atommagjából kibocsáttott részecskéknek. Hasonló a hélium atommagjához: két protont és két neutront tartalmaz, relatív atomtömege 4,2 pozitív töltése van. Viszonylag lassan mozog és kicsi az áthatolóképessége.

    A béta-részecske: - Nagy sebességû részecske, amelyet a radioaktív atommag akkor bocsájt ki, amikor abból neutron hasad le. A béta-részecskék kis sûrûségû, vékony tárgyakon át tudnak hatolni.

    A gamma- sugárzás:- Hullámtermészetûek és legnagyobb az áthatolóképességük: alumíniumlemezen is áthatolnak.Radioaktív atommagból alfa vagy béta-részecskék után kibocsátott sugarak.

    Látod milyen fasza gyerek vagyok?
  • babajaga
    #193
    "Az alfa-sugárzás során a mag egy négy nukleonból - két proton és két neutron - álló úgynevezett alfa-részecskét bocsát ki. Az alfa-részecske tulajdonképpen azonos a hélium 4-es tömegszámú 42He izotópjával. "

    Mivel az alfa részecske két protont tartalmaz ami vonzza az elektronokat a szervezet belsejébe juttatott anyag teljesen felborítja az elektronháztartást.
  • babajaga
    #192
    "nem az alfa sugárzásnál a legkisebb és a leggyorsabb a részecske"

    Nem. A legnagyobb és nem hatol át semmin, legfeljebb halászhálón. Az alfa részecskéket a bőrről vízzel le lehet mosni. A gamma sugárzás egysége a Röntgen, nem gyanús valahonnan?
  • Epikurosz
    #191
    Bombahír:
    http://www.radio.hu/read/211329
  • Epikurosz
    #190
    Megvan: http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=205878&rid=PWdUTQ==
    Én a veteránokra tippelek.
  • Epikurosz
    #189
    [URL=http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=205800]"Felhívtuk Gajdar pártjának alelnökét, Leonyid Gosmant, de ő egyelőre sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudta Lugovoj és Gajdar egykori kapcsolatáról szóló információt."[/URL]
  • Epikurosz
    #188
    Jujj. Most a szívemhez kaptam.
  • uniu
    #187
    Csak tippeim vannak, 1 ezek kozul: a kemelharitas.
  • wanek
    #186
    Mi az az "ott" dolgoznak? Tudod egyáltalán, hogy Magyarországon mi minősül titkosszolgálatnak?
  • uniu
    #185
    Parazol Epi! Milyen adatokat gyujthetnenek rolad ? raadasul illegalisan? Az a rengeted explicit tartalmi sexvideo a gepeden senkit sem erdekel!:)) sztem csak swap-elt a vinyod eppen akkor...
  • Epikurosz
    #184
    és mégcsak nem is hazudnak, mert manapság mindenki dolgozik sz.gép előtt. :-)

    egyébként ma a legtöbb infót sztem 1 emberről a számítógép segítségével lehet megtudni.

    meglátogattam 1x az nbh honlapját. "Kérem várjon, amíg az oldal betöltődik..." és erre úgy elkezdett pörögni a merevlemezem, mint egy őrült. Azóta kerülöm őket, de gondolom vannak kifinomultabb módszerek ma már. mondjuk, a cia legalább kiírja, hogy "személyes adatokat gyűjtünk emitt".
  • uniu
    #183
    Van 1-2 ismerosom nekem is akik "ott" dolgoznak, es ok idegenek elott meg fel sem vallaljak, hogy kapcsolatban lennenek bizonyos allami szervekkel. Ismerosoknek is max annyi, hogy ott dolgozom. De az mar vegkepp tabu, hogy mit, illetve ekkor mar jonnek a jol bejaratott:"tkeppen en csak szgep elott ulok, de a kollegaim... ok igen, de azt sajnos nemtom, hogy mit..." :)
  • Epikurosz
    #182
    Biztos, hogy hiányosak az ismereteid. Ajánlom neked a Wikipédia Radioaktivitás szócikkét alapos tanulmányozásra.
  • gyozo
    #181
    Őőő lehet, hogy hiányosak az ismereteim a sugárzással kapcsolatban, de nem az alfa sugárzásnál a legkisebb és a leggyorsabb a részecske? Vagyis átmegy mindenen, de valószínütlen, hogy kárt okoz és a gamma sugárzás esetén nyújt védelmet a bőr, de ha bekerül a szervezetben, akkor annyi?
  • Epikurosz
    #180
    Angol alaposság, avagy Sherlock Holmes nyomoz. :-)
  • wanek
    #179
    Semmi lényegest nem írtam. Mitől félnék?
  • Epikurosz
    #178
    Közben, Jegor Gajdár, Jelcin gazdaságért felelős miniszterelnök-helyettese is rosszul lett Dublinban. 30 percig orron, szájon vért köpött. Róla is ír Soros egyébként.
  • Epikurosz
    #177
    "A globális kapitalizmus válsága - Veszélyben a nyílt társadalom" írta: Soros György, Scolar Kiadó, Bp., 1999, 182. oldal:
    1998 elején: "Például az egyik oligarcha, Borisz Berezovszkij, fenyegetőzni kezdett, hogy kitálal, ha nem kapja meg az ígért állást.* Az elmérgesedett vita Csubajszra, Jelcin kampányfőnökére is rossz fényt vetett, ugyanis kiderült: az oligarcháktól pénzt fogadott el."

