55
  • alfie
    #55
    Sziasztok!
    FZ50-hez szeretnék magyar (vagy angol) nyelvű CD-t. Tehát nem használati útmutatót, hanem a szoftvereket tartalmazó CD-t. Japánban vettem a gépet, és nincs hozzá emberi nyelvű progi. Nagyon megköszönném, ha valaki feltöltené egy általam megadott FTP címre! Írj emailt kérlek!
  • dioo
    #54
    Üdv! beletartott egy ideig, mire megtaláltam, a panasonic honlapján tényleg fentvan, de az ügyfélszolgálat kapcsolatok részénél keresd, ott, ahol a kapcsolat e-mailben rész van, ott az összes magyarországban forgalomba hozott gép fentvan! Sok sikert!!
  • babajaga
    #53
    A Panasonicnak van lencsemozgató optikai stabilizátora.
  • Gabo
    #52
    Neked kell döntened. Nézd meg, hogy melyik miben jobb és válaszd azt, amelyik inkább megfelel az elvárásaidnak. Mind a két gépnek vannak olyan dolgai, amiben kicsit jobb a másiknál, másokban meg kicsit rosszabb.
  • becus86
    #51
    Hello!
    Nah akkro msto meiylket: FUJI FinePix S9600 vagy PANASONIC Lumix DMC-FZ50???
  • multec
    #50
    Szia! A használati útmutató letőlthető/ magyarul is/ a panasonic honlapjáról. Üdv Attila
  • colos01
    #49
    sziasztok valakinek nincsen magyarnyelvű leírása fz50-hez vagy fz30-hoz?
  • adobepremiere
    #48
    Saját fotók a minap!


    http://photomax.komendante.fotoalbum.hu/
  • adobepremiere
    #47
    Egy megalkuvást nem ismerő teszt a fényképezőgépről!

    Link:

    http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_fz50-review/
  • G_ArchAngel #46
    Azért legalább Te jól szórakoztál:)

    Jó gép ez, csak batár nagy, remélem az utódja kicsit komfortosabb lesz, mert ezt kezelni bonyolultabb, mint egy PSP-t...
  • adobepremiere
    #45
    Elhittétek,hogy 9999999Ft

    Jól elirták az árat............vagy mégsem?

    http://www.edigital.hu/product.php?bid=5&partner=12&productid=18846
  • adobepremiere
    #44
    Rábukkantam egy megalkuvást nem ismerő kézi készülékre a Canon-tól!
    Az ára egy átlagos Budapesti panellakás árával vetekszik.
    Na kérem!
    Erről mi a vélemény e a hatalmas kritikus emereknek!
    Tudni illik a jó kritikust az külömbözteti meg a rossz kritikustol,hogy a jó kritikusnak megvan a maga véleménye egy adott gépről és nem ócsárolja le hanem szakmailag mond véleményt.
    A rossz kritikus úgy ahogy van mondja a magáét ,hogy ez a gép totál rossz,és fabatkát se ér nagy gagyi mert az ővé a tuti!!!!!

    No comment!

    Link:

    http://www.220volt.hu/product_info.php?cPath=21&products_id=150
  • Berber
    #43
    Én évek óta egy DMC FZ2-est használok. Nagyon elégedett vagyok vele annak ellenére, hogy veszettül lassú, hihetetlenül hiányzik a manuális beállítás, és gyenge a felbontás. Viszont egy jó képet nem a felbontás mennyiségi mérőszáma, vagy a gép rajtkészsége határoz meg. Igaz hogy nehéz vele jó ritmusban fotózni, és kicselezni a tetüségeit, de amire a jó fotó kész tényleg szép. Igaz 100 ból nemhogy 40, de talán 1 ha összejön. Szeretnék jobb gépet persze, egy NIKON igen bejönne, de mivel nem a munkám nem fogok érte 1/2 milát letenni. Az FZ50 a várható 150-200 eFt árával már jó alternatíva szerintem, és ha a FZ2- hiányosságait kijavították, nem 'tom 'mé kéne jobb nekem amatőrnek!!?? Láttam SONY gépet aminek telében beszürkültek a képsarkai, és amikor kérdeztem, hogy miért elkezdte az eladó magyarázni, hogy az úgy jó....
    Szerintem a LEICA tudja mit csinál, és a Panasonic sem hülye.
  • Unreal1942
    #42
    Azoknak (pl nekem) drága ez a gép akik csak kattogtatnak családi, baráti körben egy-egy összejövetelen vagy hasonló. (Fuji s5600 még sok is tudásban. árban viszont kiváló)
    Akik meg komolyabban használják azoknak meg kevés ez a Pana is. Szóval egy felesleges kategória :)
  • adobepremiere
    #41
    Szóval mindegy milyen készülékje van az embernek az a fő ,hogy elégedett legyen vele..............
  • fade2black
    #40
    9500/9600/6500nek pont annyi előnye van mint hátránya. zajban, kezdő fokuszban jobb, obiban, stabiban, végfokuszban rosszabb.
    6500 nekem külön nagy csalódás volt azthittem mosásban/zajban pont uazt fogja hozni mint az f30 hisz uazt az érzékelőt használja. Erre nem kategóriával rosszabb, persze értthető kutya se venné a 9600ot.
  • GenSC
    #39
    "Erröl ennyit!
    Majd ha milliomos leszek akkor lessz jobb gépem is."

