43
31 korházunk marad ami mindig nyitva áll
  • el bruja
    #43
    de ez azért szívás mert persze hogy azt a kórházat zárják be, ahol van immunológia, ami az egész országban ha jol tudom nincs tul sok...
  • Hixer
    #42
    nahjó de miazmár kína bazzeg... hol vagyunk mi kínához képest nyersanyag, terület, lakosság, munkaszellem, dolgozni akarás, kitartás terén ehh? ez magyarország nem lehet kínát csinálni itten. akkó mondhatnám, hogy szaúd-arábiába milyen magasmár a GDP, meg csk úgy dől a lé a sejkeknek... jah hogy tőbb millió liter olajon ülnek, heh nade milyenmagasmár a GDP... nem kéne kínázni itt. lehet viszont ausztriázni meg mittom, hogy hát igen ők vmit jól csináltak anno.

    Ilyenkor mindig eszembejutnak a nagy történelmi pillanataink, pl. amikor a második vh. alatt hadat üzentünk az USA-nak. nem ők nekünk, hanem mi nekik. vagy amikor az első vh. után beállított a vmi hülyegyerek német csávó és asszonta itt ő a király a családfa miatt, aztán kiderült hogy télleg mert azt a törvényt még nem módosították. elzavartuk mire visszajött vmi jelképes "sereggel", aztán ki lett ebrudalva. persze ezek nem csatlakoznak ide, csak ezek sztem így visszatekintve vicces pillanatok. mint most, magyarok vs. kína... ehh
  • Daveee
    #41
    neem? benne volt aznap emg msánap a tv-be és 2 naig a blikkbe, elsözör csak 3. oldalon de már másnap főoldalon volt a baleset
  • hunbasser
    #40
    "Le lehet húzni róluk az adót ( már ha nem fenyegetőznek azzal h akkor elhúznak olcsóbb országba), sok embert foglalkoztatnak akik szépen fizetik a lét hmmm."

    Kínában 10%-os nyereségadó van,itt meg...2%-ot(vagy 0,2-t) akartak bevezetni,erre máris mondták a cégek,h akkor pá.szal ennyire töketlenek vagyunk :(
  • hunbasser
    #39
    ya,elvileg 2 év múlva a gazdaság helyre jön.de kérem szépen,addigra mi lesz itt,és mi lesz velünk???
  • gordon 24
    #38
    Én ezzel egyet értek.
  • Dave John
    #37
    A minimálbérek emeléséről: nem kell gazdasági háttérismeretekkel rendelkezni csak egy kis józan paraszti ésszel. Tegyük fel: emeljük a minimálbéreket az állami cégeknél. Jóember örül h kap sok pénzt, hétvégén elmegy költeni és vesz ezt-azt.. a gazdaság "dübörög" hiszen juhéé van vásárlóérő.. Hehe de ugye az állambácsinak fizetnie is kell ám valamiből a megemelkedett fizetést ezért hát nagy könnyezések közepette elbocsájtják az emberkéket.. Mivel a jóemberek többsége képtelen elhelyezkedni ezért segélyen fog élni amit megint az állambácsi fog fizetni... ördögi kör :/ A külföldi cégekről nem beszéltem de az államnak azok a "jokerek" a pakliban. Le lehet húzni róluk az adót ( már ha nem fenyegetőznek azzal h akkor elhúznak olcsóbb országba), sok embert foglalkoztatnak akik szépen fizetik a lét hmmm. Így hát mi a megoldás a kedves politikusok szerint? Adjunk el mindent a külföldieknek.. Hehe ezzel viszont az a baj ha mindent eladunk akkor MO képtelen lesz önmagát ellátni, még a kenyeret is importálni fogják?Lol. Több lesz az import mint az export és hát..a csúszda egyre mélyebb lesz.

