18
  • Loverman
    #18
  • Adenoma
    #17
    a.: remélem soha.

    b.: három dolog a háromszögeléshez:

    1.: maga a Nap
    2.: kedves kis ahead
    3.: kedves kis behind.


    szerintem míg agyatlan módon írogatsz össze vissza, addig lesz felkiáltójel a neved mellett... ennyi...
  • Clarke
    #16
    A háromszögelés lényege, hogy két egymástól ismert távolságra lévő megfigyelőállásból(két műhold) figyelsz meg egy harmadik pontot(a napkitörés)így jön ki a háromszög három csúcsa.A két műhold távolságát ismerik(a háromszög egy oldala ismert) a háromszög műholdaknál lévő csúcsában a szögeket le tudják mérni, és a napkitörés távolságát szinusztétellel:) kiszámítják.Igazad van három dolog kell egy oldal és két szög, de ehhez elég a két műhold.
  • brueni
    #15
    jajmá kedves moderátor, mikor veszitek el tőlem azt a csúnya felkiáltójelet!
  • brueni
    #14
    a háromszögeléshez nem három dolog kell? itt csak két mű hódról van szó. mellesleg inkább azt kéne kutatni, hogy mi hogy tudnánk megvalósítani azt, hogy ha nem is 10millió, de 10 tonna cuccot felgyorsítsunk 1500000 kmh-ra. az lenne a durranás...
  • juharfalvi
    #13
    Engem a "trianguláció" zavar, mert nincs ilyen szó. Helyette jobb lenne a "háromszögelés", ami ugyanazt jelenti, és legalább magyarul van. Az angolban bizonyára "triangular" volt írva (nem néztem meg, de biztos), ennek szolgai fordítása ez a szörnyszülött.
  • léry
    #12
    ember........................
  • mrzool
    #11
    Itt nem bántásról van szó, max az önállóság hiányáról. Jó néhány magyar lap is foglalkozik a témával.
  • Omegared
    #10
    Most miért bántod? Nem mindenki tudhat angolul....
  • mrzool
    #9
    Ember, mégis mibe telik ellátogatni a megfelelő honlapra?

    http://stereo.gsfc.nasa.gov/

    Ha ide eljutottál, szerintem a google-t is megtalálod... Tudom, hogy jó dolog a sült galamb, de mégis csak 2006-ot írunk.
  • dez
    #8
    Erre gondolsz? :)
  • Mr Gumby
    #7
    Gondolkodásmentes megoldásokért keresse az egyházak megoldásait. Bármelyiket.
  • Inquisitor
    #6
    Pár hete láttam dokumentumfilmet hasonló témában, elég brutálisan nézett ki, mikor végre láthatóvá váltak a koronakilökődések is a felvételeken, meg azok a hatalmas "szálak" plazmából a nap körül. Hihetetlenül jól nézett ki. Ahhoz képest a Solaris (jenki verzsön) filmben az élő plazmabolygó egy fantáziaszegény dolog volt, pedig onnan koppintották.
  • wanek
    #5
    De jó! Most már sztereóban lehet találgatni, tippelgetni, okoskodni... Nem is tudtam, hogy eddig mi hiányzott az életemből.
  • Indestructible
    #4
    Akkor öcsémnél meglesz. Kösz!
  • Roli
    #3
    a 3. évezred című újságban találsz. augusztusi számában olvastam. Ha gondolod beszkenelem az oldalakat és megnézheted.
  • Indestructible
    #2
    Valami a paraméterekről, hogy mit is tudnak ezek a pöpec műholdak?
  • mikloss
    #1
    Találó nevek :D eLőtt, mögött! :)