170
  • Inquisitor
    #130
    Amúgy én vagyok vak, vagy az ősrégi Familía Kft.-s lakásban díszleteztek picit át a "magyar" Rém Rendes sorozatnak? (Szerintetek a Família Kft. miért nem bukott meg, hiszen az is liszences volt? Azért mert eredetit nem ismerte senki, vagy simán sokkal szinvonalasabb volt?)
  • peba
    #129
    Végignyaltam ezt a jóőár postot. Az utolsóra reagálnék. Mi is láttuk, totál ugyanaz volt az első rész. A többit meg nem néztem! Viszont a költségeket én sem értem. Egy részben mi kerül több 10 millióba? Házilag az egészet sztem egy videokazetta árából le lehetne forgatni. A színvonala meg valsószínű jobb lenne :D

    Egyébként meg mint sírtok? Itt van a csodálatos internet, ami TV-be megy az neten is fent van... Csak tudni kell, hol keresd. Ennyi.
    És még a reklámot se kell bámulnod (max weboldalakon, de hát az mégse olyan)

    DigiTV meg sztem úgy lesz, h mielőtt elkezded nézni a kiválasztott filmet, előtte kénytelen leszel egy reklámblokkot végigcsekkolni. Vagy valami ilyesmire gondolok.
    Vagy egyszerűen a film közbe bevízjeleznek egy Coca Cola reklámot :D
    (A Coca Cola amúgy elérte a célját végülis, mi az első példa, amit felhozol reklámként? Hát a KOKAKÓLA :) ))))
  • AgentKis
    #128
    Ebből a rém rendesből 1 részt láttam csak, és pár nappal később, de lehet, hogy rögtön másnap láttam a Kúlon az eredeti verziót is. A különbség csak és kizárólag a szereplőkben és a helyszínekben rejlik. Fantasztikus, de nemcsak a sztori, de a párbeszédek is szóról-szóra az eredeti koppintásai. Ezekután icipicit megkérdőjelezem ennek az életképességét/értelmét. Mért nem lehet valami olyat alkotni ami nem totál majmolása valami másnak. (mellesleg a több tízmillió/rész gyártási költséget sem igen értem, ott szerintem valaki(k) nagyon lop(nak).)
  • Hunreal
    #127
    Itt a pont... ha nem néznék győzikét, akkor nem hallanám orrba-szájba mindenhonnan... (megjegyzem én nem nézem..) Dolgozom az rtl-nél és a tv2-nél is, igaz mint statiszta, de suli mellett ez is jó munka. :) Mik a tapasztalataim? Rtl-nél sokkal barátságosabbak és kedvesebbek... Jobb ha nem mesélem el mit művelnek a tv2-nél, mert valaki azt gondolná a másik konkurens csatornát védem...
    A lényeg az, hogy verseny volt/van. Mindig van nyertes és vesztes. Jelen pillanatban az rtl jobban áll.
  • PyRex
    #126
    Nekem 8, hogy miket magyarázol be magadnak. Tudom persze, senki nem nézi a győzikét, mégis mindenki arról beszél, hogy "jajj a múltkori részben is láttad, hogy..." - TEHÁT NÉZIK. Mellesleg ne Budapestből, vagy a saját baráti társoságodból indulj ki. Elhiszem, hogy te, vagy ők nem nézitek - én sem teszem. De ettől még rohadt sokan teszik. Ez nem csak az AGB felméréseiből derül ki, hanem abból is, hogy a győzike nevével fémjelzett dolgok iránt nagyobb a kereslet, stb. Most ebbe nem mennék bele, de hidd el, hogy nem hülye emberek találják ki, hogy miből lehet pénzt csinálni. Ha győzikére nem lenne igény (meg a többi szemét műsorra), akkor 1 pillanat alatt eltűnne a süllyesztőben. Ezzel lehet vitatkozni, de ez akkor is tény, mégha neked nem is tetszik. Ha szerinted a kúltúrára lenne igény, akkor miért bukott meg az összes kultúrális műsor még anno a TV2 indulásakor...? Vagy miért nincs a Duna TV-nek 3 milliós nézettsége? Vagy miért nem mindenki a National Geographic-et meg a Spektrumot nézi? Azért barátom mert a győzike a nagy többséget jobban érdekli...
  • bunny
    #125
    Ebből tökéletesen látszik, hogy magyarországon a PR-os általábban ... hát szóval nem tudom a TV2-nél hogy volt, a de cégek 90%-ánál a főnök barátnőjének a fal állása. Pedig bezony ehez is kell(ene) érteni ...
  • winnie
    #124
    "Azért kiváncsi lennék, h az Interaktív "csapatból" hány embernek fog a feje lehullani?"