    Hát röviden most ennyit akartam írni, nem vagyok közgazdász meg efféle de én így látom. Remélem mások is. Ha nagy baromságokat írtam le vállalom a letolást :/
  • Emmegki
    #36
    Ahogy a leírásodból kivettem működött a darwini szelekció.
    Egyébként nem hallottam az esetről.
  • Shadow_THH
    #35
    igy igaz a vállalkozókról már nem lehet több pénzt lehúzni, mert lassan már kevesebbet keresnek mintha a gyárban dolgoznának minimálbérért - ahol viszont nem idegelődsz ki olyan szinten. hát jó hogy otthagyják a vállalkozást

    de nem tudom felfogni mi ennek az értelme, van egy bizonyos maximum aminél nem lehet többet kisajtólni, ezért teljesen értelmetlen sanyargatni a népet

    ha mindenki éhenhalás küszöbére kerül szar körülmények közt, gyerekét nem tudja iskoláztatni, a muktikban kell megvennie a leárazott ócsó szar terméket és max 1 gyereket bír el, hatalmas banki kölcsönökkel akkor hiába áll lábra MAJD EGYSZER a gazdaság, az ország ugyanugy szarban lesz, még kevesebb ember fogja eltartani a többit minimálbérből mivel nem járt egyetemre és csak a tescoba veszik fel árufeltőltőnek - ugyanis más bolt nagyon már nem is marad...

    szóval lehet jönni a nem ismeritek a gazdasági hátteret meg a kell most a pénz szöveggel, de ez igy nem megoldás
  • PíszLávJuniti
    #34

    a másik nagy probléma, hogy a 10 millió embert 1.7 millió dolgozó tart el, ennek is jórésze minimálbéren bejelentve. Ezen az arányon kéne változtatni, mert ha a járulékokat emelik, ami most is rettentő magas, gyakorlatilag vállalkozóként a megkeresett pénz kb harmadát kapod meg, akkor a kisvállalatok jórésze belekényszerül a fekete gazgaságba.
  • Shadow_THH
    #33
    ne haragudj de neked sem sok gazdasági háttér ismereted van

    a minimálbér emelés nem olda meg semmit, csupán több embert küld az utcára
  • Alexease
    #32
    Erdemes utana jarni, megeri. Persze, ezzel a torvennyel parhuzamosan, "termeszetesen", majd ezek a biztositasi dijak is elemkedni fognak:) A biztositoknal is "rablok" a fonokok, akik ki is hasznaljak az adott lehetoseget:))
  • Dave John
    #31
    Sajnos ez így igaz :(
  • Alexease
    #30
    Ha mindenki annyi TB-t fizetne mint Te, akkor lehet hogy nem lenne ennyire szar a helyzet;)

    En pl., 10 eve amiota mar maszek cegeknel dolgozom (reklamugynoksegek, vagyis nem filleres cegek), csakis minimalberen vagyok bejelentve! Vagyis havonta 2-3000 Ft jarulekot fizetek. Es Magyarorszag lakossaganak a nagyresze hasonlo helyzetben van;( Ebbol nehez luxus egeszsegugyet fenttartani;(

    Es ezt mind miert, nehany emberert. Ilyen jarulek es ado befizetesembol szar az egeszsegugy, nem lesz nyugdijam, nincs ado, nincs kozpenz, nincs semmi... Es ez csak azert, hogy a "fonokseg" magas szinvonalon elhessen, bejarjak a vilagot, luxus lakas, luxus auto, kiemelt korulmenyek, stb. A "fonokseg" is minimal beren van bejelentve, de hol erdekli?! Neki az alkalmazottakon megsporolt penzen lesz kulonleges ellatasa, es O nem a nyugdijabol probal majd megelni...

    Megoldas pl. a folyamatos minimal ber emeles - ami az elmult evben tobb mint 1,5x-ere nott, amit persze senki nem emlit meg (amitol persze a fizetesem nem not, mivel a tobblettkoltseget levonjak a "kezhez kapott" fizetesembol:DD). G*c*k;) De ez sem jo, mert ezert meg lazadnak a "fozokok", hogy nonek a koltsegeik, romlanak az egyeni eletszinvonalaik;)))

    A lenyeg, hogy lehet szutykozni, lazadni, de teljeskoru gazdasagi ismeretek nelkul csak sardobalas;))) Ez NEM politikatol fugg, emberektol, parttol, szinektol... egyszeruen szarbol nem lehet varat epiteni...
  • gordon 24
    #29
    Az nem is sok.. Most hogy bevezették ezt nekem is utánna kell járnom. Mert ha elesek nem lesz pénzem hejre rakatni magam.
  • Alexease
    #28
    Nem mondom, hogy igy extra korrekt es teljesen jo, de a jelenlegi TB- es egyeb jarulek bevetelek mellett "ez van":(

