54
Creative Sound Blaster Audigy4 OEM/Pro
  • Borg
    #1
    Vettem egy Audigy4 OEM kártyát, mert gondoltam hamár homár, akkor a Zalman 5.1 fülest ne 4-es liveon hallgassam csak.
    Gondoltam itt megoszthatnánk néhány infot meg tapasztalatot róla.

    Ugyebár ilyen:

    Audigy 4 Processor

    * Advanced hardware accelerated digital effects processing
    * Patented 8-point interpolation that reduces distortion to inaudible levels
    * 64-voice hardware wavetable synthesizer
    * Professional quality digital mixing and equalization

    High Definition Audio Quality for Playback and Recording

    * 64 audio channel playback with independent sample rates
    * 24-bit Digital-to-Analog conversion during playback with sampling rates of 8, 11.025, 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48 and 96kHz in 7.1 mode and up to 192kHz in stereo mode
    * 24-bit Analog-to-Digital conversion during recording in 8, 16 or 24-bit at sampling rates of 8, 11.025, 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48 and 96kHz
    * Supports Sony/Philips Digital Interface (SPDIF) format of up to 24-bit/96kHz quality
    * Low latency multitrack recording with ASIO2 support1

    Sound Blaster Audigy 4 On-Board Connectors

    * Line level out (Front / Side / Rear / Center)
    * Line In
    * Microphone In
    * Digital I/O (for stereo SPDIF output to Digital I/O Module2)
    * Aux Audio In

    bla-bla...



    Itt rögtön volna egy kérdésem, ugyanis a hátsó jack kiosztásról nem találok infót, hogy melyik-melyik. A liveon ugye még nem volt ennyi, szal kb saccra dugtam be a Zalmant is csak. De hallásra azért eltaláltam a 3 jacket a 6ból. A kártya hátlapján csak kis semmitmondó piktogramok vannak..

    Első nekifutásra persze játékban teszteltem, CSS-ben teljesen jól megy, 5.1-ben, és a proc terhelése is érezhetően kisebb mint a Live!-nak volt. A komolyabb mapokon a soundscape váltásokra nem lagol be. Egyes helyeken 65-ről 85-re is feljebb ment az FPS-em. A csatornák jól elkülöníthetők, bár ha a center is szól, akkor kevésbé. Nem lenne rossz, ha valahol a center hangerejét külön lejjebb lehetne venni? Plusz az EAX ADVANCED HD itt automatikusan bejátszik, vagy ezt valahol konfigban / netán driverben be kell még pluszban lőni?

    Driver gyanánt a legújabbat tettem fel ami a Creative oldalán van, ez ugye magából a driverből, és egy egyszerű piszkáló control panelből áll, semmi flanc meg util nincs benne. Nemtom érdemes-e valamit a CD-jéről is feltenni? Mert ott állítólag még egy halom csillivilli cucc van, de hogy értelme melyiknek van...

    Probléma is van azonban. Nem tudok DVD-t lejátszani, mióta betettem a kártyát.
    A szimptóma annyi, hogy a PowerDVD egyszerűen lefagy, amint betöltöm, és playre nyomok. 99%-os proc terheléssel kifagy. Töltöttem le újat is, de az is ugyanezt csinálja.
    A BSPLAYER annyiból jobb, hogy az elindítja, eljutok a menüig (hang is van rendesen), de a menüben viszont nem tudok továbbjutni, mert mintha nem érzékelné, hogy kattintgatok a gombokra... (bár ez már lehet a bsplayer hibája is)
    A creative driverben is van egy vagon hangzás beállítás (pl nemtom a CMSS mi a rák lehet, meg mindenféle dekódolás, gyorsítás stb), meg a powerdvd-ben is, de a nagy részükről fogalmam sincs mi, és nemtom melyiket piszkáljam a probléma ügyében.
    Vagy lehet codec pack hiba is? Valami ótvar régi ace pack van fent, amivel azonban EDDIG minden tökéletesen ment.
    A félreértések elkerülése végett, a PowerDVD bármilyen más videót, pl divx vagy wmv stb lejátszik simán. Csak a DVD-kkel van gond. Akár lemezről, akár isoból mountolva, akár HDD-ről fileból próbálom indítani.
    Na szal erre van valakinek ötlete?

