101
Szempontok és egyéb infó az elsző hozzászólásban!
  • komorandi
    #101
    Sziasztok!
    valakinek nincs meg véletlenül,vagy nem tud-e adni olyan linket, ahol A Pál utcai fiúk olvasónaplóját(kitöltve) megtalálom!
    Előre is köszönöm!
  • fanka93
    #100
    TÉÉÉK
  • fanka93
    #99
    mingyár
  • PíszLávJuniti
    #98
    Szerintem meg vannak olyan könyvek, amik irodalmilag biztos tök jók, de hasznosítani nem sokat lehet belőle. Tipikus pl. Aranyvirágcserép, drog vagy alkohol nélkül senki ne kezdjen hozzá.
  • PíszLávJuniti
    #97
    most látom, hogy 10 hszel korábban, 2006ban is beírtad ugyan ezt :D lol
  • PíszLávJuniti
    #96
    de ha innen sem olvassa el a rövidítettet, akkor lehet hogy semmit nem olvas az ég világon.
    ergo még mindig jobb ha a művet 15 oldalban olvassa el a 300 helyett, mintha 0 ban.
  • PíszLávJuniti
    #95
    köszi, nem
  • freeman07
    #94
    Nézzétek mit találtam:
    LINK

    Hátha érdekelne titeket.
  • Membrah
    #93
    egyébként az ötlet nem rossz,de relatív--honnan nézzük?
    ha a tnauló felől..szuper,hisz meg van oldva a feladat.
    ha a másik oldalról..akkor pont h ezzel rontja el.
  • Membrah
    #92
    :D:D:D
    "iskola a láthatáron"
    lol..no comment.
  • vegicsek
    #91
    Nem hiszem, hogy lenne különösebb indok lezárni a témát.Nem születnek kemény viták, ha mindenáron azt akartok csekkoljátok meg ezt.(Hoppá, most akkor lehet ilyet írni ide, hogy csekkolás?)
    Szilveszteri állatvédők
  • hunbasser
    #90
    ezt a topikot még mindig nem zárták?
  • freeman07
    #89
    Kötelező olvasmányok röviden, olvasónaplók
  • Sir Quno Jedi
    #88
    Arra nem gondoltál, hogy lehet hogy te fejlődtél lassan (esetleg vissza) és így előzött meg?!! :DDD
  • Fenrir
    #87
    Jah, ez nem vitás.
  • Szeszmester
    #86
    szerintem is
  • Membrah
    #85
    szted hétköznaponta így írom le így használom,h tucc..?:D
  • Szeszmester
    #84
    Görög drámák pedig jók, kiselőadást is tartottam egyből (Oidipusz király, hehe), pedig általában nem törtem magam +munkáért.
  • neevous
    #83
    "Mi van ezekkel?? Divat suttyónak lenni? Vagy most már ez az alapkövetelmény:|"

