257
  • kisAKOSH
    #257
    nehéz döntés de eladóak a következő vhs-ek:

    beavatás 7000Ft
    ismerj fel 4000Ft (cd-t nem adom!!!)

    [email protected]
  • kisAKOSH
    #256


    eladó a Szavak és csendek akit érdekel írjon ide:

    [email protected]
  • mateus33
    #255
    Sajnálatom!
  • sapkafej
    #254
    rákos hahahaha
  • kisAKOSH
    #253
    ÁKOS X+I csere alap a következő lemezekért (régi kiadás): karcolatok, test, indiántánc, beavatás, ikon, ismerj fel aki cserélne írjon!!!

    ám az andante extrát nem adom hozzá mert abból csak egy van akit érdekel a dolog kérem írjon mailt nekem:

    [email protected]

    +

    kerseem a Dúdolni halkan kötetet kérem aki eladná írjon!
  • kisAKOSH
    #252
    drága hölgyek-urak!



    felhívás ... keringőre!



    csere-bere:



    díszdobozt adok régi kiadású ákos lemezekért nem is az összesért nekem csak a gereince kell:





    karcolatok

    test

    indiántánc

    beavatás

    ikon

    ismerj fel





    ide írjon aki hajlandó cserélni:



    [email protected]
  • mateus33
    #251
    Én Debrecenben ott leszek! Már várom! :)
  • Thadius #250
    Április 18-án Győrben volt a turnéstart. Egyszerűen hihetetlen élmény volt talán az egyik legjobb koncert volt az összes közül amin voltam és tényleg nem vagyok kezdő koncertező..
    A koncert fél 8-kor kezdődött , természetesen már fél 6-kor a kapu előtt vártuk az esőben a nyitást :) Így szerencsére a 3-dik sorba sikerült helyet szerezni. A hangzás tökéletes volt és teljes összhangban volt az egész társaság.Egyszerűen tökéletes volt.
    A végén az utolsó három számra megengedte a biztonsági szolgálat hogy előremenjen a közönség a színpad elé és mint az őrültek úgy futottunk előre :) Adjon Isten után Ákos még meg is könnyezte :)) Mindenkinek csak ajánlani tudom hogy vegyen részt a turnén , biztos vagyok benne hogy felejthetetlen élményben lesz része. Én biztos ott leszek a következőkön is :) Üdvözlet
  • Taranov
    #249
    Közben az Ákos 40 turnéról írhatna valaki egy részletesebb élménybeszámolót.
    A kecskeméti koncert frenetikus élmény volt, annak ellenére, hogy csak a matinéelőadásra sikerült jegyet szerezni. Ákos lassú számokkal, lassú zenével ijesztegette az érdeklődőket, de ennek ellenére nagyon begyorsult a dolog, a végén már állt mindenki a nézőtéren.
    Most a turnézáró MüPa-koncertre igyekszem jegyet venni.
  • Taranov
    #248
    Ha a zsidóságra vonatkozóan akarod értelmezni a szöveget, akkor még igazad is lehet, de úgyanígy bizonyos magyarországi politikai erőkre is ráhúzható ugyanez: vallástól és származástól függetlenül.
    Hasonló mondanivalót érzek a Tű a vénán című számban is:

    "Kiabáltál és úgy szavaztál, hogy szabadjon neked ezt is
    Elfelednéd de nincs szerencséd, mert ez fertőzőbb, mint a pestis
    Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl
    Közben szétszakadsz a gyűlölettől

    Egyszer minden lator meglakol
    Nem lehetsz otthon már sehol
    Neked a hazugság dalol"


    Ettől függetlenül én azt gondolom, hogy nem feltétlenül kell politikát sejteni a szövegek mögött, de belemagyarázható.

    Abban egyetértek, hogy az irónia mindenképp ott van a második sorban.
  • mate317
    #247
    "Mindenki vendég és a házigazda fizet...

