123
  • lee56
    #83
    Nem is ugy értettem konkrétan hogy láthatatlan, hanem hogy felismerhetetlen, pl formáját is csak akkor tudod kivenni ha kontrasztos a háttér, a felszinét meg akkorse látnád, és még ha körbeszaladnád se látszana hogy miaz, érdekes játékszer lehet majd a harcászatban.
  • wanek
    #82
    "Ez pedig tény!" - a képzelgéseidet ne add elő megtörtént eseménynek. Ugyanis tényként azt kezelhetjük, ami megtörtént.

    "Kiírtottak volna minket is, miután mint alávetett csatlós nép már ki lettünk zsákmányolva. Hitler Berlintől Bagdag-ig tartó birodalmat akart, árjákkal népesítve. A szlávoktól kezdve az összes alsóbbrendűbb népcsoportot folyamatosan kiszelektálta volna a birodalomból" - A Római Birodalom nagy hatással volt Hitlerre és a német vezetésre. De mint tudjuk, a rómaiak sem irtottak ki senkit fölöslegesen, mert dolgozni mégiscsak kellett valakinek. A provinciák élén természetesen rómaiak voltak, de bizonyos önrendelkezést sok helyen engedtek. Látod, ezek a tények, nem pedig a képzelgéseid.
  • Epikurosz
    #81
    OFF
    Köfike! Fontos dolgokra emlékeztettél, amelyeket én is tudtam, de jó visszahallani őket.

    Írád:
    "Kiírtottak volna minket is, miután mint alávetett csatlós nép már ki lettünk zsákmányolva. Hitler Berlintől Bagdag-ig tartó birodalmat akart, árjákkal népesítve. A szlávoktól kezdve az összes alsóbbrendűbb népcsoportot folyamatosan kiszelektálta volna a birodalomból. Ez pedig tény!"

    Nos, nem tom, én szkeptikus vagyok e téren. Sztem a hitleri rezsim is megszelídült volna idővel, a komonizmushoz hasonlóan. Sőt, sztem - mivel a kispolgári rendet nem piszkálta - a fasizmus hamarább normalizálódott volna. Igazából komcsi és fasiszta között olyan nagy különbség nincs: mind2 ugyanazt akarja, csak más szemszögből.

    Csak, hogy ne hidd, hogy levegőbe beszélek:
    Voltak erősen jobbos (na jó, nem teljesen fasiszta rendszerek), amelyek ma szolid polgári demokráciák: Spanyolország, Portugália, Chile, Dél-Afrika... hadd ne soroljam.

    Az én meglátásom az, hogy a jobbos diktatúrák stabilabb gazdaságot, jobb közállapotokat hagytak hátra. A balos diktatúrákról pedig jobb nem beszélni.

    OFF
  • irkab1rka
    #80
    OFF

    Szerintem hiába vitázol vele egy nyilvános fórumon. Aki azt hiszi, hogy a háború a civilek megkímélésére épül az nem tájékoott a dolgokban.
    A civilek elpusztitása és demoralizálása nagyon fontos szempont egy háborúban, hiszen a civiliek állitják elő a harcoló csapatok számára a fegyvereket, biztosítják az utánpótlást, gondozzák a sebesülteket. Nem ők az elsődeges célpont, praktikus okok miatt, de csak az ostobák hiszik hogy humánumból kimélik a civilket. Egyszerűen egy légvédelem nélküli harci alakulat vagy egy erőforrás elosztó hely (vasúti csomópont, reptér) vagy az erőforrások előállitására szolgáló komplexum (gyár) fontosabb taktikai célpont. Stratégiailag azonban fontos az ellenség hátországának (morális és fizikai) rombolása, hiszen onnan származik minden, ami a frontra kerül.

