93
  • 2504
    #93
    Na végre Lehet kapni de csak Japánban.
    Kér hogy csak Március lehet EU. kapni.
  • Sanyix
    #92
    Na ez a jó üzlet, jó időben venni, majd megfejni a sok hülyét aki nem tud várni :)
  • roliika
    #91
    Wehheheheeee! Most néztem, hogy az Ebay-en bárki vehet PS3-at 1500-2700 Dolcsi ellenében! :D Elkapkodták őket de aki nagyon akar és van sok gubája az vehet.
  • Sanyix
    #90
    LOOOL mekkora balfa**ok! Idióta m$-éknek nem elég a 140 k-s vistákból bejövő pénz, még a kalózokat is ki akarják szűrni, ráadásul ilyen szarul :DD
    Bár a gamestar nem a legmegbízhatóbb oldal, de az ms-nél ilyen elképzelhető simán a vindózokból kiindulva.
  • Dzson
    #89
    Még mindig jobb a backward kompatibilitása, mint X360-nak, és az X-esek kifejtették már párszor, hogy őket nem érdekli ez a feature. Ha most elkezdenek ezen fikázni, magukat égetik. :)

    Várhatóak voltak gondok, de eddig semmi komoly nincs szerencsére.
  • BStage
    #88
    Fagy a ps3

    Nembaj, majd kétnaponta patchelgetik mint a box-ot...
  • Major
    #87
    Szoftveres gondok az új Playstationnel.
  • GulaSoft
    #86
    szerinted a procin belül a magok között milyen sávszélesség van?
    Másodpercenként 25 képkockától folyamatosnak tűnik a mozgás.
    A magok között meg mikromásodpercek alatt (vagy nanomásodpercek) alatt közlekednek az adatok.
    Miért ne lehetne számoltatni a hátteret az egyik procival az egyik objektumot a 2.-al ....
  • BiroAndras
    #85
    "lehet hogy hihetetlen de a seti is több magon fut (ugye ha csak egy gép egy mag akkor is) és ráadásul nem egy atom gyors buszon osztoznak ezek a gépek, hanem a csirke világhálón, mégis megéri így számoltatni, mert még mindíg gyorsabb mint egy szuperszámítógép."

    Ehhez két dolog kell:
    1. A feladat szétosztható legyen sok kis darabra.
    2. Egy darab feldolgozása sokkal tovább tartson, mint az oda-vissza küldözgetése a hálón.

    Ezek a feltételek nem minden esetben teljesülnek.
  • Caro
    #84
    Na azért tisztázzunk pár dolgot.
    A wine NEM emulátor, mindössze egy wrapper, ami biztosít egy win API-t.
    Ez azt jelenti, semmit sem csinál, csak ha egy program windowsos függvényt hív meg, akkor ő azt elvégzi neki.
    De ha nem x86 architektúrán vagyunk, akkor ez nem fog menni! A wine csak x86-ra írt programokat képes futtatni!
    Elképzelhető azonban, hogy ez megcoldható Cell-en is:
    A qemu nevű PROCESSZOR emulátor képes linuxos app-okat futtatni más architektúrákon is! Nyilván ki kell optimálni Cell-re, de ha menni fog, akkor ez elképzelhető.
    Viszont ahhoz, hogy normális sebességel fussanak, ahhoz azért igen jó optimalizáció kell!
    Ha architektúrák között kell emulálni, akkor a qemu lassulását ötszörös és tízszeres közé teszik.
    De elméletileg azért talán megoldható.
  • BiroAndras
    #83
    "Hehe, tényleg, ha másra nem is, arra jó lesz a 7 magos Cell, hogy emulátorokat futtasson jó gyorsan"

    Nem, arra pont hogy tökéletesen alkalmatlan épp a 7+1 mag miatt (amik közül a 7 nem is teljes értékű). Egy egy szálra írt kódot (majdnem minden szóba jöhető szoftver ilyen ma) nem lehet automatikusan többszálúsítani, így cask a cell központi magja dolgozhatna, ami meg önmagában gyengébb, mint egy közepes x86 CPU.
  • Super DANTE
    #82
    Jah, azt hittem kapásból sorolsz pár címet, egyébként megsúgom, kevesebb HD-DVD-s film van jelenleg, mint BD-s.