    ...Tanuld meg szépen hogy gyűlölni tilos"

    Ez szerintem azt jelenti, hogy a nemmondomkik kizsákmányolják Magyarországot, a másik sor meg kicsit ironikusan utal arra, hogy az egész világon a zsidóság tabu, mert a holocaust így meg úgy
  • Taranov
    #246
    Hát inkább Krisztus 2. eljöveteléről :D
    Egyébként szerintem ha zsidózást akarsz látni Ákos szövegeiben, akkor több számban is meglelheted. De ez csak azért van, mert Ákos a politikai véleményét nem rejti véka alá (emiatt nem kell megszólni, mert pl. a U2, Moby vagy Bruce Springsteen sem titkolja), és a különféle médiumoknak köszönhetően az emberek már ezt a fajta véleményformálást is zsidózásnak veszik.

    Nem a legjobb példa: a tízparancsolat 7. pontja úgy hangzik, hogy "Ne lopj!"
    Ez pl. cigányozás? :)

    Egyébként ha zsidózást akarsz találni, akkor ennyi erővel a Bosszú népében és a Tű a vénánban is találhatsz. De hangsúlyozom, hogy ennyi erővel, mert én egyáltalán nem értek egyet vele, hogy ez zsidózás lenne, legfeljebb belemagyarázta a sajtó.
  • mate317
    #245
    Az utolsó hangos dal-ban látni vélek egyfajta burkolt zsidózást, jól látom? Eddig mindenkitől azt hallottam, hogy ez a dal Krisztus 2. eljövetelérül szól... Vagy is-is?
  • Taranov
    #244
    Ma jelent meg az Ákos 40 maxi, illetve szombaton kezdődik a turné a Kongresszusi Központban.
    Ha valakinek van már véleménye a maxiról, ne legyen rest leírni.
    Én még csak most barátkozom vele. Kicsit drágálltam mondjuk 2500 Ft-ért, de a gyűjteménybe feltétlenül kellett.
  • Taranov
    #243
    Köszönjük szépen, hogy beszúrtad, nagyon jó kis felvétel.
    Mikor szerepelt egyébként Ákos a Bukéban?
  • joebacsi
    #242
  • Sawyer2
    #241
    Na megrendeltem a jegyet. Valaki még?
  • htomi77
    #240
    Kedves Ákos Rajongók!

    A zene.hu rajongói honlapokat versenyeztet! Mindenki nevezhetett, aki saját készítésű oldalt szentel kedvenc előadójának. A legnaprakészebb Ákos-oldal, az Á.R.T. bejutott a döntőbe, jelenleg első helyen van, de nagyon nyomul a Rúzsa Magdi honlap szavazóbázisa... A zene.hu főoldalán lehet szavazni, a jobb oldali táblázatban. Hajrá Á.R.T.!

    Amennyiben Te is úgy gondolod, szavazz Te is az Ákos Rajongói Társaságra. Szavazatodat előre is köszönjük!

    Szavazás - http://zene.hu/
    Ákos Rajongói Társaság - http://akosfan.smartworks.hu/
  • Sawyer2
    #239
    Ejnye de kihalt a topik:(
  • Sawyer2
    #238
    Ma megvettem a Kaland a régi királlyal című hangoskönyvet. Eleinte huzakodtam tőle, de mikor kiraktak az akos.hu-ra egy részletet nagyon megtetszett. Belehallgatás A fejlécen van egy Belehallgatok link. A "reggeliző hölgyhöz" című 5 perces novellát lehet meghallgatni a zongorás átvezetővel. Na de vissza a cdhez. Nagyon szép kihajtható borítója van, amelyben ott lapul a 2 cd a dombornyomott fedél alatt. A boríton helyet kapott Blaha Lujza és Jászai Mari autogram kártyája valamint gróf Wilhelm Batthyány névjegye, többek között. A kiadványon 10 novella található. Ebből a legrövidebb 3-4 perc körüli, a leghosszabb 30 perces, de inkább a hosszabbak vannak túlnyomó részben. Az első lemezen inkább a nőkről szóló novellák vannak többségben, de azért akad az ételről is (ilyen pl a meghallgatható novella is) a második lemezen pedig az étel kapja a főbb szerepet. Központi része a novellának szindbád karaktere. Több novella is van vele kapcsolatban, ilyen például a Szökés a nőktől vagy az Útközben. Az első lemezen megtekinthető multimédiás tartalom magába foglal 2 dokumentum filmet a novella készítésről amelyek Százados Miklós készített, valamint a novella készítéséhez kapcsolódó fotógaléria. Közel 2,5 órányi anyag hallgatható meg. Összességében szép kis kiadvány és nagyon tetszik a külseje. Csak ajánlani tudom mindenkinek. A versesnél sokkal jobb lett. Bár lehet csak azért mondom mert a versek nem állnak hozzám túl közel. De ez kihagyhatatlan.