    Sajnos én is ezt veszem észre. Nagyon tud zavarni, ha valaki 17 évesen azzal dicsekedik, hogy Pál utcai fiúk volt az utolsó könyv, amit elolvasott (emlékeim szerint ötödikes anyag). Sajnos szerintem az ilyen emberekre csak rá kell hagyni, reménykedve abban, hogy majd benő a feje lágyuk (aztán lehet, hogy nem:)).
    Néha elég hülye érzés látni, hogy a korosztályomban alig-alig vannak olyan emberek, akikkel a könyvekről és más 'gáz' dolgokról lehet beszélni. Hozzáteszem, hogy a kötelező olvasmányok egy részét én is utálom, és nem is olvastam el (pl. a görög drámákat), de ez nem azt jelenti szerintem, hogy olvasatlan, bunkó, surmó paraszt lennék. Persze azért vannak olyan kötelező olvasmányok, amiket szerettem. Például legutóbbi kötelező olvasmány, amit olvastam Harper Lee regénye a To Kill a Mockingbird, amit a kedvenc regényim közé sorolok, továbba nagyon szeretem a Stephen King könyveket.
    Úgy ennyit tudok hozzáfűzni a témához :).
  • Zizou5
    #82
    de ő tudatlan hülye volt... mostmeg... MELLETTEM ÜL és róla puskázok :D:D:D
  • Szeszmester
    #81
    Szerintem tekinthetőek annak, senki egy szót sem írt az elgírásokról és a szlengről. De az, h vki nem tud összefüggő mondatokat leírni, helytelenül ír szavakat és soronként több vesszőhibát vét, hát, nem tudom. Úgy ír, ahogy akar? Ha tudok helyesen és érthetően írni, miért akarnám ellenekző módon képernyőre vetni?
  • hunbasser
    #80
    más a lustaság,más a tudatlanság,és más az,ha valaki hülye
  • Zizou5
    #79
    jo nem bukás.. de 2-3
  • Zizou5
    #78
    ezt nem teljesen osztom, h aki hülye, hülye is marad! van egy oszt. társam, aki általános elején ( kb 1-5) szinte mindenből bukásbol állt, mert annyira hülye volt... most kitűnő, és orvos lesz belőle.. ennyit az egészről! :d
  • hunbasser
    #77
    "tucc"
    ez is az ún. "fórumnyelvbe" számít?nem hiszem.
  • Fenrir
    #76
    Hail to the king, baby
  • Membrah
    #75
    :D
    persze..de mint mondtam,a neten haszmált kifejezések, "mondatformák",nem tekinthetőek helyesírási alapnak.
    Itt én is úgy írok,ahogy akarok.
    De ha egy publikációról van szó,vagy egy könyvről,novelláról,bármiylen irodalmi értékű irományról nyílván nem így teszek..:)
  • haxoror
    #74
    Már eleve a közoktatási rendszer reformja (LoL) egy hihetetlenül nagy hiba volt, hosszú távon hatalmas károkat fog okozni az országnak hogy kvázi elhülyítik így az újabb generációkat
  • haxoror
    #73
    Többször felmerült már az ötlet hogy a "ly"-t ki kéne venni a magyar nyelvből mert elavult és csak bonyolítja a nyelvet és helyette a "j" legyen mindenhol, szerencsére eddig mindig elvérzett ez a mozgalom de az utóbbi 1-2 évben itt az Sg-n is egyre gyakrabban látom hogy páran belekezdtek már a nyelv megreformálásába (ojan, mejik srb), ez most a lányok "cukcsi tüncsi vagyok" mellé a fiúk "hüje vok" mozgalma?

    Mindegy, ha ez valaha is hivatalosan elfogadott nyelvreform lesz akkor részemről pakolok és byez mert szerintem itt az igazi probléma, amikor csökkentik a követelményszintet hogy kényelmesebb legyen a világ annak a vége egy el-amerikanizálódott panelzombi-ország lesz a vége ahol én nem akarok majd élni, gyereket nevelni meg ilyesmi...
  • Fenrir
    #72
    AD&D PHB-t?
  • Thanatos
    #71
    ott a pont az olvasásban..., nekem pl világ életemben egyes volt helyesírásom, de mivel kurva sokat olvasok mert imádok ovlasni ezért mégis türhető szinten marad ahoz képest amit egyesek müvelnek..., és mielött valaki rákérdez nem helyesírási kézikönyvet olvasgatok... :P
  • Fenrir
    #70
    Ha már helyesírás...A mondat elején a kezdőbetük nem nagy betük? :)
    Csak azért mert, bár kicsivel kezded mégis írásjelet teszel a végére. :)
  • 12346
    #69
    Ezzel én is maradéktalanul egye kell hogy értsek sajn:/ Anno tizenévesen úgy gondoltam, hogy én biztos nem fogok ilyeneket mondani, hogy "bezzeg az én időmben..". Megértő leszek, miegymás:) F***t:/ Hihetetlen mennyire elkorcsosultak ezek ez alatt a pár év alatt. Én is egy hót átlag általánosba jártam pedig. Aztán egy szintén átlag szakközépbe, gimibe stb, de ez azért már durva... Mi van ezekkel?? Divat suttyónak lenni? Vagy most már ez az alapkövetelmény:|
  • Sir Quno Jedi
    #68
    Ácsi! Egy ideje már leszarom a pepszidzsenerésünt, felőlem lebombázhatják őket atommal is, ÉN leszoktam a népnevelésről. Ha ez a trend, legyen úgy, vesszen a férgese, már nem izgat...