    Azért pár gondolat, hogy a hozzászólásom tisztán érthető legyen:
    1, a nyilt háborús konfliktus kerülendő, annyira nem igaz, hogy embernek ember a farkasa. Szerintem meg kéne tanulni együtt élni, megismerni egymást, és hatékonyabban előállitani azt, amire szükségünk van.
    2, az izrael-palesztin konflktust nem tekintem háborúnak. Ott mesterségesen fenntartott háború előtti hangulat van, ami btw a jövő államrendje, ahogy elnézem a történelem jelen állását. Amig a polgári lakoság rövidlátó és hülye, addig ez az állapot minden államban fentartható lesz, mert a kereskedő és vállalkozó réteget (és a pusztán hatalomgyakorlással elfoglalt réteget) nem hátrányosan érinti.
    3, "Ez pedig tény!" muhhahahaha Helyesen: "Ez pedig az én véleméyem"
    4, Mi embertelenebb (ha szabad ilyen kérdést egyátalán feltenni) bombázni guernikát, vagy nem bombázni az auswic-buchenwaldot kiszolgáló gyárakat, útvonalakat?


    ON

    Omega: j kérdés :) de nem fekete lyukról beszélünk, hanem lyan foltról, ami minimális (nem 0, minimális) mennyiségű fényt ver vissza. A szemed érzékeli ezt a fényt, tehát látod. Más kérdés, hogy esetleg az agyad kioltja az információ egy részét.
  • Bullshitt
    #79
    Mindíg szerettem az objektív gondolkodással megáldott embereket.
    ,,Én t.képpen máig sem értem, hogy a Luftwaffe miért veszítette el az angliai csatát, és keleten, Moszkva, Leningrád és Sztálingrád ostromakor, miért nem volt képes lebombázni
    az ellenséges célpontokat. Szerintem a német hadvezetésnek voltak morális aggályai, nem akartak sok civil áldozatot. ''
    Talán olvass történelem könyveket-ne wcpapírra írt ponyvaregényeket és megérted a radar fontosságát, a megfejtett német titkosítást, azt, h. a londoni bombázás miatt tudott az angol légierő megmaradni, és hatékony ellentámadásba átmenni mert addig a repülőtereket és repülőgéket lőtték a németek.
    és azt is, h. a németeknek aztán mindenük volt csak éppen morális aggályuk nem.
    Szerinted Stálingrád mitől lett romváros???
    Kifogyott üzemanyagtól lepottyant német gépektől?
    Biztos felhívták a civil lakosság figyelmét Stálingrád, Leningrád bombázása előtt, h. emberek óvóhelyre mert most sajnos csúnya dolog történik.
    Dunkeque-nél pedig szintén ott volt a Luftwaffe, és lőtte az emberket, de inkább a csónakokra öszpontosítottak, amúgy pedig a várost francia hadosztályok védték-nagyobbrészt- amíg az angolok indulhattak elsőként a hajókkal.
    A németek pedig igazán jóó fejek voltak a civil lakossággal -ha figyelembe tudnád venni a keleti civil lakosságot is - lengyelek, oroszok, ukránok - talán nekik erről más a véleményük, amikor partizánok miatt tizedelték őket, majd pedig munkatáborba kényszerítették a férfiak jóó részét.
    Titó partizánjai tény, de könyörgöm nőjjenek már fel azok az emberek akik abban hisznek, h. a németek igazából nem voltak olyan rossz fiúk, és nekünk is jobb lenne most ha ők nyertek volna!!!!!!
    Kiírtottak volna minket is, miután mint alávetett csatlós nép már ki lettünk zsákmányolva. Hitler Berlintől Bagdag-ig tartó birodalmat akart, árjákkal népesítve. A szlávoktól kezdve az összes alsóbbrendűbb népcsoportot folyamatosan kiszelektálta volna a birodalomból. Ez pedig tény!
  • pocokpck
    #78
    TrIp qrvara igazad van, bar jokat szoktam rohogni az ilyeneken.
    A pitch black-rol megcsak annyit h gyakorlati tapasztalatok hianyaban igen nehez pontos kovetkezteteseket levonni, de erre vannak az ilyen forumok. De ketsegtelenul izgalmas dolog lenne eljatszani egy kicsit egy ilyen femmel.
  • dez
    #77
    Bármilyen fekete festék lehet a szemed számára tökéletesen fekete, ha úgy van megvilágítva, hogy szinte semmi sem verődik róla vissza a szemedbe. Ez a cucc azért érdekes, mert bárhonnan világíthatod, nem számít, fekete marad.
  • uniu
    #76
    Igen, kevertem. Azthittem az elejet hoztak csak fel, amit levagtak, a tobbit meg lenthagytak. De pont forditva volt:)
  • Omega
    #75
    Ti láttatatok már egy asztalra lerakva tökéletest megközelítő fekete anyagot, aminek a helyén csak egy sötét folt van ? Mert én még nem nagyon.
  • janos666 #74
    Szerintem meg azért látható, mert ha egy tőkéletesen fekete valamit leraksz egy fehér asztalra akkor az erős kontrasztot állít ahhoz hogy kiszúrhasd. :)
  • TrIp
    #73
    mindig csak ámulni jövök az sg fórumokra, mert itt annyi baszottértelmes ember van
    "a tigristankok ha fellettek volna szerelve részecskegyorsítóval, meg nullpontenergiamanipulátor ágyúkkal, akkor szerintem Mo.-nak még most is lennének afrikai gyarmatai.."
  • Epikurosz
    #72
    OFF
    A németek I. és II. világháborús leégését nem lehet egy okkal magyarázni, hanem a
    - katonai gépezet mögött álló emberállomány
    - haditechnika, ill. az e mögött álló gazdaság
    - a területi adottságok
    - a politikai és katonai csúcsvezetés
    együttese révén.

