30
USB Mass Storage formázása... 4 Gigából 100 mega... :(
  • Emmegki
    #30
    A FAT-ot már el lehetne felejteni, 2GB a max partícióméret, és abban is gazdaságtalanul tárol.
  • izb
    #29
    egy pontos tipust kérlek biggyessz ide...
  • izb
    #28
    gyakorlatilag a rossz formázás eredménye az a méret amit kaptál....
    nem úgy és nem azzal a programmal kellett volna megformáznod.
  • kishell
    #27
    Köszönöm, hogy más is felhívja rá itt a figyelmet, hogy ez egy igenis sajátos probléma, külön topicot érdemel.

    Igen, gyakorlatilag az történt, mintha formázás közben kihúztam volna a pendriveot. Csak a 4 gigás mp3 lejátszóval. Nincs hozzá semmi gyári cd. Minden ötletet szívesen veszek.

    Aki azt állítja, hogy ez egy tömegprobléma, az segítsen megoldani, a vendégem egy kör sörre, ha sikerül :)
  • izb
    #26
    írás után érdemes lekapcsoltatni a winfossal,bár itt is él az, hogyha
    vársz a kihuzással és a rátöltés után vársz egy csöppet,akkor a kihuzásos technikával sem lesz semmi baja.
    mikor róla másolsz akkor még várnod sem kell elviekben.
  • izb
    #25
    szerinted minek bake?
    olvasd már el a problémáját ember....
  • Schwarz
    #24
    ha írsz rá akkor célszerű használni a #21-et a fájlrendszer sérülés elkerülése érdekében. ha csak olvasol róla akkor nem feltétlenül, bár ki tudja a windóz mikor írkál rá bármit is...
  • hunbasser
    #23
    szóval az baj,ha csak úgy kihúzom a pendriveot? :)
  • zeli
    #22
    már rájöttem:)
  • Schwarz
    #21
    ezért van a "hardver biztonságos eltávolítása" menüpont
  • Schwarz
    #20
    hát kereshetné, hogy kell egy usb drájvot udf fájlrendszerrel formázni ... optikai lemezre való
  • zeli
    #19
    nekem is volt ilyesmi gondom..csak memóriakártyával. valamit elcseszhettem rajta, mert állandóan ki-és bedugás között elvesztek az adatok meg valami hülye orosz mappanevek jelentek meg
  • SuperCharger
    #18
    Próbáld meg formázni FAT-re, FAT32-re, UDF-re, hátha az egyikkel visszaáll 4G-re.
    Nem kaptál hozzá CD-n vmi progikat esetleg?
  • Schwarz
    #17
    ezt hol olvastad? mi az, hogy nem hajlandó nagyobb adatmennyiséget "magára venni"? ha elfogy a szabad hely, nyilván nem... pont, hogy a fat32 való nagyobb tárterületre, mint a fat16
    az lehet gond ha sok a fájl a rootban, mert annak kötött a mérete, tedd a fájlokat alkönyvtárba, de ez fat12-nél, fat16-nál és fat32-nél is ugyanígy van.
  • McGrady
    #16
    szerintem vidd el szervízbe, ott tuti tudnak segíteni, vagy kérdezz meg vmi informatikust
  • kishell
    #15
    Engem a megoldás érdekel.
  • HyperGames
    #14
    Ehhez nem kell külön topik...
  • kishell
    #13
    azért kellett formázni, mert nem volt hajlandó bizonyos adatmennyiségnél többet magára venni, és azt olvastam, hogy ilyenkor fatba kell formázni fat32 helyett, és általában ez megoldja.
  • HyperGames
    #12
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1040759332
  • Schwarz
    #11
    mi a frásznak egy usb driveot formázni? egyáltalán bármit is? új winyót legfeljebb...
    fél éven belül ez legalább a huszadik "leformáztam, help" topic...

    ...

    próbálkozz partícionáló programmal, pl. powerquest partitionmagic, vagy akármi...
  • czky
    #10
    Szerintem te kapsz egy büntipontot a moderátoroktól azzal a megnevezéssel, hogy "kereső".
    Amúgy ha tudnék, segítenék, de az ilyen flash tárolókhoz nem igazán konyítok
  • mike0013
    #9
    EMLÍTETT MP3 TOTYIC
  • mike0013
    #8
    + kulabácsinak van igaza, szerviz oszt kész
  • nf1
    #7
    #2
    ott a megoldás.
  • mike0013
    #6
    csak kár, hogy van már mp3-as topic^^
  • kishell
    #5
    Miért, van egy valós problémám, igazán segíthetnél ilyen osotba hozzászólás helyett.
  • czky
    #4
    Egy újabb törlésre szánt topik! :(
  • kishell
    #3
    házilag oldanám meg, ha lehet
  • kulabácsi
    #2
    szvsz vidd el szervízbe
  • kishell
    #1
    Segítsetek!
    Használtan vett mp3 lejátszóm usb mass storage drive-ként használtam, és egy formázás során 108 megássá zsugorodott, pedig 4 gigás. Bármilyen megoldás érdekel, hogy lehet újra észervetetni vele, hogy nem 108 mega a kapacitása.

    Minden megoldás érdekel!