170
  • winnie
    #170
    mint ahogy a legjobbak közül is. bőven van A és B is.
  • WinG
    #169
    ehhez csak annyit, hogy nézd meg az imdb-t: minden idők 100 legrosszabb filmje közül igen sokat levetített már a két ker. adó. C és D kategória? francot, inkább X, Y meg Z :|
  • Winz
    #168
    Akkor moziba se jársz?
    Vagy ha igen,és véletlenül kiverődik a "biztosíték",akkor felmész a gépészhez és rágyujtod a vetítőt?
  • user67
    #167
    Régebben rá voltunk cuppanva a tv-re (én: a spektrum, nat.geo, discovery, nejem: bar.közt, szomszédok). De amikor, egyszer bemutattak vmi vizespolós "szépségversenyt", ahol egy 15 éves kiscsákó (az arca persze kitakarva; személyiségi jogok miatt) ott mesélte bőszen, hogy zajlott az egész; no az kiverte nálam a biztosítékot... Fogtam az ollót a kábelt elvágtam, előfizut lemondtam. Azóta a nejemmel megint többet olvasunk, és végre BESZÉLGETÜNK egymással. Azóta született két lányom, úgyhogy őmiattuk sincs itthon tévé (csak fent a szekrény tetjén):)
  • BenceYCE
    #166
    Érdekes vélemények alakultak ki itt a topicban mind2 ker.tv-ről. Én csak annyit fűznék hozzá, hogy igenrégen hallottam, hogy magyarországon C és D kategóriás filmeket vetítenek, holott még romániában is a magasabb A és B kategóriájúakat. Hogy mi igaz ebből azt nem tudom. Azt viszont igen, hogy 4 évvel ezelőtt mielőtt bevonultam a seregbe egyszerűen lepasszoltam a tv-m. Nem tudok olyan műsort mondani amiért hajlandó lennék órákat előtte ülni. A show-műsorokról beszéltünk már eleget, mindenki "tudja" mire van szüksége. Sajnálom, az én gyomrom ökölbe szorul bármelyiket nézem. Ami bánt az az, hogy a világon a legnagyobb fegyver a média. És a ker.tv-k élnek is a lehetőséggel és megfelelő szinten tartják az emberi hülyeséget. Emléxem azokra az időkre amikor még (naivan) számítógépet akartam venni, hogy jóanyám által nézett, de a délutáni műszak miatt mindig lekésett Dallast fel tudjam venni vinyóra. Nekem is jól jött volna dehát elérhetetlen volt akkoriban. Közben a sorozatnak vége lett és nem is volt olyan műsor amit szivesen megnéztünk volna. Azóta már karikák és reklámok tömkelegével szaggatják 1000 felé a várva várt filmet. És mi van most? P2P. És NO reklám, NO időbeli kötöttség, NO paratvakítás UGYANANNYIÉRT! Sajnálom, hogy odáig süllyedt a magyar televíziózás, hogy egy győzike vagy anettka a hülyeséggel is tud hírnevet szerezni. Évekkel ezelőtt a bátyámmal vitáztunk azon, hogy miért "kell" nekünk azt a szar anettkát nézni. Mire Ő: Nem kell. Kapcsold el. Én: Sajnálom de KIFIZETTETTÉK!!! Miért nem lehet egyenként megrendelni az adókat? Az előbb felsoroltatok itt Nationalt meg más értelmes adókat. Azokat miért nem lehet csak a szeméttel körítve havi 4500-ért megvenni? Elköltözésem után az új házba beköttetem a netet. Azt hazudták, hogy nem lehet csak a kábeltévével együtt. Jót mosolyogtam. Aggya a legolcsóbbat. Havi pár 100. Kijöt a szerelő, lespanoltam vele, bekötötte 12k csúszóért a teljes csomagot kivéve az HBO-t. Hosszú távon kifizetődőnek látszik a havi 4500 