34
  • BlueGold
    #34
    A cikkben szereplő urak keverik a játékot az oktató programmal, de attól egy program még nem lesz játék, hogy 3D-ben lehet menni benne.
    u.i. a tájékozottabbak meg tudják azok a "komoly" játékok amelyekben a főszereplő a "Komoly Sámuel" (Serious Sam).
  • haxoror
    #33
    A cikkhez meg annyit hogy napszemüvegben megszólitani BÁRHOL BÁRKIT bunkóság.
    Persze ezt egy amerikainak külön meg kell tanítani...
  • haxoror
    #32
    konzolon nincs normális stratégiai játék szal részemről felejtős és rpg modok (pl Morrowindhez, Oblivionhoz) sincsenek holott a gyárinál nagyságrendekkel jobb játékélményt lehet velük összehozni.
  • adam first
    #31
  • icewolf
    #30
    Szerintem meg csak több a rókabőr...
  • Randal
    #29
    Épp a minap olvastam egy kis szösszenetet az nma-fallout.com-on.

    Ott egy japán újságból ragadtak ki egy kis részt amiben a Nyugati (USA) és Keleti (Japán) RPG játékok különbözőségeit tárgyalták. A konklúzió az lett, hogy mindkét oldalon ugyanúgy találhatóak jó dolgok.

    Haverom most vett egy XBOX-ot és őszintén szólva van pár játék ami nagyon jól mutat konzolon, de olyan túl sok nincs rajta, mint ahogy PC-n se.

    Amúgy pl: konzolon te hogy moddolnád a Morrowindet? (Ami a játék egyik nagy előnye)
  • icewolf
    #28
    Ez az egész cikk egy nagy LOL!
    A játék azért játék, mert szórakoztató, és CSAK addig adható el, amíg szórakoztató.

    A valóság napjainkban nem szórakoztató, különben nem játsznának annyian. :)
  • bardocz
    #27
    elbirom képzelni hogy irakban egy terepjáróvál száguldozok a járdán egy amcsi aktonával vagy éppen egy agydaganatot távolítok el :D
  • Morden23
    #26
    Attól, hogy valami komoly, még lehet játék - komoly lehet a témájában, a hozzá szükségeltető tudásban, esetleg a kezelésében... ezek szerint egy kalandjáték, amihez "komoly" angoltudás kell, az már nem játék? Vagy egy roppant igényes repülőszimulátor, ahol a kezelés megtanulása nélkül max a földbe fúródhatsz, nem játék?

    Nem feltétlenül kell valaminek agyatlannak és síkegyszerűnek lennie ahhoz, hogy élvezhető, izgalmas vagy szórakoztató legyen. Kinek a pap, kinek a paplan, nem igaz?
  • Spica
    #25
    ha komoly valmi akkor nem játék.. ez amugy is ugy hangzik, mint vmi tréningprogi

    amugy ezeket a közgazdasági szimulációkat már jórég feltalálták és stratégiának nevezték el, ha nem is valósághűek a gondolkodásmód átadására szerintem alkalmas néhány
  • Morden23
    #24
    Ez talán annak tudható be, hogy a PC-s játékostársadalom egész méretes része áll olyan emberekből, akiknek az agyába varrták a "ha akad akkor szar a géped" dolgot.

    Igazad van, konzolnál nincs ilyen para (azaz nem annyira: haverom PS2-ese volt, hogy akadt, ahogyan rokongyerek Xboxa is), de PC-nél van az a további lehetőség, hogy kicsit lejjebb veszem a beállításokat. Ezzel persze az a probléma, hogy a legtöbb mostanság megjelenő játék egyetlen értéke a grafikája, és ha azt kiveszed a képletből, akkor egy rakás szar is alig marad.

    Én annyira nem vagyok naprakész egyik oldal játékaiból sem (afféle opportunista játékos vagyok, nem HC gamer), de azért szoktam tájékozódni. Amit észreveszek, hogy a nagy címek konzolon is a főbb genre-kből kerülnek ki, és FPS-ből, autószimulátorból meg repkedésből a PC-s játékmiliő is dugig van.

    Személy szerint amit igazán sajnálok, az a Final Fantasy, de azt meg többen rühellik, mint szeretik (legalábbis mifelénk).

