135
Az igazi önmagad
  • Aquir
    #135
    ò_ñ
  • kulabácsi
    #134
    -.-
  • Aquir
    #133
    Mármint hogy ne halj meg holnap. Erre kicsivel nagyobb esélyed van mint egy állatnak (viszont az is igaz hogy sokkal több ember hal meg baleset miatt mint egy állat :)
  • kulabácsi
    #132
    mert jódolgában már nem tudja h mit csináljon:D
  • Ron Ragm
    #131
    Mi nem küzdünk a létért? Akkor miért jársz dolgozni?
  • Aquir
    #130
    rossz meg jó jelentése ugye relatív, hogy ha állatra értenéd hogy "gonosz" az persze hamis is lenne mert a létért mindenki küzd, szerencsésebb esetben nem (pl az emberek). Az ember a legjobb példa a gonoszra ha legmegfelelőbb élőlényt akarod társítani hozzá, de hogy ösztönösen? amíg nem tanítanak az embernek semmit addig ugyanaz vonatkozik rá mint egy állatra, szóval az ember ereendően ugyanúgy nem gonosz, ahogy egy állat sem

    Az állat csak a saját fajtáját védi, akkor is csak akkor, ha egy fejlettebb állatról van szó, mert ez nem mindegyikre igaz:) (a másik fajról meg 1. nem vesz tudomást 2. verseng vele 3. megeszi 4. a másik faj eszi meg őt 5.szimbiózis (ritka)