helyett, nem? Na nekem ennyit ért meg, hogy ha valaki jön hozzánk akkor le tudjam úgy ültetni, hogy nem kell szégynkezzek a kábeltv hiánya miatt. Nem is nézem mégha ilyen olcsón meg is úsztam. Anyám megnézi rajta az anyátok köztet aztán elalszik rajta. Ennyit megér. De többet nem vagyok hajlandó fizetni a szarért. Engem nem érdekel, hogy melyik tv társaság meg melyik kábeltv szolgáltató meg melyik műsor, meg hogy "deazért van közte jó", NEM! MIT KAPOK A PÉNZEMÉRT?!?!?! Ennyi érdekel. A kedvenc filjeimet szarrádarabolva, újraszinkronizálva lassan már 3 sarokpecséttel ellátva tálalják. Brassói ez telehányva kérem. De nem értem... Nem értem, hogy van aki azt eszi a tálcáról amiben nincs brassói. Egyszerűen csak odahányták a heti hetest meg a győzikét meg a társait. Tengerparta mentünk nyaralni 2 éve ahol magyarokkal futottunk össze. Beszélgetésünk során felmerült győzike és, hogy egyikük egy gépen utazott vele. Saját bevallása szerint nem olyan hülyegyerek mint amilyennek a tv mutatja. Elbeszélgetett, összespanolt vele. És megjegyzett egy mondatot tőle: Tudom magamról, hogy egy kis hülye cigánygyerek vagyok. De mond, Te nem ezt csinálnád? Ha ez a szar eladható magyarországon és még búsásan meg is kennek érte, akkor Te nem csinálnád a helyemben? - Hát kéremszépen. Le vagyok döbbenve, hogy itthon, nagyhazánkban egy ilyen ember hamarabb tud önkritikát gyakorolni mint a nézői egy számukra vadidegen emberről, ezesetben győzikéről. Nem tudok más mondani minthogy ne hagyjátok magatokat altatni és telehányt tálcával kiszolgáltatni magatokat. Nem mi vagyunk az rtl-klubbért meg a tv2ért hanem ők a SZOLGÁLTATÓK! De ha csak egy marad már csak dafke azért se nézzétek a trónon maradt "győztest". Ezek sosem lesznek szolgáltatók igazán. Nem az az érdekük, hogy tisztességesen kiszolgáljanak minket. Sajnos az m1-nek sem, pedig azért kötelező fizetnünk. A mi részünkről pedig a reklámokat kellene csupán eltűrnünk. Hát ne haragudjatok de az esti vacsim a tv előtt ne szaros pelenkák és kékvéresre áztatott betétek közt teljen el. Bátyámmal folytatott másik vita során pedig az merült fel, miként hagyhatja, hogy a 8 éves gyereke a délutáni mónikában egy homoszexuális győzködését kelljen hallgatni, hogy ő egészséges és nem érti hogy az emberek miért fordulnak el tőle amikor az olyan természetes és jó dolog. Fél órával később a bb előzetesében meg egy nőnek nevezett prostit basznak a tusolóban. DÉLUTÁN FÉL 5-KOR!!! Magyarországon az erkölccsel van a gond nem azzal, hogy valaki ennek hiányát észrevéve üzletet csinál és eladja a szart is jópénzért. Hát bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett de számomra több élményt jelentet, hogy olyan emberek hsz-eit olvashattam itt akik úgy mint én székrekedést kapnak a telehányt tálcától. Örülök, hogy vannak még nem agymosott emberek akik legalább úgy gyűlölik a média ezen formáját mint én. Egyszóval még ez az egyszerű topic is nagyobb élményt nyújtott mint egy péntek esti tvnézés. (anyázni priv only)
  • NintendoGC
    #165
    Jól megaszonted!

