86
  • roliika
    #46
    400-ason? A kedves sg.hu olvasók átlag életkora nem tudom mennyi, vagy csak feledékenyek, de anno 486-os időszakban kezdték bevezetni az ISDN-t és bizony ment alatta a net is noha a gépben csak jó esetben 32MB memó lakott és a gép 66-100MHz-en ketyegett. Arról nem is beszélve, hogy a frekvencia nem számítási teljesítmény, hanem óraciklus. 1 ciklus alatt akár 100 számítás is elvégezhető, de gondolom azért ez a proci 2-4 számításnál többet nem tud.

    De a proci fogyasztása nagyon örömteli...1W!!!!! A PC-k procija 70-110W-ot eszik, a Notebookoké 25~44W-ot. :)
  • Gerygrey
    #45
    Annakidején a 400-as Celeronon is simán neteztünk, hallgattunk zenét, sőt még játszottunk, és 3D Studioztunk is. Jól optimalizált, fölösleges csicsáktól mentes progik kellenek és kész.
  • Zenty
    #44
    És akkor intel szophat a piac vezető integrált vga-val és ms pedig a win-jével elég nagyott :)
  • Zenty
    #43
    Nemcsodálom..
    Ha ez bejön akkor nemcsak oktatásba lehet jól használni hanem pl olcso alternativa lehett akármilyen intézmény-be ,kórházba ahol csak irodai felhasználásra kell pc( párpedig ilyen rengeteg van)
  • kev
    #42
    Örülök hogy sikerült legyártani, legalábbis az első példányt.
    Figyelembe véve, hogy a Microsoft, és az Intel is ellene van..szinte minden nagyobb "piacvezető" próbálta akadályozni az elkészültét.
  • smv
    #41
    Nagyon hülye kérdés, hogy mi a francnak van benne webkamera?
  • duke
    #40
    Nem tudom milyen ez az Amd proci, de a 366 Mhz eleg keves tunik.Manapsag egy kozepes netes alkalmazasnak is tobb kell.Kivancsi volnek letud e jatszani egy divx-et.
  • Tombi
    #39
    veszek hozzá USB-s joyt és ezen tolom a doomot..LoL
  • scorpeeon
    #38
    Úgy néz ki, mint egy gagyi gyerekjáték :) Az ára nagyon nem rossz, de pl fenének kellett beletenni webkamerát, meg usb 2.0-t (500megás memóriához? :D), ezeken is spórolhattak volna egy kicsit. A kijelző mellett meg az a 4 gomb nem tiszta PlayStation lopás?
  • roliika
    #37
    Aranyosak a fülei. :D
  • Manoi
    #36
    Nekem is kell az már biztos!
    Lehet majd itthon is kapni 100$ + nagy-, kisker árrés + Áfa + köfa + kofa + magyaritás + HDD és máris megvan kb 350$
    Kínaipiacon 250$
  • KisDzso
    #35
    taps taps taps taps taps :P
  • HUmanEmber41st
    #34
    Azért mindent egybevetve van rajta USB csatlakozó. Lehet kapni USB winyot is..
    A winyon meg minden elfér..
    Még ilyen zöld színbemn is elfogadnám ( max valahogy átfesteném ):) :)
    Egy kis buherálás után sztem lehetne rajta C.S.-ni.. :) :)
  • roberttoth
    #33
    Olvasom itt a burzsuj okostojások hozzászólásait (akinek nem inge, ne vegye magára), olyanokét, akik 200eFt-os gép előtt pötyögnek és csodálkozok, hogy azt hiszik, hogy Afrikában még törzsek ugrálnak rituális tánc közben. Nagy szegénység van, az igaz, de nem annyira elmaradottak, mint ahogy azt néhányan itt hiszik. Pl. Dél-Afrika fejlettebb egy kicsit, mint szép hazánk...
    Nem tudom, miért kell ennyire lehúzni ezt a gépet. Azok a gyerekek, aki úgy nőnek fel, hogy volt ilyen gépük, azok jobban el fognak igazodni a rájuk is váró információs világban. 100 vagy 150 dollár nagyon jutányos.
    Na meg nagyon jó az elképzelés és a szemlélet. Grat hozzá!

    UI.: Egy ilyen gép nálunk is nagy sikert aratna. Csak gondoljatok bele. Ha kinyitunk egy reklámkatalógust, fekete-fehér néhánygombos "gyereklaptopokat" is láthatunk benne jóval drágábban, vagy azonos áron.
  • Gerygrey
    #32
    Kurbli akinek annyira hiányzik.