    Khm...Neked S9500/9600 illetve 6500fd az milliokba kerül?Ugyanmár elfogultságodat mutatod egyre jobban az érzelmi kitöréseiddel:DDD :DDD :DDD!!!!!
  • Blasta
    #38
    "Még nemtalátam olyan magyar oldalt ahol nem tömörittik kicsibe a feltöltött képeket."

    Az sg.hu ilyen oldal, itt az összes tesztkép tömörítés nélkül, eredeti minőségében kerül feltöltésre. Már ha ilyen oldalra gondoltál :)
  • adobepremiere
    #37
    Nagyon gyanús az FZ50-el készült képek a dpreview oldalon!
    Vagy valaki(k) méregdrága fotószerkesztővel retusálhatott.
    De mindeggy!
    Nekem jó az FZ50...........
    Erröl ennyit!
    Majd ha milliomos leszek akkor lessz jobb gépem is.
  • adobepremiere
    #36
    Én mint amatőr fotós RAW módba állítom fényképezőgépem. Ez azt jelenti, hogy a gép nem dolgozza fel a szenzor kimenetét (legfeljebb mellékesen az LCD-n való megjelenítéshez), hanem a teljes képadatot kimenti a memóriakártyára egy RAW állományba. Az ebben az állományban lévő képen nincs linearizáció, szín interpoláció, kontrasz, színtelítettség vagy fényerő állítás. Nem élesített és nem tömörített veszteségesen, valamint 16 bites, színtér levágások nélkül. (Természetesen egy kevés feldolgozást minden fényképezőgép végez, hiszen a szenzor kimenete analóg és ezeket az analóg jeleket digitális állománnyá kell alakítani.)

    Csak igy lehet megfelelő képeket csinálni ami teljesen a fotós kreativitásán döl el!

    Még nemtalátam olyan magyar oldalt ahol nem tömörittik kicsibe a feltöltött képeket.
    Ha van olyan oldal ahol teljes mérettel lehet ábrázolni akkor kivele.........!

  • concrete
    #35
    "Nemrossz!
    Én mint amatőr nekem 100-ból kb 40 sikerül! Sok sok tényező kell hozzá,hogy megfelelő képet kreáljunk a masinánkkal..................... "

    Az hogy a képek élesek lesznek, nem lesznek túlexponálva, és nincs rajta technikai hiba, nem jelenti azt hogy jól sikerült, makacsságod miatt arra csak lassan fogsz rájönni hogy nem minden képed istenkirály ...

    "Gyakorlatilag te egy pixel vadász vagy?"

    6mpixel alatt a kép nemkép, ez így 1024x700-ban értékelhetetlen, ilyen képeket 1998-ban a corel adott ki cd-n tonnaszámra. normális, 1280x1024-es hátteret ez be sem takar (nemhogy egy prof 1600x1200-ast)

    "Ez a fényképező amatőr szinten egy profi!"
    igen, az kellene megérteni hogy mi az amatőr szint, mert ezt mindenki másképp képzeli el, ez nekem egy automata gép, ami nem hoz lázba ...

    "Ma nincs olyan ember a földön aki elégedett lenne mindennel.Így vagyunk mi magyarok is."
    itt nem nemzeti kérdésről van szó, hiába próbálod ebbe az irányba terelni a dolgot, egészen egyszerűen van egy, az egész világon elfogadott nézet a fényképezővel rendelkező emberek között, hogy ekkora felbontásban értelmetlen komoly képet postolni...

    akkor pedig ez nem komoly, akkor ... ez csak provokáció
  • Thrawn
    #34
    Nézz meg mértékadó oldalakat, mint pl. a dpreview. Teljes méretű képeket közöl a gépek bemutatásánál. Csak így lehet véleményt mondani a képminőségről.
  • GenSC
    #33
    Akkor had kérdezzem már meg,mi a véleményed a FujiS9500/9600 és 6500Fd ről?Mert ezen gépek és panás társai közt van kis külömbség képminőségben...Nem marketinget kell alapul venni (IS) hanem a valos teljesitményt...
    És elég nagy baj ha te nem az eredeti méretü képeknél keresed a hibát..Ez mintha ellentmondásba ütközne elözö postjaid lényegével...Háát érdekes...
  • adobepremiere
    #32
    Gyakorlatilag te egy pixel vadász vagy?
    Minek állandoan egy képet óriási nagyittásban nézegetni.
    Úgy tényleg könnyü hibákat találni.
    Meg ha az ember akar hibát találni akkor talál is. Ma nincs olyan ember a földön aki elégedett lenne mindennel.Így vagyunk mi magyarok is.
    Ez a fényképező amatőr szinten egy profi!