    "uralkodni tudott a döntésein"
    Az normális ember esetleg nem mindig tud uralkodni magán, hát még aki nem olyan szerencsés hogy a körülmények miatt nem teljesen normális.
  • vegicsek
    #129
    Érdekes ez a topic.Szoval az ember önmagában jó, vagy gonosz lenne?
    Szerintem az ember ösztönösen gonosz, mert az állatok is ösztön szerint élnek, az ember pedig akárhogyan is nézzük állat.Az állatok versengenek, eltapossák egymást, természetes szelekció.De ha már az állatokat említsem ott is jelen van, hogy a beteg társra vigyáznak.szoval alapjáraton mindenki üti veri a másikat, de bajban segít neki.csak ott kezdődik el a baj, hogy az állat ezt ösztönből teszi, a ember pedig elkezdett gondolkozni, tehát uralkodni tudott a döntésein.csak sajnos ezt sokszor csak pusztításvágyból, céltalanul teszi.PErsze vannal olyanok, akik elmélkednek és valami hasznosat is teszenk, de ez ritkább.most nagyvonalakban ez a gondolat menet játszódott le bennem
  • kulabácsi
    #128
    mert mindenki megtalálta az igazi önmagát:)
  • Mirk
    #127
    na meghalt a topik
  • sz4bolcs
    #126
    olyankor jó, olyakor rossz.
  • Aquir
    #125
    a körülményektől függ, és semmi nem jó és rossz, csak a gondolkodás teszi azzá :) szal mindig lesz rossz és jó, de emberektől fog függeni hogy mik azok a számukra
  • The Methode
    #124
    Mostanában nem írtam,mert elégé szanaszét vagyok.Látom volt itt mindenféle vélemény és én is sokat írtam magamról,de most minden tudományos és más szempontot kizárva mit gondoltok milyen az igazi emberi természet?Jó vagy talán rossz?Úgy gondolom az ember alapból gonosz és csak a jót lehet választani vagy maradni amilyenek vagyunk.Ez persze nem zárja ki hogy másképp is lehet.
  • kulabácsi
    #123
    én ugyan nem verem magamat hitelbe:D
    és azt sem hagyom h más ezt tegye, tőlem ha megkérdezik h mit kérek, mindíg azt válaszolom h nyugalmat xD
  • Tikal #122
    mert a jo neveltetés nem abbol áll hogy gazdag családban nősz fel...
  • Tikal #121
    benne is van, de ezt nyilván elő kell hozni.... mintahogy azt is hogy karácsonykor ökör modjára költekezzen, hitelbe verje magát csupán azért mert társadalunkban ez helyes, és normális :)
  • sz4bolcs
    #120
    Barátnőm mesélte, hogy egyes román árvaházakban nem foglalkoznak a porontyokkal, és vannak olyan helyek, ahol nem tudnak beszélni az emberek, mert nem tanulnak meg. Szóval nem kell messzire menni.
  • Mirk
    #119
    Ehh...
    Voltak nem is olyan rég kísérletek melyek az "igazi" nyelv kilétét próbálták felfedni. A kísérlet annyiból állt hogy fogtak egykét csecsemőt, és elzárva tartották őket, senki sem szólt hozzájuk, csak kaját kaptak, a manusok meg várták, hogy vajon milyen nyelven szólal meg a gyerek, és majd az lesz az ősnyelv.
    A gyerekekből persze egyszerű állatok lettek, mivel a beszéd és ehhez kapcsolódóan az írás, az információ átadás legfontosabb eszköze. Ők sosem tanultak meg beszélni és mást sem, így állatok lettek akik csak enni tudnak.
    Tehát. Az ember alapjában nem különb mint az állat. A többi ember teszi különbbé, a környezete, a nevelése.
    Amugy nem csak rossz családi körülmények közt felnövő emberekből lesznek sorozatgyilkosok, ez természetes:) Az emberi agy egy külön rejtély, sosem lehet tudni kinél kattanik be éppen valami.
  • sz4bolcs
    #118
    Az embernek neveltetés nélkül is vannak érdekei, ami által megítéli a jót, és rosszat.
  • kulabácsi
    #117
    hát pedig az ember is csak állat....ha a környezetében nem beszél senki, nem áll 2 lábra akkor bizony egy majom lesz belőlle, vagy kutya....láttam már arról szóló műsort, h egy kislánnyal egyálltalán nem foglalkoztak, csak 1 kutya volt vele, a kutyaházban kellett aludnia, és ügye így nem tudott beszélni, 4kézláb járt, és kb mindent úgy csinált mint a kutyák, hisz ezt látta, ő nevelte fel...
    (pedig a génjeiben bennelenne h ő ember...)
  • The Methode
    #116
    Az ember is csak állat?Szerintem nem sőt rosszabb és igen a neveltetés nagyban befolyásolja az ember személyiségét,de akkor hogy lehet az hogy aki jó családi körülmények közt nől fel megfelelő neveltetésben az mégis egyik pillanatról a másikra sorozatgyilkos pszihópatává válik?Sokat számít a neveltetés,de ami a génjeinkben van csak elnyomni elrejteni tudjuk,de az attól még bennünk lesz,mert vannak akik gyilkosnak és rossz embernek születtek és akkor a neveltetés mit sem ér.
  • Mirk
    #115
    Jó és rossz, ezek emberi fogalmak, amiket belédneveltek, azért gondolod, hogy meg tudod állapítani egyértelműen, mi a rossz és mi a jó, mert minden emberbe belenevelik. Nevelés nélkül az ember is csak állat, és ugyanugy nem érdekli hogy most, helyes-e amit teszek, vagy sem, mint egy állatot.
  • Mirk
    #114
    100%-osan a környezet határozza meg a személyiséged fejlődését, és ebbe sok minden beletartozik:)
  • The Methode
    #113
    Igazad lehet AQUIR sokat számít a neveltetés,de ha teljes értelmünk bírtokában mikor képesek vagyunk megítélni jó és rossz különbségét vajon mit válsztunk?Azt ami mindenki szerint helyes és jó vagy azt amit érzünk még ha nem is éppen a jó az.Tudom hogy a rossz az rossz,de mi van ha én ilyen vagyok és csak szenvedek attól hogy jópofákat kell vágnom mindenkihez akit amúgy darabokra szednék.Nem vagyok skizofrén,sem más bajom nincs még is mindíg vonzott az amit nem szabad és sokszor más hangon szól a lekismeret hangja.Máskor pedig éles ellentétben állok magammal ez a harc az ami fontos abban hogy megtudjuk milyenek vagyunk igazából.
    Amúgy a skizofrénia csak 20 éves kor után jelentkezik tehát én még lehetek olyan,de egyenlőre sem én sem mások nem tapasztaltak tüneteket
  • Aquir
    #112
    de hát anyám szült, így nélküle én szóba se jönnék, így ő is részes ebben, mint az, hogy pl ha szeretek futni akkor majd talán ezért nem fog elütni egy autó stb. :)
  • kulabácsi
    #111
    nem, arról nem te tehetsz ha ezt betegesen csinálod!! ha most felálsz és leszúsz egy embert mert csak úgy, akkor te vagy a hülye, bááár már ez is beteges:D

