170
  • wanek
    #90
    Már írtam, hogy nem nézem. Olvasni nem tudsz?
  • rotator
    #89
    Kereskedelmi tévéket egyáltalán nem nézek, de amikor még kábé 4-5 éve elő is fordult, hogy ilyenre vetemedtem, a tv2-t már akkor is hanyagoltam, mivel már a műsorajánló csávó hangjától is falra másztam, annyira antipatikus volt.
  • Mynet
    #88
    rtl-es tévéshop is leoval milyen gáz már :s
  • winnie
    #87
    "nézhetetlen prolitévé."

    én mondjuk az ilyenen mindig csodálkozom, hiszen nem tévét szokás nézni (tisztelet a kivétel zombiknak), hanem műsort. szóval érted. annyira kevés a távirányítható ember, aki ha kedvenc műsora az rtl-en vagy tv2-őn megy, akkor csak azért ne nézze, mert az utált csatorna logója van a sarokban.

    tv2? ott van pl. sorozatként a house, amire nem mondanám, hogy nézhetetlen, jókora kultja van. vagy a kollega által említett csillagkapu vagy a monk, stb. film is nyilván akad jófajta, ld. holnap lesz a diploma előtt.
  • winnie
    #86
    "Amúgy sztem az Everwood, Csillagkapu, Knight Rider, Bűbájos Boszorkák stb azért nem lehet olyan rossz nézettségű."

    miért nem?:) 650e, 580e, 450e, 420e. kb.
  • stargatelost
    #85
    utálunk

    rtl a király
  • Su0my
    #84
    Halál a buzikat reklámozó RTL-re!! az undorító balázs nevű taknyukkal és a mónika nevű tehenükkel együtt meg a balfaszképű szellő pityukájukkal tűnjenek el, elég volt a buziságból és a drogosokból!

    oltsatok 1000-rel, de ha már rászorulok kereskedelmire, TV2-t nézem csak, rtl-től hányok. Amúgy sztem az Everwood, Csillagkapu, Knight Rider, Bűbájos Boszorkák stb azért nem lehet olyan rossz nézettségű. Lehet azért, mert ezeket én is nézegettem, de pl nem hiszem, hogy a sok faszkalap minden nap képes azt a két fent említett baromságot nézni. Ja meg még a Reggeli hú az de undorító. Meg a telefonos(TV2-n is uolyan xar)... hányok az RTL-től és attól is aki azt nézi(no jó kivéve esti értelmeseb sorozat(barátok közt FÚÚÚÚJ)/film és nyilván csüt este). utáljatok.
  • Emmegki
    #83
    Ha nincs semmi eredeti ötletük, megérdemlik.
    Tőlem akár csődbe is mehetnek, nézhetetlen prolitévé.
  • winnie
    #82
    "A tv2-ön annyi reklámot nyomnak, hogy már tiszta ideg vagyok, ha végig tudok nézni egy filmet egyáltalán, elég undorító."

    ez megint egy érdekes dolog. egyrészt ugyanannyi a reklám, mint a többi csatornán, másrészt meg naná. ne legyen reklám? lol. vissza a kommunizmusba?:)

    itthon a megengedett óránként reklám még mindig alatt van az amerikaiaknak. ott egy sorozatot 5-6-szor szakítanak félbe. itthon egyszer, max kétszer. örüljünk, szerintem.
  • winnie
    #81
    ja, ez tipikusan rossz duma. ilyenalapon nem lennének bukások. hogy is alakult a rém rendes család nézettsége?