    Minden olyan Linuxot föl lehet rá pakolni, ami fut PowerPC alapú gépeken is.
  • Loverman
    #81
    http://www.gamestar.hu/kommentek.php?sid=25034

    ezt a cikket ajánlom figyelmetekbe 8)
  • Bith
    #80
    Hehe, tényleg, ha másra nem is, arra jó lesz a 7 magos Cell, hogy emulátorokat futtasson jó gyorsan :D.
  • Darth Sith
    #79
    egy blu-ray olvasó segítségével hogy bootolsz be egy linux cd/dvd korongról? mert nem tudom hogy a gyári rendszer mennyire engedné hogy vinyóról bebootolj egy másik linuxra és lecsupaszítsd. :)
  • Sir Quno Jedi
    #78
    Szentem saját linux verziója van, amit alapban a sanyi gyárt bele előtelepítve, godolom én... (nem mintha érdekelne bárkit a hülye linux egy ilyen faja kis játékgépen).
  • Me0w
    #77
    Ennel buzibb nevu linuxot nem is telepithetnel ra ;)
  • Sanyix
    #76
    Opengl-eseket biztos :) fos d3d-nél már problémásabb :\
    bár nekem azok is mentek, csak nem valami jól, meg nem is szépen :) opengl-esek, és 2d-sek viszont tökéletesen. Legalábbis pc-n :)
  • ReTeK
    #75
    szóval akkor telepíthetek a ps3ra Ubuntu linuxot + wine vagy cedega aztán tolhatom a windózos cuccokat :-)
  • Mardel
    #74
    Tényleg, mik?

    Gondolom keresőt SGn kívül is tudod használni.
  • Dark Angel 666
    #73
    Amugy meg iszonyu ronda ez a fekete izé
  • Dark Angel 666
    #72
    Ja , vagy 30 biztosan
  • Super DANTE
    #68
    "főleg, hogy már sok film kijött HD-DVDn"

    Tényleg, mik?
  • roliika
    #62
    PS3 ban is.
  • Mardel
    #61
    Erre a gyönyörűségre nincsen szó,a megtestesült tökéletesség..

    Minden csoda 3 napig tart.
  • #59
    Biztos jó drága én szerintem a játékok is drágák hozzá
  • Mardel
    #57
    Pofás kis kenyértartó, vagy szendvicssütő.
  • adam first
    #56
    Erre a gyönyörűségre nincsen szó,a megtestesült tökéletesség játékgépek terén.PlayStation 3.
  • Sanyix
    #55
    Még mindíg nem tűnt fel, hogy a procin kívül van egy nemgyenge gpu is az igzben? :)
  • Super DANTE
    #54
    Nem tudom, hogy pontosan mit (talán valami shader), de képes a Cell és az RSX együtt számolni.
  • Mynet
    #53
    LOL index cikke! :o
  • sylverangel
    #52
    "A grafika terén meg azért nem kell ütős grafikus kártya, mert pont a cell-ek át tudnak venni számításokat, és a kártyát lehet "némiképp" buta megjelenítőnek tekinteni."

    Uh, halottál már a shaderekről, és azok számítási teljesítményéről ? :)
    Pont az a "divat", inkább irányvonal manapság, hogy minnél kevesebb dolgot számoljon a CPU és minnél többet a GPU (fizika, ruha/haj/folyadék szimuláció, de egyes extrém esetekben akár AI is). A CPU nem képes olyan "természetesen" kezelni a grafikát, és az ott található dolgokat (vertexek stb...) kezelni, mint a GPU, no meg nem említve a sokkal nagyobb memória sávszélességet a GPU magja és a GPU memóriája között (pl G80 86 GB/s).

    Asszem 2000-ben találta ki valami okos emberke, hogy nem kell ám nekünk GPU, majd mindent a CPU számol, erre meg az újabb engine-kben, és kezdeményezésekben (HAVOK + NVIDIA/ATI) az a lényeg, hogy a CPU csak az előkészítést és a DX(vagy OGL) utasítások hívását végzi.

    A cell filozófiája a sok "egyszerűbb" mag, míg a xenon-é (X360 CPU) a kicsit kevesebb, de teljes értékű mag használata.

    De tudni kell, hogy habár a xenon 3 magos, de 6 threadot tud futtatni, mert minden egyes mag képes 1-1 hardware threadot futtatni (kb mint hyperthreading a pentiumoknál), bár ezek nem teljesen felelnek meg egy-egy magnak, de akkor is gyorsabbak, mint egyetlen thread futtatása a magokon.

    A cell több magját főleg a fizika számítására lehet használni(illetve arra reklámozzák), de ennek az értelme is kétséges a HAVOK bemutatók után, ahol több ezer objektum ütközik, szinte teljesen per vertex alapon, olyan szinten, amivel még egy cell is épp meg tudna birkózni.
  • mflex #51
    A ps2-vel is igy volt, még Amcsiból, behoztam egy 100k-ért, addig itthon a 180-at is "döngette" vazze...