    Minden mindig úgy lesz, ahogy lennie kell. Amire igény van, azt kapják és boldogok vele, mint általában a lelki szegények. Egy dologt azonban szem előtt kell taratni, hoyg nem mind1, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik. CSAKIS EZÉRT ragaszkodom bizonyos helyzetekben a negatív diszkriminációhoz és a zéró toleranciához, mivel senkit nem ment fel a szememben az, hogy ő egy ilyen világban nőtt fel és nem tehet róla, hogy még véglény státuszra sem futotta neki szürkeállományból!

    Összefoglalom:

    - aki hülye, az is marad
    - aki hülye azt diszkriminálni kell minden elképzelhető módon
    - a hülyékkel érzékeltetni kell hol a helyük
    - a hülyéket nem kell tanítani, ha amúgy maguktól nem megy nekik
    - úgyis a hülyék győznek előbb-utóbb, mivel sok lúd disznót győz, addig meg élvezzük a napfényt és gyakoroljuk tükör előtt az üres tekintetet és bamba pofákat, hogy el tudjunk majd vegyülni köztük

    :DDD
  • Garfield
    #67
    nem kéne összetéveszteni a netes emberek szlenghasználatát a magyar helyesírással(főleg h itt gépelési hibák tömkelege lép fel),vagy az irodalmi nyelvvel.

    A probléma ezzel csak az, hogy a helyesírási hibázás, mint olyan kezd átcsúszni a netes szlenghasználatba. A legklasszikusabb példa erre a "muszáj" egyre gyakoribb "muszály" formája, de akár általánosan is említhető a "j" és "ly" cserélgetése.
  • haxoror
    #66
    A helyesírás ill a műveltség nem "szakterület", legalább is szerintem nem az hanem alapkövetelmény mindenkitől.
    Tudom hogy mindenki utálja a "bezzeg az én időmben" szöveget de átlagosan a mai 1x korosztály butább és kisebb szókinccsel rendelkezik mint a régiek szal lehet röhögni a témán de azért valahol ez elkeserítő
  • Membrah
    #65
    amint látod:D
  • Membrah
    #64
    mellesleg azért jöttm humán szakra,mert az iparművészetin a belsőépítészetet,és a műszaki egyetemen az építészmérnökit akartam megjelölni,de előbbi korrupt hely,bátorsággyűjtés kell és tehetségfejlesztés 1-2 évig,utóbbihoz pedig kevés pontom lett,nincs meg a nyelvvizsgám még sajna.
    szóval imádom a humánt, de alapvetően reál tárgyak,műszaki ismeretek érdekelnek,illetve azok mentek könnyedén,kézségszerűen.

    szal nem pont humántagozatosként,vagy magyar szakosként ítéltem meg,hanem pusztán gondolkodó emberként.
  • Shadow_THH
    #63
    ez a szar még mindig itt van?..
  • Sir Quno Jedi
    #62
    Őőőőő, nem kéne humánszakosként megítélni az 1bites pistikéket. Nekik nem kell agyra gyúrni, meg nehéz is az nekik ugye. A tanácsaid így náluk a falra hányt borsó kategóriát sem érik el... :D

    Neked ez a "szakterületed", nekik meg más (azt ne kérdezd, hogy mi, mert nem akarok véreset hányni, miközben leírom)! :D