    1×01: 1,195 millió néző (SHR 27,5%)
    1×02: 1,061 millió néző (SHR 24,9%)
    1×03: 1,014 millió néző (SHR 22,3%)
    1×04: 893 ezer néző (SHR 20,8%)
    1×05: 778 ezer néző (SHR 18,3%)

    beszédes. ha valami nem jó, akkor a néző elpártol a műsortól.
  • ssdb
    #80
    ez wan... szenvedjen... aki megakar vmit nézni az ui megnézi,csak legfeljebb később!
  • Béla bácsi
    #79
    Nem értettem soha az ilyen embert. A tv-ken szokott lenni általában kikapcsoló gomb is.
  • mazsa
    #78
    Akkor miért nézik 2 millióan ezeket a szarokat? :)
    Ha nem szereted, de mégis nézed, az azt jelenti hogy érdekel.
  • UnnameD
    #77
    A tv2-ön annyi reklámot nyomnak, hogy már tiszta ideg vagyok, ha végig tudok nézni egy filmet egyáltalán, elég undorító.
  • Béla bácsi
    #76
    Majd ha beindul a digitális tv-zés, és ha tényleg fogható lesz mindenhol a jelenlegi 3 helyett a 40-50 csatorna, ahogy erről szó volt idáig.
  • Béla bácsi
    #75
    Felőlem a Fehérvári úti épületet is ledózerolhatnák. Az se különb az tv2-nél. Ugyanolyan ganéjt sugároz az is.
  • Béla bácsi
    #74
    Ott van a többi adó mint vetélytárs.
  • valaé valaé ná
    #73
    Az igaz, hogy minkét csatorna gagyit sugároz, hisz azt adja amit a népek látni akarnak és a népek ezt akarják látni. Teszik a dolgukat.
    De.
    A kettőből az egyikben a döntéshozó poozícióban lévő emberkék egész egyszerűen szarul végzik a dolgukat. Ostoba, kontraszelektált társaság Svábyval az élen.
    A helyi kocsmai bunyósok "világbajnoki" magasságokba emelésénél is lehetett sejteni, hogy összedől a légvár hamarosan. De még befejezni sem tudták normálisan, vagy legalábbis a veszteségeket minimalizálva. Észveszejtő dilettantizmus.
    Nem ez az első válság egyébként a csatorna életében, pár évvel ezelőtt a csigásjel és Lagzi Lajcsi elhagyásával fémjelzett változás is a sorozatos bukták miatt volt.
    Szóval az RTL simán teszi a dolgát, viszonylag profi döntéshozókkal, akiknek nincs is annyira nehéz dolguk hisz szinte csak külföldi licenszel dolgoznak.
  • TorrenteXY
    #72
    wanek: a magyar emberekről túl jó véleményed van. Amerikában is ugyanúgy vannak hülyék mint itthon, csak ott több, mivel többen vannak. De társadalmi átlagban nem hiszem hogy itthon is más lenne az arány. Nézz csak meg egy Mónika showt.
    A másik meg hogy az ember mi alapján vásárol? Hát még szép hogy a reklám alapján. Amit sokat mondanak, az igaz lesz. Tökmindegy hogy mi. Kell hozzá egy értelmi színvonal hogy ne ez alapján dönts vásárláskor, vagy ignoráld a reklámokat. Az utóbbi lehetetlen, úgyis beléjuk futsz, pl. a reklámodalok beléd égnek.(Kalgonnal a mosógép is tovább él. - ki nem ismeri? :> ) Csak legyél olyan okos hogy a saját tapasztalatod alapján válassz a kólák között, és ne azért vegyél Kóla lájt-ot mert attól "különleges vagy"! :) Hanem mondjuk mert jobban ízlik mint a Pepszi lájt.
  • wanek
    #71
    "Mert ugyebár azt adják a tévében, amire igény van" - ez nem igaz. Senkit sem kérdeztek meg, hogy mi legyen, mire van igény. Nézni meg mindenki azt néz, amit akar, vagy jobb híján azt, amit tud.
  • robos
    #70
    "A magyar népnek pedig ez kell..."

    Könyörgöm, ezt hol, ki és mikor állította a nép nevébe, h ezt akarom/akarjuk nézni?? Téged pl. megkérdeztek utcán, bárhol, h mit szólnál igénytelen emberek "beszélgetéseihez" Szívesen nézne ilyen műsort? Stb, stb... Mki azt mondja, h mert ez kell a népnek, akkor vki adjon már 1 linket ahol ez le is van írva, h a szavazatok alapján ma Alpári Lajos vs. Analfa Béla párbaj lesz, ehh...
  • mazsa
    #69
    A naponta futó műsorok nagyjából jellemzik a magyar társadalom primitív mivoltát. Mert ugyebár azt adják a tévében, amire igény van. A magyar népnek pedig ez kell...
  • EaSy
    #68
    Ez a cikk már önmagában is elég fura, kicsit utána kéne olvasni mielőt ilyet írunk.