    (gondoljatok bele, hogy mennyi egy videós ipod és annak milyen kicsi kijelzője van) - hát persze, ha az ár/érték arány a fontos, akkor szóba sem jöhet egy ipod. Ha nekem kevés pénzem lenne, és mindenképp hordozható, netezésre/olvasásra alkalmas cucc kellene akkor vennék egy SE p800 mobilt, használtan 20 körül, és jobban jártam mint ezzel a zöld műanyag gagyival.
  • Benoke
    #31
    Ez a gép VISTA ready?
  • irkab1rka
    #30
    Igen, Igen igen!!!

    Ez az olcsó kakaomentes számitógép :) Faszom, melyik barom költött gépenként 1 millát az ovodai kakaomentes gépekre????
    Jut eszembe, nem kapták még el a kakao-komputeres faszit, aki közpénzekből sikkaszottat el az összeget? Mert ha egy 20000 huf-os pc-t be lehet rakni egy 20000 huf-os dobozba és jukebox néven lehet üzemeltetni, akkor 1millát ugyanezért csak közpénzekből lehet elkérni.

  • irkab1rka
    #29
    Sajnos a windows/mancs gomb a helyén maradt :(

    Azért csak kell. Ha az 512M flash-t 2G-ra fel tudom nyomni, akkor nagyon is kell, de igy is CUKKKI :)
  • gplay
    #28
    Van egy eszméletlen újítás nem tudom te hallottál-e már róla. Egyes programok képesek olyanokat csinálni mint helyesírás ellenőrés. Hihetetlen nem?
  • bakagaijin
    #27
    Ez mind nagyon szép amiket írtok, csak nem fog piacra kerülni így ebben a formában. Ezt különféle országok (D-Amerikai, afrikai, netán Kína v. India de ők sajátot is csinálnak) kormányai fogják vásárolni (nem az ubuntu törzs orvosságos embere személyesen a visa kártyájáról), amit ők szállítanak majd iskolákba és osztják el gyerkőcök között (vagy használják titkos atomkísérletek számításaihoz clusterezve, jól).
  • bermuda3
    #26
    jó ez csak szerintem kicsit ovodás a dizájn...
  • Tetsuo
    #25
    Vazze, a monitor dpi-je sokkal jobb mint az enyimé.. Bár én olvasáshoz PDAt vennék, utálom az ilyen nyithatós xarokat.
  • Feriboy
    #24
    Én szívesen vennék egy ilyet, 150 dollár az kb 30 ezer forint. Van rajta wifi, szóval szinte bármikor tudok vele netezni, megnézni az e-mailjeimet stb. Sztem még videókat és lehet rajta nézni nyugodtan (gondoljatok bele, hogy mennyi egy videós ipod és annak milyen kicsi kijelzője van). Viszonylag sokat utazok szóval nagyon jó lenne filmeket nézni vagy zenéket hallgatni.
  • risqci
    #23
    Nos akkor üdvözöljük az első low end laptopot!
    Rendesen átgondolva szerintem lehet azért
    ilyenekből jó kis gépeket gyártani és nem
    csak szegény országoknak, hanem akár igy
    gazdagabaknak második gépnek is eladhatók
    és aki tudna akár picit többet is adni
    értük azon gépek bevétele visszafordítható
    lenne talán a késöbbi modelek fejlesztésére

    2 gondolat itt a lentebb szóba került
    olvashatósághoz a sima monitorokat is
    be lehet azért állítani min 120Hz-re
    Meg ami még lehet jó gondolat lenne
    ha emlékeztek a rági terminálokon
    csak a betük voltak szinesek és
    a háttér sötét lehet nem volt
    olyan fárasztó mint igy fehér
    alapon fekete kis betüt nézni

  • strogg
    #22
    ilyent én is vennék nem is egyet:) (szvsz kettőt)
    A megjelenés után kb: fél év, és mind HW, mind SW tekintetében bővül a kínálat amit rá lehet rakni. (pl: izombol egy palm pdb olvasót ;) Én is használnám. A kurblit pedig én is hiányolom.
    Jó nagy pofon lenne szvsz a fél millás gépek gyártóinak, hogy egy gagyi fröcsentett műanyag a kurbli miatt bárhol, és bármeddig használható, a drágalátos méregdrága csodájuk pedig 2-4 óra múlva max. levélnehezék :)))))))))))))))
  • djadji
    #21
    Ha ebook olvasásra jó egy pl MOBIMOUSE-nak megfelelő programmal, akkor én is szerzek egyet. PDFek, DOC stb.. sztem jó lehet ....
  • NEXUS6
    #20
    Nekem teccik, de valszeg úgy is az lesz, hogy a karitatív cégek kifizetik. Aztán átadják az afrikai országok kicsit sem korrupt vezetőinek, akik meg azonnal passzolják tovább jó pénzért.