    Ez Berezovszkij mentalitására enged következtetni, de sok ilyen apró mozaikból áll össze a kép.
    __________________________
    * Ha jól emlékszem, a nemzetbiztonsági tanács titkári állásáról volt szó.
  • uniu
    #176
    Annyira ezert kozel megsem lehettel, mert akkor a csendben hallgatnal, es nem domboritanal:) Nem felsz, hogy te is "vilagitani" fogsz ejszaka ?:)
  • wanek
    #175
    Attól még nem lesz meg a tettes...
    És pl. Berezovszkij sem válik ettől sem katolikussá, sem becsületes emberré :)
    Litvinyenko meg továbbra is csak egy szar áruló marad.
  • Epikurosz
    #174
    Bréking nyúz: pénteken boncolják.
  • wanek
    #173
    Az is szélhámos csaló zsidó...
  • Epikurosz
    #172
    Bombahír: Berezovszkijjal kapcsolatos
  • wanek
    #171
    Nem képviselek én senkit sem, csak magamat.
    Az viszont igaz, hogy elég sokat tudok róla... A miértjét nem kívánom indokolni.
  • Epikurosz
    #170
    Igazán kellemes volt veletek csevegni, de kikapcsolok 2 órára, mert megy a TV2-n a Sztár Trek. Imádom a cifit.
  • Munkas
    #169
    Te képviseled a titkosszolgálatokat
  • wanek
    #168
    Mi az, hogy még én sem? Mi vagyok én? Valami mumus?
  • Epikurosz
    #167
    Nekem az jött le, hogy te, de akár tévedésem árán is örülök, hogy még te sem vonod kétségbe eme demokratikus alapjogot. Manapság minden kis apróságnak örülni kell. :-)
  • wanek
    #166
    "szólásszabadság van" - és ezt ki vitatta?
  • wanek
    #165
    "Én sem értek semmihez, mégis mindenbe beleszólok." - ez a gondolat másokban is megfogalmazódott veled kapcsolatban.
  • Epikurosz
    #164
    Szerintem ne maradjon a szakmájánál, szólásszabadság van, ha jól tévedek, meg egyáltalán, jól esik kikapcsolódni. :-)
    Én sem értek semmihez, mégis mindenbe beleszólok.
  • wanek
    #163
    Csak egyet árulj el! A titkosszolgálatok milyen egyenruhát hordanak? LOL!
    Szerintem maradj annál a témakörnél, amihez úgy gondolod, hogy értesz. A titkosszolgálatokhoz biztosan nem.
  • Epikurosz
    #162
    Nyugodj már meg, nem bánt a bácsi. :-)
  • A1274815
    #161
    Az 5 Gy dózist én úgy vettem, hogy a bejutás idejétől kezdve a halá beáltáig ennyít szedett össze, ne felejtsük el, hogy a Po bent mardat a szervezetében.
  • Munkas
    #160
    Alakulnak a dozimetriai ismeretek :)
    Csak az ilyesfajta Gy és Sv konverziók csak kis dózisoknál állják meg a helyüket. Ha így működne a dolog pár nap alatt meghalt volna.
    100 Sv egyszeri besugárzás kb. két nap alatt végez az emberrel, és még ha a felszívódást és az elhúzódó besugárzás idejét nézzük, akkor sem élhett volna tovább 3-4 napnál.
  • A1274815
    #159
    "De nem hiszem, hogy érdemes lenne belemenni, pl. a azonos elem két izotópjának, még ha mindegyik alfát bomlik is, nagyságrendi különbségek lehetnek. (ezért is szokás melléjük írni a tömegszámukat, mert teljesen más anyagot jelent pl. a Po-210 és a Po-207)"

    A Po207 ha jól emlékszem EC-vel(elektron befogás) bomlik, ami legfeljebb gamma sugárzással járhat, de gondolom ezt most csak hirtelen példa ként írtad.
    Különben meg azért adják meg az atom tömeget is még hozzá, mert attól függ, hogy milyen módon bomlik le és mekkora a feleződési idelye.

    "Sőt már attól is, óriási különbségek adódnak, hogy milyen fizikai-kémiai formában jut a szervezetbe. Pl. a Po-210 nitrátként sokkal veszélyesebb, mint karbonátként."
    Persze gondolom a karbonát rosszabból szívódik fel. De nem kell feltétlenül a vérkeringésbe jutnia ahoz, hogy halálos dózist kapjál tölle.
  • Gladiator
    #158
    húúú, ez most fenyegetés lenne, vagy csak sima homokos vágyaidat akarod kiélni velem?
  • Epikurosz
    #157
    Én nem is beszéltem béta vagy gamma sugárzás gerjesztéséről. Egyszerűen mechanikusan és vegyileg rombolnak, ezért használtam a torpedó példáját.
  • A1274815
    #156
    " gyanakvásom az, hogy ezek a He atommagok nagy energiával rendelkeznek, és emiatt roncsolják a szöveteket, megtorpedózzák a fehér vérsejteket pld. Jól mondom?"

    Igen pontosan, de nem rendelkeznek, vagy csak ritkán rendelkeznek akkora energiával, hogy az általuk kiütött elektronok, beta sugárzássá, illetve gamma vagy röntgen sugárzást hozzanak létre.