    Tévésorozatok nézettségi rangsora - teljes lakosság (11.13-11.19)

    1. Cobra 11 (ism.) - 1,763 millió néző
    2. Walker, a texasi kopó (ism.) - 1,511 millió néző
    3. Vészhelyzet - 1,424 millió néző
    4. Rex felügyelő (ism.) - 1,395 millió néző
    5. A szökés - 1,115 millió néző
    6. Rejtélyes vírusok nyomában - 1,080 millió néző
    7. Medicopter 117 - Légimentők - 1,046 millió néző
    8. Született feleségek - 1,018 millió néző
    9. A Grace klinika - 877 ezer néző
    10. Jake 2.0 - A tökéletes ügynök (ism.) - 790 ezer néző
    11. Egy rém rendes család Budapesten - 787 ezer néző
    12. Smallville (ism.) - 688 ezer néző
    13. Döglött akták - 672 ezer néző
    14. Észak és dél - 670 ezer néző
    15. Monk - A flúgos nyomozó (ism.) - 669 ezer néző
    16. Everwood - 625 ezer néző
    17. Knight Rider (ism.) - 610 ezer néző
    18. Gyilkos elmék - 595 ezer néző
    19. Elveszett ereklyék fosztogatói (ism.) - 588 ezer néző
    20. Csillagkapu: Atlantisz - 571 ezer néző
    21. Szonszédok (ism.) - 569 ezer néző
    22. Vak igazság - 560 ezer néző
    23. Egy rém rendes család (ism.) - 548 ezer néző
    24. Harmadik műszak (ism.) - 492 ezer néző
    25. Trópusi nyomozók - 487 ezer néző

    by : sorozatjunkie
    Természetes, hogy vannak adások, ameyek megbuknak, az RTL klubnak is nem egy nem kettő ilyenje volt például: KÓÓS show, a sokáig gyengélkedő gálvölgyi. STBSTBSTB. Két szereplős piac?? Nenevettesetek. Ott a Cool (most rtl csati, v nem az mind1) amint megy pl a 24 lost jeriko sokminden az is visz el nézőt, ott a viasat 3 amin a helyszínelők megy egyáltalán nem kétszereplős a piac inkább 2.5, vagy 3. Más kérdés, hoyg igazi konkurens kettő van. Az, hogy a TV2 esetleg befuccsolt a megatnácal (ami mellesleg ha jóltudom kölfüldön a nyári uborkaszezonba megy.), és hogy a abundiék ilyen alacsony nézettséget érnek el (mint minden licenszelő országban kivéve egy kettőt!)
    Amennyiben valódi és pontos információkat akartok kapni sorozat téren akkor ajánlom figyelmetekbe mégegyszer a magyar Junkie-t.

    Az én véleményem, hogy azt kapjuk amit akarunk, ez kell a magyar népnek győzike, és szombat esti láz, igaza volt annak aki azt írta, hogy mehetne József Atilla, ha 2 millióan néznék.... Mellesleg nem kötelező nézni, sok csatrona van és nem mind kábel...
  • wanek
    #67
    Én úgy hallottam, hogy a nevesincs statiszták ezért pénzt kapnak. És persze azt adják elő, amit előre betanítottak nekik.
  • robos
    #66
    "De nem.. Nekik a Mónika, Balázs, Győzike Show kell, hát megkapják... "