    De még akad kérdés ezen kívül is.
    Van nekem egy HI-FI-m, ami ugye erősítő meg két hangfal, szal a szokásos. Na ezt melyik jackbe dugjam az au4-en, ha sima stereoként akarom hajtani?
    Aztán, van ezen egy AUX_IN csati, viszont CD_IN nincs, mint a Live-on volt. Szal akkor a CD olvasót oda az auxba lehet kötni? Vagy az aux_in nem erre való, és a game porthoz hasonlóan ezt a cd_in megoldást is nyugdíjba küldték? (amúgy a game portot is hiányolom, mert a joy-om még olyan, és feladni nem akarom... de ez annyira nem szempont, majd max kerítek valami átalakítót... állítólag van usb-re)
  • Thanatos
    #2
    mennyibe fájt?
  • Aspyrin
    #3
    Simán elfért volna :D
    [vakmerő]
  • Borg
    #4
    9k
  • Borg
    #5
    A sima Audigy az más kártya, ahogy az Audigy2, és a Live is.
  • Thanatos
    #6
    nem rossz
  • Fenrir
    #7
    Én első lépésben mindenképpen egy codecpack frissítéssel kezdeném. WMP is lefagy ha ott nyitod meg a dvd-t?
  • Borg
    #8
    WMP-vel még sose sikerült DVD-t lejátszanom...
  • Borg
    #9
    Hozzáteszem, kéz alatt ennyi :)
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Jaja, ACEMPAkkk...
  • Borg
    #11
    És akkor tehát mi a tuti codecpack?
  • FLeK0
    #12
    codecpakkok helyett: ffdshow
  • Sir Quno Jedi
    #13
    Az ACE azér írtam, a legújabb pro verzsn mindig műxik.
  • Gladiator
    #14
    hát nem tom. mint ahogy nem nyitunk minden Ati Radeon kártyának külön topikot, ez is elfért volna vmelyik másik topikban.

    Delbanhtx
  • Sadist
    #15
    Zöld - alap stereo (front bal, front jobb)
    Piros - Mikrofon
    Fekete - hátsó bal,jobb
    Kék - bemenet
    Narisari - center

    Szal ha csak sima stereo hangszórókat akarsz rákötni, akkor szerintem a zölddel érdemes próbálkozni.
  • Borg
    #16
    És ezt ki használja? Nem valami bizalomgerjesztő cucc...
  • Borg
    #17
    thx

    és a fehér az mi?
  • Borg
    #18
    okos vagy előre ülhetsz
  • Rage47
    #19
    nekem is ilyen van, nyáron vettem. 100x jobb mint az azelötti live 5.1-em, de mondjuk azért is vettem:)
  • Borg
    #20
    Na. Feltettem a legújabb ACE-t player módban.

    Indítom az első DVD-t lejátssza. Második DVD fagyi. Bármit csinálok fagyi.
    3. DVD lejátssza. Vissza első DVD lejátssza. Vissza második DVD, fagyi. Vissza első DVD lejátssza. Vissza második DVD, ezúttal simán lejátssza... ki érti ezt?

    Amúgy a PowerDVD-ben most 5 vagy 6 speakerre kell tenni az audiot? Mert 5.1 nincs a configurationban. 5-ön kicsit tompább, 6-on kicsit élénkebbek a hangok. Viszont néha olyan, mintha egy felesleges visszhang effektus lenne rajta pluszban, pedig az enviroment no effect-re van állítva a creative driverben...
  • Sadist
    #21
    Azt passzolom. Talán érdemes volna megnézni a manualját
  • Sadist
    #22
    Ha le tudod írni, hogy kb. milyen piktogram van felette, abból talán ki lehet találni, hogy mi lehet az. Én a specifikációból vagy az AUX bemenetre vagy a digit be/kimenetre tippelnék.
  • Thanatos
    #23
    jah énis néztem hogy netto ennyi, de még igy se gáz szvsz :) nekem anno első sb live 5.1em több volt :D
  • Fenrir
    #24
    Power DVD-ből is a legújabb van fent?
  • Max7
    #25
    Én most rendeltem egy hasonlót! Illetve néztem az árlistát és hát ügye az audigi4-es full csomaghoz járnak érdekességek (kicsit késöbb szolok rólla néhány szót) meg is örültem hogy 19500ft szaladtam fejvesztve hogy megvegyem és hát ügye árlistában a leirásnál szerepelt, hogy dobozban garanciával nem használt (a bolt foglalkozik használt cuccokal is)

    Viszont ami várt az odabaszott! Egy kartondobozba amiben tuti valami más volt egy zacsiban volt az a szimpla kártya amit borg vett!