    barna györgy IA-s volt, de az ilyesmit nem kürtölik ki.
  • I.C.ram
    #123
    Számomra valahogy még mindig nézhetőbb, mint az RTL proliknak szánt műsorai. Fókusz ocsmány díszlettel, idétlen műsorvezetőkkel (bár az aktív is ilyen), szombat esti láz tehetségtelen "táncosokkal", barátok közt hihetetlen proli stílusával, de a legjobban idegesít az a felkonferáló csávó hangja az rtlen. Kiráz a hideg, mikor meghallom a beszédstílusát, és a hangját.
  • Inquisitor
    #122
    "A magyar népnek pedig ez kell..."

    A külföldi műsorokat legyártották valahol (most mindegy, hogy Brazíliában vagy USA-ban) és hidd el nem a "hatalmas" magyar piacott irányozták be vele. Szóval a világ (állítólag) civilizált felén ilyen műsorokat nyomnak. A "magyar" műsorok meg kis kivétellel liszencelt cuccok (pl. összes vetélkedő, kidumáló show, sorozatok!) ...

    Az is igaz nem kérdezik meg az embereket mit akarnak nézni. Kísérleteznek, mostanság a végtelen történetes hosszú sorozatok a menőek, meg legyen minnél több rejtett reklám benne :)

    Azért pl. a BollyWood-ban készülő filmek itthon még annyira sem adhatóak el, mert röhögőgörcsöt kapnának pl. egy izgalmas krimi közepén lekzedene utcai jelenetben 200 színész és statiszta táncolni és musicalt énekelni. (Ottani filmekben átlag 3-5 ilyen jelenet van, függetlenül attól, hogy az romantikus vígjáték, krimi vagy dráma) Pedig ők 2-2,5x annyi cuccott gyártanak mint Ámerikában.
  • robos
    #121
    Azért kiváncsi lennék, h az Interaktív "csapatból" hány embernek fog a feje lehullani?! Sztem 1nek sem Pedig az összes megbukott müsor a TV2-n, tőlük származik!
  • 4TUN3
    #120
    Remélem, a 'Lisa csak egy van' azért marad a helyén. Az aaannyira aranyoooos!
  • winnie
    #119
    az 5. után.

    "Amúgy én nem tudom, hogy milyen számokat várnak el egy műsor nézettségénél."

    olyanokat, hogy megverják a másik tévét. más nem számít.

    " Az első három adás nézettséget számomra nem is tűnt olyan rossznak."

    mivel kikaptak a másik adótól, ezért rosszak. a csökkenés még rosszabb. önmagában jó a szám, de a másik viszonylatában rossz.

    "nagyon-nagyon-nagyon kiemelkedő műsornak kellene lennie, ami eléri a 2 milliós nézettséget"

    így van. a 2M nagyon jó.
  • RaveAir
    #118
    Nem a 4. résztől került át másik műsorsávba?

    Amúgy én nem tudom, hogy milyen számokat várnak el egy műsor nézettségénél. Az első három adás nézettséget számomra nem is tűnt olyan rossznak. Azt azért nem várhatja el senki, hogy egy 10 milliós országból 5 millióan ugyanazt a műsort fogják nézni. A nézettségi adatokat böngészve nagyon úgy tűnik, hogy nagyon-nagyon-nagyon kiemelkedő műsornak kellene lennie, ami eléri a 2 milliós nézettséget.
  • robos
    #117
    "olyan műsorokat sugároznak, amire igény van, az adott országban"