    Ebből a legfontosabb a 4. pont, mert az összes többit meg tudja határozni hosszú távon. A német hadvezetés Hitlerre épült, ez ugye minden diktatúra hátránya, hogy nincs benne redundancia, önjavítás lehetősége. Ráadásul a führer - orvosi felügyelet alatt - kábítószerezte magát, ami nem tesz jót a realitásérzéknek.
    A katonák morálja amúgy jó volt, talán a legjobb a harcoló felek között.

    Ami viszont meglepő, hogy Németország légiereje és légvédelme nem tudta megvédeni az országot. Én t.képpen máig sem értem, hogy a Luftwaffe miért veszítette el az angliai csatát, és keleten, Moszkva, Leningrád és Sztálingrád ostromakor, miért nem volt képes lebombázni
    az ellenséges célpontokat. Szerintem a német hadvezetésnek voltak morális aggályai, nem akartak sok civil áldozatot. Sőt, a háború elején, Dunkeque-nél, Hitler futni hagyta még a brit expedíciós haderőt is (amely beszorult oda).
    Bezzeg a szövetségesek mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül szőnyegbombáztak, Drezdát és más városokat (lakónegyedeket) a földdel tették egyenlővé.
    A németek pipák voltak természetesen a zsidókra, őket kíméletlenül irtották, de a többi civil lakosságot békén hagyták (gondolok itt a franciákra, belgákra, hollandokra, görögökre, szerbekre stb.) Valahogy az arányok mások voltak: Délvidéken pld. 4000 civil áldozatot követelt a német-magyar megszállás, ezzel szemben, amikor fordult a kocka, '44 őszén Tito partizánjai kb. 40.000 magyart mészároltak le.
    OFF
  • wmen
    #71
    Az amcsik qva sok fegyverrel szállító járművel, lőszerrel, TANKAL támogatták az oroszokat, és azért normandiáról is hallottunk tehát ők is csináltak azért valamit. de a shermanjaik semmit nem értek. a gyalogságot támogató harcijárműnek tökéletes volt, de 1 páncélos ütközetben 0. Amiennnyit az amcsik előre haladtak azt csak a légierőnek köszönhették. A szovietek meg csúcsformában NAPI 4 t-34-est gyátottak, de olyanok is voltak. Híresek voltak, a panzer 4-el 1enrangú, de ha felbukkant 1 tigris akkor be voltak szarva. a t-34 tart is 1 negatív rekordot: ebből lőtték ki a legtöbbet a vh során.Azért nincsen sok híres szoviet tank parancsnok,mert meghaltak mielött azok lehettek volna.A tankhadosztájok ugyanazok voltak mindig,de mire eklértek németországig,addigra 4 szer lecserélődött az összes tank. És a németek télleg erősek voltak mert a nagy vereségnek tartott Kurszki csatában a szoviet tank állomány 60%-át megsemmisítették csak az volt a szívás h nekik nem volt tartalékuk. És a JAGDTIGER amiből kb 70 dbt gyártottak minden csatából győztesen jöttek ki scak persze ez is tól későn.
  • wmen
    #70
    "Ha a Kurszk abbol volt, mar erdemes lenne felhozni ezert is."