    Viszont látták, hogy nem igazán tudnak átverni így hát a profitszerzés érdekében felajánlották, hogy megrendelik nagykerből az alkatrészekkel eggyütt amiről néhány szó:

    Előlapi panelnek nevezett erősítő egység ami szélességben akkora mint egy mobil rack kinézete mint egy adsl modem gombok hangerőszabályzók és csatlakozok vannak rajta tehát pl. manuálisan tudok rápakolni +20db!

    Távirányító amivel tudom vezérelni pl. winampot mediaplayert és hát természetesen hangot tudok szabályozni vele!

    Ez azért fontos nekem mert a mai mikrofonok eléggé gyengék és soha nem hall senki :)

    A kodeck packról mindenkinek más a véleménye mindenki mást használ mindenki mást javasol! Eddig nekem az AceMegaCodecPack mindig olyan galibát csinált eddig a régi hangkártyámnál soha nem volt hang a képről ne is beszéljünk!

    Ajánlani tudnék egy letisztult progit a NemoCodecPack-ot! Eddig megoldodott nekem de holnap délután formázás után tudok neked nyilatkozni borg, hogy hogy szuperál nállam az audigy4-esem :)
  • Max7
    #26
    Elvileg ezt kapom a boltban bár még minden megtörténhet :)

  • Borg
    #27
    igen
  • Borg
    #28
    Ezaz, hogy nincs manualja :D A neten is leginkább a pro-hoz találtam, de az meg egész máshogy néz ki (mint a #26-ban).
    A piktogramot mostmár nemtom megnézni, mert be van építve, és betolva a gép, szal nem látok rá :) De neten valami googlezett képen talán látszik.
  • Borg
    #29
    Én a távirányítájáról azt olvastam valahol, hogy elég gagyi, és csak a creative progikat tudod irányítani vele.
    Meg amúgy is, nekem ilyen felhasználási céljaim nincsenek vele :) Erősítőm meg van rendes, szal...
  • Fenrir
    #30
    Amúgy régebben az AceMCP-vel nekem is volt gondom, esetleg még megpróbálhatod a K-Lite CodecPack-ot.
  • Max7
    #31
    Erősítőm van nekem is de az csak outputot erősít azaz a hangfalaimnak erősít :)

    Viszont ha skypen beszélek valakivel bekapom a mikrofont és hangosan morgok :) Ezen meg tudok erősíteni mindent :)
  • Sir Quno Jedi
    #32
    Nohát én mindég ace-t használok és csont nélkül. De ajánlott még a VLC player, ha nagyon nem megy valami, az menni szokott akkor is!
  • Borg
    #33
    "Amúgy a PowerDVD-ben most 5 vagy 6 speakerre kell tenni az audiot? Mert 5.1 nincs a configurationban. 5-ön kicsit tompább, 6-on kicsit élénkebbek a hangok. Viszont néha olyan, mintha egy felesleges visszhang effektus lenne rajta pluszban, pedig az enviroment no effect-re van állítva a creative driverben... "

    Erre valaki?
  • OrioN the S
    #34
    Lehet baromságot mondok ,de a 7.1-hez valo side left/right a fehér. Sőt meg vagyok róla győződve!
  • mflex #35
    A fehér a digitális kimenet,az rá is van írva ,nekem is az megy be a "harmanba",
    persze nem 200ft-os kábelen,,,
    Én a Blaze dvd lejátszót használom, egy próbát megér,a povert nálam kiütötte.




    Download blaze pro 5

    crack
  • Prince of Máté
    #36
    Rósziszín a mikrofon de mi az a kék? mi az a bemenet?
  • Borg
    #37
    line in.

    Anno pl rákötöttem a walkmant, és úgy vettem be kaziról mp3-ba a zenéket :D
  • bigfoot
    #38
    tudtok olyan webáruházat ahol ezt a változatot belehet szerezni? Audigy 4+távkapcs
    mert nem találok sehol
  • Max7
    #39
    Ritka mint a fehér holló és drága mint az arany!
  • Borg
    #40
    Ez az Audigy 4 PRO.

    Annyira azért nem hiszem, hogy ritka lenne, de hogy drága, az biztos.