55
  • takysoft
    #15
    pfff.. erre most mit lehet mondani...
    szidjuk le őket, amiért ugyanúgy nevezik el a kernelt? :D
    nézd meg, amit írtál... főleg a verziószámokat....

    (pl a linux kernelnek is linux a neve 0.9-es változat óta:D), mégsem ugyanazt töltöd le:D
  • takysoft
    #14
    A WinME a win98 újrakiadása pár plusz funkcióval(amik nem működnek, pl a system restore, amit egészen WinXP-ig nem tudtak rendesen megcsinálni, xp-ben már remek kis dolog:D)

    Tapasztalatból állítom: a WinME instabilabb, mint a 98
  • juzosch
    #13
    Igen, már 20 éve oprendszert adnak el. de képzeld, ezt mindenki tudja:)
  • NEXUS6
    #12
    OS/2 3.0 => WindowsNT V1-4 => Windows2K (WinNT5.0) => WinNT5.1 (WinXP) => WinNT5.2 (Server2003) => WindowsNT 6.0 (Vista)

    Nos, a M$ 20 már éve ugyan azt adja el az emberkéknek.
    Viszont olyan jó a marketing, hogy ezt észre sem veszik! LOL
  • juzosch
    #11
    Nem is vettünk procit az xp miatt.
  • Zsolo007
    #10
    Miért ha nincs már támogatás használhatatlan az op.rendszer?

    Szobatársam még most is 2k-t használ, nagyon fasza op.rendszer. Én is csak hardware-es dolgok miatt nem azt használom. Ha megszűnik az xp támogatása nem fogom lecserélni, minek? Majd ha lesz dx10es kártyám....akkor sajnos kénytelen leszek vistázni :(. De aadigra lesz majd TinyVista :), meg nlite támogatás hozzá :)
  • concrete
    #9
    egy régebbi, de valahol ismerős megjegyzés:

    "Hát azt hiába várják a kedves HW gyártók, hogy a felhasználók majd 1GHz feletti gépeket vesznek csak az XP miatt:P "

    váháááá
  • SymbioC
    #8
    Mivel Windows ME-ről álltam át anno XP-re, a stabilitás nagyot nőtt.
    Nincs godom az XP-vel, úgyhogy marad még egy ideig, ezen a vason pedig biztosan. Ha nagy csere lesz, majd elgondolkodom a pistán.
  • bertino
    #7
    én még mindig inkább a Win2K-t áldom stabilitás terén, nálam az volt eddig a beszt
    természetesen mióta megszűnt a támogatottsága már csak angol XPt használok integrált SP2vel természetesen
  • echo
    #6
    Az előző szériákhoz képes tényleg nagy előre lépés volt az xp. Bár azért még itt sem sikerült elérni, hogy ha sokat telepít és unistalál az ember, akkor se amortizálódjon le a dolog. Pedig elvileg ez az egyik primer feladata egy OS-nek...
  • Brainpumper
    #5
    Egy kezemen meg tudom számolni hányszor fagytam le ezalatt az 5 év alatt úgy hogy nem tudtam volna visszahozni a gépet. Szerintem jó op-rendszer ez az XP!! Korábban évente frissítettem at egész rendszert, most csak félévente scandisk, defrag... van egy 80 gigás vinyóm amin az XP van és mellé tettem egy másikat mindig amin a cuccos volt tehát a bővítés sem jelentett gondot. Jól szolgált, maximálisan meg vagyok elégedve vele.
  • Cat #4
    Azt is számold meg azért, hogy az 5 év alatt hányszor cserélődött ki TELJESEN az a gép, ami alatta futott (rakat szabványváltás hardverszinten, új architektúrák, stb.) Szerintem nyugodtan kijelenthetjük, hogy ha egy öt évvel ezelőtti gépet hasonlítasz össze egy maival, akkor az egyetlen azonos elem a rajtuk lévő Windows lenne. Ezt ugyanis nem hajítottad a kukába, mint az összes többi alkatrészt - ki tudja hányszor.
  • egyember1
    #3
    ja, kivancsi lennek, hol tartana most, ha mar az elejen normalisan megirjak...
  • egyember1
    #2
    vegulis, jo, hogy már kiforrott, ideje volt...
  • DjDano
    #1
    Happy Birthday !!! ;)