    Már kb:5 éve felhozták
  • maestro85
    #69
    Ha közel 100%-os a fényelnyelése és fekete festéket is tudjuk helyettesetíni vele, akkor tuti nem veszek a nyár miatt fekete autót, vagy lehet ezután az autó karoszériáját wolframból fogják készíteni, nehogy megolvadjon?
  • BiroAndras
    #68
    "Ha a tigriseket '40től gyártották volna"

    Nem gyárthatták volna, mert nem volt kifejlesztve.

    "A szövetségesek a vhban csupán nézők voltak,inkább a ruszkik voltak a kemény ellenfelek."

    Az amcsik (gondolom rájuk gondoltál) rengeteg hadianyagot szállítottak az oroszoknak, és bőven elég maradt nekik is.
    Egyébként a kemény ellenfél nem az orosz hadsereg, hanem az orosz tél, és az ország puszta mérete volt.
  • uniu
    #67
    Ha a Fuhrer agya nem kodosodik le akkoriban mar, felerte volna esszel, hogy optimalizalni kell a cuccost, mint ahogy korabban az Africa Korps-nal tettek.
    Az akkori orosz technika valoban csak "technika" volt:)) A minosegellenorzes a repuloknel abbol alt, hogy repul-e vagy sem:)
  • uniu
    #66
    otvozet of course! Mint ahogy az vasat sem hasznaljak fel otvezes nelkul.
    Az oroszok amugy kifejlesztettek a technologiat erre, ugyanis -ha jol tudom- azert is dragak a titan alkatreszek mert nagyon nehez a megmunkalasuk/eloallitasuk. A teljes tengeralattjáró alatt nem csak a testet erted ugye ? Mert vszinu csak a test keszul ebbol.
  • wanek
    #65
    Az orosz "technika" viszont bírta... Érdekes, nem?
  • Epikurosz
    #64
    hát egen, légierő nélkül nulla vagy.