    Mellesleg jogos! :)
  • pbanfa
    #164
    Tudjátok mit?! Izlések és pofonok! Akinek a brazil szappan operák tetszenek, az nézze azokat, akik National Geographic-ot akar nézni, az nézze azt. Én sem szólom le a sok foci rajongót, csak azért mert én nem szeretem a focit.
    Aki nem akar tévét nézni, az meg ne nézze. És akkor mi van?! Semmi...
  • krysz89
    #163
    Azért azt ne mondja senki, hogy a Discoveryt többen nézik mint a TV2-t. Ilyen hülyeséget rég nem hallottam :).
    Amugy sztem jó a Megatánc inkább azt nézem , mint a Szombat esti lázban jobbra balra hajlongó, hozzánemértő embereket (de ez az én véleményem).
    Nem lenne valami jó ha a TV2 megszűnne mer ha az rtl klubon vmi olyan megy ami nem érdekel akkor mindig ott van a tv2.
  • ksgy
    #162
    mert csak így lehet leadni, így van a szerződés az amcsi céggel, akié a rémrendes szerzői jogai

    más országokban hatalmas siker volt, itt kva nagy bukás :) az eredetinek is csak egy kis réteg volt a tábora, és leginkább azok az emberek, akik kedvelik a száraz, fanyar humort - és lássuk be, ebből van kevesebb. :) szerintem ez pont olyan mint a monthy python, vagy nagyon szereti vki (kb 3%) vagy nagyon utalja, mert semmi vicces nincs benne (97%) :)
  • PyRex
    #161
    ja és jobbulást!
  • PyRex
    #160
    sorry, de elöntötte az agyamat adüh, az értelmesebbnél értelmesebb okoskodó hozzászólások olvasása közben és rajtad vezettem le :)
  • Winz
    #159
    Egy Barca - Chelseat ne már ne nézzenek meg 1 millióan?
    Én személy szerint jobban favorizálom a BL-t mint a VB-t vagy az EB-t,és ezzel sokan így vannak.
    Kíváncsi mi lesz mikor bekötik a Digitális tv-t,akkor mennyi lesz a nézettsége az RTL féle csatornáknak,valszeg ezt becumizzák :P
  • winnie
    #158
    "Ezek szerint a BL-re senki se kíváncsi,inkább nézik a Szökést,vagy a Vészhelyzetet?:taps"

    nézik a focit, de közel sem annyian, mint ezeket a műsorokat. eleve a viasat nem szólhat bele a nagyon dolgába, de az mtv-re se szívesen kapcsol a magyar. pár szézezren nézik a meccseket, de a milliós sorozatnézettségektől messze vannak.

    ha az rtl-en lenne a meccs, akkor többen néznék, de valószínűleg annyival nem többen, hogy megérje a csatornának megvenni a jogokat.
  • Petys
    #157
    Bocsi, kereskedelmit akartam írni...
    Betegen vok itthon meg egyébként is tévedni emberi dolog szal légyszi
    NE TAPLÓZZ LE MINDENKIT AKI VÉLETLENÜL TÉVED!!!
  • NintendoGC
    #156
    Nem vagy kevesebb!!! Sőt...
  • pbanfa
    #155
    Ez baromság! Attól még, hogy megy a tévében a Balázs show, meg a Mónika, nem kell, hogy meg is nézd. Én sem szeretem sem, az ilyen buta show műsorokat, sem pedig a brazil szappanoperákat, de nagyon szeretem pl a Spectrum, NG, Reality TV műsorait. És bizony szoktak néha jó filmek lenni a kereskedelmi csatornákon is, még ha ritkán is.
    Arra sajnos nincs anyagi fedezetem, hogy minden filmet megvegyek, vagy kikölcsönözzek, amit meg akarok nézni. Szóval, aki azt mondja, hogy neki nem kell tévé, mert megnézi dvd-n, vagy on-line, azt csak irigyelni tudom az anyagi jóléte miatt!
    Szeretek tévét nézni, ezt simán bevállalom,mert nincs ebben semmi szégyelni való. Ez nem jár együtt azzal, hogy mindent megnézek. Csak olyan dolgokat, ami engem érdekel. Ettől kevesebb lennék, mint bárki más?! Nem hiszem...
  • Winz
    #154
    A leamortizálást példaként az RTL nézettségére értettem mikor a Bajnokok ligáját közvetítik...
  • Winz
    #153
    "nap poénja, természetesen. a bl nem amortizál semmit. sőt."
    Ezek szerint a BL-re senki se kíváncsi,inkább nézik a Szökést,vagy a Vészhelyzetet?:taps
    Látom lelki szemeim előtt ahogy a sok fociszurkesz eldugja a kocka sört és neki áll horgolni a Szökés alatt,a meccs eredményét meg majd meghallgatja a rádióban:D