    És mi meg majd szépen poénból megvesszük annélkül hogy a gép valahai is járt volna melegebb égtájakon!;)
  • Mo.Organ
    #19
    A sok hülye gyerek meg még helyesen sem tud írni, mert a monitor elött gubbaszt egész nap.
  • CsZ
    #18
    WEBkamera helyett inkább kurblit raktak volna rá - én sem találom. Egyébként nagyon jó eszköz, szerzek majd ha lehet - szerintem óriási jövője van nálunk is az oktatásban és a személyes felhasználásban is: szöveget (levelezés), képeket, zenét, kisebb filmeket lehet kezelni vele, multifunkcionális kis gép, ennyiért ma ezt együtt nem kapom meg.
    A 3. világban pont azért látják a jövőjét, mert először olvasni kell megtanulni, ehhez lesz segítség. A könyvek (papír) már megfizethetetlenek az ilyen országok szegényei számára, a gépek között a tananyagot kvázi ingyen lehet megosztani.
    Talán van akit elszomorít, de a papírra nyomtatás visszaszorulóban van mindenütt - drága, és környezet-terhelő. 10 éve még mindenki arról panaszkodott körülöttem, hogy nem tud képernyőről olvasni, ma már a laptopját akarja mindenki mindenütt használni, hogy ne kelljen kétszer leírni mindent. A gyerekek pedig már ebbe nőnek bele, ezt látják mintának a felnőttektől.
  • Mo.Organ
    #17
    Afrikában a dzsimkbuktu törzsnek pont egy laptopra van szüksége. ekkora ötlet is ez pont. Már csak egy bátor törzsi harcosra van szükség aki bemer menni a 600km fekvő városba és mer venni egyet. De elötte el kell mennie a bankba visa kártyájárol pénzt levennie. Majd haza megy és mindenki örül. A törs következő feladat beszerezni egy agregátort. . . . de az már egy másik történet . . .
  • Axon
    #16
    Red Hat Linux fut rajta és nem is nagyon várható, hogy a hackereknek sikerül WinXP-t rátelepíteni :-)
  • Axon
    #15
    Nincs hozzá kurbli, már régóta nem szerepelt a tervekben, csak a legelső prototípusban volt.
  • Macc
    #14
    Mi fut ezen OVI OS? rem gagyi. A gyerekek meg inkabb tanulnanak meg irni, mint hogy ezt buzeralgassak.
  • GulaSoft
    #13
    A kurbli azért kell, mert a bantu négereknél a suliban talán van áram, de a faluban tuti nincs.
    Egyébként én nem a 3. világban próbálnám ki először, hanem egy kicsit civilizáltabb helyen, és he beválik akkor teríteném máshol, mert a használatát is le kéne oktatni, nehogy kalapácsnak használják.
  • HappyBoy
    #12
    Várom már hozzá a több száz dolláros kiegészítőket. :)
  • GulaSoft
    #11
    Múltkor mutatták a kurblit, oldalt van, és behajtható.
  • item
    #10
    Minek az a kurbli, hiszen elmegy 1 napot, nem elég az ? mikor hazaérsz felrakod a töltőre!

  • GulaSoft
    #9
    A kurbli már nagyon régen behajtható az oldalába!! Nem gondolod komolyan, hogy majd kilóg valahol oldalt!
    A színe elég gagyi, de iskolásoknak készül, és feltűnő kell hogy legyen, mert igy nehezebb elkeverni, ráadásul az élénk színeket szeretik a gyerekek. Ha majd a birtokába kerülsz egynek, akkor olyanra fested amilyenre akarod.
    Ebookhoz annyit, hogy én egy éve olvasok pda-n könyveket, tehát ha valaki nagyon akar, akkor már most megteheti (régen egy 10.000Ft-os palm m505-el (annak a háttérvilágítása nagyon gagyi volt de 4 napig bírta a strapát), most meg egy 25.000ft-os ipaq 3580-al (ez max 2 napig bírja, és szar winfos van rajta (hogy ez mekkora egy szar, azt elmondani sem lehet, normál munkára abszolút használhatatlan, lassan elkopik a reset gomb. Hogy ezzel hogy tudták a HP-t bepalizni, az nagy kérdés))).
    A monitor bámulásról meg annyit, hogy a flat nem rontja a szemet, nem villódzik mint a lámpa, és ha minden jól megy karácsonra a 3. flat kerül a lakásba, hogy a gyermekeim is ilyennel használják a gépet, mert ma eltiltani őket már nem lehet úgysem.
  • turul16
    #8
    Szomoru hirt kell kozolnom, nincs kurbli :(
    Kurblival en is szivesen vennek egyet.
  • bakagaijin
    #7
    Viszont ezen nem látom a kurblit :(. A régebbi példányokon jobboldalt volt neki egy csatlakozó, ezen már nincs. Baloldalt van egy luk, de az a tápé.

    Anotino, a piacra egy másfajta konfig fog majd kerülni, azt még csak tervezik.