    Hmm, lehet,h csak én nem olvastam róla, de hol, ki, kit és mikor kérdezett meg arról, h kíváncsi lenne-e ilyen fogatlan, műveletlen emberekre a tv-be? Engem érdekes semmilyen formában nem kérdezettt senki, de viszont mindenhol azt mondják, h erre van igény akkor ezt nyomjuk nektek... De ezt mégis ki kérte? Hogy bivalybasznádról felhozzott alkoholisták szar ügyeit adják délutánonként??!! Ezt a Mónikát sem értem, h 1 ilyen alpári műsorhoz adja az arcát. Csak azért mert kint divat volt a talk show-zás akkor ide is be kell hozni? Oké, csak épp van 1 kis szociális különbség az országok közt. Sztem senki nem veri büszkén a mellét, h igenis én kivi vok az 1 fogú Gáspár életére! Ez 1 SHIT....
  • yann
    #65
    ez természetes.
    a mondadndóm lényege az volt, h bár kétségtelen, h a közhiedelem szerint a marketingesek azok, akik semmit sem csinálnak, amiért viszont remek pénzeket megkapnak, most mégsem ők lennének az igazi hunyók. azokat kellenne kirúgni akik ezeket a "jó elképzeléseket" ontják magukból. akik felelősek a szar műsorok kitalálásáért, ellopásáért (bocsánat, licenszeléséért), elkészítéséért. nem azokat akiknek reklámozniuk kell a szart.
  • BRobee
    #64
    Robos: Gagyi szarok a tv-ben. Ahogy Árpa Attila említette, az RTL Klub (és a Tv2) egy kereskedelmi televízió és nem egy televízió kereskedés. Hogy miért nem látunk irodalmi, vallási témákról szóló filmeket?
    Mert a kutyát sem érdekli. Pénzről szól, ha 2 millió ember nézné a Petőfi Sándor felolvasó esteket, akkor azt nyomná orrba-szájba a csatorna. De nem.. Nekik a Mónika, Balázs, Győzike Show kell, hát megkapják... Akármilyen fantasy és sci-fi a Frei Dosszié, sajnálatos, hogy a Győzike Show elveri nézettségben.

    Másik példa: A való világ egyik kiszavazó műsorában 850ezer szavazatot adtak le emeltdíjas sms-ek, vagy telefonhívások formájában. Ezzel minimum 100 millió forintot költöttek el a hetente jelentkező műsor aktuális epizódjában. VISZONT!!! A magyar egészségügy megsegítésére rendezett jótékonysági, közszolgálati televíziós műsorban, ugyanebben az időben 11,5 millió forint gyűlt össze.
    Erről van szó... A Bundy családról is a nézők döntöttek, leteszem a nagy esküt, ha nem lenne a 26 részes szerződés, hagyták volna a francba az egészet...
  • wanek
    #63
    Az ember egyik alapvető tulajdonsága a kíváncsiság. Vagyis még az egyébként sz.rt is megnézi kezdetben. Aztán lehet, hogy soha többet, ha rossznak itéli meg.
  • wanek
    #62
    Off
    Te hiszel a maszlagban, én nem. Egyikünk sincs egyedül. A véleményemet továbbra is fenntartom.
    On
    Az usa és Magyarország között óriási különbségek vannak, nem kéne összehasonlítani. Nem csupán gazdasági, hanem kultúrális különbségek is. Az usaban már bőven agymosott emberek élnek, nálunk ez még csak elkezdődött.
  • yann
    #61
    "Poich Lóránd programigazgató már bánja, hogy nem az itthon kevésbé ismert, de ugyancsak elég széles körben feldolgozott Dadust vették meg, így viszont a csatorna kénytelen beérni a hazai Bándi család úgy 700 ezer kitartó rajongójával. Hiába a jó elképzelés, sajnos mi nem azon országok sorát gyarapítottuk, ahol siker lett a remake. "

    beszarás. Hiába a jó elképzelés...
    nem hiszem el h még mindig ennyire balfaszok. nem b+, nem jó elképzelés, kib.szar elképzelés volt, rengetegen megmondtuk előre h szar lesz a magyar-bándi. még akkor is kétséges lett volna a sorozat sikere, ha valóban a haza izléshez, hazai problémakörökhöz igazítják, de ez így ahogy most van totális csőd.
    és erre kit rúgnak ki? a marketinges csajt. bravo. ha jól tudom a sorozat elején elég jó volt a nézettség, sokan kiváncsiak voltak rá, tehát a reklám elérte a célját, nem volt hiba a marketingben. persze utána lecsökkent a nézőszám, mert a műsor szar. erről nem tehet egyik marketinges sem. ha jót akarnak a saját csatárnájuknak a barom tv2-esek, inkább a balfasz ötletgazdáikat rúgják ki a francba.
  • assdf
    #60
    "egy 10e-s közösség szavazatának a végeredményét is meg lehet becsülni 100-200 szavaző által, vagyis elég 1% ember egy fix célcsoport jellemzésére (ha repr. a
    minta) a végeredmény csak hibahatáron belül fog eltérni.)"