  • winnie
    #152
    két dolog hibádzik, mindössze.

    "ugyanis a BL kicsit leamortizálja a nézettséget."

    nap poénja, természetesen. a bl nem amortizál semmit. sőt.

    "Többet tolnám a Bagi-Nacsa féle témát,a Gálvölgyit meg elhajtanám a halálf*szára az egész stábbal együtt mert minősíthetetlenül fosch amit csinálnak."

    akkor nem lennél programigazgató. ha az lennél, akkor neked a számokat kéne nézni és gálvölgyit sokkal többen nézik, a BN meg nem véletlenül szűnt meg. (nem a minőséget kell tolni, hanem ami nagyobb számokat hoz, bozo)
  • Winz
    #151
    Nem értem a programigazgatók logikáját.
    Ha én lennék a Boss valamelyik kresekedelmi csatorna élén,akkor kétszer is meggondolnám,hogy kedd/szerda estére mit teszek,ugyanis a BL kicsit leamortizálja a nézettséget.
    Szal pl a Vészhelyzetet hétfőre tenném,a többi ratyit pl a Szökést vagy a másik feleséges sorozatot pedig csütörtökre,mert az UEFA kupa azért annyi "embört" nem vonz,a Maffiózókat meg nem hajnal kettőkor! nyomatnám(barmok)az egyetlen sorozat ami még zsét termelne a csatornának.
    Megvásárolnék néhány jóságos doksifilmet a NatGeótól vagy a Discotól,a Megasztárban még van néhány évad azt hagynám,az jól tejel (sms,stb)
    Többet tolnám a Bagi-Nacsa féle témát,a Gálvölgyit meg elhajtanám a halálf*szára az egész stábbal együtt mert minősíthetetlenül fosch amit csinálnak.
    Egyenlőre ennyit tennék-e :P
  • gettobuxa
    #150
    ja és a cikk írója ugyan árulja már el, honnan veszi h bezár a bazár?
    tudom h kérdésnek van feltéve, de ez is röhej h így hivja fel a figyelmet egy amugy krvalapos cikkre :)
  • gettobuxa
    #149
    a discovery-n meg a ngc-n viszont leadják ugyanazt egy hónapban 100x
    persze én is ezeket nézem, meg a travelt, és a közszolgálatin az olyan kultfilmeket amiket tuti nem szerzel meg sehonnan dvd-n se a netről nem tudsz letölteni
    de a bnőm miatt látok elég fost is a tv2-rtl-en, mert tényleg van igény a szennyre is, akárki akármit mond. a nézettségi adatok meg nem tudom mennyire valósak, tudja valaki hogy mérik? árpa attila leírta az 1. könyvében, (nem emléxem a címére) ha valakit érdekel majd beírom csak most mennem kell :)
    mindenesetre olvasni hasznosabb, gépezni meg jobb mint bámulni a tévét :)
  • NintendoGC
    #148
    "mondjuk egy Discovery hol van műsorban egy tv2-höz képet? MAGASAN veri!!! Legalább ezek a csatornák erdekes műsorokat adnak, esetenként még tanulhat is belőle az ember, és nem az agyat rohasztja... "

    Mármint a Discovery veri a tv2-t bocs félreérhetően fogalmaztam
  • NintendoGC
    #147
    "de mégis jobb a műsorprogramjuk mint pl a tv2-nek vagy a rtl-nek."