    TÉK
  • Aquir
    #110
    erről az a ( kicsit hamis?:) ) gondolatmenet jut az eszembe, hogy akkor nem te tehetsz róla hogy megölsz egy embert, hanem az egész világegyetem (téged is beleértve) :|
  • kulabácsi
    #109
    sztem a nevelés nagyon fontos, és ez látható abban is h az ilyen tömeggyilkosok állt gyerekkorukban mind verve voltak stb stb....
  • Aquir
    #108
    Vajon milyen ember lett volna belőletek, belőlünk, ha más körülmények között lennénk. Csak a nevelés módja csinálhat belőlünk szörnyeteget és normális embert is, nem? Vagy amit tanulunk, látunk, azt magunkhoz igazítjuk (még ha kicsit is)? Vagy teljesen a a körülmények alakítják ki a személyiséget?
  • kulabácsi
    #107
    akkor te egy jó ember vagy!!!
  • Vlala #106
    Ezt a hozzáállást az SG-n tanultam meg. Régebbi fórumozók még talán emlékeznek a közellenség Vlalára, aki ott köt bele mindenbe, ahol csak lehet, vezetési stílusa megkérdőjelezhetetlen, az eredeti szoftverek terén nem ismer kegyelmet, zenéből pedig csak az a jó, amit ő hallgat... változtak az idők, felnőnek az újregek...
  • The Methode
    #105
    Látom szépen megyeget a topic.Igaz mostanában nem írtam,de azért figyelem a dolgokat.Mint ahogy lentebb is említettem szerintem minden ember eredendően gonosz sőt én sem tartom magam jó embernek.Sok rossz dolog ért már életem során és még fog is azt gyanítom.Ettől csak fokozódik a bennem levő félelem,düh és indulat ami nem vezet jóra.Sajnos legbelül az igazi önmagam oknékül pusztítani és rombolni akar.Küzdök ellene ahogy bírok,de sokszor megmutatkozi tetteiben,mondataiban és gondolataiban is az,hogy nagyon kevés vagyok ehez.Mikor az örület és józanság vékony mesgyéjén jársz onnan ráláthatsz a benned lakozó jóra és gonoszra.Aztán hogy ebből melyik az erősebb csak rajtad múlik,de van egy pont ahol már nem te írányítasz,van egy pont ahonnan nincs vissza út és oda könnyű eljutni,ha a rossz oldat választod.
  • sz4bolcs
    #104
    mi az a "rendszer hangja érdemrend" ?
  • Sir Quno Jedi
    #103
    Ja, meg minden szentnek maga felé hajlik a keze, mert magamnak is adtam múltkor egy önbüntetőpontot. Nos én ilyen vagyok, ez az igazi önmagam, egy önzetlen ember, aki önös érdekek nélkül osztja a büntetést a rászorulóknak. [most már tudjátok]
  • kulabácsi
    #102
    milyen kedves itt vki:DDDDDD és önfeláldozó.....
  • Sir Quno Jedi
    #101
    Nohát, ha ennyire depisek vagytok, akkor végülis felajánlhatom, hogy aki szeretné, annak adok büntipontot, hogy igazolva érezhesse, milyen szar neki az élet és már az ág is húzza (hát nem szép gondolat)... [mer rendes vagyok]
  • ddomi87
    #100
    igazi önmagad?
    a kérdés már sztm elevel furcsa...volt egy topic amibe erről olvastam itt(nemtom h mejik már) és ott sok érdekességet találtam:
    -sztm az igazi önmagadat nem lehet vagy nagyon nehéz megtalálni.én nem is keresem, sztm szükségtelen keresni...minden ember még Ti is ugy viselkedtek, ahogy a mai kor elvárja:divat,szokások,hobbik...a barátaid,a rokonok mindenkinek meg van egy kép rólatok, ami ki alakult bennük és amikor találkoztok/találkozunk velük, felvesszük azt a viselkedést-azt az önképet, amit elvárnak tőlünk...az egész életünket színészkedjük,fellépünk egy szinpadon...
    az h jól érzed magad ebben a szerepben az jó-de az közel se az igazi önmagad...
    nem tudom...ez nehéz ügy...sztm az ember miközben folyamatosan idősödik ugy ismerheti meg magát és öregkorral kialakulhat egy "igazi önkép" talán...