    Az isteu szerelmére, hol volt itt közvéleménykutatás arról, h 1 vidék cigó gyereket akar nézni az EGÉSZ ország??? Engem senki sem keresett meg, h ezt akarom-e nézni! Mi az h erre van igény?! Hol, ki és kit kérdezett meg erről??
    Na nehogymár rám erőltessék, h én ezt akarom nézni! Jah, és már 2,5 millió nézi??
    Ez h is jött ki? Abból a 800 merőműszerből amit szétszórtak?? Na nehogymár így legyen! Abba a 2,5 millióba lazán beletartozom én is akkor és ki kérem magamnak, h abba a bandába soroljanak akik a G.GY. salgói lakosra kíváncsi és a szedetvetett slepjére! Majd ha névszerint lerakják elém azt a 2,5 millió nevet akik állítólag nézik azt, akkor elhiszem, és fejet hajtok előtte. De addig, itt ne erőszakolják már rá az emberekre h igen is ezt ennyien nézik! Akivel eddig beszéltem G.GY. alakításáról senki nem nézi, ez h lehet akkor?! Úgyhogy a műsorok a TV-KET minősítik, nem a meg nem kérdezett nézőket!!!
  • RaveAir
    #116
    A TV2-nek csak akkor lesz esélye, ha beválalja a Firefly sorozatot. ;)
    De lehetőleg valami értelmes műsoridőben!
  • PyRex
    #115
    Halló...! Ezek KERESKEDELMI televíziók. Nekik igenis a pénz a lényeg. Mellesleg ezek a tv-k a világ minden táján olyan műsorokat sugároznak, amire igény van, az adott országban. IGEN, ha kis hazánkban a győzikét naponta 2,5 millióan nézik, akkor IGEN, győzike lesz éjjel-nappal. A műsorok tehát BENNÜNKET minősítenek, nem a televíziós csatornát...
  • vax
    #114
    Ami a sokaságot pontosan reprezentálja, figyelembe véve a hiba lehetőségeket is.
  • vax
    #113
    Hát ezt Te sem gondolog komolyan, hogy ekkora mintavételből tudsz pontos adatot mondani. :)
  • m4G1c
    #112
    Ja. De az rtl-t igazából a Győzike teszi menővé :P
    Az összes kereskedelmi csatorna annyira elkényelmesedett, hogy a "saját ötleteiket" próbálják ránk erőltetni már, köze nincs a közönség igényeihez való alkalmazkodáshoz. Az egész magyar média egy kalap szar, szánalmas majmolása külföldnek.
  • Zoliz
    #111
    Remélem bezár a csatorna, mert elég fostalicska. Még egy Mónika-show-szerű förmedvény sincs benne. :(
  • Skoda120L
    #110
    Szerintem meg az rtl club megkeresi azokat az embereket ekiknél ijen spéci tvvan és lefizetik öket.Végülis ez Magyarország.Aztán majd jol lebuknak.
  • Su0my
    #109
    ja és akkor ezek után én vok a gagyi... világos:)

    Amúgy mindenkinek ajánlom, hogy ne a soxart nézze, hanem sportot, hbot(vannak jó filmek is rajta :) ) illetve természetfilmeket.
  • winnie
    #108
    "Nem a pénz a lényeg, hanem a színvonal..."

    hol élsz te?

    most komolyan, büszkeség ide vagy oda, ha műsort csinálhatnál jót vagy népszerűt kínálnál?

    (amúgy nem ugyanaz,m hisz lagzi nem volt népszerű a fiatalok között, míg győzik igen.)
  • gabeei
    #107
    Remélem a StarGate azért nem nagyon kerül le...
  • KnightRider
    #106

    Nem vagyok okoskodó madárka és jól tudom, hogy a Lagzi Lajcsi mennyit hozott a TV2 kasszájára. Épp annyit, amennyit a Győzike a Retek Klubnak. Nem a pénz a lényeg, hanem a színvonal...
  • PyRex
    #105
    Ez pontosan így van.
  • PyRex
    #104
    Úgy szeretem az ilyen okoskodó madárkákat. Ha te azt sejtenéd, hogy a Lagzi Lajcsi (műsora) mennyit hozott (lóvéban és sikerben) a TV2-nek, akkor mélyen magadba szállva hallgatnál...
  • winnie
    #103
    amióta nincs lagzilajcsi, azóta van lejtmenet. ú hozta magabiztosan az estét.
  • KnightRider
    #102

    Meg tudom érteni, hogy leáldozóban a csigakettes (már nem is csiga, de mindegy). Emlékszem, annak idején, mikor beindult, még erősebb volt, mint a Retek Klub. Aztán jött az egészestés Lagzi Lajcsi... Azt hiszem, ennél jobb magyarázat nincs a bukásra. Amúgy nem utálom a TV2-t, mert van rajta pár jó műsor: Knight Rider, Sliders, Everwood és a Napló, főleg, ha Vujity Tvrtko van benne.