    titán:
    én kétlem, hogy készülne teljes tengeralattjáró titánból. nem lenne értelme. a titán, tudtommal, elég törékeny, tehát érdemes ötvözni mondjuk acéllal.
  • uniu
    #63
    Ha a Kurszk abbol volt, mar erdemes lenne felhozni ezert is.
  • Peti0011
    #62
    Nah cska igy továb lasan elérik azt a szintet mint a "'FEKETE LYUK" ugy tom onan aztán semmi ne mjön vissza
  • [NST]Cifu
    #61
    Pardon, csak kevés, bizonyos típusú orosz tengeralattjárók (az Alfa és a Sierra osztály).
  • fade2black
    #60
    Lehet király volt a tigris deha ráhulott egy féltonnás bomba azellen nemtudott mit tenni.
    Meghát ugye nehéz úgy tankot gyártani ha prorrá bombázzák akár minden 2.nap a gyártelepet, az acélgyártót a motorgyárat a ....
  • uniu
    #59
    Sztem nem olyan draga, nem kevered a platinaval ? Amugy konnyen eldontheto, hogy mennyi titan van benne ha lattal mar titant. A titannak matt szurke szine van, mint pl.: az eloxalt aluminiumnak.
    Amugy az orosz tengeralattjarok titanbol keszulnek...
  • brueni
    #58
    csak neked!
    bár német nyelvű, de jó:
    http://www.uni-bayreuth.de/departments/ddchemie/umat/titan/titan.htm
  • brueni
    #56
    nincs ott smile... :-(
  • Magoo
    #55
    Mér a monolit jut eszembe egyből? :D
  • brueni
    #54
    pontosabban az orosz tél hidegét nem bírta a német technika...
  • BaltásRém
    #53
    hét ez érdekes lehet...ahogy elképzelem egy ilyen fémlemezt a fal mellett, olyan hatása lehet mintha egy alagút nyílna a falból. eh...kell egy ilyen !
  • dez
    #52
    Úgy emlékszem, mintha egy mondat lett volna erről. De majd megnézem újra nemsokára.
  • Sir Quno Jedi
    #51
    Pákónak kéne ilyen fémlapocskákkal kivert ruhát varrni! Abban tán még ő is világítana (bár ez nem valószínű)!
  • léry
    #50
    ilyenből kéne autót csinálni..
  • szivar
    #49
    Mellesleg ez a tech nem jönne rosszul pl. a napkollektorok||napelemek(utóbbinál még egyébb gondok is adódnak, de kezdetnek...) elkékítésekor sem. A hatásfokon rúgna egy cseppet, ez biztos.
  • szivar
    #48
    Azt sehogy, viszont az üzmanyagcellák felületét (gyengébbek kedvéért: a belsejében található felületeket) relative megnöveli. Ezálltal kisebb helyen elfér az ugyanakkora teljesítmény leadására szolgáló cucc.
  • Cleawer
    #47
    na meg a titán előállítása csak vákuumban történhet,de valljukbe ,hogy ez nem indokol ekkora árat,vagy mégis?
    Megsúgom h a kösönséges vasat magában semmire sem használják,mer nem jó,mint ahhogy a titánt se ,mert az se annyira jo.
    Erre a Kroll-módszerre meg ráguglizom ,mert érdekel...
  • Loverman
    #46
    nekem 100 hogy ilyen felszínű kocsim vagy motorom lesz:) nagyon kúúúl
  • Cuchulainn
    #45
    Megvan mnostantól mit fognak viselni nyáron a rokkerek :D

    Amúgy jópofa cucc, én inkább a békebeli alkalmazásokra vagyok kíváncsi, hogyan is növeli ez a hidrogénmotor teljesítményét?
  • Epikurosz
    #44
    De lássuk csak a Wikit:
    "A titán, amely a földkéreg 0,63%-át adja, nagyon gyakori elem (a kilencedik leggyakoribb elem). Annak oka, hogy régen kevéssé ismerték, annak tulajdonítható, hogy a tiszta fémet igen nehéz volt előállítani, illetve előfordulása meglehetősen szétszórt."

    A kutya azonban itt van elásva:
    "1932-ben a luxemburgi Wilhelm Kroll állította elő a titánt titán-kloridból fémkalciummal (Ca), majd később magnéziummal (Mg), illetve nátriummal. Ezen eljárások költségessége megakadályozta a titán kereskedelmi hasznosítását....Előállítására még ma is a Kroll-módszer a legelterjedtebb: ilmenitet vagy rutilt hevítenek klór (Cl2) és szén (C) jelenlétében 900 °C-on."

    Nomármost a Fe, közönségesen vas, a földkéreg 5%-át adja. (Ezt ugyan nem írja a magyar wiki, de én kikerestem csak nektek az angol wikiből.)

    Tehát durván 10x több vasunk van, és az előállítása is olcsóbb.
    Tessék!
  • Epikurosz
    #43
    Ezt azért én személyesen nem hinném.
    Vas van dögivel, de a titán ritka.