    Hehe pont a választások előtti statisztikai kutatások bizonyitják eme állitás tévességét. lásd az 59es hozzászólásom.
  • assdf
    #59
    A világért se haragudj meg de az én közgazgáztanárom (aki mellesleg az egyik legjobb fej volt tanár volt a suliban) mindig azt mondta hogy a statisztika egy veszélyes dolog, mert ugye ha én egy évben 10 napot dolgozok a többit korfun nyaralom el és havi másfél millát keresek, te meg csöves vagy egy aluljáróban, akkor a statisztika kihozz hogy mindketten felső középosztálybeliek vagyunk havi fél millás jövedelemmel...
    Ez egy a másik meg az hogy a rendszerváltás óta eddig minden választáskor a végül vesztes párt volt a nyerő az összes statisztika szerint... és szinte minden választás után azon ment a vita hogy hogy tévedhettek ekkorát a statisztikai hivatalok...
  • winnie
    #58
    OFF, de a reklámok nem erről szólnak, nem az a lényeg, hogy kire hogy hat egy reklám. egyszerűen azért van a reklám, hogy tudatosuljon benned az üzenete. az régi lejárt lemez, hogy az alapján kell vásárolnunk. miért reklámoz akkor a kokakóla.

    "Egyébként a reklámok többségét minden tévécsatornán láthatod, vagyis ez általában nem csatornaspecifikus..."

    csatorna, sőt műsorspecifikusak a reklámok. nagyon kevés a "mindegy mikor" időpontba nyomott spot, ez a lényege az egésznek, nézd meg.

    a nézettségmérést vagy elfogadja valaki, vagy nem. szíve-joga mindenkinek. pro a kevés háztartás mondják (kétszer annyi van, mint kéne - amerikában 110 millió háztartásra van van 10ezer, de nem is ez a lényeg), a kontra pedig a tendenciákat (folyton cserélődnek a háztartások, a nézettségek kevésbé, a változások homogének a cosportokon belül, stb) - de nem ez a lényeg. mindenki abban hisz amiben akar.

    ez tipikusan olyan, mint ha egy szavazást kiteszel egy random netes oldalra (vagy az egész netre, vagy egy célzott közönségnek.) egy 10e-s közösség szavazatának a végeredményét is meg lehet becsülni 100-200 szavaző által, vagyis elég 1% ember egy fix célcsoport jellemzésére (ha repr. a minta) a végeredmény csak hibahatáron belül fog eltérni.)
  • irkab1rka
    #57
    szerintem meg a tv2 abba bukott bele, hogy a zenészes műsor után akart egy ugyanolyat csak mondjuk táncosba, az albundy után meg akart egy ugyanolyat, csak gagyibbat olcsóé.

    Nincs itt gond. Ki kell rugni a programigazgatót, aki ennyit ért hozzá. Persze nem fogják, mert őt sem a hozzáértése, hanem az ismeretségei rakták oda, ahova ment.

    Nektek meg csak annyit, hogy hálistennek demokrácia van, a távkapcsin van még pár gomb.