  • Thrawn
    #31
    Ha lehet, akkor eredeti méretben. Ekkorára leméretezve gyakorlatilag semmit nem mond a minőségről.
  • adobepremiere
    #30
    Miből gondolják sokan,hogy pocsék lenne a fényképező?
    Volt eggyátalán a kezetekben?
    Ime néhány kép.............. hamarosan több és több képpel!

    http://cygnusolor.komendante.fotoalbum.hu/
  • Thrawn
    #29
    A formátummal semmi gond, ellenben az FZ50-el túllőttek a célon, a kevesebb több lett volna. Remek 5-6 megapixeles gépet lehetett volna rá építeni.
  • Blasta
    #28
    "Így nekik marad a jpg, ami enyhén szólva gázos eredményt ad."
    Miért? Mi a gond az FZ50 jpg minőségével? Vagy cakkpakk a JPEG formátum minőségével van a gond?
  • Thrawn
    #27
    Te raw-ban fotózol, de ez a gép még nem annak a rétegnek készült, akiknél erre tömeges igény van. Így ennél a gépnél ez inkább egy különleges szolgáltatás, mint sem alapkövetelmény. A többieknek, a gépet vásárlók döntő többségének megfelel a jpg, sőt, szerintem a többség azt sem tudja, mi fán terem a raw. Így nekik marad a jpg, ami enyhén szólva gázos eredményt ad.
  • fade2black
    #26
    Majdha 100 fotódból 1db fog sikerülni a te véleményed szerint is rájösz a mondat igazára.
  • fade2black
    #25
    marketingesek
  • fade2black
    #24
    legjobb uz gép lehetett volna ha meghagyják 8mpen, ígymeg.... :(
  • adobepremiere
    #23
    Ugyebár az R1-es 185000Ft!

    Én az FZ50-el RAW formátumban veszek fel képet. Néha néha 8mp el.
    Amúgy a RAW nem arra hivatott,hogy megkerülje a készülék belső elektronikai képfeldolgozó ketyeréit?

    A közvetlenül a CCD-ről kiolvasott és mindössze analógról digitálisra történő konverzión átesett adat.
    Az ilyen formátumban kibocsátott adat eredeti formájában tárolódik, vagyis a digitális fényképezőgép
    semmilyen belső feldolgozást nem végzett rajta.

    Útomunkáimhoz a Photoshop CS2-t használom.

    És semmi problémám a képekkel!


    "Az amatőrnek 100-ból 99, míg a profinak 100-ból csak EGY fotója sikerül! "

    Nemrossz!
    Én mint amatőr nekem 100-ból kb 40 sikerül! Sok sok tényező kell hozzá,hogy megfelelő képet kreáljunk a masinánkkal.....................
  • Zocsi
    #22
    Hát izzé... azért ezt nem kéne sztem...
  • FFX
    #21
    Nekem a sony R1 képei továbbra is jobban tetszenek
  • GenSC
    #20
    Hát igen körülbelül...:DDD!!!
  • Thrawn
    #19
    "De szerintem nem hülye mérnökök dolgoznak a Panasonic-nál."

    Senki nem állította, de az biztos, hogy már régen nem a mérnökök diktálnak. A marketing eldönti, hogy a népnek megapixel hegyek kellenek, mert a szomszéd gyárban is ez a menő, a mérnökök pedig megkapják az ukázt, hogy ilyent kell csinálni, bármi áron. Azután törhetik a fejüket, hogy a sok ellentmondó követelményt hogyan is lehetne kompromisszumosan összehozni.
  • GenSC
    #18
    Hát elég elfogult lehetett aki irta ezt a cikket vagy vakvolt,vagy szintévesztő...Szerintetek ez jo gép?Egyszerüen pocsék ahogy összemossa a részleteket,10Mpixel parasztvakitás egyszerüen gusztustalan....Nézzetek már képeket külföldi oldalakon aszem nem kell sorolnom...Ezzel a géppel a Pana elbujhat jo mélyre az FZ30 sokkal jobb volt pedig zaj ott is volt de még mennyi,de előnye volt talán hogy a részletek megvoltak.Itt?Khm enyhén vizfesték..

    Szerintem ebbena kategóriában egyértelmüen FujiS9600 vagy Fz30 még mindig...
  • Blasta
    #17
    "csak a zajjal abszolut nem is törődtek"

    Ez nem igaz, már bocs. A Pana kiemelten foglalkozik a képzajjal, erről az FZ30 és FZ50 legmagasabb érzékenységben készült fotói a bizonyíték. Az FZ50-nél még át is estek a ló túloldalára.
  • Blasta
    #16
    Köszönjük, ismerjük, felesleges egész pixinfo cikkeket bemásolni...