    Ezt én az általam felsorolt csatornákra mondtam nem a közszolgálati adókra!!!
  • NintendoGC
    #146
    mondjuk egy Discovery hol van műsorban egy tv2-höz képet? MAGASAN veri!!! Legalább ezek a csatornák erdekes műsorokat adnak, esetenként még tanulhat is belőle az ember, és nem az agyat rohasztja...
  • winnie
    #145
    "de mégis jobb a műsorprogramjuk mint pl a tv2-nek vagy a rtl-nek."

    ez nyilván baromság. a ker tévéken is vannak nagyon jó műsorok, mint ahogy a közsz-n is van botrányosan tré.
  • NintendoGC
    #144
    Persze ez igaz... de mégis jobb a műsorprogramjuk mint pl a tv2-nek vagy a rtl-nek.

  • wanek
    #143
    Az általad felsorolt csatornák is mind kereskedelmiek.
    Közszolgálati csatorna összesen csak 3 (HÁROM!!!!) van Magyarországon:
    m1, m2, Duna TV

    A kereskedelmi csatornákon sajnos rengeteg reklám van, de azt az ember praktikusan nem nézi :)

    Amiket én nézek:
    hírTV
    Echo TV
    Sport1
    Sport2
    Eurosport
    Spektrum
    National Geographic
    Discovery Channel

    amiket soha nem nézek, ezeket bojkottálom:
    retek (RTL Klub)
    csiga (TV2)
    atv
    Budapest TV
    m1
    m2
    Zenit

    A többi csatornát néha akkor nézem (hazai/külföldi), ha valami érdemleges műsort adnak.

    Filmeket TV adásból soha nem nézek, mert ami film érdekel, az megvan (megszerzem), a többi meg nem érdekel.
  • NintendoGC
    #142
    Én már hosszú évek óta nem nézek agyrohasztó műsorokat a tv-ben. És már majd 2 éve tv-t sem nézek. Ha nézek akkor ezek a csatornák jöhetnek csak és kizárólag szóba:

    -AXN
    -Animal Planet
    -Nat. Geo.
    -Discovery
    -Reality TV
    -HirTV

    ismétlem HA!!! egyáltalán bekapcsolom a TV-t.!!

    Egyébként nagy filmes vagyok... de azokat moziban és házimozin nézem... nem tv-ben. Sorozatokat is netről szedem és gépen vagy divx-es dvd lejátszóban nézem meg nem pedig tv-ben... mert már hányok a tv-adásoktól. Agyrohasztás folyik itt felsőfokon!!!

    Egyébként lentebb olvastam valaki írta, hogy a tv2-n és a rötölön ugyan annyi reklám van mint az összes többi csatornán. Ez nagy tévedés... mert ezek szar kereskedelmi csatornák, amik reklámokból tartják javarészt fenn magukat... csak hasonlítjuk össze egy hirtv-vel vagy egy m1-el reklámügyileg... érezhető a külömbség és nem kicsit! Ennyit erről!

    Szerintem meg ha valaki filmet akar nézni és okosan golndolkodik... (nem hagyja, hogy agymossák a reklámok) akkor NEM!!!! tv-ben fog filmeket nézni!!! hanem pc-n .. videón vagy DVD-n!!!!
  • PyRex
    #141
    Na én meg a TV2-nél dolgozom már 4,5 éve és kb. 2,5 évvel ezelőtt lemondtam a tv-t itthon a upc-nél, készülékem amúgy sincs (csak LCD monitor + tuner), bár nekem a meló miatt nincs szükségem rá. Így is szerintem több baromságot látok (és még csak nem is válogathatok), mint akárki ebben az országban :(

    Úgyhogy ha már szórakozni akarok, akkor maradnak a letölthető sorozatok és jobb filmek (de inkább sorozatok).
  • winnie
    #140
    nekem van tévém, bár az igaz, hogy nem nézem - vagyis nézem, de a dob+basszus és a pihenő house-on kívül mást nem. na jó, olykor, be-becsúszik egy kis amerikai foci:)
  • ericghar
    #139
    De van 'net.