  • PyRex
    #101
    A TV2 nem közszolgálati, te tapló...
  • PyRex
    #100
    Az tény, hogy a TV2-n sok a gyengus műsor (RTL klubon is szvsz), de ez a felvetés, hogy "bezár a bazár" megintcsak kb. a BEST és a hasonló bulvárlapok magaslatába(?) repíti az SG-t. GRATULÁLOK A CIKKÍRÓNAK!
  • wanek
    #99
    Van több sportcsatorna is...
  • Joci92
    #98
    Hetedik mennyországot tök sokan nézték! AZt adnák ami úgy láttam hétvégén adtak biztos, hogy a TV2 jobb lenne abban az időpontban. Ha adnának sportot egész nap csak azt nézném és nem csak én vagyok így ezzel szerintem. Sportot még nem is láttam a TV2-n. Persze ne Magyar focit mert az megbukna! :? Mondjuk ott van a Bajnokok Ligája, UEFA Kupa, Na meg persze a Tenisz :D ha a TV2-nél bezár a bazár akkor az RTL lesz az úr :( Nem tom hány csatárnájuk van még :( AZ RTL-en nincs is semmi jó csak a Barátok közt :D Más nem!
  • Clava
    #97
    hát haver te gagyi vagy...
    sztem a balázs is jó sok szánalams ember meg a monikába is akik mindenképpen szárolni akarják magukat nem hiszme hogy azok at a problémákat csak ország világ előtt tudják megbeszélni... bár nekem a tv-2 tetszett a barbara show is de azt si abba hagyták én amit a tv-2 nézek az az aktív az álla az alku jah meg ha ilyen szarba vanank ott meg fizetik a pénzt kifelé pedig sztem anyit nem hoz be nekik ergó nem értem őket na mind1 monjdu ka sliders, és a knigt rider télleg jó de az is csak vasárnap van...
    szal ezt a 3-4 műsort átvenné az rtl- sztem kutya se nézné a tv2őt
  • Petys
    #96
    Hát nemtom, nekem, mióta netem meg kábel TV-m lett, már egyáltalán nem nézem a 2 közszolgálati hulladékot... (kivételek azért vannak Pl: Fábry :D)
    Az egyik kedvenc sorozatomnak, a HOUSE-nak a 3. évad részeit inkább letöltöm a netről és eredeti szinkronnal nézem minthogy várjam h az az idióta TV2 leadja a 2-at...
    Szal engem már abszolút nemérdekel a csatorna jövője, de ha a HOUSE-t elkezdenék vetíteni, sztem sokan néznék.
  • tproli
    #95
    Huzamosabb ideig csak a Travel Channel-t tudom nézni, bár ott is van néha töltelékműsor. Elvétve adnak egy-két régebbi jó filmet az m1-m2-duna tv-ken, de a tv2-rtlklub és hasonlók tényleg kritikán aluliak.
  • Atees1987
    #94
    az RTL Klubot és a TV2-t be kéne záratni ugy ahogy van, utálom mindkettöt
  • Béla bácsi
    #93
    Nem. Akinek nem inge ne vegye magára. De tényleg érdekes az a hozzáállás, amit néha hallani, hogy "hát ez megy", és akkor ezt is nézi. Nem tudom mi lehet az ilyen embernek a fejében. A kutyasz@rba is belelép az utcán, mert az ott van?
  • wanek
    #92
    ?????????
    Remélem nem rám értetted. Ezt a két szart soha nem nézem, a többi adón (kb. 50) pedig a reklámokat ignorálom. De ezt már írtam.
  • wanek
    #91
    "A másik meg hogy az ember mi alapján vásárol? Hát még szép hogy a reklám alapján. Amit sokat mondanak, az igaz lesz." - Én még soha semmit sem vettem reklám alapján. Utálom a reklámokat, nem nézek meg egyet sem.
    Egyébként meg az csak IQ kérdése, hogy egy embert hányszor lehet becsapni. De még a leghülyébbje is rájön egy pár alkalom után, hogy becsapták a hazug reklámok, és többet akkor se vesz olyat amit reklámoznak, ha bele is gebed.