    remélem nem voltam nagyon érthetetlen,megpróbáltam egyszerűen leírni gondolataimet...remélem sikerült.
  • soulhunter
    #99
    mi elől futamodok meg?
    a fájdalom 1xrű tudattal legyőzhető,akkor az hol megfutamodás?
    viszont van 1 aproság,ami fölött elsiklott mindenki...

    bocsi,hosszu lesz,de érdemes lenne végigolvasni, hátha irok pár elgondolkodtato dolgot...


    már az 1. hsz-emben irtam,h csak emberek vtok...
    leirtam vmit,ami várhatoan 2007ben bekövetkezik...
    de még mindig nem kérdezte meg senki,hogy mi az oka,hogy én csak és kizárolag a rombolásért élek...

    ha vki ismerni akarja önmagát, először ezt a kérdést kell feltennie önmagának,h: "miért akarok én élni?"
    ha erre az emberi faj egyes példányai megtalálják a választ,akkor onnantol kezdve tudni fogja,h milyen ember is...

    én 1xrű Kovács Jánosként élek... 1xrű Kovács János féle körülmények közt... csak épp nem Kovács János féle felfogásban...
    mert 1 sima átlagos Kovács János nem tesz fel magának ilyen kérdéseket, és nem jön rá egész életében arra,amit pár hsz-ben itt levezettem...

    viszont én elmondhatom,h ismerem önmagam, ismerem az emberi fajt... tulságosan reálisan látom a világot... és ugye megmondtam,h senki nem fogja megkérdezni,h miért teszem,holott már az első pár sorbol lejöhetett,h nem jo tettre készülök...
    tényleg senki nem kérdezte még meg,mi vezet arra,hogy megirjam azt az emlitett kódsorozatot...

    ismerlek titeket... de már nem kell megkérdezni,hogy mi okom van rá...a célja se érdekeljen már senkit...

    ez nem sima figyelemfelkeltésről szól,mert mint láthato, eléggé fel vok készülve minden jellegű kérdésre,és mindig,mindenre van racionális,logikus válaszom,amivel meg tudok cáfolni 1 állitást... ha csak figyelemfelkeltésnek szánnám, már ülnék pár kódrészlet miatt :)

    csak emberek vagytok... csak élitek az életeteket,mintha fontos lenne... de most nem mind1,h döglik meg az test? ha sportolsz, egészségesen üt el a vonat :) ha cigizel,akkor tüdőrákosan :D
    ha igyis-ugyis ugyanoda jutunk, miért ne élvezzük ki?

    akik áldják,hogy okosok,semmivel se többként pusztulnak ki,mint 1 csóró,8 általánossal szenvedő ember... mindenki egyenlőnek születik,és ugyanolyan egyenlőként döglik meg...

    igen... döglik meg, mert az ember 1 állatfaj... ezt bármelyik biologiai szakkönyv alátámasztja...
    és mégcsak nem is az ember van a tápláléklánc csucsán...
    aki ezt hiszi,azt bedobnám bevert orral 1 cápáktol hemzsegő medencébe,és meglátjuk,ki eszik meg kit...

    ez kb olyan,mint amikor én megverek X.Y. -t, X.Y megveri Z.H. -t, Z.H. megver engem... aki ki is a legerősebb??? (egyenlő körülmények közt történik minden, senki nem fáradt, jol aludt,nem beteg, ugyanolyan képességekkel birnak, stb stb)

    remélem mindenki számára érthető a példa...

    a fő kérdés: én vagyok az,aki ismeri magát az emberi fajt,és nem ok nélkül gyülöli,vagy az emberi fajba tartozó "társaim" nem tudnak elfogadni azért,mert nem élek álomvilágban,és reálisan látom,értem, élem át,és gondolom a dolgokat?