    A kulon biztositassal sincs gondom, multkor 4 teljes napra, a teljeskoru biztositasert fizettem ~1500 Ft-ot (jogsegelyszolgalat, betegszallitas, orvosi ellatas, stb.);)
  • gordon 24
    #27
    Na azért ezt te sem gondolod komolyan, Legalábbis remélem. Mi számit extreme sportnak? Ki mondja ezt meg. Ha holnap kitalálják hogy extreme sport a biciklizés, amit te is csinálsz. Akkor ha elesel fizetsz? A hegyikerékpár benne van mint extreme sport,tehát ha te felmész a bicóddal a hegyre és ott esel egyett. Akkor ki fogja elhinni neked hogy te nem extreme sport közben estél el. Neked kell majd bizonyitani? Szóval gondolkozz ezen. Ráadásul én havonta kb 30000ft fizetek a tb-re. Mire fizetem ezt? Arra hogy évente egyszer felirjanak nekem egy 5000ft-os gyógyszert? Ha azt gondolod amit irsz oké legyen de akkor legyen választási lehetőség is. Mondja azt hogy te dönthestz hogy fizetsz vagy nem. És akkor én azt mondom hogy nem fizetek tb hanem fizetek egy biztosítónak aki majd fizet ha bajom esik. Ez igy müködik pl amerikába. Legyen itt is igy. De ez amit kitaláltak egy oltári nagy szemétség...
  • Alexease
    #26
    Ebben nincs semmi kulonleges;)
    Azok akik extrem korulmenyeknek teszik ki magukat, azok kossenek kulon baleseti biztositast. 2-3000 HUF. Valamit valamiert, ennyit meger;) Nehogy mar a "kozosbol" kellejen tamogatni a emberek "szorakozasat":)) Es ebbe nem csak az elletas tartozik bele, hanem a betegszallitas, korhazi ellatas, tappenz, gyogyszer tamogatas, stb.

    Pl. ha valaki gordeszkiaval bohockodik az utcan, osszetori magat, akkor az tobb szazezer forintba is kerulhet az allamnak...
  • Atkamon
    #25
    Mondtak ők már sokmindent...
  • gordon 24
    #24
    Xtreme esetek? ÁÁÁÁ Olyan nem lesz, mivel aki extreme sport közben sérül meg annak nem jár az ellátás. Január 1-től ez is törvény. Tehát ha pl elmész snowbordozni vagy a hegyre bringázn és elesel, eltörik a kezed akkor 70000-80000ft fizethetsz és már meg is gyógyítanak. (tudom nem erre gondoltál de engem ez nagyon idegesit)

    Csak felületesen irom amit gondolok mert banolni fognak. Rohadt szemetek ezek. El..rtak mindent mostmeg mi szívunk. Nem azt mondom hogy a másik oldal fuu de jó mert ez nem igaz. De az biztos hogy amikor ők abahagyták a kormányzást magyarország az első volt az ujonan csatlakozni kivánó országok között, csökkent az álamadóság stb stb. Mostmeg? Az ujonan csatlakozó országok közül az utolsók vagyunk nő az álamadóság és nőnek a terheink is. Csak az a kérdés meddig ha igy folytatódik előbb utóbb beszarunk.

    Na ennyi.. Szeretem ezt az országot, de most nagyon szar itt élni.
  • akyyy
    #23
    ehh, hát itt barcikán van kórház, sokmilliárdos veszteséggel, de h mi a picsának akarják ujjítani? rengetek pénzt elvesz a várostól, és ott az orvosok szinvonala olyan "jó". aki idős és odakerül, készülhet családjaa temetésre.:S

    1 éve voltma műtéten egy hátamon levő szemölcs miatt, olyan szép heget csináltak neki, hogy a k**** a****kat!
    Persze nem magyar orvos csinálta

    Talán az egyetlen, vagy két dolgot ha meg tudnak itt csinálni.
    Szülészet és detox... Nagy alkoholista már ez a város sok kocsmával:(