    Az internetben az a szuper (a filmeket tényleg DVD-n nézem - főleg "dunatévéset"), hogy tiéd a szerkesztés joga (és kötelessége). A netnél csak az öncenzúra szab határt, és itt a fejlődési lehetőség a TV-hez képest.

    A TV nézésről legalább olyan nehéz leszokni, mint a húsevésről. Mindig volt valami kedvencem, amit nem tudtam kihagyni. De ahhoz, hogy kitörjek - a már akkor is érzett kultúrális nihilből (és ezt többek is szóvá tették előttem), ki kellett kapcsolnom a TV-t. Itt nem találtam kompromisszumot. Átlagos TV nézőként simán elhiszed - mert el KELL hinned - hogy az amit látsz, az az általános kultúrális szinvonal, ilyenek vagyunk (Mónikák és Balázsok), de ez nem igaz. Azzal, hogy nem nézel TV-t nem csak Te változol meg, hanem az a világ is amit látsz.

    Más.. A nyári foci-VB még nem nem mehetett előben a BBC.com-on (elbukták az angolok a dolgot a FIFA-nál, csak összegfoglalókat nyomathattak), de ez csak idő kérdése.

  • winnie
    #138
    hehe, tipikus janizás ez a nincs tévé és nem néz tévét-dolog, de lehet, hogy még idiótább dolgokra cs*szi el az időt:)
  • Winz
    #137
    Nagy poéngyáros vagy te kisgyerek:)
    Aki meccset akar nézni az repüljön ki angliába?
    Mit csinálsz egész nap,kapálsz a kertben,vagy más a hobbid?
    Sztem téged a könyvespolc fog agyonütni:D
    A Dunán és az M2-n jó filmek szoktak lenni,a Sport1-2 pedig kihagyhatatlan :P
  • Prof William
    #136
    Detto. Ha mindenképpen filmet akarsz nézni ott a DVD és a számítógép ahol azt nézed meg amit akarsz és reklámok nélkül. + pár olyan dolgot is megnézhetsz így (animék stb.)ami a következő 3000 évben nem biztos hogy eljut,magyarországra.

    Én már csak a Fábry Sholwt meg a péntekenkénti Woody filmeket szoktam megnézni.
  • ericghar
    #135
    OFF

    Tök jó ezt a topikot olvasni, remekül szórakozom. Én 12 éve nem nézek TV-t (és persze nincs is TV készülékem). Erre buzdítanék most mindenkit, próbáljátok ki, megéri. Egyszeriben RENGETEG szabadidőtök lesz (min napi 1.5-2 óra), és butulás helyett több időt tölthettek majd értelmes dolgokkal.

    ON
  • szombi
    #134
    Mondjuk ha valami nézettebb gyerekműsort betenne a délutáni igénytelen kisfilmek és sorozatok helyébe, akkor kimászhatna TV2 a gödörből!!!

    Mondjuk a DragonBall-t, ellátva egy (12)-es karikával, így az ORTT sem köthet bele...
  • pbanfa
    #133
    Ez valóban egy nagyon gyenge és halálra ítélt próbálkozás volt. A szomorú az, hogy az RTL Kulbról még nem tudták letaszítani Győzikét.
  • PyRex
    #132
    Szervét Tiborért kár, szvsz nem rossz színész, de ezzel sok ember előtt elásta magát...
  • Hunreal
    #131
    Nem ismerte senki, hiszen a 90-es években kezdett MO. külföld felé kikandikálni. :) + a szereplők is sokkal jobban játszottak. A hazai rém rendes is jó lett volna, ha mondjuk magyar helyzeteket találnak ki, nem pedig az amcsi verzióval állítják szembe..