    A másik: nemrég megvettem az Utolsó hangos dal tripla dvd-t és elővettem az Indiántánc 1995-ös koncertfilmet. Hatalmas!! Az egyik legjobb koncertfilm, régi ismeretlen dalokkal. Slágerek közül talán csak az Indiántánc Esőkirály és a Hello fordulnak elő. A többi a régi albumok ismeretlen dalai ilyen pl a Nevess magadon vagy Ez a miénk. De van itt áthangszerelt Bonanza szám is pl a Megváltó vagy a Kicsi szív. Ezt is csak ajánlani tudom mindenkinek:D.

    Jubileumi interjút készített az origo.hu Ákossal, az interjú 3 oldalon kersztül olvasható. Szó esik többek között az őszre várható turnéról is, amelyekre színházakban kerül sor. A turné várható állomásai:
    -Budapest
    -Debrecen
    -Hódmezővásárhely
    -Dunaújváros
    -Szombathely

    AZ interjú I T T olvasható.
  • Taranov
    #237
    Szerintem kifejezetten jó lett a szám.
    Nekem pl. az Adj hitetnél így elsőre jobban tetszik.
  • Sawyer2
    #236
    Ja én már reggel ráugrottam mikor még nem volt túlterhelve a server. Szerintem nagyon jó szám, kicsit játékos szöveggel. És örülök hogy a vége felé elrockosodik.

    1. versszak:
    Sajnos nem lehetsz már tengerész
    Sajnos nem lehetsz már jobb zenész
    Sajnos nem lehetsz már az sem, aki tegnap voltál
    Nehogy magvadulj, de már régen nem vagy új
    A sok lány már nem kívánja szerelmedet
    Ha benőtt a fejed lágya, megköszönheted
    Ésszel fel nem éred, pedig itt tényleg számít a méret
    Nem túl nagy a múltad, de az utad felén már túl vagy

    Refrén

    2. versszak:
    Hiába sír a szád, hogy nem értenek
    Hiába mondanád, hogy nem érte meg
    Keress még, ha kell, szeress még
    Csak összezuhanni ne tessék
    Csak legyen kenyér, és legyen bor
    Legyen békesség köztünk
    Mindenkor

    Átvezető:
    Álljunk meg egy pillanatra
    Ácsi Ákos bácsi
    Tessék már megmondani mégis mit tetszik csinálni

    Refrén:
    Éltem, s nem értettem
    Féltem, de élveztem
    Két percre nem figyeltem
    És negyven lettem
    Csendben

    Megmentettél engem
    Rendet tennél bennem
    Tán meg sem érdemlem
    De negyven lettem

  • Taranov
    #235
    Remélem már letöltöttétek az új számot, a Negyvenet.
    Ha igen, itt lehet véleményezni.
  • Taranov
    #234
    hát igen, a koncertet én sem hagyom ki, van mit bepótolni.
  • Sawyer2
    #233
    Én mwg nagyon örülök mert az Andante idejében még nem ismertem, és nagyon vágyom arra hogy egy ilyen turné keretében is lássam játszani. Remélem lesz dvd kiadvány is, de a koncerteken ott a helyem.
  • Taranov
    #232
    Na ennek nem örülök maradéktalanul, mert azt hiszem, mi még nem vagyunk annyi idősek, hogy az elfekvőben rajongjunk Ákosért.
    A viccet félretéve, biztosan igényes lesz az előadás.
  • Sawyer2
    #231
    A Debreceni Friss rádió interjút készített Ákossal az új dalról a hangos könyvről valamint az új exkluzív turnéról. A dal Április 6-tól lesz ingyen letölthető az akos.hu oldalról, 2 hétig. A turnéról többek között megtudhatjuk, hogy egy lágyabb hangvételű, andante stílusú koncertek "dalestek" lesznek, főszerepben a zongorával és az énekhanggal. Ákos így nyilatkozta: "ha az andante egy ülő buli volt akkor ez egy fekvő buli lesz." A koncertturné egyik állomása valószínűleg a Debreceni Kölcsey központ, október 10.-én. Az interjú 2 részletben letölthető INNEN.
  • Sawyer2
    #230
    Olvastam. De nagyon ütős.:D
  • Taranov
    #229
    :DDDD
    Ezt Te találtad ki? (Mert ha igen, nagyon sok időd van :)
  • Sawyer2
    #228
    Két Ákos-rajongó beszélget (fiú, lány):