    Remélem bezárják, igaz igy feleslegessé menne a felujítás, de kit érdekel h csilivili ha itt ilyen a szinvonal?M igy legalább a betegek mennek miskolcra, ahol ha jól halottam az országban az egyik legjobb a kórház!
  • Daveee
    #22
    de van korház, de nem elég fejlett, mostha megszűnik a hatvani akkor milesz itt?
  • Alexease
    #21
    Gazdasagi helyzetrol, dontesekrol vitatkozni, korrekt hatter ismeretek nelkul, foleg a "mediabol" teljesen felesleges es ertelmetlen...:/
  • hunbasser
    #20
    ya,és még most szólok,h akinek ehhez fűzni valója van,az kérem priviben tegye meg,nem szeretnék politizálni sg-n...
  • hunbasser
    #19
    hát persze,ha ők mondják -.- ferkónak meg hiszünk is ám -.-
  • hunbasser
    #18
    mindent meg lehet magyarázni,hát persze!
  • hunbasser
    #17
    ne mondd már,h gyöngyösön nincs kórház :|
    én hatvani vagyok,de nem sokat járok gyöngyösre,szal nem tudom,h ott mi a helyzet -.-
  • Garfield
    #16
    Hát abból a rengeteg minimálbérre bejelentett mismásoló befizetéséből...
  • Shadow_THH
    #15
    igen
  • Borg
    #14
    Szerintetek nyugatabbra minden mucsajröcsöge szintű településen van kórház, vagy mi?

    Ha ott nincs pénzük erre, akkor egy MO-nak ugyan honnan lenne? A te adódból vagy mi?
  • PíszLávJuniti
    #13
    az ágy csökkentési szám magyarázaton kacagtam jókat.
    az illetékes miniszter úr szerint, ha csökkentik az ágyak számát, akkor egy egy ágyra több orvos és ápoló fog jutni.
    most talán ellátják az üres ágyakat is?
  • Dave John
    #12
    Biztos jobban tudják a bácsik:/ Hiszen csak egy telefon és hozzájuk jön a "mobilorvos".A prolik meg nyomorogjanak a várakozóban. Végülis ki nem sz*rja le...;) /irónikus voltam/
  • Daveee
    #11
    erre azt tom mondani, hogy én gyöngyösi vagyok, gondolom halottatok a gyöngyösi balesertről, a srácok oroszruleteztek csukot szemmel lejöt 140 el a dombrol a legfrgalmasabb kerezsteződésen, éshát megtörtént, 5 en ültek benne az első egyblő meghalt darabokba szették ösze bele stb. a 2. at a sulinkba szálitották, onann egy helikopter vitte volna hatvanba de addigra meghalt, a 3. pedig 12 ora agyműtét után halt meg és még a 4. sulyos eset az 5. madjhogynem karcolás nélkül tulélte, most mondjátok meg, hatvanba vitték volna de mire odaértek meghalt, és nem az egyetlen eset ez, milesz ha nem lesz elég korház? sok emebr meghal mer nembirja ki az utat?
  • Shadow_THH
    #10
    de, mert megmondták hog yigy jobb lesz
  • Dave John
    #9
    31 kórház ami mindig nyitva áll... Kétlem, hogy ennyi képes lenne gyorsan és hatékonyan ellátni a betegeket nem beszélve az xtrém sűrgős eseteket..Meg mire vki időpontot kap pfff
  • Shadow_THH
    #8
    ja értem tehát ha mindent bezárnak ahol alacsonyabb szintű problémákkal foglalkoznak az sokkal jobb lesz.

    arra nem gondoltál hogy azért küldtek tovább mert nem volt idő és hely veled foglalkozni

    meg ugye a sok hülye orvost is aki egész életében tanult most kirugdossák. dögöljön is meg mind, mit képzelnek hogy emberek életét mentik meg és közben nem elég nekik am inimálbérért dolgozni 16+ órát

  • ProGabe #7
    de így legalább egyből visznek.itt is (keszthely) mindig az van,hogy bevisznek a kórházba,megmondják hogy bizony ezt itt nem tudják megfelelően ellátni és visznek is el zegre vagy szombathelyre.komolyan mondom hogy nevetséges mennyiszer,mikre mondják ezt,szinte bokaficamnál súlyosabb a dolog már rád se mernek itt nézni

    címválasztás meg kicsit érdekesre sikeredett :)
  • REALista
    #6
  • Shadow_THH
    #5
    160ból először úgy volt a felét majd hogy 50et meghagynak

    erre már régen szükség volt ugyanis rengeteg üres ágyunk van, hiszen pl nyáron volt olyan hét amikor egy csomón nem feküdtek tehát tök pazarlás hogy állnak és nem fekszik bennük senki
  • soma22
    #4
    adja az ég hogy először annak legyen erre szüksége aki kitalálta...