    csak az a baj,h nem biztos,h bennem van a hiba azért,mert én ezt meg merem kérdezni...
    le lehet hülyézni... áldásom rá...
    lehet bolondnak nevezni... áldásom rá...
    de mi van akkor,ha X év mulva rájöttök,h 5-6 hsz alatt több igazságot mondtam,mint amire rájöhettetek 30-40 év alatt???
    én már megjártam a magam utját...
    és a saját HCG utam választottam (nem, ez részemről nem a HardCore Gamer röviditést takarja)
    napról napra többet tudok,mert az iskola soha nem tanitja meg azt,amit tényleg használhat az ember... Vágo Pisti müsorába el lehet menni nyugodtan a diplomáitokkal... gyurhattok is azért,h megverjetek...
    mégis ki jön ki győztesen?
    lehet,h nem nyerek milliokat V.I. müsorában, és ugyan kijövök a korházbol is,de hol van az igazi tudás? tényleg a töritanár adja át a sok felesleges informáciot? vagy netán az irodalom tanár?
    ccc...
    kapásbol csak a matek,fizika, hidrofizika,ballisztika, programozás tárgyak jutnak eszembe,amik használhatóak az életben...

    tegyétek fel magatoknak a kérdést:
    mit értek a diplomá(i)tokkal, ha jön 1 gyerek,aki suli helyett a neten logott (max 8 általánossal rendelkezik),és képezte magát,és kb. 70 soros scripttel mindig lecsapolhatja a bankszámlátok minden hónapban?

    megj: nem vok hacker... cracker és phreaker sem :)
    de az iskola nem tanitotta meg azt,h mindig reálisan lássam a világot,és ne áltassam magam azzal,h "holnap ugyis jobb lesz" (megj.2: pénzügyi gondjaim nincsenek)

    akkor ki is tanit kicsodát?
    a tanár a hülye befolyásolható tanulót, vagy az élet tanitja magát az embert?

    jo gondolkodást, holnap hajnali 7kor (melo után) visszatérek, most bevágom a szunyát,mer baromi uncsi az éjjeli müszakom a 7en,de ott nem alhatok) :)
    nem,nem vok biztonsági őr sem :)
  • sz4bolcs
    #98
    Nem is fáj? Akkor visszavonva a +1 pont. Megfutamodsz előle.. akkor -1
  • soulhunter
    #97
    azt nem mondtam,h fáj is :)
    ismeret a fájdalom-oszlatás trükkjét?
    hasznos dolog

    én akkor használom,ha a cigós nézeteim miatt meg akar verni vki...
    ált. elsőre mindenki gyomorba vág,ami ugye eléggé fájdalmas... (ez nekem is baromira szokott fájni,nem tagadom)
    itt jön a psychologia: ha a bánto fél ugy látja,h nagyon fáj (rájátszás valosághűen),akkor nem fog tovább ütni (cigók kivétel,mer ők ugye nem mernek face2face kiállni, csak és kizárolag a pereputtyal mernek odajönni elém,pedig nem is vok nagydarab),szal a normál ember elkönyvel ugy,mint 1 gyökeret,aki 1 ütéstől kidől
    jön a fájdalom-oszlatás trükkje:
    a gyomorban gerjedő fájdalmat összpontositással szét kell oszlatni a test egyéb részei közt,igy a test csak bizsereg,és elég csunya meglepetést lehet okozni a verekedni akaro félnek,mivel ha ez megvan,utána már csak a saját testre kell összpontositani,és az ütések 1x azonnali elosztása miatt nem igazán érezni :)
    ezt ugy is lehet mondani,h felmegy az adrenalin szint (boxolok és egyéb ilyen sportolok igy nevezik,de mivel én nem vok agresszivebb, inkább önkontrollnak nevezném)

    amugy igen, tok főzni,de 1 db.ig nem fogok,mer 4 öltés van már az ujjamban :( de legalább nem fáj... csak huzodik,de azt nagyon :( gondolom fájni akkor fog,amikor kimegy az érzéstelenitő hatása :)
  • sz4bolcs
    #96
    A baleset miatt keletkezett fájdalom miatt +1 pont, a kajakészítés miatt +1 pont, az előző véleményed miatt -3.

    Egynesúly és zűrzavar ugyanúgy a világ. Aki elérte a harmóniát az nem kisebb tévképzet, mint egy kiegyensúlyozatlan élet.