    -Helló!
    -Na Végre!
    -Asszony! Tudom Alig hitted, de nekem Csak.. Te.. Vagy..!
    -Akkor Ölelj meg újra! Itt a Csillagok alatt!
    -Te Nagyvárosi angyal! Te Angyali szerető! Akarod még?
    -Nem!
    -Na! Játsszuk el!
    -Nem!
    -Pedig van bennem Áradás! Szabadíts fel! Azért vagy itt!
    -Azt akarom hogy Ne fájjon többé...
    -Te Hűtlen! Akkor Mire vagy jó?
    -Titok!
    -Mi van! Be lettél oltva? Élj a mában!
    -Ne Átkozz el! Én csak Keresem az utam! Minden nap.
    -Valaki mondja meg, hogy miért vagy ilyen! Féltelek!
    -Olyan vagy mint egy Majom a ketrecben! Nevess magadon!
    -Elönt a Méreg! Mi ez az Altató szöveg?
    Kezem a fegyveren, benne Egyetlen egy Gyilkos ezüstgolyó! Már Félek saját magamtól! Vigyázz, Tudom hogy merre jársz!
    -Gyerünk Lázadj fel újra! Elkapott a bosszú népe?
    -Ja! Volt Beavatás is! Olyan vagyok már mint egy Conquistator!
    -Inkább mint egy Ideális popsztár...


    Hány Ákos szám van elrejtve?
  • Sawyer2
    #227
    Ákos alig egy hónap múlva, 2008. április 6-án tölti be negyvenedik életévét. Ebből az alkalomból - várhatóan április második hetében - megjelenik a Krúdy Gyula novelláiból összeállított hangoskönyve, amelyre már évek óta készül: az írásokat maga válogatta és olvassa fel. A különlegesen szép, századfordulós táncrendet idéző borítóval megjelenő dupla CD címe: Kaland a régi királlyal.

    A kerek évforduló alkalmából Ákos új dalt is írt, a címe: Negyven. Az önironikus nóta ingyen lesz letölthető a honlapról április 6-tól, majd később remixekkel együtt maxi CD-n is tervezik kiadni.

    Közben szerveződnek a jubileumi exkluzív turné őszi koncertjei is: várhatóan szeptember 20. körül lesz az első előadás. Az első biztossá váló helyszínről-dátumról itt adunk hírt, a honlapon.
    FORRÁS: akos.hu

    ---------------------------------------------------------------------
    Lányok, Fiúk lehet örjöngeni!!! Hangosköny, új dal, maxi TURNÉÉÉÉ (igaz kicsit később DE LESZ!!) engem leginkább az új dal és a maxi izgat legjobban, és persze majd a turné.

    ui: örülnék ha 1 kicsit többen járnának ide. :D
  • Taranov
    #226
    A Hűségben az a különleges számomra, hogy olyan "ákososan" vegyülnek rajta a rockos elemek az elektronikus elemekkel, nem hallottam még ilyen stílusú lemezt. (Egyébként maguk is a dalok is eléggé vegyesek, ott van pl. a két szélsőség a Keresem az utam és a Ne fájjon többé, egy romantikus, popos szám meg egy nagyon kemény rock)
  • Sawyer2
    #225
    Hát a Hűségre is jellemző a rockos hangszerelés, de az tény hogy a koncerten a Hűség dalok sokkal rockosabbak mint az albumon. A Hűségen vannak számok amelyek igen gazdagon vannak telítve gitár szólókkal, ami rockosabb hangzást eredményez. Az Új törvény valóban az egyik legrockosabb albuma.