    Mert ugye én szarok az egészre, és kountersztráLYk.
  • wanek
    #56
    Neked akkor lenne igazad, ha triviálisan kimutatható lenne, hogy egy terméket azért vesz meg valaki, mert egy reklám meggyőzte. De erről szó sincs. Az emberek nem azért vásárolnak valamit, mert azt reklámozzák, hanem azért, mert éppen szükségük van valamire. És ha szükségük van valamire, akkor elmennek oda, ahova általában vásárolni járnak, és megveszik a nekik megfelelőt. Vagy olyat, amit szoktak, vagy egy új dolgot, amit ki akarnak próbálni, akár volt reklámja, akár nem.
    Egyébként a reklámok többségét minden tévécsatornán láthatod, vagyis ez általában nem csatornaspecifikus...
    Tanultam statisztikát kicsit bővebben is, de akkor sem hittem el ezeknek a mérési módszereknek az egész társadalomra kivetített érvényességét. A matematika nagyon jó elméleti tudomány, talán az egyetlen igazi tudomány, de az elmélet és a gyakorlat sokszor köszönő viszonyban sincs egymással. Ez nem a matematika bűne, hanem annak, hogy a gyakorlatot sokszor nem lehet jól matematikailag leírni. A jelen példában azért nem alkalmas, mert nincsenek tipikus emberek.
    Ez az egész dolog a pénzről szól. A "mérési adatokat" úgy hamisítják, ahogy akarják (közvetlenül/közvetve).
  • wanek
    #55
    "de ha már választani kell" - de ez az, hogy NEM KELL választani a kettő között. Senkit sem köteleznek arra, hogy bármelyiket is nézze. Ma Magyarországon bárhol fogható rengeteg csatorna (az összes magyar nyelvű is) megfelelő műholdas technikával, ha másképp nem lenne egyébként lehetősége. Akinek ennyit nem ér meg, az lesse csak a 3 megaszar adót, amit földfelszíni sugárzással adnak.
    PS: a kábelcsatornákért is fizetni kell...
  • TorrenteXY
    #54
    A sok nézettségmérő-fikázónak: Nagyjából az egész bolygón ezzel a méréstechnikával mérik a nézettséget, és aki tanult statisztikát kicsit bővebben, az tudja hogy a 800-1000 emberből már lehet nagyon pontosan következtetni a nézettségre. Mert mi lenne ha nem így lenne? Szerintetek a reklámozók hülyék, és egy baromság alapján osztják szét a pénzt? Nekik az az érdekük, hogy minél többen nézzék a reklámjukat. Ha nem jól mérne ez a technika, akkor nem ez alapján osztanák a reklámpénzt, tehát ez olyan rossz ez nem lehet. Meg ha az egyik TVtársaság lefizetné AGB-t az sem lenne a reklámozók érdeke, mert minek oda adni az összes reklámpénzt, amit valójában a kutya se néz? Így ez valószínűleg egy nagyon jól ellenőrzött mérésfajta.
    Az összeesküvés elméleteket meg írjátok össze egy forgatókönyvbe! :)
  • Inquisitor
    #53
    Én ha nagy ritkán tudok TV-t nézni, akkor a Viasat-on nézek értelmesebb sorozatokat, Helyszinelők és Tsa. De újabban inkább átnyomok valami természetfilmre inkább :D
  • Inquisitor
    #52
    "a Frei Dosszié ami szerintem nagyon jó"
    Igen, csak a "célközönségnek" oda kéne írni, hogy Sci-fi/Fatntasy sorozat ;)
  • robos
    #51
    "Az a 800/3000 idióta pedig, akik nem kapcsolnak sehova és jól megnézik a reklámot is, az nem reprezentatív, pláne nem szignifikáns."

    Hát igen, elképesztő, h ilyen "adatokra" támaszkodva ölnek bele reklámozásba évente több milliárdot. Elképesztő, ráadásul 1re több az übergagyi magyar reklám.
    A tv2ről, rtlről meg csak annyi, h valóban olyan szinten gagyi műsorokat adnak rajta, Mónika,Győzi,stb, de ha már választani kell úgylátszik az ertéel a "színvonalasabb". Lásd pl. a két táncos műsort: csak meg kell nézni pl. a díszletet, a világítást. A sz.esti láz télleg show-bb szerű mint a megaRánc, ezért sztem "jobb a szemnek" azt nézni mint 1 gyárépület belső díszletet...
    A tv2 legjobb döntése jelen pillanatba, h azonnal megválljon az Interaktív/Svábí produkciótól !!! Vajon, h h nincs már képernyőn a "magyar cnn-es" S. kolléga??