    Egyszóval szerintem (magánvélemény) a konzolos és PC-s játékok között a szaroknak és a jóknak az aránya hasonló, ha nem is pontosan megegyező, az egyetlen különbség az a kiadott mennyiségben van (100 játék 10%-a ugye kevesebb, mint 500-é satöbbi).
  • Dzson
    #23
    Nekem rálátásom van mindkét oldalra, és konzolokra sokkal több az egyedi, értelmes és érdekes játék, mint pc-re. Természetesen ez izlés kérdése is, kinek mi az érdekes. Szemét meg sajnos van mindenre, csak konzolon legalább nem várják el, hogy a jobb játékok érdekében vegyél pár hw cuccot is a gépedbe.
  • Morden23
    #22
    "911-es játék bezzeg nincs"

    Volt, de végül kivették a WTC tornyokat a Flight Simulatorból.
  • irkab1rka
    #21
    levenni a napszemcsit? Ha valaki egy helységben napszemüvegben pofáz hozzám az simán ellenszenves. Ha fegyvere is van, méginkább. Ha napszemüveges fegyveres megszálló, akkor mit is mondjak?? :)))

    Amúgy csak etetés. Tereli a figyelmet. 911-es játék bezzeg nincs, pedig a téma - hogy is mondjam - az utcán hever... (bocs)
  • Sanyix
    #20
    LOL!
  • Troll
    #19
    Az utolsó bekezdés a vicces, amúgy sem tudnak már írni a fiatalok, fokozzuk ezt még jobban. Funkcionális analfabetizmus rulz.
  • Morden23
    #18
    Végül is, ami próbálkozás, az mind érdembeli dolog, még ha gyenge is. Szerintem pont, hogy a kreativitás hiányzik a mostani játékfejlesztőkből (ezt mind a PC, mind a konzol játékokra el lehet mondani).

    Addig nem érzem halottnak a PC játékipart, amíg a konzol csak abban különbözik tőle, hogy oda több szar jön ki, pepitában. Tény, hogy van jópár cím, ami bassza a csőröm (pl. a Final Fantasy), de konzolon meg hiányolnám mondjuk a Heroes-t, meg még egy pár játékot.

    Nem állítanám egyértelműen, hogy konzolra több jó játék jön ki. A többsége ott is szar, kommersz, unalmas, agyondarált reklámcímek, és ezek többsége PC-n is megtalálható.
  • Commandante
    #17
    "be kell hogy mutatkozniuk" & "és napszemüvegüket is le kell venniük"

    Én ezt akkor is meg tudom jegyezni, ha egyszer elolvasom, nem szükséges 3D szimulátoron begyakorolnom. Akkor most vagy én vagyok übermensch, vagy az amcsi katonák szellemileg visszamaradottak, vagy egyszerüen bedrogozva csak arra emlékeznek, amit korábban szorgalmas gyakorlással beégettek az agyukba.

    A cikk ettöl függetlenül bulvárfaxság, ugyanis attól, hogy valami 3D-ben virít még lesz automatikusan játék.
  • Dzson
    #16
    Gyenge próbálkozás a pár éve szinte teljesen halott PC játékipar felerősítésére.
  • Morden23
    #15
    Nem tudom, alapvető problémám, hogy a legtöbb mostanság megjelenő, illetve a közelmúltban megjelent játék sem témaválasztásban, sem kivitelezésben, sem semmilyen egyéb értelemben nem komoly, legfeljebb gépigényben.

    Amúgy a második, az orvosos-diagnoszikás marhaság az még érdekes is lehet (talán szórakoztató, de ellentétben a közhiedelemmel, nem okoz agydaganatot, ha egy játékból tanulsz is valamit).
    Viszont aki közgazdaságtani feladatokat végezve akar szórakozva kikapcsolódni, az beteg. Betegebb, mint bárki. :)))

  • Kagemusha
    #14
    Jé?!
    Rajottek arra az ezereves szabalyra, hogy "Romaban viselkedj ugy, mint a romaiak"?
    A mindenit, de "okosak"!
  • akyyy
    #13
    Melyik játék témája a rák? sims2? vagy van vami rákszimiulátor?

    elképzelem ahogy egy daganat vagyunk és elpusztítunk egy embertkissé morbid játék lehet:D
  • Sadist
    #12
    Nem, ezek kiképzőprogramok. A szimuláció azért erős szó, ahogy a játék is.
  • PíszLávJuniti
    #11
    Én éppen a könnyed, egyszerű játékokat hiányolom.
  • kvp
    #10
    "Hmmm el tudnék képzelni egy Postal 2-t irakban, iraki szemszögből"

    Letezik egy arabok altal keszitett counterstrike mod... (az ellenfel oldalara lehet botokat is tenni)
  • Luminas
    #9
    Ezek szimulációk, nem videójátékok..
  • bertino
    #8
    MUHAHAHAAAAAAAAAAAAA
  • Sanyix
    #7
    Énis :)
  • snorbi
    #6
    tényleg, mikor lesz már postal 3? :)
  • Adam II
    #5
  • 0ckH4M
    #4
    Hmmm el tudnék képzelni egy Postal 2-t irakban, iraki szemszögből
  • Skynet
    #3
    Sztem ha megteszed mission failed kiírást kapsz ezeknél a cuccoknál...:)
  • Szeszmester
    #2
    Lesz lehetőség saját döntésekre (az arabok lelövésére, példának okáért), vagy lineáris a játékmenet?
  • ColdFire
    #1
    mennyi bácsi van a képen :|