13
  • KisDzso
    #13
    LOL...majd átveszik fölöttünk az uralmat.. :D
  • Ryuuzaki
    #12
    Majd ha vörösen izzik a robotod szeme a napi szoftverfrisítés után és nem enged ki az utcára, majd akkor el lehet gondolkodni...


    ctrl+alt+del Megzakkan Zeke ezt érdemes elolvasni, meg a minisorozat többi darabját is
  • dez
    #11
    "Egy dél-koreai gyermek átlagosan 3,2 éves korában sajátítja el az internet használatát."

    Micsoda szöveg... Na és ez mit jelent? Rá tud klikkelni egy linkre?
  • Inquisitor
    #10
    Amúgy érdemes néha elnézni ide: http://robot.watch.impress.co.jp/
    Persze többsége fröccsöntött műanyag jellegű vacak, vagy drág játékszer, de elég sok olyan cucc van, amik mozgássérültek/betegek ellátására készül vagy kifejezetten segítik a mozgásban. Persze a rendőr, határőr, stb. robot még itt is ritka.
    (Elvileg 2 hét múlva mutatnak be egy plüsmacit, ami a beépített GPS és térkép alapján elmutogatja a kiscsókának mikor merre kell mennie a haver, nagymama, stb házához, a boltba, stb.)
  • Inquisitor
    #9
    Persze, ők fogják ezeket költséghatékonyan legyártani ;)
  • NEXUS6
    #8
    "A robot azért jó, amiért bármely gép: Olcsóbban és hatékonyabban elvégzi a munkát az ember helyett, és megcsinál olyat is, amire az ember nem is képes."

    És ezt a kínai meg pakisztáni gyermekmunkásoknak is megmondták?
  • mikloss
    #7
    "Egy dél-koreai gyermek átlagosan 3,2 éves korában sajátítja el az internet használatát." Mi a fene??????? gyorsan tanulnak olvasni meg írni :D :D :D 3 éves korban én örültem annak ha fel tudtam álni és a gatyámba srzarni !!! :)
  • sailor470
    #6
    Nem lehetetlen, hogy túl sok Asimov könyvet olvasnak arrafelé :)
  • BiroAndras
    #5
    Ez is egy szempont, de messze nem a legfontosabb. Még ha katonai alkalmazásról lenne szó, akkor talán.
    Vagy esetleg szexrobotokra gondoltál?
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Sokkal fontosabb, hogy olyasmit is megtesz, amire az ember nem feltétlenül hajlandó... :D
  • BiroAndras
    #3
    A robot azért jó, amiért bármely gép: Olcsóbban és hatékonyabban elvégzi a munkát az ember helyett, és megcsinál olyat is, amire az ember nem is képes.
  • NEXUS6
    #2
    A metróújságban most láttam, hogy még a határra is robotokat akarnak telepíteni, kb úgy néznek ki mint a MGS-ben lábak nélkül.

    Valaki ott nagyon bele van buzulva a robotokba.

    De ahogy hiába mondta Lenin, hogy: villamosítás + szovjet vezetés = kommunizmus, tartok tőle, az sem lesz igaz, hogy: robotizáció + demokrácia = menyország.
  • Sir Quno Jedi
    #1
    Nos pálcikával enni nálunk a 30 éves gyerekek nagy része sem tud, pedig már IT cégeknél fejlesztők akár... Szar a helyzet akkor?!!