    Hiába jobban megy nekünk, mint a xarfa..ú nyugatiaknak

    Köszönöm a "fejeseknek" juhéjjjj
  • scorpeeon
    #50
    Monitoron PS? :) Az nem az igazi, a konzolnak TV előtt a helye. :) Egyébként a fő dolog, amiért PC-s vagyok az az, hogy PC-n szabadabb az egész rendszer. Kijönnek patch-ek játékokhoz pl, csomó dolog teljesen testreszabható. És nem csak játékra lehet használni, hanem netezésre (jólvan, PS3-al már ezt is lehet :D), DVD írásra, programozásra, és millió más dologra. Úgymond mindenre jó, míg egy konzol elsősorban játékra, és ha még tud vmit, az általában sosem olyan, mint gépen. Az FPS-eket meg eléggé szeretem, és egér nélkül eléggé siralmas ezeknek az irányítása :)
  • scorpeeon
    #49
    És az is remek, hogy a szigetországban 430 dollűár lesz, ami 90k ft átszámolva, nálunk 130ezer a legjobb esetben de sztem lesz az 150 is. Nagy taps, akiknek ezt köszönhetjük...
  • Me0w
    #48
    Mi akadalyoz meg abban, hogy kirakd monitorra a kepet? :)
  • scorpeeon
    #47
    Nekem az első konzolom egy PSP (ez nagyon bejön). Se PS3-at, sem xbox-ot wiiiit meg végképp nem fogok soha venni. A PC-met használom játékra. FPS-t semmilyen konzolon nem lehet rendesen játszani pl. A rendes megjelenítéshez HDTV kell ami félmilla kapásból. Úgy meg hol olcsóbb, mint egy gép? Ezzel most a konzolokat szídom általámosságban. Az viszont biztos, ha a jelenlegi konzolkínálatból (x360, wii, ps3) vennék egyet, az a PS3 lenne. A wii egyszerűen szánalmas, PS2 grafikai szint, az x360al minden baj van, eléggé minőségtelen, karcol mindent stb. és mellesleg gyengébb a PS3-nál, a Blu-ray-ről nem is beszélve.
  • roliika
    #46
    Ezen énis filóztam...ert ugye az Xben puszta cisc proci van 3 maggal asszem...hogy az 1 Terrát hogy oldották meg nagyon elképzelésem sincs. Valami trükközés van ott szerintem. Nem jön ki 1 Terra flop max csak megközelíti. Nameg Cisc proci...hát nemtom.
    Igen linux van rajta alapból ami érthető is, hiszen a Linuxokat eleve több procira szánták...Vicces volt mikor a Blacpanther Linuxot tettem a gépre, és azt mondta, sajnos csak 1 proci van a gépben. :D

    A zsír 9magos jó procikkal meg mit csinálnak? Amúgy igen...a több proci munkára fogása nem feltétlen a programozó feladata hanem az oprendszeré. A programozó megírja többszálasra, aztán az porendszer meg majd eldönti, hogy hogy optimális.
    Nem Assemblyben fogják valószínű megírni rá a Quake4-et. :)))) 1-et vagy értve. :)
  • strogg
    #45
    Ha lesz doom3, meg q4 én veszek egyet.
    az első konzolom lesz. ::))))
  • GulaSoft
    #44
    Hmm.
    Azért azt nem egészen értem ám, hogy az ps3 hogyan gyorsabb csak 2* az x-nél, mikor 7 mag fut benne 3.2Ghz-en. Más sitokon érdekes azt olvastam, hogy a ps3 18* gyorsabb mint egy normál p4.
    Ezek szerint akkor az x az 9* gyorsabb mint egy p4?
    Én spec a cell programozásához nem értek, lehet hogy hihetetlen de a seti is több magon fut (ugye ha csak egy gép egy mag akkor is) és ráadásul nem egy atom gyors buszon osztoznak ezek a gépek, hanem a csirke világhálón, mégis megéri így számoltatni, mert még mindíg gyorsabb mint egy szuperszámítógép.
    Szóval ez a savanyú a szőlő dolog inkább az x-esekre vonatkozik, mert egy cell procin is simán elfut az oprendszer, a többi,, meg vakarja a tökét, és ha valami ütős számítás kell akkor két ásítás között gyorsan összedobják az értéket.
    Ráadásul az itt hozzászólókkal ellentétben megnéztem több oldalt is, és ott pl. azt is leírják, hogy ezek azért nem kopasz cell-ek, hanem multimédiás utasításokkal is ki vannak egyészítve. MIND a 7.
    Az meg hogy egy letiltott az azért van, mert a gyártás során ráintegrálnak 9 magot! Ebből ha egy szar, akkor és most figyeljen a sok fikázós:azok mennek az ibm blade szerverbe!!!!! Nem egy ócska munkaállomásba!!! Na ettől 1/7-el lassabb chip kerül az othoni szórakoztatóelektronikai eszközbe a ps3-ba!!
    A grafika terén meg azért nem kell ütős grafikus kártya, mert pont a cell-ek át tudnak venni számításokat, és a kártyát lehet "némiképp" buta megjelenítőnek tekinteni.
    Szóval én kivárom a ps3-at, mert akár tetszik akár nem, egy blue ray lemezes 7 processzormagos gépet adnak, hálózati adapterrel, mozgásérzékelős irányítóval, gondolom valami linux szerű oprendszer is lesz hozzá, az usb billenytűzet és egér meg már a ps2-nél is csatlakoztatható, csak ott nem igazán volt kihasználható, és mindez 130.000 ért már nem is igazán olyan drága.
    (végül is a hdtv kimenet már elég felbontást ad a netezéshez, a linux miatt fut rajta szövegszerkesztő, meg minden ami otthon kell. (akár még chat is)(nem msn).