    A Még közelebb viszont egészen más. Bőven tartalmaz rockos elemeket, ugyanakkor meg van benne a nyugodtság, ami egészen egyedivé teszi és mássá teszi mint a többi. Ugye ez az album ahol a legnagyobb hangsúlya van a vonós hangszerelésnek, valamint a vokálnak, ugyannakor vannak benne kifinomult zúzós gitárok is pl Mondj igent, Gépszabadság, Tű a vénán stb.
  • Taranov
    #224
    Az tény egyébként, hogy a 90-es évek elején még poposabb volt a zenei stílus, bár a szövegeket tekintve már akkor is egyedi volt Ákos zenéje. Aztán később valóban rockosabb lett, az Új törvény vagy a Még közelebb már kifejezetten rockos szerintem, de közben ott volt a Hűség is, ami meg egészen egyedi stílusú.
  • Taranov
    #223
    Hát nem tudom, nekem az első Ákos albumom a Beavatás, az egyik kedvencem emellett, de szerintem az Indiántáncon is bőven voltak rockos számok, elég csak az Erő és alázatra vagy a Nevess magadonra gondolni.
  • Sawyer2
    #222
    Akkor kapta az első "Év Rock albuma" díjat a Beavatásért. Adiig nem lehetett igazából eldönteni főleg a bonanzás korszak miatt, de a Beavatásnak már rockos hangulata volt.
  • Taranov
    #221
    Hogy érted, hogy hivatalosan rock zenész?
  • Taranov
    #220
    Ákos a király, ezt nem kell részletesebben kifejteni. :)
  • Sawyer2
    #219
    1997 óta hivatalosan rock zenész. Próbáld ki az azutáni albumokat is.

    1997: Beavatás
    1998: Ikon
    2000: Hűség

    Én szeretem a Bonanza Banzai-t is főleg a szövegek miatt, de az átdolgozások (tavaly a 101-es szoba és az Éjjel a városban) nekem is jobban bejönnek.

    Abban nem értek 1et hogy pár 1xű akkord mer vannak igen érdekes szólói amiket más nem nagyon tud megcsinálni. Ilyen például a NEfájjon többé vége vagy a Mondj Igent. De ott van például az Indiántánc elején az akusztikus szóló. Amikor Ákos megírta és meg mutatta az akkor gitárosnak madinak ő csak ennyit mondott: jó lesz Ákos de ugye tudod hogy ilyen nincs? :D Pont ez a jó benne: a zeneileg (hangszerelés) kidolgozottság, főleg a koncerteken. De az tény hogy zene és szöveg teljesen 1ütt van.

    Az elektronikus zenéről annyit: itt is jelen van az elektronika, általában van 2 szintetizátoros (az 1ik legtöbbször a zongora szerepét tölti be, tavaly már zongora is volt). A másik szintetizátoros pedig KELL bele. Én úgyérzem mikor hallgatom hogy annak ott a helye. Pl: az ilyenek voltunk jellegeztes dallama amit szintivel csinálnak. El se tudnám képzelni azt a dalt anélkül.

    Amúgy a 2 legutolsó albuma az Új törvény (2002) és a Még közelebb (2006).
  • bcrics
    #218
    A régi püttyögős /zeneileg/ stílusát nem nagyon bírtam ...de az utóbbi 2 album..legfőképp a még közelebb, abszolút helye van a valhallában..de hogy kib&szottul helye van a zenéjének itt köztünk, az nem kérdés.

    A Klasszikus hangszerekkel való zenélés hozza ki sztem azt ami leginkább megérinti a lelket..nem kellenek gépes effektek meg mode-os behalások..
    Nekem nagyon favorit..a szöveggekkel eddig sem volt bajom..most a zene és a versek nagyon egymásra találtak..ennyi év kellett neki hogy beérjen??-nem tudom ,,de hozzám közel állnak az utóbbi albumai

    2003 - Andante
    2004 - Az utolsó hangos dal
    2005 - X+I + Andante Extra
    2006 - Még közelebb
    ...
    Ahogy formálodnak a ritmusok,a dallamok kusznak végig,,beleivódnak a szövetekbe,,Pedig csak pár egyszerű hang,akkord... Joe Cockerre mondták hogy csak megfogja a gitárt penget 2őt és már ömlik a blues..
    Vhogy itt is ez a helyzet..sztem...csak vigigsimítja a gitárt,,Kegyes asszonyával sem bánik szebben az ember..csak egyszerű szavakat suttog a fülébe az ember,mégis életet kap tőle..